Skocz do zawartości

Wybór auta


przemty

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy dysponuje kwotą +/- 40 kPLN i chce kupić coś "nowego" z salonu. Może to być coś z rocznika 2013.

Wstępnie z tego co się orientował to wybierałby pomiędzy ( oczywiście wersje podstawowe):

- Opel Corsa

- Kia Rio

- Hyundai i20

- Chevrolet Aveo.

Czy którymś z nich warto szczególnie się zainteresować a któregoś odrazu w przedbiegach odrzucić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy dysponuje kwotą +/- 40 kPLN i chce kupić coś "nowego" z salonu. Może to być coś z rocznika

> 2013.

> Wstępnie z tego co się orientował to wybierałby pomiędzy ( oczywiście wersje podstawowe):

> - Opel Corsa

> - Kia Rio

> - Hyundai i20

> - Chevrolet Aveo.

> Czy którymś z nich warto szczególnie się zainteresować a któregoś odrazu w przedbiegach odrzucić ?

Za 40 tys. najlepiej wyposażony będzie Aveo, chociaż tam nawet na wypasie i tak jest bida grinser006.gif. Do Corsy jak nie dołoży 10k to szkoda gadać, poza tym auto stare i brzydkie. Jako że prawdopodobnie i tak będzie musiał dorzucić jeszcze 4 tysiące zlosnik.gif, to niech weźmie pod uwagę nowego Swifta, bo najlepiej jeździ ze wszystkich na rynku w tym segmencie. Z wymienionych najlepszym samochodem jest Kia Rio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy dysponuje kwotą +/- 40 kPLN i chce kupić coś "nowego" z salonu. Może to być coś z rocznika

> 2013.

> Wstępnie z tego co się orientował to wybierałby pomiędzy ( oczywiście wersje podstawowe):

> - Opel Corsa

> - Kia Rio

> - Hyundai i20

> - Chevrolet Aveo.

> Czy którymś z nich warto szczególnie się zainteresować a któregoś odrazu w przedbiegach odrzucić ?

I20 nie jeździłem, ale z tych 4 brałbym rio, sedan wygląda nieźle, ma sporo miejsca, ładny design. Znajomy pół roku temu wziął-bardzo sobie chwali, po pojeżdżawce stwierdzam że od corsy sporo lepiej to jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność aut podana powyżej nie była przypadkowa.

Aveo najmniej mu się podoba ale tez je rozważa.

Jak widać z kolejności to najchętniej chciałby Corsę. Z tego co patrzyłem to wersja 1.2 85KM w wyprzedaży z 2013 w "miarę" jako takim wyposażeniem za 40 tys. dostanie. czemu twierdzisz, że potrzeba jeszcze 10 kPLN dołozyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czemu twierdzisz, że

> potrzeba jeszcze 10 kPLN dołozyc?

Pod koniec roku intensywnie szukałem nowego samochodu segmentu B. Corsy zaczynały się od 39 tys. ale były to straszne padaki ze słabym silnikiem, na stalowych 14" kołach, dwie poduszki facepalm%5B1%5D.gif, pastele, o jakimś sensownym kompie, radiu czy sterowaniu w kierownicy czy BT nie było co mówić facepalm%5B1%5D.gif. Poprzednia epoka hehe.gif. Podobną politykę spotkałem jeszcze w Fordzie. Może teraz coś się zmieniło z okazji wyprzedaży rocznika, chociaż wątpię. Niech kolega porówna sobie tą Corsę z Kią Rio ok.gifhehe.giffacepalm%5B1%5D.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale były to straszne padaki ze słabym silnikiem, na stalowych 14" kołach, dwie poduszki ,

> pastele, o jakimś sensownym kompie, radiu czy sterowaniu w kierownicy czy BT nie było co mówić

> . Poprzednia epoka .

A liczysz się z tym, że komuś może to wszystko odpowiadać i zaakceptuje stalowe 14" bez całej reszty zbędnych gadżetów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A liczysz się z tym, że komuś może to wszystko odpowiadać i zaakceptuje stalowe 14" bez całej

> reszty zbędnych gadżetów?

Oczywiście że tak zlosnik.gif, tylko skoro zadaje pytanie i prosi o pomoc na forum, to jednak ma jakieś wątpliwości, a my staramy się mu je rozwiać grinser006.gif. Zależy kto i czego oczekuje od samochodu. Mi przed zakupem najgorzej jeździło się Splashem, potem ex aequo Clio i Punto. Wszystkie kolejne samochody były już lepsze lub dożo lepsze! Ale i tak kupiłem Clio, bo mi się podobało zlosnik.gif. Ale ja bardziej lubię siedzieć i się gapić na wypastowany samochód, niż nim jeździć grinser006.gif. A najbardziej nie lubię płacić własnymi pieniędzmi za kretyńskie rozwiązania, dlatego te "lepsze" samochody przegrały old.gifzlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - Opel Corsa - stare i bida

> - Kia Rio - droga i kiepska gwarancja

> - Hyundai i20 - drogi

> - Chevrolet Aveo. - warto sie zastanowic

> Czy którymś z nich warto szczególnie się zainteresować a któregoś odrazu w przedbiegach odrzucić ?

Dodalbym Micre i Swifta z tych wszystkich zostaly mi dwa do wyboru. Tez sie nad nimi zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dodalbym Micre i Swifta

U mnie Micra i Swift były na pierwszym miejscu w kategorii ergonomia i właściwości jezdne/wyposażenie/cena. Oba oczywiście w wersjach wyższych średnich za około 46 tys. Jak komuś nie przeszkadza wygląd i "lokowanie" społeczne grinser006.gif tych modeli, to zdecydowanie polecam na tle Corsy, Punto, Aveo, Fiesty itp. hehe.giffacepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.3 82KM do miasta powinna być wystarczająca jak wolałby coś bardziej żwawego to 1.4, ale już

> raczej przy trochę większym budżecie. Tylko nie 1.2 bo podobno w ogóle nie jedzie w tym

> samochodzie.

> Pozdr

Jeśli kolega mówi o Fordzie to widzę, że nie ma kompletnie pojęcia o czym pisze. Nie ma już silnika 1.3 w Fieście. W poprzedniej generacji była taka jednostka 1.3 8V.

W obecnej Fieście najmniejszy silnik (nie licząc Ecoboost-ów) to 1.25 16V 60KM lub 82KM (ten sam silnik był też dostępny w poprzednich generacjach i miał 75KM) a następny to 1.4 96KM.

Co do tematu - może warto sprawdzić ofertę Fiata (Punto)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli kolega mówi o Fordzie to widzę, że nie ma kompletnie pojęcia o czym pisze. Nie ma już silnika

> 1.3 w Fieście. W poprzedniej generacji była taka jednostka 1.3 8V.

> W obecnej Fieście najmniejszy silnik (nie licząc Ecoboost-ów) to 1.25 16V 60KM lub 82KM (ten sam

> silnik był też dostępny w poprzednich generacjach i miał 75KM) a następny to 1.4 96KM.

> Co do tematu - może warto sprawdzić ofertę Fiata (Punto)?

No to błysnąłeś skromny.gif, miałem właśnie na myśli ten silnik o dokładnej pojemności 1242cm3, któremu jednak w zaokrągleniu minimalnie bliżej 1.2 niż 1.3.

Skoro już jesteś tak zorientowany, to powinieneś wiedzieć, że jednak jest silnik 1.0 16V 80 KM, który nie jest oznaczony jako EcoBoost kara.gif

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobrze wiedzieć

> Czyli jednak nie jest to taka najlepsza opcja patrząc na całokształt

Możesz też zaproponować koledze coś takiego, co ja zrobiłem we wrześniu wink.gif

Kupiłem Opla Corsę D z malutkim przebiegiem za cenę ok. 37k

Wersja 1.4 100km, wyposażenie -> ta środkowa wersja, czyli nie jest tak bidnie smile.gif

Salon w Mikołowie ma taką ciekawą ofertę, że dają auta w leasing swoim kierownikom na pół roku, a później je sprzedają grinser006.gif

http://otomoto.pl/opel-corsa-C31541125.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie Micra i Swift były na pierwszym miejscu w kategorii ergonomia i właściwości

> jezdne/wyposażenie/cena. Oba oczywiście w wersjach wyższych średnich za około 46 tys. Jak

> komuś nie przeszkadza wygląd i "lokowanie" społeczne tych modeli, to zdecydowanie polecam na

> tle Corsy, Punto, Aveo, Fiesty itp.

Bylem w Reanult i niestety Clio wypada tragicznie zarowno pod wzgledem silnika jak i jakosci w srodku. Czemu kupiles Clio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz też zaproponować koledze coś takiego, co ja zrobiłem we wrześniu

> Kupiłem Opla Corsę D z malutkim przebiegiem za cenę ok. 37k

> Wersja 1.4 100km, wyposażenie -

> Salon w Mikołowie ma taką ciekawą ofertę, że dają auta w leasing swoim kierownikom na pół roku, a

> później je sprzedają

> http://otomoto.pl/opel-corsa-C31541125.html

Za tyle samo jest nowe auto z 6 poduszkami abs i esp hmm.gif Srednia ta opcja. Oczywiscie jesli sie porownuje z nowka to bardzo dobra cena ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to błysnąłeś , miałem właśnie na myśli ten silnik o dokładnej pojemności 1242cm3, któremu

> jednak w zaokrągleniu minimalnie bliżej 1.2 niż 1.3.

> Skoro już jesteś tak zorientowany, to powinieneś wiedzieć, że jednak jest silnik 1.0 16V 80 KM,

> który nie jest oznaczony jako EcoBoost

> Pozdr

Możesz sobie zaokrąglać jak chcesz ale Ford używa oznaczenia 1.25 a nie 1.2 czy 1.3

Ale skoro się upierasz to czemu polecałeś silnik 1.3 a odradzałeś 1.2? O jakich silnikach mówiłeś? Skoro mają dokładnie tą sama pojemność 1242 to czemu raz zaokrąglasz w górę a innym razem w dół?

Co do silnika 1.0 - jest to pochodna EcoBoost bez turbiny dlatego jej nie wymieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak na prawdę tylko z jednego powodu - bo mi się cholernie podoba, zwłaszcza czerwony flamme. Jak

> stoi na parkingu obok czegokolwiek to wydaje się wyprzedzać epokę i nikt nie rozmawia o

> innych samochodach .

Tak to prawda z zewnatrz robi wrazenie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak to prawda z zewnatrz robi wrazenie

Poza tym tak na prawdę to wcale nie jest taki zły samochód grinser006.gif. Ma jakieś tam drobne ułomności, ale tak to zawsze było, że tanie samochody muszą mieć coś gorszego od drogich (może z wyjątkiem koreańskich), więc konstruktorzy musieli delikatnie "spieprzyć" kilka drobiazgów w stosunku do Megane czy Laguny zlosnik.gif. To są duperele które ogarnę pod balkonem grinser006.gif, tylko niech ten pierwszy rok gwarancji minie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może chodziło o naprawy nie objęte gwarancją

Te w każdym ASO są drogie. Myślę, że zastanawianie się nad robocizną poza gwarancją nie ma sensu przy dylemacie zakupowym "jakie auto kupić", bo różnice są zbliżone i przepaści nie ma przy samochodach budżetowych, konkurencja głupia nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejność aut podana powyżej nie była przypadkowa.

> Aveo najmniej mu się podoba ale tez je rozważa.

> Jak widać z kolejności to najchętniej chciałby Corsę. Z tego co patrzyłem to wersja 1.2 85KM w

> wyprzedaży z 2013 w "miarę" jako takim wyposażeniem za 40 tys. dostanie. czemu twierdzisz, że

> potrzeba jeszcze 10 kPLN dołozyc?

No i Aveo to właśnie jest Corsa w amerykańskich blachach, tak jak Cruze to Astra J.

Dlatego Chevrolet wychodzi z Europy , bo okazał się zbyt mocną (i tańszą)konkurencją dla Opla.

Ja też rok temu przymierzałam się do Corsy, ale wybrałem opcję taniej i lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ogólna opinia na temat auta jaka jest u ciebie ?

Bardzo dobra - jak na auto segmentu B ma najwięcej miejsca wewnątrz,nienajgorsze plastiki, wyposażenie wystarczające, mało aut tej klasy ma za taka cenę 6 poduszek, ABS z ESP i kontrolą trakcji, tempomatem i BT . Do tego już wyrosłem z bycia pierwszym na światłach, więc na trasie wystarcza mi ustawienie na tempomacie 120 km i spokojna jazda. Czego mi brakuje - podgrzewanych lusterek i klimatronika zamiast klimy manualnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo dobra - jak na auto segmentu B ma najwięcej miejsca wewnątrz,nienajgorsze plastiki,

> wyposażenie wystarczające, mało aut tej klasy ma za taka cenę 6 poduszek, ABS z ESP i kontrolą

> trakcji, tempomatem i BT .

ok.gif

> Do tego już wyrosłem z bycia pierwszym na światłach, więc na trasie

> wystarcza mi ustawienie na tempomacie 120 km i spokojna jazda.

no przy 1,4 to podejrzewam, żę nie jest tak źle

znajomy zastanawia się też nad wersją 1,2 70 KM - jazda głównie w mieście max 3 osoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i Aveo to właśnie jest Corsa w amerykańskich blachach, tak jak Cruze to Astra J.

Co ciekawiej to Cruze wszedł najpierw do produkcji w Korei, a dopiero w następnym roku Astra IV - to Cruze był poligonem doświadczalnym dla Astry smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.