Skocz do zawartości

mój salon


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Miała być łazienka, ale w międzyczasie zrobiłem zabudowę wyczystki z miejscem na akcesoria kominkowe (w tym jakiś odkurzacz na popiół) i drewno.

Materiał:

20140208_131944.jpg

Salon:

20140208_132008.jpg

20140208_132027.jpg

20140208_132052.jpg

Miejsce akcji:

20140208_132120.jpg

Początki:

20140208_161112.jpg

Aneks kuchenny wink.gif

20140208_161103.jpg

Rezultat:

20140208_220551.jpg

20140208_220626.jpg

Całość od frontu będzie oklejona (razem z kominkiem) płytkami klinkierowymi, a górna półka (na drewno) także wewnątrz. Dolna będzie zasłonięta drzwiczkami, a na górę dam blat, który będzie również blatem szafki po prawej od zabudowy (w której będzie lodóweczka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak się dostaniesz do kolana od kominka żeby go wyczyścić?

ninak, nie ma takiej opcji, producent nie przewidzial. Tez sie o to pytalem kominkarzy, ale ponoc nie ma takiej potrzeby i teraz sie tak nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zainteresowały mnie wnęki okienne. Jaką jest konstrukcja ścian nośnych?

> Wnęki są bardzo głębokie a nie widać szpalet zawnetrznych.

dodatkowo nie wiem czy dobrze widzę, ale czy okno w kuchni nie jest niżej niż drzwi balkonowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zainteresowały mnie wnęki okienne. Jaką jest konstrukcja ścian nośnych?

> Wnęki są bardzo głębokie a nie widać szpalet zawnetrznych.

5cm tynku grinser006.gif + 25cm nosna + 5-10cm welna lub pustka powietrzna + 12 cm cegla (i tutaj jest okno) + 15cm welna + tynk cienkowarstwowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dodatkowo nie wiem czy dobrze widzę, ale czy okno w kuchni nie jest niżej niż drzwi balkonowe ?

raczej odwrotnie - podloga kuchni jest ok. 90cm wyzej od podlogi salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miała być łazienka, ale w międzyczasie zrobiłem zabudowę wyczystki z miejscem na akcesoria

> kominkowe (w tym jakiś odkurzacz na popiół) i drewno.

> Materiał:

> Salon:

> Miejsce akcji:

> Początki:

> Aneks kuchenny

> Rezultat:

> Całość od frontu będzie oklejona (razem z kominkiem) płytkami klinkierowymi, a górna półka (na

> drewno) także wewnątrz. Dolna będzie zasłonięta drzwiczkami, a na górę dam blat, który będzie

> również blatem szafki po prawej od zabudowy (w której będzie lodóweczka).

Kominek ok , tylko po co te kratki na dole z dwóch stron , nie doprowadziłeś powietrza z zewnątrz rurą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 5cm tynku + 25cm nosna + 5-10cm welna lub pustka powietrzna + 12 cm cegla (i tutaj jest okno) +

> 15cm welna + tynk cienkowarstwowy.

Czyli to nie jest nowy dom, tylko remont starego?

Ściana 3-warstwowa dodatkowo ocieplona wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda na DGP. Zasysanie dołem wyrzut górą.

Przy okazji, widziałem na allegro w sprzedaży kratki (ta dolna) z wbudowanymi wiatraczkami, które mają przyspieszyć przepływ powietrza napływającego a przez to i gorącego - może to mieć sens? Koszt w sumie znikomy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak

> gdzie 3, tam 3 - sa tez 2 i 1

Nie zazdraszczam. Jak lubię kupować używki, to w przypadku domu się nie zdecydowałem. Kupiliśmy pustą działkę i właśnie zbliżamy się do stanu surowego otwartego. Może uda się zamknąć w tym roku.

W starym domu przerażały mnie izolacje, a raczej ich brak, a remont starego czasami jest droższy niż budowa nowego.

Pozdrawiam i czekam na dalsze relacje z remontu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W starym domu przerażały mnie izolacje, a raczej ich brak, a remont starego czasami jest droższy

> niż budowa nowego.

a zebys wiedzial. Poszlo 400k na przebudowe i dokonczenie (dom byl w stanie surowym polzamknietym do remontu kapitalnego) i jeszcze pojdzie z 60k. Kumplowi postawienie i wykonczenie 200m2 wyszlo 360k, a mial 4x drozszy dach. No ale on musial kupic dzialke, a moja zona wniosla do posagu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a zebys wiedzial. Poszlo 400k na przebudowe i dokonczenie (dom byl w stanie surowym polzamknietym

> do remontu kapitalnego) i jeszcze pojdzie z 60k. Kumplowi postawienie i wykonczenie 200m2

> wyszlo 360k, a mial 4x drozszy dach. No ale on musial kupic dzialke, a moja zona wniosla do

> posagu.

smile.gif

normalnie dejavu smile.gif pare dni temu gadalismy sobie w fimie na temat wad/zalet kupowania mieszkania, dzialki i domu do remontu... i te teksty ze za 400kpln to chalupa ze HOHO, albo i lepiej wink.gif

a potem zapytalem owych kolego jak daleko maja do firmy i ile kosztowalo wszystko lacznie z dzialka wink.gif i nagle sie okazalo ze dzialka z domkiem (~140m2) nie kosztowala 500kpln tylko ponad 750kpln i z iwin dojazd jest taki sobie... a domek (~120m2) do remontu kosztowal 700kpln wliczajac dzialke i remont a stoi na wojszycach zaraz przy gaju, a mieszkanie na biskupinie (~80m2) z wykonczeniem zamknelo sie w 600kpln wink.gif

a teraz z biskupina jest pare tramwajow i autobusow, a i z rynku da rade pieszo wrocic, u kolegi na wojszyce podobnie, a kolega z iwin placze ze nie ma jak na piwko z nami wyskoczyc wink.gif bo nie pije, albo wraca taksowka wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a zebys wiedzial. Poszlo 400k na przebudowe i dokonczenie (dom byl w stanie surowym polzamknietym

> do remontu kapitalnego) i jeszcze pojdzie z 60k. Kumplowi postawienie i wykonczenie 200m2

> wyszlo 360k, a mial 4x drozszy dach. No ale on musial kupic dzialke, a moja zona wniosla do

> posagu.

czyli mówisz, że lepiej wybić sobie z głowy kupno starego domu do remontu....

właśnie jesteśmy na etapie za i przeciw i też nam wychodzi, że wyjdzie jak za nowy. Tym bardziej, że budżet ma granice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli mówisz, że lepiej wybić sobie z głowy kupno starego domu do remontu....

> właśnie jesteśmy na etapie za i przeciw i też nam wychodzi, że wyjdzie jak za nowy. Tym bardziej,

> że budżet ma granice

cały czas tak twierdzę, chyba że działka super w atrakcyjnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli mówisz, że lepiej wybić sobie z głowy kupno starego domu do remontu....

> właśnie jesteśmy na etapie za i przeciw i też nam wychodzi, że wyjdzie jak za nowy. Tym bardziej,

> że budżet ma granice

często za to stary jest w dużo lepszej lokalizacji. Drugi plus, że można od razu zamieszkać i remont robić etapami. Wiem, że to oznacza mieszkanie na budowie, ale czasem nie ma innego wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli mówisz, że lepiej wybić sobie z głowy kupno starego domu do remontu....

> właśnie jesteśmy na etapie za i przeciw i też nam wychodzi, że wyjdzie jak za nowy. Tym bardziej,

> że budżet ma granice

wyjdzie DROŻEJ jak za nowy, a nie będzie jak nowy. Jedyna opcja za kupnem starego domu do remontu, to lokalizacja niedostępna dla nowych działek. A i tak najlepiej wtedy zrównać ruderę buldożerem i postawić nową, niż remontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wyjdzie DROŻEJ jak za nowy, a nie będzie jak nowy. Jedyna opcja za kupnem starego domu do remontu,

> to lokalizacja niedostępna dla nowych działek. A i tak najlepiej wtedy zrównać ruderę

> buldożerem i postawić nową, niż remontować.

amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy okazji, widziałem na allegro w sprzedaży kratki (ta dolna) z wbudowanymi wiatraczkami, które

> mają przyspieszyć przepływ powietrza napływającego a przez to i gorącego - może to mieć sens?

> Koszt w sumie znikomy...

Tylko tak się zastanawiam - im szybciej to powietrze będziesz pędził, tym mniej czasu będzie miało styczność z kominkiem i będzie się słbiej nagrzewało hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko tak się zastanawiam - im szybciej to powietrze będziesz pędził, tym mniej czasu będzie miało

> styczność z kominkiem i będzie się słbiej nagrzewało

Ale w ogólnym bilansie więcej energii zyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy co kupisz, gdzie kupisz, za ile kupisz i do jakiego stanu chcesz doprowadzić.

Najgorzej jest ze starymi domami po starszych osobach - najczęściej są do gruntownego remontu wewnątrz i na zewnątrz. Efekt masz taki, że zamiast kupić działkę za 200 tyś, postawić chatę i wykończyć za 500, to kupujesz działkę z domem za 300 czy 400, tak samo robisz dach, okna, instalacje, ocieplasz i wykańczasz. Czasem trzeba jeszcze zrobić ocieplenie fundamentów, drenaż, przestawianie dobudowywanie ścian. Praktycznie tyle samo roboty co na budowie, no może oszczędzasz na kopaniu dziury u wylewaniu fundamentów wink.gif

Jeśli masz na oku dom, który jest w miarę nowy, bądź od wybudowania przeszedł większy remont i do tego jego cena i lokalizacja są atrakcyjne - warto nad nim pomyśleć.

Praktycznie jedyny sens w gruntownym remoncie starej chałupy jest wtedy, jeśli otrzymamy ją w spadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> normalnie dejavu pare dni temu gadalismy sobie w fimie na temat wad/zalet kupowania mieszkania,

> dzialki i domu do remontu... i te teksty ze za 400kpln to chalupa ze HOHO, albo i lepiej

> a potem zapytalem owych kolego jak daleko maja do firmy i ile kosztowalo wszystko lacznie z dzialka

> i nagle sie okazalo ze dzialka z domkiem (~140m2) nie kosztowala 500kpln tylko ponad 750kpln

> i z iwin dojazd jest taki sobie... a domek (~120m2) do remontu kosztowal 700kpln wliczajac

> dzialke i remont a stoi na wojszycach zaraz przy gaju, a mieszkanie na biskupinie (~80m2) z

> wykonczeniem zamknelo sie w 600kpln

> a teraz z biskupina jest pare tramwajow i autobusow, a i z rynku da rade pieszo wrocic, u kolegi na

> wojszyce podobnie, a kolega z iwin placze ze nie ma jak na piwko z nami wyskoczyc bo nie

> pije, albo wraca taksowka

to napiszę jak wyszło u mnie: dom 120m kw. + garaż, działka zakupiona 16 km od granicy Krakowa (oceniając obiektywnie, to już trochę zadupie, chociaż dojeżdża jeszcze autobus podmiejski i co chwilę kursują prywatne busy, więc nie jest to koniec świata zlosnik.gif ). Budowa skończona, mieszkamy od soboty smile.gif. Za całość, czyli działka + budowa wyszło na dziś niecałe 500 tys. (490 dokładnie). Dom jest skończony i wykończony, zostało do zrobienia ogrodzenie, kostka i jakieś ogarnięcie terenu.

Co do odległości, to oczywiście wolałbym mieć działkę zaraz za granicą miasta, albo nawet w Krakowie, ale za takie działki musiałbym zapłacić prawie tyle, ile tutaj mnie wyszła cała budowa.

Do pracy mam 35 km w jedną stronę, tylko że połowa autostradą, połowa pustymi wiejskimi drogami i 3 światła w Krakowie. Dojazd zajmuje mi 30-40min. Czasowo jest to tyle, ile często dojeżdżają koledzy z innych dzielnic Krakowa np. 8 km. Tylko jednak te kilometry lecą i na auto się wydaje sporo.

Jeśli chodzi o wyskoczenie wieczorem na piwo, to tak, albo żona musi podjechać, albo trzeba wracać taksówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

ostatnie dwa tygodnie mordowalem sie z cegielkami:

20140315_203418.jpg

20140315_203441.jpg

20140315_203502.jpg

jeszcze nie skonczylem, no i nie ma fugi - zona sie uparla na biala. Nie chce mi sie w taborecie szukac ustawienia balansu bieli, ale plytki sa mniej zolte, a bardziej czerwone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ostatnie dwa tygodnie mordowalem sie z cegielkami:

> jeszcze nie skonczylem, no i nie ma fugi - zona sie uparla na biala. Nie chce mi sie w taborecie

> szukac ustawienia balansu bieli, ale plytki sa mniej zolte, a bardziej czerwone.

Biała fuga to poroniony pomysł. No chyba że zamysłem jest jej ewoluowanie w kierunku szarości biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na kominku? Nie chodzi że szarzeją same z siebie, ale o to że każdy kominek mimo wszystko syfi.

epoksyd nie łapie syfu. Powiem Ci tyle; na stołach chemicznych gdzie potrafią się różne rzeczy rozlać fugi epoksydowej nic nie rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> epoksyd nie łapie syfu. Powiem Ci tyle; na stołach chemicznych gdzie potrafią się różne rzeczy

> rozlać fugi epoksydowej nic nie rusza.

fuga epoksydowa do klinkieru? screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie bardzo rozumiem co Ci nie pasuje

widziales kiedys cegle klinkierowa recznie formowana z bliska? a widziales fuge epoksydowa?

jesli nic ci to nie mowi, to moze z innej strony - zaprawe cementowa na grubym piasku tez bys zastosowal do gresu polerowanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ostatnie dwa tygodnie mordowalem sie z cegielkami:

> jeszcze nie skonczylem, no i nie ma fugi - zona sie uparla na biala. Nie chce mi sie w taborecie

> szukac ustawienia balansu bieli, ale plytki sa mniej zolte, a bardziej czerwone.

Jaką technikę fugowanie przewidujesz, bo ja właśnie kończę u siebie na klatce schodowej przyklejać cegiełki i zastanawiam się jak to zafugować no i czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaką technikę fugowanie przewidujesz, bo ja właśnie kończę u siebie na klatce schodowej przyklejać

> cegiełki i zastanawiam się jak to zafugować no i czym?

klasyczna - fuga cementowa polsucha i spoinowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ostatnie dwa tygodnie mordowalem sie z cegielkami:

> jeszcze nie skonczylem, no i nie ma fugi - zona sie uparla na biala. Nie chce mi sie w taborecie

> szukac ustawienia balansu bieli, ale plytki sa mniej zolte, a bardziej czerwone.

strasznie płytki zdominowały kominek. Są dość ciężkie do takiej zabudowy, chyba, że na fotce to tak wygląda.

A co wyrzeźbiłeś z tymi otworami, 5 kratek przewidujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> strasznie płytki zdominowały kominek. Są dość ciężkie do takiej zabudowy, chyba, że na fotce to tak

> wygląda.

troche tak jest. Raz, ze mi zrobili o pare cm z kazdej strony wieksza obudowe, niz chcialem, dwa, ze plytki sa 17-20mm zamiast 14mm grube, a trzy, ze moglem zrobic fuge 12mm zamiast 14mm, ktora ze wzgledu na rozne wymiary plytek ma bardziej 15mm.

> A co wyrzeźbiłeś z tymi otworami, 5 kratek przewidujesz ?

tak, dwa wlotowe, dwa wylotowe i jedna wentylacyjna. Tutaj troche nieszczesliwie sie zdalem na kominkarzy i takie wielkie krowy mi porobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> strasznie płytki zdominowały kominek. Są dość ciężkie do takiej zabudowy, chyba, że na fotce to tak

> wygląda.

>

jak dojdzie fuga bo będzie wyglądało lżej - miałem takie samo odczucie jak zobaczyłem cegły u siebie na ścianie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak dojdzie fuga bo będzie wyglądało lżej - miałem takie samo odczucie jak zobaczyłem cegły u

> siebie na ścianie...

Mocno masz zaglebiona fuge? Mozesz wkleic fotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.