Skocz do zawartości

Jaki koszt oklejenia auta w celu zmiany koloru?


Mars_wrc

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

jaki byłby koszt oklejenia auta pokroju Berlingo, Partner, Combo jakąś jednokolorową folią w kolorze "oczojeb"? Nie musi być mega dokładnie, oczywiście tylko z zewnątrz. Kleiłem swoje eLki, ale to były różne wzory, szlaczki i cuda wianki. Tu chodzi o jeden kolor, całe auto.

Podpowiecie? wink.gif

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> jaki byłby koszt oklejenia auta pokroju Berlingo, Partner, Combo jakąś jednokolorową folią w

> kolorze "oczojeb"? Nie musi być mega dokładnie, oczywiście tylko z zewnątrz. Kleiłem swoje

> eLki, ale to były różne wzory, szlaczki i cuda wianki. Tu chodzi o jeden kolor, całe auto.

> Podpowiecie?

> Pozdro

hmm oj duże koszty duże ...

a najlepiej to sprawdzić u źródła czyli tam gdzie oklejają biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój znajomy obkleił swoje bmw e-90 na czarny mat. Zapłacił ok. 5 tys, teraz juz tego nie chce,

> chciałby to usunąć, ale schodzi to razem z lakierem.

Firmy, ktore oklejaja daja gwarancje na "rozklejenie", tzn. ze usuna folie i na lakierze nie bedzie zadnych zmatowien, itd i ze lakier bedzie, ALE pod warunkiem, ze lakier jest fabryczny grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> jaki byłby koszt oklejenia auta pokroju Berlingo, Partner, Combo jakąś jednokolorową folią w

> kolorze "oczojeb"? Nie musi być mega dokładnie, oczywiście tylko z zewnątrz. Kleiłem swoje

> eLki, ale to były różne wzory, szlaczki i cuda wianki. Tu chodzi o jeden kolor, całe auto.

> Podpowiecie?

> Pozdro

Koszt folii firmy oracal "15 letniej" to 70zł za m2. Obklejenie taką folią jest proste, bo folia jest niesamowicie plastyczna i po rozgrzaniu można z nią robić wszystko.

Koszta to około 2000 - 4000zł w firmie, lub kup folię i poszukaj kogoś kto w takich firmach pracuje i zrobi na fuche za 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co to za problem?

> Bez problemu poznam na kazdym elemencie, nawet bez czujnika lakieru.

> Kwestia wiedzy, nawet najlepiej lakierowany element poza fabryka bedzie sie roznil.

A jeśli CAŁE auto było lakierowane, łącznie z wnętrzem, demontażem wszystkiego do gołej budy? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeśli CAŁE auto było lakierowane, łącznie z wnętrzem, demontażem wszystkiego do gołej budy?

Każdy lakiernik bez czujnika grubości lakieru powie Ci o tym, że było malowane. Sam nie jestem lakiernikiem, a widzę takie rzeczy w 80% aut. Tu nie trzeba filozofii, ani sprzętu za miliony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> koleszka ostatnio pomalował auto Plasti Lak-iem za całość zapłacił 1500zł Audi A6 . Wyszło całkiem

> całkiem

> Plasti Lak jest to odpowiednik Plasti Dip - u

a jak z wytrzymaloscia mechaniczna powloki? nadaje się to cos wiecej, niz na plastiki wewnatrz? np. na felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każdy lakiernik bez czujnika grubości lakieru powie Ci o tym, że było malowane. Sam nie jestem

> lakiernikiem, a widzę takie rzeczy w 80% aut. Tu nie trzeba filozofii, ani sprzętu za miliony.

Nie chodzi tu o jakiś drogi i fachowy sprzęt. Z tego co zrozumiałem wcześniej to MavGT pisał o tym, że lakierowany element można poznać po tym, że różni się od reszty. Jeśli jednak całe auto było lakierowane to nic się nie różni grinser006.gif No chyba że nawet najlepiej położony lakier jest mimo wszystko gorszej jakości niż fabryczny i to też da się jakoś zauważyć... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.