Skocz do zawartości

ubezpieczyciele


gorex

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszła pora ubezpieczyć złoma.

Liberty, Gothaer, Compensa, BRE Ubezpieczenia czy może żaden z powyższych??

Reszta ma ceny powyżej progu bólowego (x2 a jedno TU nawet x4).

Pytanie pomocnicze - czy to możliwe, że wartość mojego samochodu obliczana według niby tego samego katalogu (InfoExpert) różniła się do 30% w zależności od ubezpieczyciela??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli samo OC to co Ci zależy?

1. AC i OC,ale ważniejszy jest punkt 2.

2. Miałem kiedyś kolizję z facetem ubezpieczonym w TU Pocztowe (z jego winy). Od tego czasu obiecałem sobie, że w ramach poprawiania świata będę unikał tego rodzaju dziadów i zwykłych złodzieji.

Przykro mi, że piszę tak radykalnie, ale takie firmy jak w/w powinny zostać zlikwidowane przez prokuraturę.

Ja wiem co przeżyłem i chcę chociaż oszczędzić tego innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy jeszcze istnieje bo nie figuruje

istnieje, właśnie chałupe na ten rok przedłużyłem a auto też od lat tam płacę https://www.tuw.pl/index.html

> w moim spisie, ale nawet jeśli to brat miał kiedyś u

> nich ubezpieczenie. Nigdy więcej takich dziadów.

tego nie wiem raz miałem szkodę na własnym aucie sprawcę również z TUW i było OK. Dziewczyna która prowadzi oddział u mnie w mieście rośnie w się, lata temu była sama ciemnej dziurze teraz ma za biurkami chyba 5 pracowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUW i było OK. Dziewczyna która

> prowadzi oddział u mnie w mieście rośnie w się, lata temu była sama ciemnej dziurze teraz ma

> za biurkami chyba 5 pracowników

Wszystko zależy od człowieka. Mojemu bratu cofnęli decyzję o odszkodowaniu uzasadniając ją "...ponieważ według naszych rzeczoznawców podana w oświadczeniu kolizja nie mogła mieć miejsca......decyzja TU jest ostateczna....odwołanie przysługuje jedynie na drodze sądowej.....".

W każdej firmie zdarzają się uczciwi (i kompetentni) pracownicy, ale my nie mieliśmy szczęścia i dlatego następnych pieniędzy ode mnie nie dostaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie pomocnicze - czy to możliwe, że wartość mojego samochodu obliczana według niby tego samego

> katalogu (InfoExpert) różniła się do 30% w zależności od ubezpieczyciela??

Mi dzisiaj 1 TU wyliczylo wartosc auta na 17000, a drugie na 26000 spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyszła pora ubezpieczyć złoma.

> Liberty, Gothaer, Compensa, BRE Ubezpieczenia czy może żaden z powyższych??

od 4 lat jestem w Liberty. co roku obniżka stawki (a mam OC+NNW+AC) przy tych samych warunkach. no wartość auta się zmienia smile.gif zero szkody.

twierdzą, że jestem stałym nieszkodliwym klientem, więc mogą sobie pozwolić.

niestety - ostateczna kwota jest wyciągnięta w dzień zakończenia polisy, bo kwota wstępna jest trochę wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyszła pora ubezpieczyć złoma.

> Liberty, Gothaer, Compensa, BRE Ubezpieczenia czy może żaden z powyższych??

> Reszta ma ceny powyżej progu bólowego (x2 a jedno TU nawet x4).

> Pytanie pomocnicze - czy to możliwe, że wartość mojego samochodu obliczana według niby tego samego

> katalogu (InfoExpert) różniła się do 30% w zależności od ubezpieczyciela??

jesteś na 100% pewny że jedni nie korzystali z InfoExperta a drudzy z Eurotaxu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesteś na 100% pewny że jedni nie korzystali z InfoExperta a drudzy z Eurotaxu?

Tego nie jestem w stanie stwierdzić z całą pewnością. Kiedy obliczałem składkę na stronie www napisane było w dwóch przypadkach, że korzystają z InfoExperta a mimo to kwota różniła się zasadniczo.

W agencji pośrednictwa też ponoć korzystają z InfoExperta a wartość była jeszcze inna.

To nie pierwszy raz się z tym spotykam. Osobiście nie wierzę w te pierdoły o "wartości katalogowej" i uważam, że ubezpieczyciele dobierają sobie taką wartość jaka jest im wygodna. Aczkolwiek znajomi twierdzą z pełnym przekonaniem, że katalogi jednak istnieją i są ujednolicone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uuuu, zmartwiłeś mnie bo jak zwykle chciałem iść na łatwiznę...

300zł różnicy dla tej samej firmy i tego samego pakietu.

Poza tym stawiają dużo absurdalnych warunków np. muszę wypowiedzieć ubezpieczenie w Liberty, żebym mógł skorzystać z promocji w...........Liberty.

.....i tu też jest drożej niż przez telefon bezpośrednio w LD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.