Skocz do zawartości

szwagier szuka samochodu


Igorek

Rekomendowane odpowiedzi

Zostałem zapytany ale nie umiem poradzić, więc może Wy pomożecie:

Szwagier jeździ Civikiem 3d z '98r. z silnikiem 1,4 75KM i nadszedł czas wymiany. Do wymiany skłonił fakt pojawienia się pierwszego dziecka i przejażdżka Octavią, do której wózek wszedł bez zdjęcia kółek a poza tym zostało jeszcze tyle miejsca ile było w Hondzie przed włożeniem wózka. Nie zachęca również konieczność ponownego robienia poprawek blacharskich, robionych nie tak dawno. Szwagier nastawiony na Kia Cee'd ale wyłącznie kombi i chyba najlepiej benzyna bo jazda głównie po mieście, ewentualnie jakaś Octavia. Generalnie musi to mieć większy bagażnik i więcej drzwi niż dotychczasowy pojazd. Budżet 20tysi, rocznik minimum 2007. Budżet może ulec zwiększeniu, przyjmijmy, że do 25 a rocznik bardzo chętny mógłby poszybować nawet i do 2010. Co jeszcze z wymagań- jakiekolwiek wyposażenie wydaje się być zbędne, no może poza klimatyzacją. Aaa, bardzo pożądana jest pozycja jak w Hondzie, czyli "czuć, że się siedzi w dopasowanym fotelu".

Zaproponowałem Xsarę picasso ale odpadła ze względu na na pewno taboretową pozycję za kierownicą. Ewentualnie Lancia Lybra, która w wersji kombi oferuje dużo i tanio nie została doceniona z powodu wielkich rozmiarów i bycia psującym się Fiatem a jej wyposażenie na pewno będzie wiecznym źródłem problemów.

Do Dacii nie ma przekonania, francuzy i włochy odpadają "bo tak", najchętniej japończyki albo niemce.

Od siebie dodam, że jak znam szwagra to najważniejszy jest święty spokój, czyli jakiekolwiek usterki, choćby proste i tanie w naprawie są jednak uciążliwe. Silnik naprawdę nie musi mieć mocy, może za to wyjątkowo mało palić bo entuzjastą LPG nie jest.

Da się coś dopasować? Może jednak zmiana budżetu i założeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech bierze co znajdzie w najlepszym stanie. Co do Lybry - to nie jest duże kombi, wręcz przeciwnie, jedno z mniejszych w środku, ale to oczywiście kwestia gustu.

Za Octavią przemawia fakt iż jeździ tego tysiące, jest w czym wybierać, ale oczywiście znajdą się tacy co napiszą, że Skoda to dla dziadka , słomkowy kapelusz, gumofilce i inne bzdety.

Co do Daci... cóż, jak wychodziły pierwsze modele, bardzo dużo osób mało co się nie ,,posikało'' z achów i ochów, jakie to dobre bo proste, tanie i bezawaryjne. Obecnie Dacia okupuje ostatnie miejsca rankingów awaryjności i chociażby z tego powodu odpuścił bym sobie tą markę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niech bierze co znajdzie w najlepszym stanie. Co do Lybry - to nie jest duże kombi, wręcz

> przeciwnie, jedno z mniejszych w środku, ale to oczywiście kwestia gustu.

> Za Octavią przemawia fakt iż jeździ tego tysiące, jest w czym wybierać, ale oczywiście znajdą się

> tacy co napiszą, że Skoda to dla dziadka , słomkowy kapelusz, gumofilce i inne bzdety.

> Co do Daci... cóż, jak wychodziły pierwsze modele, bardzo dużo osób mało co się nie ,,posikało'' z

> achów i ochów, jakie to dobre bo proste, tanie i bezawaryjne. Obecnie Dacia okupuje ostatnie

> miejsca rankingów awaryjności i chociażby z tego powodu odpuścił bym sobie tą markę.

Z Lybrą się zgadzam ale ona po prostu odpada, argumenty już podałem. Tak samo Dacia. Octavia to dobra propozycja, bo wiemy, że spróbował i się podoba. Pytanie tylko czy za 20 tys da się znaleźć coś pewnego z rocznika minimum 2007. Pojawiła się też widzę propozycja Avensisa, tu to samo pytanie. Budżet jak pisałem może ulec zwiększeniu ale z pewnością celem zakupu młodszego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szwagier zdaje sobie sprawę, że za te pieniądze to będzie zajeżdżony trup?

Nie wiem, zapewne nie. Mocno podobający się Cee'd w takiej kwocie na allegro był jeden, nie wymagający naprawy. Za to z bardzo dużym przebiegiem. Moim zdaniem ciężko będzie ale ja wszystkiego nie wiem, może coś faktycznie na rynku jest co odpowiada wymaganiom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i nie jest zajeżdżonym trupem. da sie wyrwac cos fajnego za takie pieniądze, tylko trzeba szukać

Pytanie tylko co jest fajnego w prostackiej konstrukcji sprzed prawie 20 lat. wink.gif

Bo chyba O2 nie kupiłeś w tej cenie, co? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da się coś dopasować? Może jednak zmiana budżetu i założeń?

Jeśli ma taki budżet, to niech w założeniach uwzględni starszy rocznik. Skoro jeździ Hondą Civic z 98r. to jak odmłodzi o 6 lat auto, to i tak będzie spora różnica. Poszukałbym Passata B5 Fl 1.9 TDI 130 KM z końca produkcji, czyli 2004/5r. Kaska, która zostanie mu po zakupie wystarczy na ewentualne zrobienie zawiasu, hamulców, może dwumasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio szukałem samochodu...i kupiłem coś czego zupełnie nie brałem pod uwagę zlosnik.gif

Decyzja była podjęta po 3 dniach przeglądania ogłoszeń i zrozumieniu, że strach cokolwiek używanego kupować... hehe.gif Jak ma czas to niech szuka czegoś co będzie pewne, sprawdzone i niech się nie napala, wtopić jest łatwo, w takim budżecie imo samochód trzeba kupować rozumem, a nie szukać 'wymarzonego' wózka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio szukałem samochodu...i kupiłem coś czego zupełnie nie brałem pod uwagę

> Decyzja była podjęta po 3 dniach przeglądania ogłoszeń i zrozumieniu, że strach cokolwiek używanego

> kupować... Jak ma czas to niech szuka czegoś co będzie pewne, sprawdzone i niech się nie

> napala, wtopić jest łatwo, w takim budżecie imo samochód trzeba kupować rozumem, a nie szukać

> 'wymarzonego' wózka

Tę Hondę kupiliśmy jadąc po Nissana Almerę, więc temat znany. Najgorsze jest to, że tym razem wymarzonego wózka nie ma, są tylko pewne wymagania i określona kwota, do tego pewne uprzedzenia co do marek a ja nie jestem pewien czy da się cokolwiek wybrać bez zmiany warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mialem podobna sytuacje, szukalem auta z wiekszym bagaznikiem pod wozek;), kupilem mondeo 5

> drzwiowe i jest ok.

Tak się składa, że akurat w momencie dyskusji:

- czytaliśmy newsweeka z artykułem o finansowaniu nazistów przez Henry'ego Forda grinser006.gif Więc Ford jakby nie przejdzie choć można to potraktować jako żart

- dostałem info, że będzie na sprzedaż pewne Mondeo z 2008 po firmie, z jednym kierowcą, bezkompromisowym serwisem ale możliwym sporym przebiegu. Szwagier absolutnie nie wzruszony.

Mondeo odpada, to jednak dość duży samochód. Szwagier ma żonę, która któryś rok przymierza się do rozpoczęcia jazdy samochodem i są już jakieś postepy a nie będzie dobrze teraz wsadzać jej do czegoś dużego. Przypominam, Honda nie jest zła, tylko brakuje jej drzwi i bagażnika. No i z niezrozumiałych dla mnie względów samochód musi być minimum 2007r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie tylko co jest fajnego w prostackiej konstrukcji sprzed prawie 20 lat.

przecież Tobie nie musi sie podobac

a fajne jest to, ze jest to stara, ale niezawodna konstrukcja, a nie to co dzisiejsze paście

pozatym kazdy kupuje to na co go stac. za 20 tys nie kupisz nic młodszego konstrukcyjnie w segmencie c z tak duzym bagaznikiem, a to było moje główne kryterium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Laguna III - da się znaleźć coś przyzwoitego w fajnych pieniądzach (za 20-25tys uda się dorwać

> porządnego diesla 2007-2008), za tyle znajdzie się także Bravo z tych samych lat.

Laguna III za te pieniadze to bedzie szrot nie auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lancer IX kombi 2.0 sport

i to może być ciekawe. Kwestia urody może przejdzie i podejrzewam, że 2.0 będzie za duże no ale zapewne były mniejsze motory.

Laguna czy 307 odpadają- bo to francuzy a tego szwagier nie zaakceptuje smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i to może być ciekawe. Kwestia urody może przejdzie i podejrzewam, że 2.0 będzie za duże no ale

> zapewne były mniejsze motory.

> Laguna czy 307 odpadają- bo to francuzy a tego szwagier nie zaakceptuje

jest tez 1.6 ok.gif

szukac ostatnich rocznikow i koniecznie wersji sport - duzo latniejsze wnetrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździł japońcem to może pójść dalej w tym kierunku. Jak ma być niezawodna benzyna i dużo miejsca to może Mazda 6 kombi, kwota trochę napieta ale za cenę ~25 tys chyba trafi rocznik ~2007 (model po lifcie = wyeliminowano problemy z rdzą, a przynajmniej mocno zmniejszono). Duży, komfortowy i ładny smile.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.