Skocz do zawartości

Mata wygłuszająca pod maskę - czy można dorobić ?


Radek

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jakieś zwierzaki jakiś czas temu zeżarł mi spory kawałek,

maty wygłuszającej pod maską silnika. Chciałbym wymienić tą matę,

ale nowy oryginał kosztuje chyba 400PLN co jest kosztem trudnym do zaakceptowania zlosnik.gif

Czy wiecie może czy sa firmy które wykonują takie maty na zamówienie ?

Albo mają w swojej ofercie gotowe zamienniki ?

Chodzi o Subaru Impreza GT '99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sęk w tym, że wykonanie pojedynczej sztuki będzie kosztowało praktycznie tyle, ile oryginał.

dokładnie, a używka np do mnie na allegro jest droższa niż w ASO nowa biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie, a używka np do mnie na allegro jest droższa niż w ASO nowa

Dzisiaj pytałem w ASO o matę do nowego Clio. 257 złotych komplet ze spinkami. Mata występuje w wersjach z silnikiem diesla. Do sprowadzenia w dwa/trzy dni. Skuszę się, bo z doświadczenia wiem, ile radości daje taka mata pod maską ok.gifbiglaugh.gif. Pewnie taniej można by było dociąć kawałek wykładziny dywanowej, albo wykleić bitumem, ale przecież nie o to chodzi grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj pytałem w ASO o matę do nowego Clio. 257 złotych komplet ze spinkami. Mata występuje w

> wersjach z silnikiem diesla. Do sprowadzenia w dwa/trzy dni. Skuszę się, bo z doświadczenia

> wiem, ile radości daje taka mata pod maską . Pewnie taniej można by było dociąć kawałek

> wykładziny dywanowej, albo wykleić bitumem, ale przecież nie o to chodzi .

Nie maja w tej cenie do Subaru ? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie maja w tej cenie do Subaru ?

Nie wiem, ale podsunąłeś mi pomysł zlosnik.gif - strzel jakieś foto podmaszcza grinser006.gif, w sumie kształt masek w samochodach jest prawie taki sam hehe.gif. Ktoś na pewno rzuci przykładem, najwyżej przytniesz lekko narożniki grinser006.gif, zrobisz kilka otworków i będzie jak oryginał biglaugh.gif. Jak Subaru, to może z Lanosa podejdzie? zlosnik.gif. Tam była bardzo duża, gruba i mięsista palacz.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, ale podsunąłeś mi pomysł - strzel jakieś foto podmaszcza , >w sumie kształt masek w

> samochodach jest prawie taki sam .

Faktycznie , na drogach aż roi się od cywilnych samochodów

posiadających wlot powietrza do intercoolera i boczne chrapy na masce zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Faktycznie , na drogach aż roi się od cywilnych samochodów

> posiadających wlot powietrza do intercoolera i boczne chrapy na masce

wyklejmatami bitumicznymi przystosowanymi do pracy w komorzesilnika- cos 4-8 zl (w zależności od jakości) za 0,5m^2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ewentualnie pod maty.

> Wszystko musi wyglądać oryginalnie w tym aucie

Ale to lepszy pomysł - wykleic markową matą tłumiącą np butylową GMS czy STP- taniej, dużo skuteczniej tłumi, jest to "niejadalne". Przy odrobinie staranności mozna estetycznie założyc.

Oryginalne maty sa robione przez absolutnie wszystkich " po taniości" i akuratnie duzo gorzej spełniają swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba jakieś zwierzaki jakiś czas temu zeżarł mi spory kawałek,

> maty wygłuszającej pod maską silnika. Chciałbym wymienić tą matę,

> ale nowy oryginał kosztuje chyba 400PLN co jest kosztem trudnym do zaakceptowania

> Czy wiecie może czy sa firmy które wykonują takie maty na zamówienie ?

> Albo mają w swojej ofercie gotowe zamienniki ?

> Chodzi o Subaru Impreza GT '99

Kup TO i naklej zamiast oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko że TO jest zalecane do silnika Diesla, a one mają w komorze raczej niższą temperaturę i

> ciekawe czy wytrzyma taka gąbka w benzynie?

Tam na stronie napisali że do 110'C wytrzymuje. Silnik 100 nie powinien przekroczyć. Natomiast nie wiem do ilu podgrzeją atmosferę kolektory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.