Skocz do zawartości

VW / Jaki rabat ?


Michal_O

Rekomendowane odpowiedzi

> Brzmi sensownie jednak roznica sie wyrownuje jakby trzebabyhlo odlozyc na emeryture zeby miec

> podobna do tej z umowy o prace.

Ale wujek, jak przechodzisz na samozatrudnienie to w cywilizowanej firmie przeliczają Twoje obecne brutto *1,18 plus dorzucą Ci jeszcze parę PLN na księgową. Co zrobisz z różnicą minimalny ZUS a poprzednie składki to Twoja sprawa, możesz wpłacać do ZUS i wierzyć że będziesz miał z tego emeryturę a możesz też zrobić co Ci się żywnie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A kto to robi?

> Ewentualnie robi i tak ale na auto też zostaje.

> Ale może w tym samym salonie.

No raczysz zartowac. Sorry za off top. Skoro na umowie o prace zarabiasz dajmy na to 16k to wiecej odkladasz na emeryture czy tez zaklad przekazuje. Na DG zarabiasz np 20k i co nie odkladasz na emeryture? To po przejsciu na emeryture zeby w sciane za 700zl.

Moze i w tym samym salonie. Generalnie zrozumialem zalozenie jednak sie z nim nie zgadzam no ale co zrobic. Pozostaje zatrudnic kacikowicza zeby mi rabat 30% wynegocjowal. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No raczysz zartowac. Sorry za off top. Skoro na umowie o prace zarabiasz dajmy na to 16k to wiecej

> odkladasz na emeryture czy tez zaklad przekazuje. Na DG zarabiasz np 20k i co nie odkladasz na

> emeryture? To po przejsciu na emeryture zeby w sciane za 700zl.

No dobra, ale przecież nie muszą wszyscy zarabiać tyle samo. Statystycznie ludzie na DG zarabiają więcej. Lub przynajmniej mogą więcej wydać na coś takiego jak auto bo nieraz służy do pracy.

Gdyby było inaczej w salonach rabaty też by się inaczej kształtowały. Bo polityka rabatowa idzie za rynkiem przecież. Widać tak właśnie się bardziej opłaci.

> Moze i w tym samym salonie. Generalnie zrozumialem zalozenie jednak sie z nim nie zgadzam no ale co

> zrobic. Pozostaje zatrudnic kacikowicza zeby mi rabat 30% wynegocjowal.

Wiesz, z tymi rabatami to jest różnie. Miałem ostatnio ofertę na Malibu diesel LT+ z 2012r. bez przebiegu za 79900. Myślę że coś jeszcze bym z tego urwal gdybym był poważnie zainteresowany. Ile to będzie rabatu? 30%? 40%? Mógłbym potem różne cuda tu opowiadać jaki to niesamiwity jestem. Rabaty często zależą od okazji, po prostu człowiek się wstrzeli i chce kupić to, co oni akurat bardzo chcą sprzedać. Jak sobie dziś wymyślę Malibu z konfiguratora to może 15% ugram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rabaty często zależą od okazji, po prostu człowiek się wstrzeli i chce kupić to, co

> oni akurat bardzo chcą sprzedać. Jak sobie dziś wymyślę Malibu z konfiguratora to może 15%

> ugram.

diler płaci za każdy miesiąc trzymania samochodu na placu, wiec musi go sprzedać w ciagu kilku m-cy. Ja tak kupiłem w czerwcu auto z grudnia, u dilera stało od marca, a nabrali tego, aby wykonać plany sprzedaży. Mieli takich 7 identycznych, a mój był już ostatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podaj na przykladzie pls Kupujemy golfa za 65k na firme w leasingu.

brutto 65.190 zł

VAT 12.190 zł

netto 53.000 zł

Odliczasz 6.000 VATu oraz ok. 10.650 zł PDOF [(65.190-6.000)x18%].

Finalnie więc koszt auta to ok. 48.500 zł, czyli ok. 74% wartości brutto. Zadbanego 3latka myślę, że można pchnąć za jakies 2/3 wartości, więc dokłądamy do interesu jakies 5koła.

Oczywiscie powyższe, to spooore uproszczenie - dochodzą koszty leasingu, na minus z kolei mamy jakiś rabat dla dz.g., dodatkowo żeby popchnąć bez pdof musimy auto potrzymać jeszcze 6m-cy i nie wliczac ostatniej raty w KUP, ale ogólny pogląd daje. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nikt nie mówi że na tym zarabiasz, raczej powiedziałbym że niewiele dopłacasz do jazdy nowym autem.

> To proste - odliczasz sobie 60% VAT, do tego masz jeszcze 18% kosztów (zakładam I próg). Czyli z 60

> brutto samochód kosztuje Cię około 43. Do tego jako firma dostajesz lepszy upust niż osoba z

> ulicy i okazuje się że po 3 latach, sprzedając ten samochód za jakieś 30-33 tys dopłaciłeś do

> interesu max 10tys.

A - vatu możesz odliczyć (po kombinacjach) max 12k, do tego tylko 60%. Przy zakupie auta za 65k (netto 53k, vat 12k, do odliczenia jest ~7.5k).

No i sprzedając po tych trzech latach musisz zapłacić 18% od kwoty sprzedaży = 0,18 * 30k =~ 5,5k Nie wiem czy VAT nie trzeba też odprowadzić. Ale załóżmy że nie.

Zatem koszt całkowity, bez kosztów leasingowania:

65k - 7.5k (VAT) - 9.5k (18% od kwoty netto) - 30k (ze sprzedaży) + 5.5k (18% od sprzedaży) = 23.5k.

Doliczysz koszt leasingu (dla uproszczenia 5% kwoty nowego), i wychodzi 27k.

Tak, jest zdecydowanie mniej niż kupując na osobę fizyczną - ale to wciąż są IMHO duże koszta - prawie 10k na rok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No raczysz zartowac. Sorry za off top. Skoro na umowie o prace zarabiasz dajmy na to 16k to wiecej

> odkladasz na emeryture czy tez zaklad przekazuje. Na DG zarabiasz np 20k i co nie odkladasz na

> emeryture? To po przejsciu na emeryture zeby w sciane za 700zl.

Pokaz mi dziadka, ktory zrezygnowal z prowadzonej DG i se obsiadl na emeryturze.

Nawet wiekszosc osob obracajacych miliardami tego nie robi, choc byloby ich stac.

Normalnie w PL to zaiwaniasz do smierci, a przy obecnym trendzie to nie bedzie roznicy czy to etat czy DG, bo nie dozyjemy do tej szczesliwej emerytury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A - vatu możesz odliczyć (po kombinacjach) max 12k, do tego tylko 60%. Przy zakupie auta za 65k

> (netto 53k, vat 12k, do odliczenia jest ~7.5k).

> No i sprzedając po tych trzech latach musisz zapłacić 18% od kwoty sprzedaży = 0,18 * 30k =~ 5,5k

> Nie wiem czy VAT nie trzeba też odprowadzić. Ale załóżmy że nie.

> Zatem koszt całkowity, bez kosztów leasingowania:

> 65k - 7.5k (VAT) - 9.5k (18% od kwoty netto) - 30k (ze sprzedaży) + 5.5k (18% od sprzedaży) =

> 23.5k.

> Doliczysz koszt leasingu (dla uproszczenia 5% kwoty nowego), i wychodzi 27k.

> Tak, jest zdecydowanie mniej niż kupując na osobę fizyczną - ale to wciąż są IMHO duże koszta -

> prawie 10k na rok!

Popełniasz błąd - VAT którego nie możesz odliczyć zalicza się do KUP. No i nie koniecznie będziesz musiał zapłacić podatek przy sprzedaży. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Popełniasz błąd - VAT którego nie możesz odliczyć zalicza się do KUP.

Ok, mea culpa. Urwaliśmy kolejnego tysiaka...

> No i nie koniecznie będziesz musiał zapłacić podatek przy sprzedaży.

Jakim cudem?! Może być na priv, jak chcesz być tajemniczy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, mea culpa. Urwaliśmy kolejnego tysiaka...

> Jakim cudem?! Może być na priv, jak chcesz być tajemniczy

Pomijając fakt że najzwyczajniej w świecie możesz mieć stratę, to np takim :

Quote:

Trochę więcej opcji jest przy jednoosobowej działalności. Po pierwsze możemy spróbować wykupić nie na firmę, ale na siebie jako osobę fizyczną. Czasami zgadza się na to leasingodawca, a zupełnie nie ma problemu jeśli nazwa firmy to tylko nasze imię i nazwisko, a adres siedziby to adres zameldowania. Dostajemy fakturę „na firmę”, nie księgujemy jej jednak i rejestrujemy na siebie. Sprzedając w ciągu pół roku od zakupu zapłacimy tylko podatek dochodowy. Jeśli minie sześć miesięcy zostaje tylko PCC. Jeśli wykupimy samochód z leasingu na firmę to możemy go od razu darować komuś z najbliższej rodziny nie zapłacimy wtedy podatku od darowizny. Wątpliwości US może jednak ten fakt wzbudzić, czy aby nie „wyprowadziliśmy” majątku z firmy i czy nie powinniśmy zapłacić podatku dochodowego.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomijając fakt że najzwyczajniej w świecie możesz mieć stratę, to np takim :

> Quote:

> Trochę więcej opcji jest przy jednoosobowej działalności. Po pierwsze możemy spróbować wykupić nie

> na firmę, ale na siebie jako osobę fizyczną. Czasami zgadza się na to leasingodawca, a

> zupełnie nie ma problemu jeśli nazwa firmy to tylko nasze imię i nazwisko, a adres siedziby to

> adres zameldowania. Dostajemy fakturę „na firmę”, nie księgujemy jej

> jednak i rejestrujemy na siebie. Sprzedając w ciągu pół roku od zakupu zapłacimy tylko podatek

> dochodowy. Jeśli minie sześć miesięcy zostaje tylko PCC. Jeśli wykupimy samochód z leasingu na

> firmę to możemy go od razu darować komuś z najbliższej rodziny nie zapłacimy wtedy podatku od

> darowizny. Wątpliwości US może jednak ten fakt wzbudzić, czy aby nie

> „wyprowadziliśmy” majątku z firmy i czy nie powinniśmy zapłacić podatku

> dochodowego.

Chyba nie jest tak różowo, bo przy 1 os DG stajesz się firmą i jeśli wykonujesz jakieś czynności to rozpatrywany jesteś jako firma, składając PPC3 sprawdzają NIP (czy też pesel jak wpiszesz) i jak prowadzisz firmę to będziesz miał obowiązek przepuścić to przez firmę. Szybko mnie wypunktowali w tamtym roku jak nie chciało mi się robić WNT tylko chciałem towar dla siebie kupić jako na os fizyczną, rzut oka w komputer i "dlaczego tak Pan zrobił?To ma przejść przez firmę itd", musiałem potem odkręcać sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba nie jest tak różowo, bo przy 1 os DG stajesz się firmą i jeśli wykonujesz jakieś czynności to

> rozpatrywany jesteś jako firma, składając PPC3 sprawdzają NIP (czy też pesel jak wpiszesz) i

> jak prowadzisz firmę to będziesz miał obowiązek przepuścić to przez firmę. Szybko mnie

> wypunktowali w tamtym roku jak nie chciało mi się robić WNT tylko chciałem towar dla siebie

> kupić jako na os fizyczną, rzut oka w komputer i "dlaczego tak Pan zrobił?To ma przejść przez

> firmę itd", musiałem potem odkręcać sprawę.

Zawsze można napisac do US o interpretację. wink.gif

IMO najbezpieczniejsza forma to wykup na firmę>cele prywatne>darowizna w I i II grupie podatkowej>sprzedaż po 6 miesiącach przez obdarowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Dealer VW zaproponował mi 15% rabat na CC.

> Samochód w/g własnej konfiguracji, z czasem oczekiwania ok 2 miesiące.

> Czy to dobry rabat?

> Jakie są Wasze doświadczenia z VW ?

rabat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> brutto 65.190 zł

> VAT 12.190 zł

> netto 53.000 zł

> Odliczasz 6.000 VATu oraz ok. 10.650 zł PDOF [(65.190-6.000)x18%].

> Finalnie więc koszt auta to ok. 48.500 zł, czyli ok. 74% wartości brutto. Zadbanego 3latka myślę,

> że można pchnąć za jakies 2/3 wartości, więc dokłądamy do interesu jakies 5koła.

> Oczywiscie powyższe, to spooore uproszczenie - dochodzą koszty leasingu, na minus z kolei mamy

> jakiś rabat dla dz.g., dodatkowo żeby popchnąć bez pdof musimy auto potrzymać jeszcze 6m-cy i

> nie wliczac ostatniej raty w KUP, ale ogólny pogląd daje.

A nie trzeba sprzedać na fakturę i zapłacić VATu i podatku od dochodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ustalmy może, bo się zainteresowałem.

Zamawiamy dziś Golfa VII Highline jakiegoś do produkcji, w leasing na firmę.

To ile tego upustu aktualnie od cennika można dostać ? hmm.gif

3 lata temu udało mi się wydębić 5% MAX na Golfa VI, jak jest obecnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze można napisac do US o interpretację.

> IMO najbezpieczniejsza forma to wykup na firmę>cele prywatne>darowizna w I i II grupie

> podatkowej>sprzedaż po 6 miesiącach przez obdarowanego

Bardzo sprytna konstrukcja ok.gif

Musiałbym tylko jeszczę ustawę o PIT przejrzeć, czy nie powstaje dochód w momencie darowania przedmiotu wcześniej wycofanego z ewidencji środków trwałych, a przed upływem 6 lat od wycofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ile tego upustu aktualnie od cennika można dostać ?

Zaraz ci napiszą że 25 lub 33 % zlosnik.gif

Z mojego doświadczenia /jestem dość często wyznaczany do komisji nadzorczej i kupuję do firmy - a nie: słyszałem, podobno, ktoś powiedział itd./

to zakupy flotowe 12-15, pojedyńcze 10. Piszę o szeroko pojętej DG.

To upust vw a nie dealera.

VWLeasing nie dodaje upustu tylko atrakcyjniejsze finansowanie.

Jeżeli dealer chce ci dać coś ze swoich nędznych kilku % to jest desperatem lub idiotą zlosnik.gif

Dealer ma inne możliwości premiowania kupujących ale są to jego pieniądze.

A teraz czekam na 33 % zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ba, w jueseju pewnie jeszcze taniej wyjdzie.

NIe bylbym taki pewien grinser006.gif

Poprostu - trzeba pracowac w firmie ktora ma powazanie wsrod dealerow. Jesli na to nalozymy jeszcze niszowa marke - a taka jest Opel w CZ, to wlasnie takie rabaty mozna kupic.

Co by nie mowic jest to fajna ofera, bo co rok zmieniasz auto na nowe bez dokladania grosza....zerowa utrata wartosci grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.