Skocz do zawartości

Naprawa ogrzewanie tylnej szyby


BartoSMK

Rekomendowane odpowiedzi

> Nitki są naruszone Jedynie działa pierwsza od dołu

są specjalne ''kleje'' wyglądające jak lakier do paznokci, malujesz po istniejących liniach.

Sporo czasu, ale jeżeli to tylko problem przerwanych ścieżek do się naprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No własnie czy da sie to naprawic? Do jakiego szpeca najlepiej by sie udać z tym ?

da się

albo samemu klejem z pędzelkiem i ze średnim efektem

albo pojedź do szklarza i niech dwuskładnikowym klejem porządnie zreperuje - polecam bo to naprawdę działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się sprawdza czy to nitki, i które nitki są uszkodzone? I w którym miejscu jest przerwanie...? Bo u mnie jakby dwie nagle przestały grzać, tak mi się zdaje bo szyba w tym miejscu odparowuje na końcu, ale jeszcze nie przyglądałem się im, czy widoczne jest miejsce przerwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak się sprawdza czy to nitki, i które nitki są uszkodzone? I w którym miejscu jest

> przerwanie...? Bo u mnie jakby dwie nagle przestały grzać, tak mi się zdaje bo szyba w tym

> miejscu odparowuje na końcu, ale jeszcze nie przyglądałem się im, czy widoczne jest miejsce

> przerwania

najprościej żaróweczką z kabelkiem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słyszałem że ten klej nie zawsze pomaga jak sa np

> duze przerwania

Ten klej przede wszystkim nie pomaga jak są duże prądy i elementy grzejne. Z doświadczenia powiem, że na naprawę szyby klejem szkoda nerwów zlosnik.gif, czasu i pieniędzy. Nawet tak niewielu grinser006.gif. Poza tym bez tego można żyć. Gdybym miał wybierać, co pierwsze ma mi się zepsuć w samochodzie, to wybrał bym właśnie ogrzewaną tylną szybę zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uscislij

kabelek - mała rurkowa żaróweczka - kabelek

i końcami kabelka dotykasz bocznych pół przewodzących - jak świeci to OK

i trzymając jeden kabelek na tym polu drugim jedziesz po ścieżkach aż znajdziesz przerwę , czyli zgaśnie żaróweczka , i tak aż znajdziesz wszystkie przerwy

to samo powtarzasz trzymając kabelek na drugim polu i jadąc po ścieżkach od drugiej strony

oczywiście kabelkiem jedziesz po ścieżkach od strony drugiego pola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No własnie czy da sie to naprawic? Do jakiego szpeca najlepiej by sie udać z tym ?

w zakładzie "auto-szyby" pracownik powiedział mi ostatnio, że się tego nie opłaca robić bo i tak po jakimś czasie "siądzie" i, że takich usług nie oferują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówcy juz napisali da sie specjalnym klejem.

Ja w mazdzie widziałem gdzie ścieżki były poprzerywane.

Ale w sedanie cieżko mi sie kleilo. Trzeba cienko posmarować tym klejem. Pozniej działało przez 3 lata wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kabelek - mała rurkowa żaróweczka - kabelek

> i końcami kabelka dotykasz bocznych pół przewodzących - jak świeci to OK

> i trzymając jeden kabelek na tym polu drugim jedziesz po ścieżkach aż znajdziesz przerwę , czyli

> zgaśnie żaróweczka , i tak aż znajdziesz wszystkie przerwy

> to samo powtarzasz trzymając kabelek na drugim polu i jadąc po ścieżkach od drugiej strony

> oczywiście kabelkiem jedziesz po ścieżkach od strony drugiego pola

zdajesz sobie sprawę że wszystkie przewody są połączone i żaróweczka będzie zawsze świecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zdajesz sobie sprawę że wszystkie przewody są połączone i żaróweczka będzie zawsze świecić ?

sprawdziłeś to czy tylko teoretycznie mówisz hehe.gif - bo jak kilka szyb zdiagnozowałem i pojechałem z gotowcami zaznaczonymi flamastrem do fachowca, żeby czasu nie tracił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> kabelek - mała rurkowa żaróweczka - kabelek

>> i końcami kabelka dotykasz bocznych pół przewodzących - jak świeci to OK

>> i trzymając jeden kabelek na tym polu drugim jedziesz po ścieżkach aż znajdziesz przerwę , czyli

>> zgaśnie żaróweczka , i tak aż znajdziesz wszystkie przerwy

>> to samo powtarzasz trzymając kabelek na drugim polu i jadąc po ścieżkach od drugiej strony

>> oczywiście kabelkiem jedziesz po ścieżkach od strony drugiego pola

>zdajesz sobie sprawę że wszystkie przewody są połączone i żaróweczka będzie zawsze świecić ?

Powinieneś sobie zdać sprawę, że żaden z ciebie elektryk/elektronik.

Opis szukania przerwy jest jak najbardziej poprawny.

Pomyśl chwilę - może załapiesz grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na alle z wysyłką ok 25zł

Do dostania w każdej chyba castoramie za ~22pln.

Oczywiście sama "farbka".

Dwuskładnikowy klej przewodzący płaciłem ostatnio koło 50-60pln za elpox15 lub z loctite około 70-80 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.