Skocz do zawartości

Xenon, Insignia i Audi


Alfi

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy tylko ja mam wrażenie bardzo mocnego oślepiania jadących z przeciwka ww. aut?

> Najbardziej oślepia mnie Insignia Czym to jest spowodowane?

> Konstrukcja lampy?

Wielokrotnie mialem takie same obserwacje, jak w trasie widze plame swiatla za soba to pierwsza mysl - zenony z allegro ale czesto po chwili okazuje sie, ze to insignia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wielokrotnie mialem takie same obserwacje, jak w trasie widze plame swiatla za soba to pierwsza

> mysl - zenony z allegro ale czesto po chwili okazuje sie, ze to insignia

Zaraz mnie tu zabiją ale cóż masz racje, poza tym parę razy miałem okazje mijać się z zenonowcami z allegro w soczewce i nie było tak źle jak w ww. autach. Poza tym na naszych drogach samopoziomowanie to też gadżet z cyklu z założenia ma działać..... a życie to weryfikuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy tylko ja mam wrażenie bardzo mocnego oślepiania jadących z przeciwka ww. aut?

> Najbardziej oślepia mnie Insignia Czym to jest spowodowane?

> Konstrukcja lampy?

Mam insignie,i to jest prawda ze oslepia. Im szybciej sie jedzie, tym snop swiatla swieci dalej. i nie raz ludzie mi migaja dlugimi mimo ze mam właczone swiatla mijania a nie drogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam insignie,i to jest prawda ze oslepia. Im szybciej sie jedzie, tym snop swiatla swieci dalej. i nie raz ludzie mi migaja dlugimi mimo ze mam właczone swiatla mijania a nie drogowe.

Ja mam natomiast Passata. Byłem w OSKP ustawić reflektory, bo ustawione były zdecydowanie za nisko. Diagnosta ustawił je maksymalnie wysoko (w dozwolonych granicach oczywiście). Kierowca żadnej osobówki jak dotąd nie mrugnął, sygnalizując oślepienie, natomiast kilka razy błyskali mi kierowcy ciężarówek. Mocno mnie to zastanawia, przecież siedzą wyżej niż kierowcy osobówek...

Same światła - rewelacja zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam insignie,i to jest prawda ze oslepia. Im szybciej sie jedzie, tym snop swiatla swieci dalej. i

> nie raz ludzie mi migaja dlugimi mimo ze mam właczone swiatla mijania a nie drogowe.

weź to sprzedaj zlosnik.gif

próbowałeś ręcznie obniżyć światła regulacją? skoro same świecą wyżej zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy tylko ja mam wrażenie bardzo mocnego oślepiania jadących z przeciwka ww. aut?

> Najbardziej oślepia mnie Insignia Czym to jest spowodowane?

> Konstrukcja lampy?

Problemem jest zapewne równiez nie do końca prawidłowe ustawienie samych świateł, koledze w ASO mówili że wszystko ok, a jak pojechał na pierwszy przeglad to diagnosta się popukał w czoło że ptaki oślepiał. Od tej pory migaja mu znacznie rzadziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie w passacie żeby ustawić światła trzeba włączyć światła w tryb serwisowy i dopiero regulować,

U mnie wystarczyło pokręcić śrubką wink.gif

> Inna sprawa, że ta "skrętność" tych świateł jest mocno taka sobie. w volvo v50 działa to milion razy lepiej.

Jak dla mnie skrętne ksenony w B6 działają rewelacyjnie, ale ja przesiadłem się ze zwykłych H7, a wcześniej H4, więc mogę być nie do końca obiektywny wink.gif

Za to V50 nie ma bagaznika grinser006.gif

Jazda nocą serpentynami przez Salmopol to czysta przyjemność wink.gif Choć tam czasami włącza się jeszcze doświetlanie zakrętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla mnie skrętne ksenony w B6 działają rewelacyjnie, ale ja przesiadłem się ze zwykłych H7, a

> wcześniej H4, więc mogę być nie do końca obiektywny

Nawet bardzo smile.gif Xenony a zwykłe halogeny to zupełnie inna bajka. Skręt zenonów to IMHO zbędny bajer. W Astrze to mam i nie powiem żeby to było jakieś łał smile.gif a zawsze jest kilka elementów wiecej do zepsucia. W Audi mam zwykły xenon z doświetlaniem zakrętu lampą przeciwmgielną i chyba sie to lepiej sprawdza.

btw

Jakoś mi Insignie z xenonem nie przeszkadzają. Może dlatego że w mieście jeździ sie wolniej i sie tak im lampy nie podnoszą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skretny bixenon sprawdza sie u mnie swietnie. Przy jezdzeniu po zadupiach z duza ilocia zakretow widac sporo wiecej. Przynajmniej swieci sie na droge a nie po krzakach...

pewnie jak wszystko kwestia implementacji. U jednego producenta moze to dzialac super a u innego wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet bardzo Xenony a zwykłe halogeny to zupełnie inna bajka. Skręt zenonów to IMHO zbędny bajer.

Wg mnie na krętych drogach jest to bardzo użyteczne rozwiązanie. Na A i S raczej się nie przydaje, za duży promień zakrętów wink.gif

>W Audi mam zwykły xenon z doświetlaniem zakrętu lampą przeciwmgielną i chyba sie to lepiej sprawdza.

W Passacie doświetlanie zakrętów jest realizowane H7 umieszczoną w reflektorze (lepsze rozwiązanie niż halogen, kieruje snop światła w bok), ale działa tylko przy małych prędkościach. Pomocne np. przy parkowaniu lub przy bardzo ostrych skrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problemem jest zapewne równiez nie do końca prawidłowe ustawienie samych świateł, koledze w ASO

> mówili że wszystko ok, a jak pojechał na pierwszy przeglad to diagnosta się popukał w czoło że

> ptaki oślepiał. Od tej pory migaja mu znacznie rzadziej

Dlatego powinni to sprawdzać podczas przeglądów! czasem ledwo widać drogę jak jedzie taki pacjent oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy tylko ja mam wrażenie bardzo mocnego oślepiania jadących z przeciwka ww. aut?

> Najbardziej oślepia mnie Insignia Czym to jest spowodowane?

> Konstrukcja lampy?

Cos w tym jest, ilekroc jechalem Insignia w nocy to zawsze kilka osob mignelo dlugimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tak mam z Ducato, jakiś imbecyl wymyślił te światła tak wysoko. Ostatnio po chwili stania w

> korku przed czymś takim musiałem chwilę zjechać na bok dać odpocząć oczom

Ducato to tragedia! Jak stoję przed takim w lusterku to idealnie jego światła walą mi po lusterkach przez co widzę jedno wielkie słońce beksa.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg mnie na krętych drogach jest to bardzo użyteczne rozwiązanie. Na A i S raczej się nie przydaje,

> za duży promień zakrętów

> W Passacie doświetlanie zakrętów jest realizowane H7 umieszczoną w reflektorze (lepsze rozwiązanie

> niż halogen, kieruje snop światła w bok), ale działa tylko przy małych prędkościach. Pomocne

> np. przy parkowaniu lub przy bardzo ostrych skrętach.

U mnie w superb mam skretne xenony i doswietlanie halogenem, takie combo smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie w superb mam skretne xenony i doswietlanie halogenem, takie combo

Rozwiązanie identyczne jak w Passacie. Ale doświetlanie H7 działa tylko przy prędkościach (do ok.30-40km/h). Jak jest u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozwiązanie identyczne jak w Passacie. Ale doświetlanie H7 działa tylko przy prędkościach (do

> ok.30-40km/h). Jak jest u Ciebie?

W Insigni tez bodajze dziala do takiej samej predkosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nikt Ci nigdy nie mrugał? Może masz dobrze ustawione

Przecież, napisałem że mrugał ale IMo to niekoniecznie wina źle ustawionych świateł. Insignia którą jeżdze ma rok i od początku co jakiś czas ktoś mrugnał.

Dziwne też by było, że nowe auta mają źle poustawiane światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież, napisałem że mrugał ale IMo to niekoniecznie wina źle ustawionych świateł. Insignia którą

> jeżdze ma rok i od początku co jakiś czas ktoś mrugnał.

> Dziwne też by było, że nowe auta mają źle poustawiane światła.

Więc wychodzi na to że budowa klosza/soczewki tak rozprasza światło icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc wychodzi na to że budowa klosza/soczewki tak rozprasza światło

Jakosc filmiku kiepska, ale tutaj jest pokazane jak sie wydluza i zwęża snop swiatla w insgini:

1.Na początku widać skrętne + doświetlanie

Natomiast w 0:39 włączają się światła autostradowe

http://www.youtube.com/watch?v=YBadXoig2Xw#t=24

2,Ostatni film

0:17 wyłączają się automatyczne drogowe

0:23 uruchamiają się automatyczne drogowe po minięciu pojazdu

0:45 wyłączają się automatyczne drogowe

0:49 przejście z osiedlowych na mijania (światła wydłużają się i zwężają)

0:52 uruchamiają się automatyczne drogowe

http://www.youtube.com/watch?v=bE5nbdsNeOo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy tylko ja mam wrażenie bardzo mocnego oślepiania jadących z przeciwka ww. aut?

> Najbardziej oślepia mnie Insignia Czym to jest spowodowane?

U brata w Insigni ASO korygowało ustawienie bo świeciły za wysoko od nowości. Efekt? Świecą za nisko. biglaugh.gif

Powód jest banalny. Nowoczesne technologie w budżetowych markach. hehe.gif

Myślę, że to coś w stylu Insigniowego TTTM. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U brata w Insigni ASO korygowało ustawienie bo świeciły za wysoko od nowości. Efekt? Świecą za

> nisko.

> Powód jest banalny. Nowoczesne technologie w budżetowych markach.

> Myślę, że to coś w stylu Insigniowego TTTM.

Czyli lepiej nie ruszać, bo bedzie za nisko świecić zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy tylko ja mam wrażenie bardzo mocnego oślepiania jadących z przeciwka ww. aut?

> Najbardziej oślepia mnie Insignia Czym to jest spowodowane?

> Konstrukcja lampy?

jest coś na rzuczy - Insignia ma fantastyczne światła, ale sądzę, że są fantastyczne tylko dla kierowcy. Mam wrażenie, że system może się nie sprawdzać z prostego powodu - często po zwykłych drogach jeździ się z prędkością 120-160 km/h. Auto bierze to za prędkość autostradową i wydłuża snop wiązki reflektora. Sieci świetnie, ale mam wrażenie, że nadjeżdżający z przeciwka mogą czuć dyskomfort. Z kolei sterowanie długimi działa bezbłędnie - sam bym tak szybko nie zmieniał świateł jak robi to komputer. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy tylko ja mam wrażenie bardzo mocnego oślepiania jadących z przeciwka ww. aut?

> Najbardziej oślepia mnie Insignia Czym to jest spowodowane?

> Konstrukcja lampy?

Nie wiem czemu, ale odnoszę ogólne wrażenie, że większość samochodów wyposażonych w lampy ksenonowe po prostu oślepia.

Nie wiem po co ktoś wpadł na pomysł z tego typu oświetleniem. Według mnie najlepsza jest p prostu dobra zwykła żarówka dająca światło bardziej żółte, w porównaniu do biało-błękitnego światła lamp ksenonowych.

Zresztą nie na darmo Francuzi uznali kiedyś, że lepsze jest światło żółte, szczególnie w nocy podczas deszczu i montowali w samochodach żółte lampy lub żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.