Skocz do zawartości

ford ka za 26tyś zł


deszczowyRoman

Rekomendowane odpowiedzi

> instalka sekwencyjna do tego silnika, która jest założona w dobrym warsztacie, na dobrych

> podzespołach, na prowincji , kosztuje max 2,2kpln

Mowa jest o nowym samochodzie z koniecznością zachowania gwarancji.

> Widzisz, nie będzie porozumienia, bo Ty zakładasz przebieg roczny 5-6kkm, ja zakładam około 20kkm

Zastrzegłem to na początku. Jest to podstawowa informacja wejściowa, której wielu kompletnie nie bierze pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proszę bardzo link

> Z wypasu: el. szyby, klimatyzacja, centralny zamek, radio, wspomaganie kierownicy, komputer. Do

> tego większy i 5d. No i co można?

Proszę Cię...

Nad tą Tatą można by było się zastanowić jeśli by kosztowała 16k a nie 26k PLN

1. Auto stoi już 2 lata (2012)

2. Marka wyszła z PL, a nie wiem czy nie z całej EU (brak gwarancji producenta)

3. Odsprzedaż za czapkę gruszek - i nie mówię tu o "trochę mniejszej" wartości odsprzedaży niż np. Chevroleta czy Dacii, tylko naprawdę za cenę roweru.

Konkurencją dla Ka są tak naprawdę "trojaczki" VAG, albo "trojaczki" z PSA/Toyoty - na dziś droższe. Pewnie niebawem nowe Twingo może trochę namieszać. Panda jest sporo droższa od Ka - lepiej wyposażona, ale droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mowa jest o nowym samochodzie z koniecznością zachowania gwarancji.

Taaa, też tak kupiłem kiedyś Fiata Punto w Salonie z "fabryczną instalką", zapłaciłem 4kpln i dostałem pojazd z powykreślanymi 3/4 gwarancji. Nigdy więcej czegoś takiego. Zakładam w swoim zaufanym warsztacie ok.gif Właściciel salonu/serwisu w PT, cwaniak, do tej pory ma jakieś lęki przed moją osobą swiety.gif

> Zastrzegłem to na początku. Jest to podstawowa informacja wejściowa, której wielu kompletnie nie

> bierze pod uwagę.

Widziałem, ja odpowiedziałem na odpowiedź "wujka", więc w przypadku 5-6kkm najtańsze wozidło bez lpg lub taxi ok.gif

Powyżej 10kkm tylko lpg, no chyba, że ktoś ma wstręt, ja mam na ten przykład wstręt do ON hehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taaa, też tak kupiłem kiedyś Fiata Punto w Salonie z "fabryczną instalką", zapłaciłem 4kpln i

> dostałem pojazd z powykreślanymi 3/4 gwarancji. Nigdy więcej czegoś takiego. Zakładam w swoim

> zaufanym warsztacie Właściciel salonu/serwisu w PT, cwaniak, do tej pory ma jakieś lęki

> przed moją osobą

Biorąc pod uwagę usterkowość obecnych nowych aut trzeba dbać o gwarancję. To nie to co kiedyś.

> Widziałem, ja odpowiedziałem na odpowiedź "wujka", więc w przypadku 5-6kkm najtańsze wozidło bez

> lpg lub taxi

> Powyżej 10kkm tylko lpg, no chyba, że ktoś ma wstręt, ja mam na ten przykład wstręt do ON

Ja mam wstręt i co ON i do LPG zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I co z tego? Widziales na stronie Forda info o LPG to raz. Dwa to ma mikroskopijny bagaznik i pali

> malo po co tam LPG?

Chłopie - niektórzy zakładają LPG nawet jeśli pali 2/100 i jeździ kilometr dziennie. Bo LPG kosztuje 2.70 a benzyna 5.20. I za 50 lat już mu się zwróci. TTTM i dyskusja z nimi nie ma najmniejszego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale przyznasz ze porownywanie bagaznika auta 2-os. z 5-os. jest dziwne cokolwiek

zależy co komu potrzebne, ja jeżdżę sam swiety.gif

Padło pojęcie pojazdu 3,5m długości z dużym bagażnikiem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Biorąc pod uwagę usterkowość obecnych nowych aut trzeba dbać o gwarancję. To nie to co kiedyś.

Wie to aż za dobrze, bo wiem co do mnie przyjeżdża do garażu i z roku na rok spadek jakości pod względem wszystkiego boje_sie.gif

> Ja mam wstręt i co ON i do LPG

Aaa, no to tylko pogratulować 20.GIFwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale przecież autor ma małe wymaganie a co Tata kół nie ma czy kierownicy, nowe auto stołki nie

> wypierdziane, 3 lata gwarancji o co chodzi? Quote:

Jakiej gwarancji?

> Potrzebuje auto zeby zawiezc dziecko do przedszkola + podjechac do pracy 5km dziennie w jedna

> strone.

> > Kolega napisał, że szuka AUTA nie TATY , czyli wyrobu samochodo - podobnego

Słowa kluczowe "zawieść" i "podjechać", a nie "patrzeć jak stoi popsute".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli zakładając jazdę tylko po mieście do szkoły, przedszkola, zakupy jakieś 5-6 tyś rocznie oraz

> to że dla zachowania gwarancji nowego KA trzeba by na instalację podtlenku LPG wyłożyć ze 4

> tyś to cała impreza zwraca się po 3 - 4 latach czyli w momencie kiedy zaczniemy zastanawiać

> się nad sprzedażą samochodu.

Chyba nikt nie będzie sprzedawał 3-4 letniego auta z przebiegiem 20 tys km spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie napisałem, ze nie powinien, tylko, ze w przypadku małych przebiegów jest to ekonomicznie

> nieuzasadnione.

jest uzasadnione, kwestia czasu zwrotu inwestycji ok.gif

owszem jak ktoś kupuje auto na 3 lata i robi rocznie 5tys zgadzam sie - nie warto.

kwestia prostej sprawy, ile chcemy auto trzymać i ile nim będziemy jezdzic - tylko i wyłącznie indywidualna ocena kupującego a nie prawienie morałów ze do aut małolitrażowych sie nie opłaca..

> Ile przejechałeś przez ten rok?

ok 15 - 20 tys...

zaleznie od roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I gdzie go zamontujesz na dachu? Toz to bagaznika nie ma i nie wiadomo czy lubi lpg. To auto

> miejskie zanim sie rozgrzeje i przelaczy to mozna do sklepu dojechac. cy.

ziom

silnik jest fiatowski - 1.2 69 tewn samo co w pandzie i punto. lpg lubi, od biedy mozna zainstalowac lpg 2 gen, bedzie szybko przełaczał sie na lgp.

nawet na odpowiednio zamontowanej 4 gen szybko sie przełacza.

zreszta jak byłem w liceum to jezdziłem we 2-3 osoby na wakacje maluchem, sc tez tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co mam zrobić z autem, którym mało jeździłem a chciałbym zamienić na inny/nowszy?

Ale dlaczego chciałbyś zmienić ?

Po prostu z powodu zachcianki ?

Myślę że niewiele osób będzie miało taką zachciankę, aby sprzedać 3 letnie auto z przebiegiem 20kkm.

> Po zmianie roboty przez ostatnie 4 miesiące przejechałem 1800 km

Zakładając posiadanie 3 letniego auta z przebiegiem 20kkm i jeżdżenia 500km/miesiąc to nie widzę sensu jego zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest uzasadnione, kwestia czasu zwrotu inwestycji

> owszem jak ktoś kupuje auto na 3 lata i robi rocznie 5tys zgadzam sie - nie warto.

> kwestia prostej sprawy, ile chcemy auto trzymać i ile nim będziemy jezdzic - tylko i wyłącznie

> indywidualna ocena kupującego a nie prawienie morałów ze do aut małolitrażowych sie nie

> opłaca..

> ok 15 - 20 tys...

> zaleznie od roku.

Ale ja nie napisałem, że do małolitrażowych nie. Napisałem, że przy małych przebiegach. Zakładam, że tego typu auto nie kupuje się to śmigania po autostradzie tylko do kręcenia wokół komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale dlaczego chciałbyś zmienić ?

> Po prostu z powodu zachcianki ?

> Myślę że niewiele osób będzie miało taką zachciankę, aby sprzedać 3 letnie auto z przebiegiem

> 20kkm.

> Zakładając posiadanie 3 letniego auta z przebiegiem 20kkm i jeżdżenia 500km/miesiąc to nie widzę

> sensu jego zmiany.

Nie ma znaczenia co widzisz i co myślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zwyczajny. Dziecko przestaje chodzić do szkoły i nie trzeba go już wozić. Samochód się znudził.

> Albo każdy inny powód powodujący, że samochód jest niepotrzebny.

To dla kogoś kto tak nieekonomicznie podchodzi do samochodu (bo się znudził) rzeczywiście montaż instalacji gazowej nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma znaczenia co widzisz i co myślisz.

A jakieś merytoryczne wypowiedzi też masz ?

Wystarczy abyś użył logiki to zrozumiesz że takiego samochodu nie wybierze jakiś krezus, tylko osoba która skrupulatnie liczy się z swoimi finansami.

I nie kupi najtańszego auta po to aby po trzech latach go sprzedać z powodu zachcianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie znam samochodu, który na niespełna 3,5 metrowej powierzchni będzie miał 500 litrowy bagażnik.

> To że ty nie wyczytałeś że LPG nie montują fabrycznie to nie znaczy że się nie da to raz i dwa

> - przyjmij do wiadomości ze LPG to tej klasy samochodów jest montowanie i to się opłaca.- bez

> odbioru.

Nie wiem czy sie oplaca przy malych przebiegach i malym spalaniu nie tak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Autor watku szuka auta na pare kkm rocznie a tu na silen mu chca LPG zamontowac.

na siłe to Ty wciskasz ludziom swoje zdanie...

człek mądry to weźmie kalkulator i sobie policzy...

piszesz o jeździe po mieście, zobacz skąd u taxiarzy biorą się mega przebiegi a tez jeżdżą wokół komina (wiem wiem, zaraz wyciągniesz koronny argument ze nie jeżdżą małym pierdzidełkiem).

jak pisałem wyżej, trzeba sobie sprecyzować czas zwrotu inwestycji i tyle...

poza tym to Woim koronnym argumentem wyżej było:

brak miejsca montażu - wyprowadzili Cie z błędu ze jest miejsce

silnik który nie współgra z lpg - kolejny błąd bo te silniki doskonale sobie radze z lpg, druga sprawa bardzo szybko się grzeja wiec czas przełączenia na lpg tez będzie szybki

cos więcej??

może tyle, ze nikt nikomu nic nie wciska, autor madry człek sam zdecyduje czy chce się bawic w takie autko jak i paliwo - koniec kropka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakieś merytoryczne wypowiedzi też masz ?

> Wystarczy abyś użył logiki to zrozumiesz że takiego samochodu nie wybierze jakiś krezus, tylko

> osoba która skrupulatnie liczy się z swoimi finansami.

> I nie kupi najtańszego auta po to aby po trzech latach go sprzedać z powodu zachcianki.

Wystarczy, że ktoś, niekoniecznie krezus, kupi ten samochód w określonym celu np. dowożenie dzieciaków do szkoły. To jest bardzo merytoryczny argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy sie oplaca przy malych przebiegach i malym spalaniu nie tak bardzo.

Kwestia co rozumiemy pod pojęciem małego przebiegu.

Dla jednego to będzie 10 tkm rocznie a innego 30 tkm rocznie.

W mojej ocenie takie miejskie autko normalnie użytkowane- licząc lekko dojazd do pracy, przedszkola zakupy robi dziennie w granicach 30-70 km a to już może być gra warta świeczki.

inna kwestia że miejskich warunkach te samochody nie palą mało- 7 litrów musisz liczyć lekko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ford sprzedaje KA za 25650zł 1.2 pb 69km, 2 poduszki i abs

> to ten sam silnik co w fiacie?

> pomnę jak fiacik SC kosztował 22 tyś zł. jakieś 12 lat temu.

> przyznam ze cena interesująca, jak w środku? wieksze od SC?

miałem przez tydzień jako służbowe.

na miasto idealne, bardziej zwrotne niż CC/SC z przodu też więcej miejsca.

wszystkie przełączniki zegary itp to fiat, jakoś wykonania odstaje od pozostałych fordów.

poniżej 30 tyś można kupić z klimą, elektryką, wspomaganiem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile to pali trasa/miasto?

Bede potrzebowal malego autka na dojazdy -> kuzyn kupił Citigo ale to 36 tysi wyszło z klimą. Myslalem o używanym C2/C3 ale przy takiej cenie nowego auta z prostym silnikiem to raczej no sense.

Wplata 10 tysi reszta na kredyt - w fordzie by było brać kredyt czy gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mam problem z wyborem nowego auta dla zony.

Nie wiem, czy brać tego Forda KA w wersji Trend+ za ok 31 000PLN 2014r, czy dołożyć trochę do KIA Picanto (za około 35 000PLN, to samo wyposażenie, rocznik 2013), fajny by był też może Hultaj I10, ale ceny są wyższe od tych dwóch...

a może jest coś jeszcze godnego uwagi za maks 35 oooPLN (nowe, nie chce używki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moze Panda 3?

> jesli nie potrzbene 5d to bym brał ford.

> powinien byc tanszy serwis od kii. łatwo załozyc LPG

pande 3 już mamy zlosnik.gif w bliskiej rodzinie i wystarczy :-)

5D nie potrzebne...lpg na razie tez nie(15 km do pracy one way)

KA tańszy, ale tak czytam o jakości i opinie skrajne...chodzi o to, zeby nie żałować potem tej różnicy ok 3oooPLN...z drugiej strony części z fiata tanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pande 3 już mamy w bliskiej rodzinie i wystarczy :-)

> 5D nie potrzebne...lpg na razie tez nie(15 km do pracy one way)

> KA tańszy, ale tak czytam o jakości i opinie skrajne...chodzi o to, zeby nie żałować potem tej

> różnicy ok 3oooPLN...z drugiej strony części z fiata tanie...

jakie to opinie?

ja bym sie zastanawiał czy rdzewieje , jesli nie to Ka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakie to opinie?

> ja bym sie zastanawiał czy rdzewieje , jesli nie

Opinie na necie,chocby na autocentrum...ale jest ich niewiele wiec pewnie nie sa reprezentatywne ... wyslalem zapytanie do wszystkich salonow forda na slasku i zobaczymy kto cos ma od reki bo czekac nie mozemy...a co do rdzewienia to chyba juz tak zle byc nie moze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I gdzie go zamontujesz na dachu?

Tak jak w SC, w kole zapasowym.

> Toz to bagaznika nie ma i nie wiadomo czy lubi lpg.

Jeśli to fiatowskie 1.2 to lubi. Ale to poroniony pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam 26k do wydania na nowe auto dla zony. Dobra 28k z klima.

Oczywiście Passat B5. W TDI żeby mało spalił. Za 28k w stanie prawie nówka.

Sorry za spam, chciałem wskazać, że takie dyskusje nie mają sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega napisał, że szuka AUTA nie TATY , czyli wyrobu samochodo - podobnego

Skoda to też wyrób samochodopodobny. Może nie taki jak Tata, ale jednak to marka dla najuboższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.