Skocz do zawartości

zmiana auta z nowszego... + i -


Muzyk007

Rekomendowane odpowiedzi

Więc... niebawem pojawi się bardzo fajne auto NA SPRZEDAŻ otóż... wink.gif

VW PASSAT B4 1994r z popularnym 1.9TD old.gifI (ten 90KM - jak się nie mylę) old.gif

Auto na liczniku 250 000 km drive.gif i od dobrych 8 lat jest u jednego właściciela drive.gifziew.gif

Klima, el. szyber dach, grzane zydle... fly.gif

Egzemplarz... DOSŁOWNIE Z POD "IGŁY!" icon_eek.gif

Dwa komplety opon - OBA MA NA ALU palacz.gificon_eek.gifcfaniak.gif

Auto na bierząco serwisowane... ksiadz.gif

Rdza... mulher.gif JEDNO miejsce - tuż przy tylnej lampie. clown.gif

Egzemplarz jakich... mało... food.gifideia.gif

Gość obecnie po 50. old.gif

Wcześniej trochu syn używał... nie młody. Do pracy czasem nim się zatachał, ale od dłuższego czasu nie ma go w PL. 893goodvibes.gif

Nie znam ceny auta. Jeszcze.

Śmigam drive.gif Fiatem Punto 1.2 z 2000r spalanie 6.5l/100km - z 12 000km - nalot na liczniku 125 000km - części tanie jak barszcz... a i naprawy tanie i do wykonania samemu dla mnie (od zawieszenia po UPG - z wyjątkiem remontu dołu) uzbroj_zlo.gifuzbroj_zlo.gif

Warte to to jest 3-3.5 kPLN zlosnik2.gifsciana.gif

Jeden próg zaczyna korodować.. mulher.gif nalot jest, ale dziur ni ma. irked.gif

Kilka mankamentów jak słynne strzelające ograniczniki czy zacinająca się wycieraczka do zrobienia. klnie.gifuzbroj_zlo.gif - norma w tych autach old.gif

Przód malowany szprejem... facepalm%5B1%5D.gif(maska + jeden błotnik) - nie żeby mi to przeszkadzało. spineyes.gif

Auto... mechniacznie na 6... nie no... na 5-. Wiem co zrobilem, co trzeba będzie w najbliższym czasie... no mam go już dobry rok. 893goodvibes.gif

Pytanie.... hmm.gif

Opłaca mi się to wymieniać? hmm.gifhmm.gif

tzn. sprzedaje banana-wave.gif swoje punto i yay.gif kupuje VW...

jakie tu będą wady, a jakie zalety takiego rozwiązania? hmm.gif

Kilka - i + mam.. ale czego mogę się tu spodziewać jeszcze? hmm.gif

A... trochu mam dieslofobie.... ooniee.gif

I nie ma tu znaczenia, że pasek w tedeiku - mnie marka nie bawi - ale o stan, wiek etc... czego można sie spodziewać..?

Słucham Akowiczów co mają w tym temacie do powodzenia ok.gifspy.gifold.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym egzemplarzu nie ma dwumasy .Wtryski / pompa przemielą wszystko (dosłownie...) .Motorownia nie do zabicia . O ile egzemplarz faktycznie jest zdrowy i nie składany z 4 to można sie zastanowić. Co do silnika to jestem pewien .Miałem taki od dziadka z niemiec z nalotem 198 tys ( na papierku, w rzeczywistości nakręcał 600 tysi , bo barany zapomnieli sciagnąć informacje która była naklejona pod puszka filtra paliwa) .Z 90 kuca zrobiłem w nim 192 ps i 413 nm , rozpadł sie przy 700 tysiakach tongue.gif .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiscie w porownaniu do Punto bedziesz podrozowal w komforcie i prestizu. Po co Ci auto z takim

> przebieg to raz dwa cokolwiek sie wysypie bedzie kosztowac wor zlota w porownaniu do punto.

bajki piszesz zlosnik.gif auto nie jest drogie w utrzymaniu, cześci tanie i ogólnodostępne. Auto dużo trwalsze od punciaka, u mnie w firmie przedliftowe auta do tej pory jeźdżą, a przebiegi noPb dobijają do 700 tyś, km 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bajki piszesz auto nie jest drogie w utrzymaniu, cześci tanie i ogólnodostępne. Auto dużo trwalsze

> od punciaka, u mnie w firmie przedliftowe auta do tej pory jeźdżą, a przebiegi noPb dobijają

> do 700 tyś, km

Auto z 1994roku popsuc sie moze wszystko. Po prostu trzeba sie przygotowac na awaie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja widzę, że na Volkswagena! Widziałeś żeby ktoś pytał tutaj o Pandę? Większość mając na nową Pandę

> pyta głównie o B6 i E60, więc jednak mają jakieś wątpliwości .

Bo skoro w cenie nowej Pandy można kupic używane B6 i E60, to chyba jasne ze ludzie pytają ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto z 1994roku popsuc sie moze wszystko. Po prostu trzeba sie przygotowac na awaie.

Ej, no rozmawiamy o aucie 16-letnim kontra 20-letnie.

IMHO niewielka różnica w psuciu. Dodatkowo jest to Fiat vs VW więc różnice dodatkowo się zacierają grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Opłaca mi się to wymieniać?

> tzn. sprzedaje swoje punto i kupuje VW...

> jakie tu będą wady, a jakie zalety takiego rozwiązania?

Zalezy takie ze masz większe wygodniejsze auto... wady takie jakie przy kupnie obcego samochodu - swój znasz, tamtego nie znasz, nie wiesz co w nim się dzieje... tyle..

Jak potrzebujesz większego to zmien, a jak nie potrzebujesz większego - to nie wiem po co zmieniac skoro na swoje auto nie narzekasz smile.gif

Jeśli chodzi o ceny napraw to nie będzie roznicy zadnej - tak samo tanie i proste naprawy, do VW części sa dostępne wszędzie i za grosze, a nic tam skomplikowanego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiscie w porownaniu do Punto bedziesz podrozowal w komforcie i prestizu.

Prestiż mam w głębokim poważaniu...

komfort... ostatnio w okolicy pojawiło się więcej dróg szubkiego ruchu... i nimi do warszawy śmigam...

Jednak VW ma tu spory +

Fakt - mimo iż robię małe przebiegi to ostatnimi czasy jest tak, że za kołko wsiadam raz na dłuższy czas, ale za to w weekend leci 300-400km... a nie odcinki po 4km...

> Po co Ci auto z takim

> przebieg to raz dwa cokolwiek sie wysypie bedzie kosztowac wor zlota w porownaniu do punto.

przebieg... sądzę, że w nie szybko kupie sobie auta młodszego niż 9lat... auta z silnikami od 1.4 -bardzoej od 1.6 (ja już nie chce kosiarki takiej jak mam teraz) w wieku powyżej 9lat mają 200 000km i więcej...

ale własnie... zmierzamy do istotnego punktu KOSZTY PAsKA Vs PUNTo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jakieś ceny napraw?

> co może drogiego paść w tym aucie?

> Turbo? - właśnie... może od nowości nie ruszane...?

moze paść owszem , ale akurat tutaj turbawki były tak małe i bez zmiennej geometri ze ja osobiście nie słyszałem padu takiej sprężarki ( stare sprężarki miały o wiele grubsze wałki niz te nowe) ,aby nie zachwalać non stop to mozesz mieć problem z wszelakimi wężami, chłodnicą itp .Poprostu starość wyjdzie i trzeba będzie co nieco powymieniać (np u mnie chłodnica, przewód od wspomagania , rozrusznik, przeguby i wybierak skrzyni jeszcze wymieniałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więc... niebawem pojawi się bardzo fajne auto NA SPRZEDAŻ otóż...

Powiem Ci tyle: auto jeszcze nie jest na sprzedaż, nie znasz ceny a już się napaliłeś jak szczerbaty na suchary grinser006.gif

Usiądź. Oddychaj.

Będzie na sprzedaż, poznasz cenę to się zastanowisz. Pierwsza zasada przy kupnie samochodu: nie napalaj się. To tylko 20-letni Passat. Oczywiście fajniejszy od starego Punto. Ale nadal to żaden rarytas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio moda jest na pande

> Ja bym zmienil na vw, dlaczego?

> Punto za jakis czas nie bedzie przedstawialo zadnej wartosci, na vw zawsze znajdziesz kupca

noo... te punto za 5 lat może się okazać, że jedyne gdzie może pójść to na złom... ok.gif

Fiata 17lat i ponad 150 000 (a tyle NA PEWNO będzie) nikt nie kupi...

a pasek? hm... kto kupi auto VW 20lat z nalotem 300 000km? hmm.gif i do tego... kurde Diesel... hmm.gif

Chyba, że będzie tak kultowy jak golf mkII... czy MkI hmm.gif

ale fakt... ten passat będzie bardziej "kultowy" niż punto ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto z 1994roku popsuc sie moze wszystko. Po prostu trzeba sie przygotowac na awaie.

kurde... w tym fiacie w sumie też...

popatrz... wspomgania tu się lubiły sypać... i to w młodych rocznikach...

pytanie jak z resztą... hmm.gif

w pasku jest Turbo ok.gif

i jest diesel...

spalanie? nie mniej niż u mnie w Punto ok.gif

no jest dylemat ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Turbo? - właśnie... może od nowości nie ruszane...?

Chyba najszybciej. Sąsiad właśnie sprzedał takiego a latem mu turbosprężarki na internetowych szrotach szukałem.

No i ten sąsiada w ciągu trzech lat skorodował tak, że już dziura na dziurze była. Progów wcale. Kiedy kupował kilka lat temu wyglądał dobrze. Rocznik 1995.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiscie w porownaniu do Punto bedziesz podrozowal w komforcie i prestizu. Po co Ci auto z takim

> przebieg to raz dwa cokolwiek sie wysypie bedzie kosztowac wor zlota w porownaniu do punto.

Taki przebieg ?:-)

Wor zlota za czesci do VW?:-)

Zdecydowanie Nie Wiesz co piszesz...

Ja bym bez 2 zdan zamienial, powiem wiecej passata zawsze sprzeda, z punto bedzie gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiem Ci tyle: auto jeszcze nie jest na sprzedaż, nie znasz ceny a już się napaliłeś jak

> szczerbaty na suchary

> Usiądź. Oddychaj.

nie napaliłem się ok.gif siedzę spokojnie i tak mnie wzięło na myślenie ok.gif

na sprzedaż będzie na 100%...

kwstia czasu...

> Będzie na sprzedaż, poznasz cenę to się zastanowisz. Pierwsza zasada przy kupnie samochodu: nie

> napalaj się. To tylko 20-letni Passat. Oczywiście fajniejszy od starego Punto. Ale nadal to

> żaden rarytas.

cena...

pytanie co to cena zmieni?

jak mam dopłacić to też zmienić? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapytam z gorzka ironia w glosie miales punto 2?

> Bo to auto jest synonimem awarii

Szkoda slow facepalm%5B1%5D.gif Tak passat najlepszy! Najtanszy w utrzymaniu zwlaszcza 20 letni! Na dodatek sasiadowi gula skoczy. W jakim celu kupowac 20 letni samochod? Nie mozna kupic czegos mlodszego i mniejszego ewentualnie zostac przy punto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> Chyba najszybciej. Sąsiad właśnie sprzedał takiego a latem mu turbosprężarki na internetowych

> szrotach szukałem.

> No i ten sąsiada w ciągu trzech lat skorodował tak, że już dziura na dziurze była. Progów wcale.

> Kiedy kupował kilka lat temu wyglądał dobrze. Rocznik 1995.

hmm.gif

szybciej chyba mój fiat skoroduje... ale tego nie wiem hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda slow Tak passat najlepszy! Najtanszy w utrzymaniu zwlaszcza 20 letni!

i tego 20 letniego diesla chyba najbardziej się boję ok.gif

Mimo iż naprawdę stan - rewelka ok.gif

> Na dodatek sasiadowi

> gula skoczy.

nie.. nie tu u mnie biglaugh.gif

> W jakim celu kupowac 20 letni samochod? Nie mozna kupic czegos mlodszego i

> mniejszego ewentualnie zostac przy punto.

ja rozważam... zostanę... do śmigam go... potem pójdzie na złom - za 2-3 lata kupię auto z 2006-2007r ok.gif - to też jest wyjście ok.gif

i wydaje się być bardzo rozsądnym... ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda slow Tak passat najlepszy! Najtanszy w utrzymaniu zwlaszcza 20 letni! Na dodatek sasiadowi

> gula skoczy. W jakim celu kupowac 20 letni samochod? Nie mozna kupic czegos mlodszego i

> mniejszego ewentualnie zostac przy punto.

Krotko, miales punto?

Bo jezeli ten pastuch ma faktycznie taki przebieg to drugie tyle zrobi bez wiekszego problemu, punto juz bedzie skarbonka...

Dywagacje sa zmiana punto na vw albo zostac przy punto, nic wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i tego 20 letniego diesla chyba najbardziej się boję

> Mimo iż naprawdę stan - rewelka

do niedawna 22 letnim klekotem swobodnie poruszałem się po europie , więc nie przesadzaj old.gif

> ja rozważam... zostanę... do śmigam go... potem pójdzie na złom -

najpierw poszukaj kupca na swój zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i tego 20 letniego diesla chyba najbardziej się boję

> Mimo iż naprawdę stan - rewelka

Jezeli taki przebieg, to wiecej wydasz na serwis tej foki niz na tego vw...

Tesc ma takiego, i potwierdzam to auto jest pancerne

> nie.. nie tu u mnie

> ja rozważam... zostanę... do śmigam go... potem pójdzie na złom - za 2-3 lata kupię auto z

> 2006-2007r - to też jest wyjście

> i wydaje się być bardzo rozsądnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Krotko, miales punto?

> Bo jezeli ten pastuch ma faktycznie taki przebieg to drugie tyle zrobi bez wiekszego problemu,

> punto juz bedzie skarbonka...

wiem tyle, że ten właściciel nic nie dłubał licznika - znam się nie od dziś i nie pierwszy raz te auto widzę ok.gif

ale czy ktoś wcześniej nie dłubał przebiegu... no tego nikt nam nie powie....

a czasu też nie oszukasz...

mało jezdżone...

i właśnie... jak zacznę je normalnie eksploatować to może się zacząć chrzanić?

> Dywagacje sa zmiana punto na vw albo zostac przy punto, nic wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem tyle, że ten właściciel nic nie dłubał licznika - znam się nie od dziś i nie pierwszy raz te

> auto widzę

> ale czy ktoś wcześniej nie dłubał przebiegu... no tego nikt nam nie powie....

> a czasu też nie oszukasz...

> mało jezdżone...

> i właśnie... jak zacznę je normalnie eksploatować to może się zacząć chrzanić?

> > Dywagacje sa zmiana punto na vw albo zostac przy punto, nic wiecej

Powiem tak' ten vw jest jeszcze z epoki aut pancernych' cokolwiek beda ci mowic' w tym zestawieniu p2 vs pasnik nawet 20 letni pasnik wygra pod kazdym wzgledem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezeli taki przebieg, to wiecej wydasz na serwis tej foki niz na tego vw...

> Tesc ma takiego, i potwierdzam to auto jest pancerne

> > i wydaje się być bardzo rozsądnym...

wujek ma fokę 1.6 16V

2004r

nalatane 260 000km...

powiedział, że nie sprzeda... tak dobrego auta wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.