Skocz do zawartości

Motor Show Poznań


Maxiu

Rekomendowane odpowiedzi

> Ktoś się tam wybiera, bo ja po 13 latach przerwy mam ochotę tam się udać.

> Wiem, że to nie to co kiedyś, ale mam ochotę na małą moto rozrywkę. Sądzicie, że warto?

w sobotę prawdopodobnie będę, dostałem wejściówki to co se będę żałował zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś się tam wybiera, bo ja po 13 latach przerwy mam ochotę tam się udać.

> Wiem, że to nie to co kiedyś, ale mam ochotę na małą moto rozrywkę. Sądzicie, że warto?

jakies foty z zeszłego roku? ktoś pokaże bo się zastanawiam czy warto dzieciaki ciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś się tam wybiera, bo ja po 13 latach przerwy mam ochotę tam się udać.

> Wiem, że to nie to co kiedyś, ale mam ochotę na małą moto rozrywkę. Sądzicie, że warto?

Audi Klub Polska będzie również w związku z :

1903981_646016388797615_1699513953_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem w Poznaniu w piątek, w tzw dniu szkolnym targów, kiedy hale są zapełnione przez pryszczatych łowców prospektów.

Prospektów zaś nie było, tylko VW rzucił makulaturę na pożarcie.

Aż mnie ciary przeszyły, gdy sobie uświadomiłem, że byłem taki sam 15 lat temu.

Otóż wróciłem na targi po 13 latach przerwy i co? No nic, dwie hale z autami, z czego jedna tylko dla zadomowionej w Poznaniu grupy VW. Druga hala z całą resztą, w zasadzie prezentacją lokalnych dealerów i zbieraniną firm jakoś tam powiązanych z motoryzacją, oferujących "mydło i powidło".

Na deser zaś mniejsze hale z karawaningiem, motorsportem, oldtimerami i motocyklami.

Niestety to już nie te same targi, co kiedyś. Brakowało mi ekspozycji przedstawicielstw, nie dealerów, o ilości brakujących marek nie wspomnę. Brakowało mi również ciężkiego sprzętu, zabudów, autobusów, ale to już chyba zobaczyć będzie można tylko na targach w Kielcach.

OK, zacznijmy od premier, bo było ich kilka (polskich oczywiście).

Hyundai Genesis (coś dla Ozz'a) - szału nie robi hmm.gif Znaczek naprawdę przypomina Bentleya.

287623985-genesis.jpg

Jeep cherokee, czyli brzydal nadciąga icon_rolleyes.gif

287623985-brzydal.jpg

Audi A3 Cabrio, czyli auto dla emeryta biglaugh.gif

287623985-emeryt.jpg

Ponadto: nowy Soul, Ford Tourneo Courier, Porsche Macan, MB: Klasa C, Klasa S Coupe, Klasa V, GLA i G63 AMG 6x6, VW: e-Up!, Polo FL, XL-1 i Golf Sportsvan. Pewnie i tak o czymś zapomniałem hmm.gif

Jak przystało na "salon samochodowy", były i concepty. Dwa, w zasadzie trzy wliczając skorupę nowej Warszawy na felgach bez opon spineyes.gif

Kia Provo, która mrugała do dzieci FB kierunkowskazami screwy.gif

287623985-provo.jpg

No i skoda Fabia roadster (te dwa słowa pasują do siebie jak pięść do twarzy).

287623985-fabiaroad.jpg

Pozostając przy Skodzie, to zwłaszcza u tego producenta dało się zauważyć znudzenie obsługi. Z tym, że siedzenie hostess i hostessów w autach, które niejako mają służyć odwiedzającym delikatnie mówiąc nie na miejscu. Druga rzecz, że w dzisiejszych czasach, żeby namawiać kogoś na auto, nie trzeba mieć o nim zielonego pojęcia. Praktycznie każda z Pań miała w dłoni tableta z konfiguratorem biglaugh.gif

287623985-tablety.jpg

Wsiadłem sobie do Octavii i podobnie, jak w 308 też nie miała paliwa. Pewnie, żeby ktoś nie ukradł rotfl.gif

287623985-zbiornik.jpg

Skoro już o Pugu mowa, to do 308 też się przymierzyłem i nadal te zegary i mała kierownica do mnie nie przemawiają icon_rolleyes.gif

287623985-pug.jpg

Dało się zauważyć, że VW bardzo stara się o dobry wizerunek. Część jego hali była przeznaczona na pokazanie kierunków rozwoju i zachęcenie młodych techników do dołączenia do grupy. Bardzo ciekawie prezentował się Rapid pocięty (estetycznie), gdzie się da.

287623985-rapid.jpg

Hasłami też VW rzucał 893goodvibes.gif

287623985-haslo.jpg

Do tego był jeszcze XL-1 i e-Up!, który ma pod maską więcej miejsca niż moje byłe Punto wpysk.gif

287623985-space.jpg

Skoro już o małych mowa oink.gif to wystawiał się też Aixam z autami, tfu pojazdami dostępnymi od 14 roku życia. Oby tylko nie kończyły one jak ten, podwieszony pod sufitem hali.

287623985-autaod14.jpg

Był też mały dostawczak Forda - Tourneo Courier w ładnym, wiśniowym kolorze i marmurkową deską rozdzielczą tongue.gif

Zamknięty, bo chyba przywieziony prosto z Genewy, sądząc po napisach na szybie.

287623985-locked.jpg

Skoro już o zamkniętych w sobie mowa, to problem ten dotyczył nie tylko samych aut, ale i całych stref. Żeby wejść na stoisko Rolls-Royce, Maserati, Javy z Ferrari, trzeba było mieć na sobie drogi garnitur. Ja byłem w swetrze, więc macie zdjęcia spoza barierek. Dopiero na fotkach dało się odczytać tabliczki informujące o danych samochodów hehe.gif

No i hasło też mieli, po angielsku.

287623985-garnitur.jpg

Do tego smutne Panie w strojach aniołków, a to dopiero drugi dzień targów sick.gif

Swoją drogą ciekawe, czy ta Italia była już klepana. Zderzak z konikiem na wysięgniku w tym miejscu nie jest oryginalnie lakierowany hmm.gif

287623985-usmiech.jpg

Mercedes ogrodził dodatkowym "płotkiem" swoje nowości, jak Klasa V, Klasa S i Klasa S Coupe, ale za to najdroższy swój eksponat wystawił na działanie paluchów pospólstwa ok.gif

287623985-drobne.jpg

Przejdźmy do Leksusa i jego Lorda Vadera z chromowanym bolcem irked.gif

287623985-luxus.jpg

To chyba jakaś choroba jest, bo Porsche też to ma hmm.gif

287623985-bolec.jpg

OK, fotki Panamery z Dieslem Wam oszczędzę, ale GT3 czekające na wymianę silnika wkleić muszę hehe.gif

VW się postawił (a co, stać ich) i wszystkie Porsche były otwarte z dyskretną obsługą ok.gif

287623985-callback.jpg

Jedna z firm około-moto pokazała LF-A gotowe do najmu. Nie pytałem o stawkę za dobę sciana.gif

287623985-wynajem.jpg

Kto temu autu dał żółte blachy? pad.gif

287623985-blachu.jpg

No i jak widać można jeździć bez przedniej rejestracji, jak w USA. Można?

287623985-blacha.jpg

Jeszcze troszkę wink.gif

Jakoś zbyt kolorowo jak dla mnie, ni w ząb, ni w oko. Albo się tą blachę chowa w całości, albo pozostawia większe połacie. Ot, Fiat zlosnik.gif

287623985-kolorowo.jpg

Quiz na koniec: z jakiego to auta? Łatwe, bo lepka ma swój charakterystyczny nr części zlosnik.gif

287623985-dach.jpg

No to dalej, jakie auto ma takie wymyślne tłumiki na klapie bagażnika?

287623985-wtf1.jpg

Nie, to nie wydumka, drugi też to miał, ale że biedniejsza wersja, to w mniejszej ilości.

287623985-wtf2.jpg

Ostatni quiz, z jakiego auta pochodzą te kierunkowskazy.

1.)

287623985-kier1.jpg

2.)

287623985-kier2.jpg

Na odpowiedzi czekamy, aż zgadniecie chipsy.gif

Zresztą i tak już spać nie pójdę, bo się w międzyczasie dzień zrobił 30.GIF

post-30103-14352523709035_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wsiadłem sobie do Octavii i podobnie, jak w 308 też nie miała paliwa. Pewnie, żeby ktoś nie ukradł

Powód bardzo prozaiczny - na hale nie wpuszczają aut które mają więcej niż 5L paliwa w zbiorniku. Wymogi bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powód bardzo prozaiczny - na hale nie wpuszczają aut które mają więcej niż 5L paliwa w zbiorniku.

> Wymogi bezpieczeństwa.

Racja, o tym nie pomyślałem, ale np do garaży podziemnych wjechać można nawet z pełnym bakiem.

Zakładam, że wymagania są inne względem garaży, a hal targowych ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.