Skocz do zawartości

Jazda z niesprawną ręką


marew

Rekomendowane odpowiedzi

Policja rok temu mak miałem 5 szwów na dłoni podczas kontroli nic nie powiedziała. Problem miałem tylko dokumenty wyciągnąć - brak możliwości użycia palców w lewej dłoni trochę komplikował życie. No i problemy z parkowaniem zawracaniem źle się kręci jedną ręką .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam szynę na lewej ręce, unieruchomiony tylko nadgarstek i ograniczona chwytność ręki.

> Czy jest zabronione prowadzenie samochodu ?

Przepisów chyba nie ma zabraniających wprost ale jak ktoś się uprze to podepnie się to pod któryś ogólny w stylu: "zagrozenie bezpieczeństwa". Zapewne będzie to od uznania w trakcie ewentualnej kontroli. Im bardziej szyna widoczna tym może być gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja się dołącze. Jak to wygląda w przypadku niedowidzenia jednego oka. Albo jego braku?

Można jeździć. Kiedyś spotkałem się z przypadkiem, że osoba po utraceniu wzroku w jednym oku mogła siąść za kółkiem dopiero po roku od tego faktu. Nie wiem jednak czy wynikało to z zaleceń lekarza czy przepisów. Inny znajomy nie widzi na jedno oko od urodzenia - śmiga autem jak szatan zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można jeździć. Kiedyś spotkałem się z przypadkiem, że osoba po utraceniu wzroku w jednym oku mogła

> siąść za kółkiem dopiero po roku od tego faktu.

Po mniej wiecej 12 miesiacach od utraty oka/widzenia wyksztalca sie jednooczna zdolnośc oceny odleglosci... i o to chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kciuk prawy złamany i rękę przez to w gipsie. Jeździłem, ale jak to powiedziałem mojej lekarce to myślałem że mnie "zje", bo to niby zabronione. Jak potem jeździłem z ortezą, to doradziła żeby w razie kontroli szybko ją ściągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po mniej wiecej 12 miesiacach od utraty oka/widzenia wyksztalca sie jednooczna zdolnośc oceny

> odleglosci... i o to chodzi...

Z czego wynika to ja wiem. Nie wiem tylko czy było to zalecenie czy nakaz/zakaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam szynę na lewej ręce, unieruchomiony tylko nadgarstek i ograniczona chwytność ręki.

> Czy jest zabronione prowadzenie samochodu ?

Są ludzie, którzy mają całe życie jakieś problemy z ręką (np. jakiś niedowład itp.) ale prawo jazdy mają.

Podstawowe pytanie - czy czujesz się na siłach jechać samochodem bezpiecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są ludzie, którzy mają całe życie jakieś problemy z ręką (np. jakiś niedowład itp.) ale prawo jazdy

> mają.

> Podstawowe pytanie - czy czujesz się na siłach jechać samochodem bezpiecznie?

Czuję się na siłach. We wtorek jechałem na izbę przyjęć i prowadziłem tylko prawą ręką, bo lewa mocno bolała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam szynę na lewej ręce, unieruchomiony tylko nadgarstek i ograniczona chwytność ręki.

> Czy jest zabronione prowadzenie samochodu ?

bardzo często jeżdżę z prawym nadgarstkiem unieruchomionym w ortezie - więc ruchomość w nadgarstku praktycznie zerowa - szczytem wygody to nie jest ale nie przeszkadza w operowaniu kierownicą czy dźwignią zmiany biegów

nigdy nikt nie przyczepił się do tego - począwszy od lekarzy skończywszy na policji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czuję się na siłach. We wtorek jechałem na izbę przyjęć i prowadziłem tylko prawą ręką, bo lewa

> mocno bolała.

znacznie większym utrudnieniem jest np. skręcenie stawy skokowego i w tym wypadku bardzo bym rozważał zmianę środka transportu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja się dołącze. Jak to wygląda w przypadku niedowidzenia jednego oka. Albo jego braku?

ja od urodzenia widze tylko na jedno oko /lewe/ i nie mam problemow z prowadzeniem samochodu

nigdy nie spowodowalem, wypadku, stluczki ani zagrozenia na drodze

lekarze tez nie widzieli przeciwwskazan do prowadzenia pojazdow mechanicznych,

a na komisji wojskowej od razu dostalem kat. E hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znacznie większym utrudnieniem jest np. skręcenie stawy skokowego i w tym wypadku bardzo bym

> rozważał zmianę środka transportu

Ja miałem dość nieprzyjemną kontuzję kolana i nosiłem ortezę przez dość długi czas. Oczywiście jeździłem cały czas samochodem (jak tylko dałem radę usiąść za kierownicą). Na szczęście było to lewe kolano (w sumie zupełnie w samochodzie niepotrzebne smile.gif ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja miałem dość nieprzyjemną kontuzję kolana i nosiłem ortezę przez dość długi czas. Oczywiście

> jeździłem cały czas samochodem (jak tylko dałem radę usiąść za kierownicą). Na szczęście było

> to lewe kolano (w sumie zupełnie w samochodzie niepotrzebne ).

kilka miesięcy temu tak mi się udało skręcić nogę w kostce, że nie byłem w stanie sprzęgła nacisnąć (ponadrywane wiązadła) - dojechanie do lekarza było wtedy dla mnie na tyle upiornie bolesne, że na kilka dni musiałem odstawić jazdę samochodem w roli kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam szynę na lewej ręce, unieruchomiony tylko nadgarstek i ograniczona chwytność ręki.

> Czy jest zabronione prowadzenie samochodu ?

Mój brat jest osobą niepełnosprawną z krótszymi rękami. Ma normalne prawo jazdy i jeździ normalnym samochodem. Po prostu musisz bardziej uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój brat jest osobą niepełnosprawną z krótszymi rękami. Ma normalne prawo jazdy i jeździ

> normalnym samochodem. Po prostu musisz bardziej uważać.

Mnie chodzi aspekty prawne, czy jak mnie zatrzyma policial.gif to nie będzie problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja miałem dość nieprzyjemną kontuzję kolana i nosiłem ortezę przez dość długi czas. Oczywiście

> jeździłem cały czas samochodem (jak tylko dałem radę usiąść za kierownicą). Na szczęście było

> to lewe kolano (w sumie zupełnie w samochodzie niepotrzebne ).

Pod warunkiem, że się ma auto w automacie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja się dołącze. Jak to wygląda w przypadku niedowidzenia jednego oka. Albo jego braku?

mozesz samochodem, ale motocyklem, czy zawodowo to juz nie, bo nie przejdziesz badan stereoskopowych (ocena odleglosci czy widzenie 3d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłem kiedyś z gipsem na prawej ..... nodze

blush.gif ja też z gipsem od kostki do pachwiny. Położoną miałem na fotel wysoką poduchę żeby na wyprostowanej gipso-nodze operować pedałami i operowałem stopą bardzo sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.