Skocz do zawartości

Koniec sprzegła ?


dioda144

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest następujący, samochód przy prędkości 40-50km w zakresie obrotów ok 2000, jedzie bez szału, natomiast jak chce przyspieszysz na tym biegu i powiedzmy przekręcić go do 4 tyś następuje brak przyrostu prędkości, natomiast obrotomierz leci pod 4-5tyś bez widocznej mocy. Wygląda to tak jak bym gazował go sobie na wolnych obrotach bez żadnego biegu. Podobnie wyglądną np. jak mam wbity piaty bieg, jadę z prędkością 90-100km zakres obrotów ok 2,5tyś, chce przyspieszyć i nie dam rady, prędkość obrotowa leci powyżej nawet 5 tyś, silnik wyje, a auto jedzie dalej 100km/h. Wygląda na to że zdechło sprzęgło? Auto ma nalata 110tyś i sprzęgło będzie originale tak myślę, jes to wersja 1,6 z kuchenka gazową. Objawy sa takie same bez względu na to czy jadę na gazie czy na benzynie.

Jeśl juz kupować ewentualnie to Luka i Valeo mysle ze inne firmy nie chodzą w gre ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim 1.6 wymieniałem przy ponad 150 kkm. Sprzęgło było dobre, ale łożysko już hałasowało. Kupiłem Sachs, bo był tańszy od LUK, Valeo i w środku było sprzęgło AP, czyli oryginał. Otwierałem pudełka LUK i Valeo, ale tam były już zamienniki inaczej wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a oleju nie napaćkało, sprawdź "suchość" na połączeniu silni skrzynia.

Jak kupiłem go to po jakiś 30tys od kupna wymieniłem olej było wtedy coś ponad 90tyś na zegarze i stary olej był czysty i było go tyle ile trzeba. Natomiast skrzynia się zawsze pociła. Więc wydaje mi sie ze sprzegło niedomaga. Bo skrzynia chodzi płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja w swoim 1.6 wymieniałem przy ponad 150 kkm. Sprzęgło było dobre, ale łożysko już hałasowało.

> Kupiłem Sachs, bo był tańszy od LUK, Valeo i w środku było sprzęgło AP, czyli oryginał.

> Otwierałem pudełka LUK i Valeo, ale tam były już zamienniki inaczej wykonane.

U mnie nic nie hałasuje, ale auto nie jedzie. Jak moge sprawdzic to ze napewno sprzegło jest kaput? bo roboty z zdjęciem skrzyni jest troche, to nie wymiana cewki smile.gif Jak ruszam to lekko drży samochód i mam wrażenie ze na samym koncu łapie. Ostatnio miesiąc temu wymieniłem pompe sprzegła bo ciekła ale układ dobrze odpowietrzyłem bo nic sie nie dzaiło przez ten czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc wydaje mi sie ze sprzegło niedomaga. Bo skrzynia chodzi płynnie.

To o niczym nie świadczy. Niedawno miałem podobne objawy. Po rozebraniu sprzęgła okazało się, że to nie sprzęgło skończyło żywot, a uszczelnienie wału zaczęło puszczać olej, który dostawał się na sprzęgło i to było powodem "uślizgów" sprzęgła przy ostrzejszym przyśpieszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to zdiagnozować ? muszę ściągnąć skrzynie ?

moja diagnoza jest na chlopski rozum. Mam 154kkm i sporego czipsa przesuwajacego wartosci zadane w okolice progu wytrzymalosci , a sprzeglo dziala jak fabryczne.

Wiem ze silnik nie ten itp itd.. ale 100kkm i tarcza ? No way nono.gif Chyba ze permamentnie trzymasz lewe kopytko na pedale oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moja diagnoza jest na chlopski rozum. Mam 154kkm i sporego czipsa przesuwajacego wartosci zadane w

> okolice progu wytrzymalosci , a sprzeglo dziala jak fabryczne.

> Wiem ze silnik nie ten itp itd.. ale 100kkm i tarcza ? No way Chyba ze permamentnie trzymasz lewe

> kopytko na pedale

Nie nie kopytko jest tylko od wciskania,a nie trzymania, ale nie wiem jak wcześniej było latane ta autko zanim kupiłem, baba jeździła, i to nie jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie nie kopytko jest tylko od wciskania,a nie trzymania, ale nie wiem jak wcześniej było latane ta

> autko zanim kupiłem, baba jeździła, i to nie jedna.

Dołączę się do tematu...zawsze dziwiłem się ,ze sprzęgło przy tak małym przebiegu pada....miałem kilka aut i jeśli wymieniałem sprzęgło to przy przebiegu około 220tys. km.Teraz w swoim Stilo tez zmieniałem ,ale z powodu uszczelniacza na wale. Ale są rożne powody....zła jazda,cieknący olej.... W Marei 105jtd zmieniłem przy 220tys. z powodu skrzyni biegów, w Stilo przy 220 tys. km. z powodu uszczelnienia....jak ktoś zmienia szybciej to dla mnie źle jeździ....Marea była podkręcona na 130KM, a Stilo jest na 140KM. i wszystko działa.Myślę ,ze lewa noga do poprawki.....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dołączę się do tematu...zawsze dziwiłem się ,ze sprzęgło przy tak małym przebiegu pada....miałem

> kilka aut i jeśli wymieniałem sprzęgło to przy przebiegu około 220tys. km.Teraz w swoim Stilo

> tez zmieniałem ,ale z powodu uszczelniacza na wale. Ale są rożne powody....zła jazda,cieknący

> olej.... W Marei 105jtd zmieniłem przy 220tys. z powodu skrzyni biegów, w Stilo przy 220 tys.

> km. z powodu uszczelnienia....jak ktoś zmienia szybciej to dla mnie źle jeździ....Marea była

> podkręcona na 130KM, a Stilo jest na 140KM. i wszystko działa.Myślę ,ze lewa noga do

> poprawki.....

> Pozdrawiam

Lewa noga na pewno nie do poprawki za dużo mam kilometrów, nie tylko prywatnie, ale i zawodowo za sobą, tez do konca nie moge wierzyć w to co pokazuje FES, bo całego kompa mozna zmienić, wtedy będzie pokazywać co będę chciał na nowym kompie, moze o 100kkm jest cofnięty i ma faktycznie 210kkm. Teraz juz sprzęgło chyba jest całkiem kaput. Wrzuciłem jeden, sprzęgło i cos strzeliło juz nie jedzie, max 15km/h. Na wolnych obrotach wciskając sprzęgło słychać metaliczny dźwięk. Do tego pedał sprzęgła jest teraz jak pióro chodzi bez oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lewa noga na pewno nie do poprawki za dużo mam kilometrów, nie tylko prywatnie, ale i zawodowo za

> sobą, tez do konca nie moge wierzyć w to co pokazuje FES, bo całego kompa mozna zmienić, wtedy

> będzie pokazywać co będę chciał na nowym kompie, moze o 100kkm jest cofnięty i ma faktycznie

> 210kkm. Teraz juz sprzęgło chyba jest całkiem kaput. Wrzuciłem jeden, sprzęgło i cos strzeliło

> juz nie jedzie, max 15km/h. Na wolnych obrotach wciskając sprzęgło słychać metaliczny dźwięk.

> Do tego pedał sprzęgła jest teraz jak pióro chodzi bez oporu.

hydraulika. mokro na asfalcie ? cos mi sie kojarzy ze to z hamulcami powiazane takze ostroznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest encyklopedyczny przykład ślizgania się tarczy sprzęgłowej.

> Sprzęgło do wymiany, a wymieniać tylko w komplecie, inaczej się to nie opłaca.

> Najlepszy do tego modelu będzie LuK, VALEO albo SACHS - zależy, co będzie najtańsze z tej całej

> trójcu

Szczera prawda sprzęgła sie wyślizgało do tego stopnia ze pękła tarcza. Na jego miejsce poleciało kompletne valeo, jazda jest o niebo lepsza smile.gif

2bdb927982f6a00cmed.jpg

252e332b0c99d21cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> No toś ładnie przepłacił , ... <

Czy przepłaciłem, to życie pokaże smile.gif

Natomiast co do pierwszego montażu to znalazłem w sieci informacje (katalog AP), że właśnie AP dostarcza sprzęgła do Fiata, Alfy i Lancii.

Co do Valeo to rzeczywiście jest opinia w sieci, że są to sprzęgła OE do Fiata - ale tylko opinie, bez konkretów, nie znalazłem nic konkretnego na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No toś ładnie przepłacił , normalnie valeo , czy valeo w pudełku luk-a miałbyś za ~490zł Każdy wie

> ,że ori sprzęgła dla fiata robi valeo a reszta pakuje w swoje opakowania niekiedy dobijając

> kaskę za przepakowanie

Sprzęgło do Stilo 1.6 jest takie same jak do Palio/Siena/Bravo-a 1.6?

Jak tak to za Valeo niespełna dwa lata temu płaciłem poniżej 300... aż tak ceny poszybowały w górę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No toś ładnie przepłacił , normalnie valeo , czy valeo w pudełku luk-a miałbyś za ~490zł Każdy wie

> ,że ori sprzęgła dla fiata robi valeo a reszta pakuje w swoje opakowania niekiedy dobijając

> kaskę za przepakowanie

W Stilo 1.6 w oryginale siedzi AP. Ja za Sachsa płaciłem 490zł, ale to w hurtowni na siebie brałem, natomiast Valeo i LUK było jak pamiętam nieco droższe i specjalnie brałem je, żeby sprawdzić co jest w środku. Były tam różne sprzęgła i oba różniły się od Sachsa/AP. Zwyczajnie konstrukcja docisku jest zupełnie inna, chociaż wcale nie mówię, że działają źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprzęgło do Stilo 1.6 jest takie same jak do Palio/Siena/Bravo-a 1.6?

> Jak tak to za Valeo niespełna dwa lata temu płaciłem poniżej 300... aż tak ceny poszybowały w

> górę?

Różni się łożyskiem, tarczą i dociskiem, czyli całe kompletne jest inne. Różnica w cenie tych sprzęgieł między Stilo 1.6 a BBM 1.6 to 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do Valeo to rzeczywiście jest opinia w sieci, że są to sprzęgła OE do Fiata - ale tylko opinie,

> bez konkretów, nie znalazłem nic konkretnego na ten temat.

No skoro nie czyta się moich postów od paru lat to się nie wie kto robi dla fiata wink.gif

Np zestawy LUK-a do japońców zawierają często tarcze+docisk exedy , łożysko koyo czyli topowe części w tańszym pudełku. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy przepłaciłem, to życie pokaże ... <

Sprzęgło wymienione ok.gif. Jak na razie życie pokazuje (oby tak dalej smile.gif ) że zaoszczędziłem sporo grosza. Po wyjęciu starego sprzęgła okazało się, że oryginał był firmy AP (tak jak Kolega kaczorek79 pisał). U mnie w ASO za oryginał wołają 811,91.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na okładzinie nowego sprzęgła widzę napis VALEO, co to oznacza?

Na okładzinie jest napis Valeo, ponieważ w tej referencji dla Valeo tarczę robi AP. Docisk natomiast Valeo robi sobie samo (albo kupuje od innego producenta) i jest on inaczej wykonany, niż oryginał/AP, co widać nawet na zdjęciach wstawionych przez diodę144 i mikomira.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> Odświeżę temat: Stilo 1.9 8V 120KM. Sprzęgło się ciężko wciska i trudno włączyć bieg. Czy to już

> koniec sprzęgła? Może ktoś miał takie objawy?

Na zgaszonym silniku tak samo? Jeśli tak to problem z linkami a jeśli na zgaszonym jest ok a na włączonym masz objawy jakie opisujesz to wszystko wskazuje na sprzęgło. Profilaktycznie można odpowietrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odświeżę temat: Stilo 1.9 8V 120KM. Sprzęgło się ciężko wciska i trudno włączyć bieg. Czy to już

> koniec sprzęgła? Może ktoś miał takie objawy?

rozgranicz sprawy:

- pedal sprzegla ( hydraulika sprzegla i uklad hamulcowy to to samo)

- wajcha od biegow - dwa ciegna z gumowymi koncowkami na koncu ktore sie lubia peknac i wlazi tam syf z piaskiem na zmiane ...

a jak juz wrzucisz bieg i ostro pocisniesz z prawego pedalu...

... nic nie napisales jak sie auto zachowuje... jak przyspiesza ? Bo to zupelnie co inne niz "wbijanie" biegow..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na zgaszonym silniku tak samo? Jeśli tak to problem z linkami a jeśli na zgaszonym jest ok a na

> włączonym masz objawy jakie opisujesz to wszystko wskazuje na sprzęgło. Profilaktycznie można

> odpowietrzyć.

ja mialem ... troszke inaczej... im cieplej tym linki sie zapiekaly i trzeba bylo 2 rąk zeby zmienic bieg ( pedal sprzegla plywal w normie) ale wajcha z kamienia panic.gif . Ratowalem sie "wstrzykiem" zwyklego oleju pod kondoma z linki... az zdechlo definitywnie i wymienilem "wybieraki" biegow .. i znow noffka niesmigany grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Za radą Kolegi "kaczorek79" zakupiłem sprzęgło firmy Sachs ( 549 PLN). Oznakowanie wskazuje, że

> producentem jest Automotive Products (Made in Italy). Fotki nowego sprzęgła poniżej:

Porównywałeś może luz dwumasy do nowej do starej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.