Skocz do zawartości

Z cyklu co wybrać za kwotę do 10tys zł


laksen

Rekomendowane odpowiedzi

> i co z tego? Nie sadze zeby kupujacy chciał jeździć ty autem przez najbliższe 15lat,za 3-4lata

> sprzeda i ile tej rdzy przybędzie?

Kwestia znaleźnie takiej bez rdzy grinser006.gif

Skoro możesz mieć auto młodsze, ocynkowane, dużo bardziej komfortowe z lepszym silnikiem za te same pieniądze to po co zastanawiać się nad oplem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chevrolet lacetti.

chyba najrozsadniejszy wybór...

powiem wiecej, niedawno takie cosik nabyłem i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony....

szukalem auta w budzecie 2x wyzszym niz kolega czyli do 20tys, no gdyby było cos sensownego moze i troszke do góry.

Skoda, VW radze zapomniec ze bedzie to auto nie zjezdzone - wiekszosc aut dziwnym trafem ma przebiegi 180 tys standardowo ksiazka serwisowa jest ale bez 3-4 lat wstecz.

opel - ja szukałem astry 2 lub 3, astra 2 z ostatnich lat produkcji czyli Gliwic, wcina ja korozja az miło dodatkowo wiekszosc bieda wersja - paradoksalnie astry z Niemiec starsze 5-6 lat sa zdrowe z lepszym wyposazeniem.

zupelnie przez przypadek trafiłem na Lacetti: przebieg 90 tys 1 własciciel z ostatnim serwisem Aso w grudniu 2013r.

powiem tak, o ile byłem dosc sceptycznie nastawiony do auta po kilku kilometrach zmieniłem zdanie, co mnie zaskoczyło to duza ilosc miejsca w kabinie.

na forach mozna poczytac ze ceny czesci sa zdecydowanie wyzsze od innych marek - bzdura jakich mało, powiem wiecej, za "pakiet startowy" zapłaciłem mniej niz w przypadku poprzednika skody fabii.

jezlei ktos nie zwraca uwagi na znaczek na masce bardzo polecam zapoznac sie z tym autem blizej, bo mozna wyrwac auto stos. swieze, czesto z pewnego zrodla ipewna przeszloscia za smieszna kase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dyskusja jakich wiele ale wyszukiwarka mocno zagubiona...

> Do rzeczy. Samochód segmentu C no może D w Kombi w benzynie 1,6 do 1,8 (niekoniecznie pod LPG).

> Dobrze by w roczniku z przodu było 2 Przeznaczenie głównie dojazd do pracy 13km w jedną

> stronę, no i czasem jakaś wycieczka... Kwota do 10tys zł... Chodzą mi po głowie popularne

> modele które bez większego trudu wszędzie naprawię w razie potrzeby.

> 1. Fiat Stilo

> 2. Renault Scenic 1

> 3. Renault Laguna 1

> 4. Opel Vectra B

> 5. VW Golf IV

> 6. Audi A4

> 7. Skoda Octavia

> 8. Citroen Xsara

> 9. Peugeot 306 i 307

> Oczywiście zdaję sobie sprawę, że ciężko za te pieniądze o w miarę utrzymane Audi Golfa czy skodę.

> Faworyzuje nieco Fiata, ale w zasadzie nic o nim nie wiem...

> Dzieki za uwagę

Za 10700PLN z opłatami do rejestracji sprzedałem ostatnio Stilo 2004r z prawdziwym przebiegiem 101k od 1 właściciela, auto kupione w ASO Fiata w Niemczech z 2 kompletami kół, 100% sprawne, po wymianie rozrządu, serwisie klimy. Ciężko było w tej cenie znaleźć lepszą sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat ubiegłego lata. Rozbite kompletnie auto i 4 dni na znalezienie czegoś jak najmłodszego w segmencie minimum C, z dobrym wyposażeniem i koniecznie benzyna. Max budżet, jaki założyłem, to 10 kzł ze wszystkim, łącznie z OC. Czas gonił, żeby jeszcze było mało, to lada dzień miałem tym autem do Chorwacji jechać, a z Gdyni to już kawałek drogi. Najpierw na celowniku była Alfa 156, ale po chwili stwierdziłem, że nie będę odprawiał modlitwy przed każdym wyjazdem poza granice województwa. Poszukałem Stilo i w dwa dni znalazłem takie z silnikiem 1.6, od pierwszego właściciela, przebieg 151 kkm, 02/03r, z wyposażenia klimatronik, 6 poduch, esp, asr, stan techniczny i optyczny idealny, do końca serwisowany w ASO, 3 kkm po serwisie. Na gotowo wyszedł 9 tys.zł.

Nie wiem, czy znajdziesz coś z lepszym wyposażeniem w podobnym wieku za takie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, czy znajdziesz coś z lepszym wyposażeniem w podobnym wieku za takie pieniądze.

Raczej nie znajdzie. Ja za swojego dałem w Rzeszy mniej niż za stare Seicento a przebieg 154k km, wersja dynamic, buda bez dzwona, ogarnąłem sobie parę rzeczy mechanicznych i od pół roku śmigam codziennie i tylko tankuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej nie znajdzie. Ja za swojego dałem w Rzeszy mniej niż za stare Seicento a przebieg 154k km,

> wersja dynamic, buda bez dzwona, ogarnąłem sobie parę rzeczy mechanicznych i od pół roku

> śmigam codziennie i tylko tankuję.

No mój też w Dynamicu, przebieg podobny, a na dzień dobry wymieniłem mu rozrząd, klocki hamulcowe i sprzęgło, ale to bardziej profilaktycznie. Zrobione 15 kkm i nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no trudno, po prostu takie moze odczucia z siedzenia /jezdzenia xsara i 306, nie mowie o

> prowadzeniu tylko o samym wnetrzu, przyjazniej po prostu bylo w xsarze

> w kazdym, ale ktos sie napali i pozniej znajdzie dziure w lewym nadkolu od strony bagaznika, albo

> tylna podloga bedzie mu chciala uciec z samochodu, nie mowiac o podluznicach przy przedniej

> czesci i progach przed tylnym kolem.

> im mlodsza 306 tym gorzej, starsze 106/306 jakos lepiej sie trzymaly, a teraz to i tak wszystko ma

> 15-20 lat

> to tyle w kwestii pustego smiechu

To bys sie zdziwil bo mialem w rodzinie citroena saxo 1.1 .,auto 17 lat i zero rdzy.Jak sie dba tak sie ma 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To bys sie zdziwil bo mialem w rodzinie citroena saxo 1.1 .,auto 17 lat i zero rdzy.Jak sie dba tak

> sie ma

no i co z tego? nic by mnie nie zdziwili

przerobilem 3 stoszustki

jedna 306

jedno saxo

z czego mlodsza 306 i mlodsza 106 byla mocno atakowana

a 106 z 93 oraz z 92 roku sladu korozji nie mialy a byly bardziej zaniedbane przy kupnie niz te mlodsze

i co to znaczy? tylko tyle ze nie ma co zakladac zadnej opcji tylko sprzwdzic przy kupnie.

jak sie dba tak sie ma wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mondeo...

> jestem wlasnie w trakcie remontu zawieszenia po 190 kkm

> przod bez amorow kolo 500 pln

> tyl z amorami kolo 2000;)

> a za auto dalem 3500;)

Trudno, jak trzeba zrobić to nie ma wyjścia.

> ale zadowolony jestem...

I o to chodzi drive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trafiłeś kulą w płot.

> 306 można spokojnie zaliczyć do aut nierdzewiejących.

Fakt...swoją opinię oparłem tylko na dwóch 306-tkach, miały pordzewiałe progi i tylne nadkola.

Za 10k można jeszcze kupić Lagunę II smile.gif tylko ryzyko awarii trochę odstrasza, tak to fajne auto, zawsze mi się podobały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lagune I miał kumpel fajne autko wygodne ale gniło sprzedał. Co wy tak doczepiliście się do tej astry. Ja mam 5 lat 2002 rok zero rdzy zawieszenie oprócz jednego łącznika i wszystkich sprężyn oryginalne. Teściu ma już drugą i rdzy zero. Ok auto nudniejsze od stilo ale żarówkę wymienisz w minute nic nie miga nie tłucze się itd. Auto tańsze w zakupie od vw części tanie jak barszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lagune I miał kumpel fajne autko wygodne ale gniło sprzedał. Co wy tak doczepiliście się do tej

> astry. Ja mam 5 lat 2002 rok zero rdzy zawieszenie oprócz jednego łącznika i wszystkich

> sprężyn oryginalne. Teściu ma już drugą i rdzy zero. Ok auto nudniejsze od stilo ale żarówkę

> wymienisz w minute nic nie miga nie tłucze się itd. Auto tańsze w zakupie od vw części tanie

> jak barszcz.

odpowiadam jeszcze raz, bo prawdopodobnie masz Astre z Niemiec a nie Gliwickiego bubla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym kupił Corolle E11 jak najświeższą, jeżeli by coś zostało porobiłbym to co jest do zrobienia i cieszył się bezawaryjnością, znam kilka posiadaczy tegoż być może niezbyt urodziwego autka - ale żaden z właścicieli nie chce się tego pozbyć mimo upływu lat zlosnik.gif wiadomo, że można przyczepić się do niedzisiejszej deski rozdzielczej czy powiedzmy przełączników itp. ale skoro szukasz auta do przysłowiowej dychy - zakładam, że stawiasz na jak najmniejszą awaryjność ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym kupił Corolle E11 jak najświeższą, jeżeli by coś zostało porobiłbym to co jest do zrobienia

> i cieszył się bezawaryjnością, znam kilka posiadaczy tegoż być może niezbyt urodziwego autka -

> ale żaden z właścicieli nie chce się tego pozbyć mimo upływu lat wiadomo, że można przyczepić

> się do niedzisiejszej deski rozdzielczej czy powiedzmy przełączników itp. ale skoro szukasz

> auta do przysłowiowej dychy - zakładam, że stawiasz na jak najmniejszą awaryjność

Dokładnie, ale w moim rejonie żadnej nie ma... Nikt nie chce tego sprzedać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie, ale w moim rejonie żadnej nie ma... Nikt nie chce tego sprzedać...

wyobraź sobie, że działka w działkę mieszkam z sąsiadem, który ma taką Corolle - 5d liftback, kolor ohydny zlosnik.gif jakiś taki czerwony cukierkowy, auto przed liftingiem czyli jeszcze te tzw. owadzie oczy, trzecie auto w rodzinie od nowości, na budziku coś około 90 tys.km, oryginalne alufelgi, niestety nie od Niemca frown.gifhehe.gif

ale zagaduje go czasami czy nie chciałby się pozbyć to jeszcze mnie denerwuje i pokazuje jakie to zadbane i rzeczywiście fajny stan trzyma, forestera prędzej sprzeda niż tą toykę chociaż i z subaryny też jest zadowolony, mają jeszcze Avensis-a tego kwadratowego czyli II wersję ale z tego co rozmawiamy nie jest już tak udany jak Corolla, silnik 2.0 benzyna - ogólnie ładne autko ale jakieś awarie były i kręci nosem na to auto, w szczegóły nie wnikałem co się działo.

Podobno jest wersja E11 - G6 w liftback`u - dla mnie byłby to ideał ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobno jest wersja E11 - G6 w liftback`u - dla mnie byłby to ideał

Na mobile.de można znaleźć egzemplarze E11 FL G6 w wersji HTB3. Moim skromnym zdaniem to są najfajniejsze Rolki z tamtych czasów, bo to ostatni model produkowany jeszcze w Japonii. Liftback pochodził wtedy już z UK a to niestety nie to samo.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na mobile.de można znaleźć egzemplarze E11 FL G6 w wersji HTB3. Moim skromnym zdaniem to są

> najfajniejsze Rolki z tamtych czasów, bo to ostatni model produkowany jeszcze w Japonii.

> Liftback pochodził wtedy już z UK a to niestety nie to samo.

> Pozdro

> Bartek

w sumie 3d też bym nie pogardził, najlepiej w czerwonym lub niebieskim kolorze z białymi felgami food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dyskusja jakich wiele ale wyszukiwarka mocno zagubiona...

> Do rzeczy. Samochód segmentu C no może D w Kombi w benzynie 1,6 do 1,8 (niekoniecznie pod LPG).

> Dobrze by w roczniku z przodu było 2 Przeznaczenie głównie dojazd do pracy 13km w jedną

> stronę, no i czasem jakaś wycieczka... Kwota do 10tys zł... Chodzą mi po głowie popularne

> modele które bez większego trudu wszędzie naprawię w razie potrzeby.

> 1. Fiat Stilo

> 2. Renault Scenic 1

> 3. Renault Laguna 1

> 4. Opel Vectra B

> 5. VW Golf IV

> 6. Audi A4

> 7. Skoda Octavia

> 8. Citroen Xsara

> 9. Peugeot 306 i 307

> Oczywiście zdaję sobie sprawę, że ciężko za te pieniądze o w miarę utrzymane Audi Golfa czy skodę.

> Faworyzuje nieco Fiata, ale w zasadzie nic o nim nie wiem...

> Dzieki za uwagę

Na przebiegi rzędu 25km dziennie?

za 10koła to bym kupił Pandę przy takich kryteriach. Realne szanse utrafienia auta od emeryta, z rocznika 2004-5 co będzie miał przebieg w okolicach 50kkm. Jest tego od groma, większość krajowe, Iszy właściciel.

Wymienione przez Ciebie samochody to będą generalnie trupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ale prawie 3 tyś euro + dalsze koszty trochę nijak się ma do kwoty autora wątku

Po pierwsze - są tańsze. Na liście widziałem całkiem przyzwoitą za 1.850 ojro.

Po drugie - od czego zdolności negocjacyjne? wink.gif

Po trzecie - kosztów dodatkowych/sprowadzeniowych masz circa 1.000zł.

Moim zdaniem warto szukać w Niemczech, bo u polskich handlarzy będziesz miał same "perełki" i "ideały".

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.