Skocz do zawartości

Gaz, zdecydować się czy nie? Mam dylemat.


natek

Rekomendowane odpowiedzi

> w standardzie tych 2800

no jestem już praktycznie zdecydowany, polecany warsztat w Łodzi (na miejscu), choć rozważałem wycieczke do Wawy, na śląsk.

Staneło na KME Nevo, reduktor KME Tur, wtryski albo Baracuda, albo Hana, albo HS Matrix (raczej te dwa pierwsze). Cena obejmuje montaż wlewu gazu pod klapką paliwa, wzmocnienie plastikowej podłogi/wnęki na zbiornik, wiercenie w kolektorze wyjętym z auta. Montaż 2 dni. Cena 2500 PLN

Najlepszy zakład w Łodzi woła sobie 3100 PLN i nawet mógłbym myśleć o tym ale termin dopiero za 2 miesiące, więc nie uśmiecha mi sie czekać. Przez najbliższe 2 miesiace zaoszczedze 400 PLN

Bardzo przekonał mnie do siebie tez jeden gość w Gliwicach Auto-BOX też bardzo polecany na lpg-forum.pl ale cena z kosmosu 3200-3300 PLN + dojazd

Doszedłem do wniosku, że istotne jest, żeby było to zrobione na miejscu bo w razie czego, jakby coś nie działało jak należy to zawsze można podjechać w miejsce gdzie się robiło.

3/4 warsztatów albo i więcej proponuje montaż w ciągu pół dnia, do 1 dnia, wiercenie otworów pod wtryski na aucie (mają specjalne wiertła, że niby żadne wióry się nie dostają zlosnik.gif ), najtańszy znalazłem w Zabrzu za 2100 za wszystko, montaż na Stagu, wzmocnienie pod zbiornik, wlew pod klapką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam taki zamiar, zarejestrowałem sie na lpg-forum, zrobie fotki i wstawie, żeby fachowcy ocenili

> jakoś montażu, nie pisząc kto to robił.

Ale nie wiem czy wiesz użytkownicy AK są również na lpg-forum i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobry pomysł montaż na miejscu ma wiele plusów

> choćby gwarancja i poprawki

> u mnie montowali prawie 2 pełne dni ale jak się podniesie maskę to gazu praktycznie nie widać

dobry montaż to niekoniecznie kwestia, żeby nie było widać instalacji, tylko żeby była zrobiona z głową i bez błędów, typu za blisko czegoś tam co może spowodować nieprawidłowa pracę czy przetarcie się czegoś. Niepozaginanie węży, solidne osadzenie elementów itd.

mam do Ciebie pytanie odnośnie wlewu gazu pod klapką. Masz tam zrobiony tylko zaworek z wkrecaniem przejściówki za każdym razem czy masz tam stale gniazdo "zderzakowe"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobry montaż to niekoniecznie kwestia, żeby nie było widać instalacji, tylko żeby była zrobiona z

> głową i bez błędów, typu za blisko czegoś tam co może spowodować nieprawidłowa pracę czy

> przetarcie się czegoś. Niepozaginanie węży, solidne osadzenie elementów itd.

> mam do Ciebie pytanie odnośnie wlewu gazu pod klapką. Masz tam zrobiony tylko zaworek z wkrecaniem

> przejściówki za każdym razem czy masz tam stale gniazdo "zderzakowe"?

mam na stałe gniazdo ok.gif i bez problemu się zakłada pistolet do tankowania ok.gif

no właśnie u mnie fajnie z głową zamontowali smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety, gazowanie odłożone w czasie. Wybrałem chyba niewłaściwy warsztat. Przyjeżdżam na umówiony termin wieczorem przed rozpoczęciem prac, chce przekazać auto i proszę o zwrócenie uwagi na kilka ważnych dla mnie rzeczy (których się naczytałem na lpg-forum). Zbiornik zaworem w kierunku tyłu auta, żeby dobrze zabezpieczyli ew. wiercone otwory w nadwoziu, a najlepiej żeby nie wiercili jeśli się da. Żeby z głową wybrali miejsce na reduktor, żeby nie był przewiewany powietrzem, sterownik gdzieś blisko komputera benzynowego, wtryski we właściwej pozycji z możliwie najkrótszymi wężykami itd. No i gazownik się chyba zdenerwował wychodząc z założenia, że nie będe mu mówił jak ma robić bo on wie i sie zna. Myśle, dobra, ok. Następnego ranka dzwonie i pytam co i jak a ten mówi, ze nie podejmie się montażu bo mam za wysokie wymagania i obawia się, ze moze ich nie spełnić. Poza tym wzmocnienia w podłodze będą wymagały więcej pracy i nie jest podłoga taka jaką widział w innych megankach hmm.gif Myśle, sobie dobra jest, "wuj" nie ma obowiazku, jest wolny rynek, nikogo nie musze prosić ani nie musze ogladac czyichś fochów jak u panienki. Zabralem auto.

Potem tak sobie pomyślałem, warsztat niby polecany na lpg-forum (choć zrobić takie polecenia to przecież nie problem), warsztat wygląda dosć niechlujnie, w środku bałagan, na kupach/stosach leżą wymontowane rzeczy z aut, itd. Generalnie jak gość ma taki porządek w miejscu pracy to i pewnie sama praca nie będzie jak należy. Pomyślałem jeszcze, że następny wolny termin dla mnie miał po kilku dniach oczekiwania, gdyby to byl dobry gazownik to raczej by tak nie było.

No i reasumując, pojechałem do innego, ponoć najlepszego warsztatu w Łodzi i zapisałem sie na montaż (uwaga! na połowę kwietnia, wcześniej brak terminów). Montaż instalacji znaaaacznie droższy niż w innych miejscach. Ale myśle sobie "wuj" tam, zapłace wiecej, instalacja będzie mi sie zwracała 3 miesiace dłużej ale będe miał świety spokój i nie będe musiał myśleć, czy dobrze aby na pewno załozą, czy aby na pewno czegoś nie spier...niczą itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz z lpg-forum sprawa jest dość specyficzna, instalatorzy wrzucaja swoje realizacje i niektóre z nich juz na pierwszy rzut oka są zrobione świetnie, po tym mozna poznać solidny warsztat. Ale niektore z nich są wrzucane przez ludzi, którzy wcześniej zrobili dobrze, dostali pochwały a teraz odwalili lekką manianę, np. za długie wężyki, albo pozwijane jak spagetti itd, ale takich już sie nie objeżdza jak bure suki. A powinno to funkcjonowac tak, że jeśli masz zrobione zdjęcia realizacji wysyłasz je do jakiegos tam moderator i on wrzuca anonimowo, i wtedy bedzie obiektywna ocena.

Druga kwestia to warsztaty polecane i niepolecane. Sam już jestem w stanie trochę ocenić warsztat, na co zwrócić uwage przy montażu itd, ale są też takie, które są w grupie polecanych i jednocześnie w niepolecanych. Natomiast faktem jest, że dobry warsztat ma dośc długie terminy realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instalacji sekwencyjnej najważniejszy jest montaż, twój silnik pojedzie poprawnie na każdej instalacji złożonej zgodnie ze sztuką, więc IMHO dobrze robisz dokładając do bardziej profesjonalnego zakładu a nie do podzespołów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzisz z lpg-forum sprawa jest dość specyficzna, instalatorzy wrzucaja swoje realizacje i niektóre

> z nich juz na pierwszy rzut oka są zrobione świetnie, po tym mozna poznać solidny warsztat.

> Ale niektore z nich są wrzucane przez ludzi, którzy wcześniej zrobili dobrze, dostali pochwały

> a teraz odwalili lekką manianę, np. za długie wężyki, albo pozwijane jak spagetti itd, ale

> takich już sie nie objeżdza jak bure suki. A powinno to funkcjonowac tak, że jeśli masz

> zrobione zdjęcia realizacji wysyłasz je do jakiegos tam moderator i on wrzuca anonimowo, i

> wtedy bedzie obiektywna ocena.

> Druga kwestia to warsztaty polecane i niepolecane. Sam już jestem w stanie trochę ocenić warsztat,

> na co zwrócić uwage przy montażu itd, ale są też takie, które są w grupie polecanych i

> jednocześnie w niepolecanych. Natomiast faktem jest, że dobry warsztat ma dośc długie terminy

> realizacji.

lpg-forum nie mozna sie do konca kierowac, sa tam znajomi , uklady i ukladziki, jedni drugich polecaja albo i nie

zdjecia mozna sobie wrzucic samemu, mozna zrobic kilka aut w taki sposob zeby na forum gawiedz sie podniecala jak to jest extra zlozone

butla wielozaworem do tylu to tez sprawa taka na 50% tzn przy slabym aucie tego nie odczujesz jak jest zalozona, chyba ze pod gorke i malo gazu w zbiorniku

co do wezykow, krotkie ok ale czy bedzie mial 7 czy 15 cm to na tylku tego nie poczujesz , nie mowie tu o makaronach po 50 cm bo i takie widzialem

wszystko to i tak kompreomis miedzy miejscem na podzespolu, czasem jaki trzeba poswiecic na montaz i latwoscia pozniejszego serwisowania

tak jak piszesz polecany warsztat to nie gwarant ze bedzie zrobione jak chcesz, masz prawo wymagac, monter ma prawo nie podjac sie bo robi wg zwojego uznania (nie wnikajac czy sluszne jest)

czasem warto zobaczyc jak montuja gaz u kogos innego, udac laika, popytac , podpatrzec i podjac decyzjo czy montowac u akurat tych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Jeżeli to nie tajemnica, to gdzie gazowałeś i na jaką instalkę się zdecydowałeś?

> BTW, ja na montaż póki co umówiony jestem w Eko-Auto.

Zdecydowałem się na sterownik KME Nevo, reduktor KME Tur, wtryski Matrix HS, zbiornik Bormech 55l. Montaz w Kołomaxie na Wrocławskiej. Rozważałem też Auto-Eco, cena nawet była w porządku ale jakoś nie przekonali mnie ostatecznie. Za montaż instalacji zapłaciłęm baaaardzo dużo, cały czas zastanawiam się czy dobrze zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdecydowałem się na sterownik KME Nevo, reduktor KME Tur, wtryski Matrix HS, zbiornik Bormech 55l.

> Montaz w Kołomaxie na Wrocławskiej. Rozważałem też Auto-Eco, cena nawet była w porządku ale

> jakoś nie przekonali mnie ostatecznie. Za montaż instalacji zapłaciłęm baaaardzo dużo, cały

> czas zastanawiam się czy dobrze zrobiłem.

Dużo to pojęcie względne :-)

W moich stronach ceny montażu instalacji LPG zaczynają się od 2200 (zwykle u partaczy na kiepskich komponentach), poprzez 2500-2800 (gdzie tak jakość montażu jak i zastosowane elementy są lepszej jakości) po nawet 3500 (u gościa który wyrobił sobie opinię na lpg-forum).

Wszystko to oczywiście dotyczy silnika czterocylindrowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dużo to pojęcie względne :-)

> W moich stronach ceny montażu instalacji LPG zaczynają się od 2200 (zwykle u partaczy na kiepskich

> komponentach), poprzez 2500-2800 (gdzie tak jakość montażu jak i zastosowane elementy są

> lepszej jakości) po nawet 3500 (u gościa który wyrobił sobie opinię na lpg-forum).

> Wszystko to oczywiście dotyczy silnika czterocylindrowego.

Podstawowy montaż 2600, u mnie z lepszymi wtryskami 2800 PLN. Do tego stelaż pod zbiornik do wzmocnienia podłogi (z tworzywa) 250 PLN i 100 PLN za wlew pod klapka. Razem 3150

jak sprawdzałem ceny u dwóch gości mocno chwalonych na LPG-forum to było podobnie 3000-3300 PLN. Najtańszą ofertę jaką znalazłem to 2100 na Stagu i montaż od rana do 13 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozważałem też Auto-Eco, cena nawet była w porządku ale

> jakoś nie przekonali mnie ostatecznie.

Ja byłem po słowie z "nagazem" ale nie mogliśmy dopasować się z terminami. klotnia.gifzlosnik.gif Poza tym "na żywo" proponowali nieco inne rozwiązania (i co za tym idzie również i ceny) niż w rozmowie telefonicznej czy też korespondencji. spineyes.gificon_rolleyes.gif

>Za montaż instalacji zapłaciłęm baaaardzo dużo, cały

> czas zastanawiam się czy dobrze zrobiłem.

Jeżeli skutkiem będzie bezproblemowa i tania jazda to pewnie nie będziesz żałował. wink.gif No chyba że w międzyczasie autko Ci się znudzi. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja byłem po słowie z "nagazem" ale nie mogliśmy dopasować się z terminami. Poza tym "na żywo"

> proponowali nieco inne rozwiązania (i co za tym idzie również i ceny) niż w rozmowie

> telefonicznej czy też korespondencji.

> Jeżeli skutkiem będzie bezproblemowa i tania jazda to pewnie nie będziesz żałował. No chyba że w

> międzyczasie autko Ci się znudzi.

raczej nie jest to kwestia tego czy auto sie znudzi. trzeba pojeżdzić z rok, żeby instalacja się zwrócila, auto ma juz 12 lat ale jest w pełni sprawne i w bardzo dobrym stanie. Tanie w eksploatacji, niewysoka wartość, nie opłaca się sprzedawać takiego auta. Albo będzie miało dożywocie u nas albo odda się komuś potrzebującemu w rodzinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy zdejmowali kolektor do wiercenia?

> Pozwolili być Tobie na jakimś etapie montażu?

Kolektor nie był zdejmowany, zwiedziłem chyba z 8 warsztatów i na koniec się zakręciłem i nie wiedziałem już w którym zdejmują a w którym nie. Ponoć podpinają ciśnienie 6 bar do kolektora podczas wiercenia. Mówili, że podczas montażu mogę przyjechać kiedy chce i obejrzeć, ale nie miałem jak. Widziałem dwa auta, które robili i wyglądało to bardzo rozsądnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolektor nie był zdejmowany, Ponoć podpinają ciśnienie 6 bar do kolektora

> podczas wiercenia.

hahaha.gif podciśnienie 6 bar...ta odkurzacz...

A tak serio to totalne lenie skoro nie chce im sie zdejmowac kolektora za taka kasę.

Na dodatek wciskają bajki o 6 barach - screwy.gif

Obys miał szczęście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolektor nie był zdejmowany, zwiedziłem chyba z 8 warsztatów i na koniec się zakręciłem i nie

> wiedziałem już w którym zdejmują a w którym nie. Ponoć podpinają ciśnienie 6 bar do kolektora

> podczas wiercenia. Mówili, że podczas montażu mogę przyjechać kiedy chce i obejrzeć, ale nie

> miałem jak. Widziałem dwa auta, które robili i wyglądało to bardzo rozsądnie.

Gdzie montowales ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pytanie z innej beczki: ten stelaż pod butlę jest konieczny? Bo wczoraj patrzyłem w swojej megance i nie mam. Butla siedzi na samym plastiku. Gaz montowałem u najlepszych fachowców w okolicy i nie wiem czy jechać tam i robić awanturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak pytanie z innej beczki: ten stelaż pod butlę jest konieczny? Bo wczoraj patrzyłem w swojej

> megance i nie mam. Butla siedzi na samym plastiku. Gaz montowałem u najlepszych fachowców w

> okolicy i nie wiem czy jechać tam i robić awanturę.

wiesz, opinie sa podzielone. jakieś 70-80% instalatorów w Megance II montuje takie wzmocnienie. Sa rózne teorie, niektórzy mówią, ze wzmacnia to plastikową podłogę (wnękę) bagażnika a ponoć zdarzały się auta, które przyjeżdzały na przeglądy z popękaną podłogą. Druga teoria mówi, ze jest to raczej forma solidnego osadzenia zbiornika na wypadek jakiegoś dachowania czy czegoś podobnego, żeby zbiornik nie wyrwał się z podłogi. Trudno jednoznacznie stwierdzic czy jest absolutnie niezbędna czy to tylko dmuchanie na zimne. W kilku miejscach mówili, że trzeba zrobić więc zrobiłem. W wyniku tego koszt instalacji +200-250 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.