Skocz do zawartości

R6 na pierwszy moto


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam okazję kupić Yamahe R6 600cm^3 w dobrej cenie i ze znaną mi historią. Jak uważacie, jak na pierwsze 2oo to dobry wybór? Przejechałem się już tym egzemplarzem i myśle, że mi pasuje mimo, że mam prawie 195 cm wzrostu. Macie może jakieś inne propozycje w budżecie załóżmy do 10000 zł? Interesuje mnie coś "sportowego" wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Mam okazję kupić Yamahe R6 600cm^3 w dobrej cenie i ze znaną mi historią. Jak uważacie, jak

> na pierwsze 2oo to dobry wybór? Przejechałem się już tym egzemplarzem i myśle, że mi pasuje

> mimo, że mam prawie 195 cm wzrostu. Macie może jakieś inne propozycje w budżecie załóżmy do

> 10000 zł? Interesuje mnie coś "sportowego"

nie bierz 600 bo po tygodniu jazdy, juz bedziesz się nogami odpychać. to nie jedzie.

celuj w 1000 minimum. a najlepiej jakieś 1300 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcesz wywołać wojnę co?

> Tak - nadaje się na pierwsze moto. Tylko nauka będzie przychodziła trochę ciężej bo strach większy

> EDIT

> Zapomniałeś o sakramentalnych słowach "nie będę odkręcał"

te słowa dotyczą litra... 600te trzeba kręcić coby jechała smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcesz wywołać wojnę co?

> Tak - nadaje się na pierwsze moto. Tylko nauka będzie przychodziła trochę ciężej bo strach większy

> EDIT

> Zapomniałeś o sakramentalnych słowach "nie będę odkręcał"

czytałem Twój podpis i nie chciałem zaczynać od byle 250ccm wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czytałem Twój podpis i nie chciałem zaczynać od byle 250ccm

Tak "na serio" smile.gif

Ja tam raczej nie jestem "miarodajny" bo przejechałem jak dotąd na 2oo pół sezonu.

Tak czy siak - przeżyłem zlosnik.gif

Znam osobiście dwie osoby, które również zaczynały od R6.

Oboje jako drugi moto kupili coś spokojniejszego (nawet nie mniejszą pojemność - np. Fazer).

Jedna z tych osób teraz będzie szukała znowu R6, druga już objeździła chyba kilkanaście sprzętów, łącznie z "lytrami". Co więcej - ta druga osoba to drobna kobieta zlosnik.gif

A teraz jak ja to widzę zlosnik.gif

+ R6 - waga - jakby Ci leciał to utrzymasz go między nogami zlosnik.gif

- R6 - niewygoda - jak Ci się zachce wycieczek po kilkaset km to kark / plecy - mogą trochę pobolewać zlosnik.gif

O fazerku myślałeś? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Mam okazję kupić Yamahe R6 600cm^3 w dobrej cenie i ze znaną mi historią. Jak uważacie, jak

> na pierwsze 2oo to dobry wybór? Przejechałem się już tym egzemplarzem i myśle, że mi pasuje

> mimo, że mam prawie 195 cm wzrostu. Macie może jakieś inne propozycje w budżecie załóżmy do

> 10000 zł? Interesuje mnie coś "sportowego"

a na poważnie... napisałeś "sportowego"... interesuje Cie sport, czy poprostu owiewki?

jeśli to drugie, to skieruj się w stronę turystyków (ZZR, FJR, Sprint, VFR itp), bo są wygodniejsze... no ale jak ma byc sport, to sport smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak "na serio"

> Ja tam raczej nie jestem "miarodajny" bo przejechałem jak dotąd na 2oo pół sezonu.

> Tak czy siak - przeżyłem

> Znam osobiście dwie osoby, które również zaczynały od R6.

> Oboje jako drugi moto kupili coś spokojniejszego (nawet nie mniejszą pojemność - np. Fazer).

> Jedna z tych osób teraz będzie szukała znowu R6, druga już objeździła chyba kilkanaście sprzętów,

> łącznie z "lytrami". Co więcej - ta druga osoba to drobna kobieta

> A teraz jak ja to widzę

> + R6 - waga - jakby Ci leciał to utrzymasz go między nogami

> - R6 - niewygoda - jak Ci się zachce wycieczek po kilkaset km to kark / plecy - mogą trochę

> pobolewać

> O fazerku myślałeś?

Myślałem o Fazerku ale nie miałem okazji się przymierzyć ani poprowadzić. Na R6 przejechałem może 50 km jednorazowo więc to żaden dystans żeby ustosunkować się do bolących pleców - niemniej jednak jechało mi się całkiem wygodnie. Waga R6 to także plus - waży w sumie niewiele więcej ode mnie zlosnik.gif chciałem zacząć od R6 a jakby mi się spodobało (bądź nie) to przesiadłbym się za 2-3 sezony na coś mocniejszego/spokojniejszego - chociaż myślę, że tak czy siak mi się spodoba wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a na poważnie... napisałeś "sportowego"... interesuje Cie sport, czy poprostu owiewki?

> jeśli to drugie, to skieruj się w stronę turystyków (ZZR, FJR, Sprint, VFR itp), bo są

> wygodniejsze... no ale jak ma byc sport, to sport

mówiąc sportowy chodziło mi o wygląd, po prostu zawsze podobały mi się tego typu sprzęty wink.gif chociaż nie powiem bo VFR też jest w moim typie, ale musiałbym i tak się takim przejechać żeby się odnieść do R6. Bądź co bądź jeszcze nic nie zdecydowałem i na razie tylko snuje plany - pierwszy wybór padł na R6 bo mam ładny i zdrowy egzemplarz "pod nosem" wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mówiąc sportowy chodziło mi o wygląd, po prostu zawsze podobały mi się tego typu sprzęty chociaż

> nie powiem bo VFR też jest w moim typie, ale musiałbym i tak się takim przejechać żeby się

> odnieść do R6. Bądź co bądź jeszcze nic nie zdecydowałem i na razie tylko snuje plany -

> pierwszy wybór padł na R6 bo mam ładny i zdrowy egzemplarz "pod nosem"

kumam, to osobiście brałbym turystka jakiegoś... jest bardziej uniwersalny, emocji dostarczy...

jak kupisz sporta i okaże się że lubisz polecieć w trasę, to będziesz się męczył...

btw. chyba kilka dni temu opublikowane:

jakiś tekst

jak ulał pod Ciebie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kumam, to osobiście brałbym turystka jakiegoś... jest bardziej uniwersalny, emocji dostarczy...

> jak kupisz sporta i okaże się że lubisz polecieć w trasę, to będziesz się męczył...

> btw. chyba kilka dni temu opublikowane:

> jakiś tekst

> jak ulał pod Ciebie

o widzisz, tego artykułu nie widziałem, poczytam po pracy 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 50 km to zupełnie co innego zlosnik.gif

Ja przez pierwsze 50 km na moim R6 (czyli powrót MOIM sprzętem do domu) byłem tak podjarany, że nic mi nie przeszkadzało - nawet poparzona noga hehe.gif

Dopiero jak trzeba było już przejechać trochę wiecej (a i mniejsze wrażenie już sprzęt zaczął robić) - to zacząłem odczuwać niedogodności sporta zlosnik.gif

Tak czy inaczej - dla mnie R6 okazał się o wiele wygodniejszy od kilku innych 600, do których się przymierzałem.

Tylko, że mam wrażenie, że na Ciebie to może być już trochę za mała zabawka zlosnik.gif

Ja mam 182 i tak wydaje mi się, że jakbym był z 10 cm wyższy to wyglądałbym trochę dziwnie na tym zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Mam okazję kupić Yamahe R6 600cm^3 w dobrej cenie i ze znaną mi historią. Jak uważacie, jak

> na pierwsze 2oo to dobry wybór? Przejechałem się już tym egzemplarzem i myśle, że mi pasuje

> mimo, że mam prawie 195 cm wzrostu. Macie może jakieś inne propozycje w budżecie załóżmy do

> 10000 zł? Interesuje mnie coś "sportowego"

R6 nie jedzie, poszukaj R1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> celuj w 1000 minimum. a najlepiej jakieś 1300

Cos sie tak nagla Taki drobiazgowy zrobil ? biglaugh.gif

Jak bym dzisiaj mial zaczynac to w gre wchodzily by 5 mitocykli

1. Yamaha V- Max ( nowy miodel )

2. ZZR 1400

3. KTM Duke 1290

4. BMW K 1600 GT

5. BMW S 1000 RR

6. Ducati Diavel

P.S.

Bier od razu Boss Hoss'a i po problemie, momentu obrotowego nie powinno zabraknac biglaugh.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinie kolegów, jako fan samochodów turbo z potężnym momentem, miałem problem z przyzwyczajeniem się do słabego dołu w R6.

Raz omal nie wymusiłem pierwszeństwa,jechałem pasem wjazdowym (czy jak to się zwało, nie pamiętam już nic z kursu oslabiony.gif), odwijam i zanim R6 się wkręciła na obroty to pas zaczął się kończyć, a nie zyskałem na tyle prędkości, żeby móc zmienić bezpiecznie pas i włączyć się do ruchu! icon_rolleyes.gif

Celowałbym w Gixxera 750! food.gif

P.S. A tak na serio to kup jakiś skuter 50, wiatr we włosach i emocje gwarantowane! old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> P.S. A tak na serio to kup jakiś skuter 50, wiatr we włosach i emocje gwarantowane!

jako ze i tu ewidetnie pasuje to wkleje jeszcze jeden raz (poza tym strasznie mi sie podoba grinser006.gif )

no moze nie 50CC, ale blisko: "dax honda 1970 , 6volts , kit 85cc" grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Celowałbym w Gixxera 750!

Rownie dobrze mozna jakas V czy Twin, ktore beda z dolu zbieraly sie o niebo lepiej niz R6.

Swojego zdania nie zmienie i dalej uwazam, ze moto wieksze niz 600-650 i ponad 100KM jest zlym wyborem na pierwszy 2oo dla poczatkujacego motocyklisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swojego zdania nie zmienie i dalej uwazam, ze moto wieksze niz 600-650 i ponad 100KM jest zlym

> wyborem na pierwszy 2oo dla poczatkujacego motocyklisty.

Ja też, ale jak wszyscy zaczęli sobie robić jaja to nie chciałem wypadać z kanonu! wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też, ale jak wszyscy zaczęli sobie robić jaja to nie chciałem wypadać z kanonu!

Mysle, ze SV650, Bandit, CB600 itd to w zupelnosci wystarczajace sprzety na pierwsze moto, z ktorymi poczatkujacy i tak bedzie mial problemy z ogarnieciem wink.gif

Dla przykladu SV650 ma 3,6s/do100, a prawie dwa razy mocniejsza R6 3,3s zlosnik.gif. Roznica prawie niezauwazalna grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no moze nie 50CC, ale blisko: "dax honda 1970 , 6volts , kit 85cc"

Przejechalem sie kiedys taka z 70 ccm i bez problemu z 2-ki szla na Kolo,

P.S. szczerze mowiac to w.....mamto doradzenie, bo i tak nikt sie do tego nie stosuje a o tym jak to naszych dwoch miszczow smiga moze przekonymy sie w Maju, temat juz byl biglaugh.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Rownie dobrze mozna jakas V czy Twin, ktore beda z dolu zbieraly sie o niebo lepiej niz R6.

> Mysle, ze SV650, Bandit, CB600 itd to w zupelnosci wystarczajace sprzety na pierwsze moto, z > ktorymi poczatkujacy i tak bedzie mial problemy z ogarnieciem

> Dla przykladu SV650 ma 3,6s/do100, a prawie dwa razy mocniejsza R6 3,3s . Roznica prawie

> niezauwazalna

Niop - na początku moja sv'ka ze dwa razy mnie zaskoczyła, jak przy prawo / lewoskręcie chciałem się szybko pozwijać ze skrzyżowania...

Na szczęście na strachu się skończyło .

Ja z kolei będę powtarzał swoją mantrę - dla początkującego >> naked bike.

Aby wiatr mu mówił, że już jest 80 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a czy całkowite wyprostowanie się na ścigaczu przy 140km/h daje taki sam efekt oporu powietrza jak jazda na nakedzie, czy może jednak owiewki na tyle zmieniają strumień powietrza, że na ścigaczu nigdy nie odczuje się takiego dużego oporu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słuchajcie, a czy całkowite wyprostowanie się na ścigaczu przy 140km/h daje taki sam efekt oporu

> powietrza jak jazda na nakedzie, czy może jednak owiewki na tyle zmieniają strumień powietrza,

> że na ścigaczu nigdy nie odczuje się takiego dużego oporu?

Nie wiem, ale przy duzo wyzszych mnie nie zerwalo z moto zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kłamiesz bo wtedy byś wiedział ze 140 to stanowczo za dużo

140 to była granica od której moim zdaniem już nie dało się jechać smile.gif

130 - ciężko

Ale poniżej tych prędkości dało się w miarę komfortowo - na pewno powyżej 100 nie było problemów niewiem.gif

EDIT

Aha - te prędkości tyczą się Gladiusa.

Na CB500 miałem dośc przy 90 km/h ale to nie ze względu na wiatr a bardziej chyba na stan motocykla - wszystko przy tej prędkości klekotało i czułem jakby moplik miał się rozpaść hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Yamka XJ

> lub tak jak ja FZ6 - ale to w przypadku gdy jesteś już troszkę ogarnięty. Te sprzety do 7 tys dają

> się ogarniać spokojnie. I sterowanie nimi jest też ok ale ja siuę nie znam

Ale to chyba nie do mnie tylko autora watku zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral to co autor tematu chce czyli ta r6.

Sam uważam za głupote zaczynanie od popierdółek.

Jak sie komuś chce to niech zmienia 3x moto bo jak pojeździ sezon jakas dychawiczna 500 to wtedy znaczy że umi wiecej. A potem siądzie na litra i sie zabije bo sie przeliczył.

Uwielbiam takich teoretyków co doradzają a sami pewnie od razu kupili konkretny szybki sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeździłeś juz na 2oo?

> Ps. masz wogole kat.A? Bo znam takich co kupowali er 6 nie mając, a po niecałym roku nie pamiętają

> juz niektórych zagadnień z kursu

> Ps2. Dla Ciebie kontrola miśkow to w zasadzie nie problem

Nie mam A, ale 2oo będzie wtedy jak już będę miał zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.