Skocz do zawartości

Wciąga płyn chłodniczy i lecą bąbelki.


deltabox

Rekomendowane odpowiedzi

Po dodaniu gazu wciąga płyn chłodniczy z zbiorniczka i to tak z 5 cm i lecą bąbelki, po puszczeniu gazu płyn wraca, ciężko mi określić kolor czy jest w nim olej. Pod korkiem jest dużo białego sera, w odmie też, a na bagnecie olej jakiś taki kropkowaty. Auto jeździ dziennie 4 x 4km i jest niedogrzane. Chodzi mi o to czy te bąbelki świadczą o wydmuchanej uszczelce pod głowicą. Auto to uno 1.0 fire przebieg 50tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po dodaniu gazu wciąga płyn chłodniczy z zbiorniczka i to tak z 5 cm i lecą bąbelki, po puszczeniu

> gazu płyn wraca, ciężko mi określić kolor czy jest w nim olej. Pod korkiem jest dużo białego

> sera, w odmie też, a na bagnecie olej jakiś taki kropkowaty. Auto jeździ dziennie 4 x 4km i

> jest niedogrzane. Chodzi mi o to czy te bąbelki świadczą o wydmuchanej uszczelce pod głowicą.

> Auto to uno 1.0 fire przebieg 50tys.

Uszczelka Pod Głowicą no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niemiec pod kocem trzymał

> A tak na poważnie to najpierw sprawdź odpowietrzenie układu.

To jest nic, auto po 10 latach miało 15 tysięcy przebiegu. Dziadek na targ z gołębiami jeździł. Auto u nas od nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie jest UPG, w BMW jest to normalne zjawisko - jak dodajesz gazu to zaciąga płyn ze zbiorniczka wyrównawczego, wszystko zalezy od układu chłodzenia, jego konstrukcji. A węze wyraźnie i mocno twardnieją po dodaniu gazu? przehulaj go na trasie i zobacz co się dzieje, UPG raczej się inaczej objawia zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to raczej nie jest UPG, w BMW jest to normalne zjawisko - jak dodajesz gazu to zaciąga płyn ze

> zbiorniczka wyrównawczego, wszystko zalezy od układu chłodzenia, jego konstrukcji. A węze

> wyraźnie i mocno twardnieją po dodaniu gazu? przehulaj go na trasie i zobacz co się dzieje,

> UPG raczej się inaczej objawia

tzn jak? bo mi powyżej 120km/h wywala płyn chodniczy korkiem przy zbiorniczku, przy normalniej jeździe tego nie ma, silnik 1,9dci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne objawy miałem dawno temu w Clio 1.2 '91 - znikał płyn z układu chłodzenia, pod korkiem oleju była jasna maź. Po jakimś (dodam, że krótkim) czasie pojawiła się chmura białego dymu za samochodem. Przyczyną była właśnie uszkodzona uszczelka pod głowicą. Auto miało wtedy przebieg ok.170-190tys.km - ale dostawało porządny wycisk. Przy 280 tys.km uszczelka znowu padła (objawy podobne), ale tym razem auto odwiozła laweta na złom. Nie opłacało się w tym aucie już niczego naprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no mi wywala przez korek ale skoro byłaby to UPG to korek powinien byc zabrudzony od środka tak?

> takia maślana warstwa a tu nic, korek czysciutki

To jak wali przez korek to uszczelka albo głowica. Ja miałem kiedyś w maryśce TD 100 akcje, że jak jeździłem normalnie to nie działo się nic, a jak pogoniłem w trasie powiedzmy w okolice 170, to łapała temperatury i właśnie wywalało płyn do góry, okazało się że głowica miała mikropęknięcie i tak się działo.

Korek będzie brudny tylko w wypadku gdy olej pójdzie do płynu, co wcale nie musi się stać by była to uszczelka pod głowicą, tak jak pisałem może tylko bąblować, może być olej w płynie lub płyn w oleju, zależy w którym miejscu poszła uszczelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no mi wywala przez korek ale skoro byłaby to UPG to korek powinien byc zabrudzony od środka tak?

> takia maślana warstwa a tu nic, korek czysciutki

tez mialem czysciutki a babelkowalo

przyczyna okazala sie uszczelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tzn jak? bo mi powyżej 120km/h wywala płyn chodniczy korkiem przy zbiorniczku, przy normalniej

> jeździe tego nie ma, silnik 1,9dci

Też tak mam w Sedici 1,6Pb, od nowości. Lekarstwem jest utrzymywaniu poziomu płynu 1cm powyżej minimum. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.