Skocz do zawartości

co zamiast oleju Dexos2-jaki syntetyk


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

OK jest sobie olej Dexos 2 do dieselków z DPFem (więc LowSaps) na CR od GM'u

dex2 na stronie GM

W skrócie:

5W30

GM-LL-A-025 i GM-LL-B-025,

BMW Longlife 04,

Mercedes-Benz MB229.31 i MB229.51,

Volkswagen 502.00 / 505.00 / 505.01

Co z technologi syntetycznej mogłoby być jako zamiennik niewiadomego GMowego oleju?

LiquMolly TopTec4600 mi wyskoczyło ale niby jest w "technologi syntetycznej" a nie full syntetyk...?

Z koleji np LiquyMolly z pełnych syntetyków to ma takie klasy lepkości, ze żadnego jakośnie widzę żeby pasował/był dedykowany...?

ni z gruchy nie z pietruchy-ale efekt fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jJ na tym Gmowskim dexosie2 przejeździłem jak na razie 130 tys. Wymieniam jednak w przedziale co 10-15 max. Nic z silnikiem mi się nie dzieje a że tani jest wiec czego chcieć więcej. Chyba że ktoś auto zamierza mieć na min 10 lat no to może warto zainwestować w coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co z technologi syntetycznej mogłoby być jako zamiennik niewiadomego GMowego oleju?

Tani i dobry

Quote:

PLATINUM MaxExpert XD 5W-30

Jakość: API: SM/CF

ACEA: C3

Lepkość: SAE: 5W-30

Spełnia wymagania:

General Motors GM Dexos 2 / Opel

Mercedes-Benz 229.51

BMW Longlife-04

VW 502 00/ 505 00


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ktoś auto zamierza mieć na min 10 lat no to może warto zainwestować w coś lepszego.

Przesadzacie z tymi olejami. Niby co, by się miało dziać po 10 latach na tym GMie? Jak spełnia wymagania producenta to będzie smarował jak trzeba do końca świata i o jeden dzień dłużej, a silnik jak padnie to i tak od czego innego zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie zrozumieliście, albo ja niezbyt precyzyjnie się wyrażiłem...

Platinum, "tani i dobry"

Fuch "cena przyzwoita, jakość bardzo dobra"

taki to mam GM'a i nie musze kombinować-nieśmiertelne 199 z wymiana i filtrem i interwał jak tu kolega proponuje co 15kkm i jest git

chcę z ciekawości zobaczyć jak auto będzie się zachować na pełnym syntetyku - w sensie real pełnym, nie hydrokrakowanym.... niesty za mało wiem o GMowym Dexosie2 - ale nie sądzę żeby był to ful syntetyk na bazie estrów/PAO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mid SAPS :-(

Dla silnika, to olej Low Saps na pewno nie będzie lepszy, ponieważ taki olej nie może mieć wysokiego parametru TBN. Tak swoją drogą - ten Dexos 2 to spełnia ACEA C4 lub ACEA C1? Bo może ten Dexos to ma tzw. low saps tylko na papierku dla roku xxxx. A obecnie spełnia ACEA C2 lub ACEA C3 - czyli mid saps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla silnika, to olej Low Saps na pewno nie będzie lepszy, ponieważ taki olej nie może mieć

> wysokiego parametru TBN. Tak swoją drogą - ten Dexos 2 to spełnia ACEA C4 lub ACEA C1? Bo może

> ten Dexos to ma tzw. low saps tylko na papierku dla roku xxxx. A obecnie spełnia ACEA C2 lub

> ACEA C3 - czyli mid saps.

? nie mam pojęcia-tak tylko mi się zapamiętało z jakiś folderów/reklamówek to LowSAPS...

Ale co piszesz ze zakres normy sie zmienił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ? nie mam pojęcia-tak tylko mi się zapamiętało z jakiś folderów/reklamówek to LowSAPS...

> Ale co piszesz ze zakres normy sie zmienił?

Tak, dość często się one zmieniają (dlatego też nieraz podawane są daty - olej spełniał taką i taką normę w roku xxxx). Przykładowo ci też napiszę, że w opisie oleju Total Q. Ineo ECS 5W30 można znaleźć informację, że jest to olej typu "low saps". A według ACEA jest to olej mid saps o niskim HTHS (<3.5 mPa) - ACEA C2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co z technologi syntetycznej mogłoby być jako zamiennik niewiadomego GMowego oleju?

Jako stary oplowiec mówię Ci parafrazując prezydenckie słowa : Nie idź tą drogą biglaugh.gif

Nic nie zyskasz a stracisz tylko kasę na jakieś wypasione oleje.

Ja po testach między innymi Millersa, Fuchsa powróciłem na łono użyszkodników oliwy brandowanej GM.

Jeśli szukasz czegoś lepszego do testów w lodówce to polecam Millersa 0W30 C3. Mój Łopel ciut wcześniej przestawał klekotać po nim. Ale różnica 2-3 sekund nie była warta ceny x 2.

Teraz jeżdzę na oryginalnym Dexosie albo orlenowskim oleju z normą Dexos2

Zależy co mam pod ręką.

Nie wiem czy ten orlenowski olej to pełen syntetykk czy technologia syntetyczna ale auto jakoś nie ma nic przeciwkoo niemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chcę z ciekawości zobaczyć jak auto będzie się zachować na pełnym syntetyku - w sensie real

> pełnym, nie hydrokrakowanym.... niesty za mało wiem o GMowym Dexosie2 - ale nie sądzę żeby

> był to ful syntetyk na bazie estrów/PAO

Z tego co się orientuję, chyba żaden full syntetyk (a pozostało ich bardzo niewiele na rynku) nie spełni norm dla silników euro5/dpf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co się orientuję, chyba żaden full syntetyk (a pozostało ich bardzo niewiele na rynku) nie

> spełni norm dla silników euro5/dpf.

a wiesz może ze względu na co? w sensie który parametr jest "nie do uzyskania" i dlaczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> a wiesz może ze względu na co? w sensie który parametr jest "nie do uzyskania" i dlaczego

Coś mi się kojarzy że chodzi o zawartość popiołu, ale wolałbym żeby wypowiedział się ktoś bardziej kompetentny w tym temacie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.