Skocz do zawartości

zastanowienie nad choperem lub czyms podobnym?


todamian

Rekomendowane odpowiedzi

> Już od jakigoś czasu przymierzam sie do jakiegoś motorka.

> Dzisiaj przeglądając allegro wpadłem na ogłoszenie niedaleko mnie (+-50km).

> Co możecie powiedzieć o czyms takim?

> aha, widze go drugi raz wystawionego, ostatnio był za chyba 6600

1. virago to nie chopper - to cruiser

2. 535 to moto dla kobiety... jest malutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już od jakigoś czasu przymierzam sie do jakiegoś motorka.

> Dzisiaj przeglądając allegro wpadłem na ogłoszenie niedaleko mnie (+-50km).

> Co możecie powiedzieć o czyms takim?

> aha, widze go drugi raz wystawionego, ostatnio był za chyba 6600

Kumpel ma virago 535, tyle, że trochę młodszą - ale generalnie jak wsiadłem na ten sprzęt, to czułem się jak na rowerze zlosnik.gif Małe, jakieś lekkie...może na pierwsze moto się nadaje, ale IMO może się po sezonie znudzić. A myślałem, że mój Zephyr jest mały zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znaczy podoba mi sie coś w tym stylu

ok.gif

> ja tam jakimś gigantem nie jestem 176cm, i szukam czegoś na pierwsze moto, o ile sie zdecyduje jak

> coś

176 cm, to pewnie byłaby górna granica takiego 535 (trzeba się przysiąść), ale tak czy siak - cruiserki mają niskie moce... i lepiej IMHO od razu brać większą pojemność - np. litra (to taki lokalny żart), ale w tym wypadku - moce i obroty są niskie... a virago 750 czy 1000 (czy wczesniejszy midnight special) to bardzo łagodne maszyny (znajomy ze studiów latał literm, jeden z pierwszych moto jakimi jezdzilem) - bardzo fajne moto (on miał też jakoś 170pare cm wzrostu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. virago to nie chopper - to cruiser

Jaki znowu cruiser? grinser006.gif

Czopek jak się patrzy! ok.gif

> 2. 535 to moto dla kobiety... jest malutki.

Dobra, dobra, sportster też niby "dla kobiety". grinser006.gif

Trzeba się przymierzyć i tyle - faktycznie wirażka jest mała, ale komuś na pierwsze moto może to odpowiadać. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki znowu cruiser?

> Czopek jak się patrzy!

yyyyy. to poka na przykładzie jak rozumujesz smile.gif

> Dobra, dobra, sportster też niby "dla kobiety".

> Trzeba się przymierzyć i tyle - faktycznie wirażka jest mała, ale komuś na pierwsze moto może to

> odpowiadać.

no sportster tez dla kobiety, inaczej kolana wysiadają (chyba ze ktos sobie sety przestawi akcesorium za 2 tys pLN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> yyyyy. to poka na przykładzie jak rozumujesz

Chopper - wysunięte przednie koło (w serii raczej lekko), "baranie rogi", cienka gumka z przodu, gruba z tyłu, to samo z błotnikami. W cruiserach masz dwie grube opony, dwa głębokie błotniki, najczęściej podesty zamiast podnóżków, zegary na baku, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek i twój wzrost styknie, mialem ls650 na 180 wzrostu, troche maly ale bylo ok. Posłuchać tylko czy silnik jakoś dziwnie nie pracuje i czy za bardzo malowany nie był i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chopper - wysunięte przednie koło (w serii raczej lekko), "baranie rogi", cienka gumka z przodu,

> gruba z tyłu, to samo z błotnikami. W cruiserach masz dwie grube opony, dwa głębokie błotniki,

> najczęściej podesty zamiast podnóżków, zegary na baku, etc.

Dobra, to według Twojego opisu Intruder M800 jest w 3/4 chopperem. Jedyne co ma z cruisera to grube kapcie na obu kołach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już od jakigoś czasu przymierzam sie do jakiegoś motorka.

> Dzisiaj przeglądając allegro wpadłem na ogłoszenie niedaleko mnie (+-50km).

> Co możecie powiedzieć o czyms takim?

> aha, widze go drugi raz wystawionego, ostatnio był za chyba 6600

Miałem jako pierwsze moto smile.gif. Jak dziś patrze na fotki to śmiech mnie ogarnia ale było świetne do przypomnienia sobie techniki jazdy 270751858-jezyk.gif. Pozniej VTX 1300 i pare innych.

Ale faktycznie lepsza szadołka lub dragstar 650....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chopper - wysunięte przednie koło (w serii raczej lekko), "baranie rogi", cienka gumka z przodu,

> gruba z tyłu, to samo z błotnikami. W cruiserach masz dwie grube opony, dwa głębokie błotniki,

> najczęściej podesty zamiast podnóżków, zegary na baku, etc.

orajt. masz racje. mea culpa... ide na kolanach do częstochowy smile.gif

virago linie ma cruisera, nie zwrocilem uwagi na koła smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem jako pierwsze moto . Jak dziś patrze na fotki to śmiech mnie ogarnia ale było świetne do

> przypomnienia sobie techniki jazdy . Pozniej VTX 1300 i pare innych.

> Ale faktycznie lepsza szadołka lub dragstar 650....

i jeszcze takei pytanie czy warto pchać sie w moto takie za 5000-7000zł??

czy to gdzieś mi w lesie nie stanie i klops??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już od jakigoś czasu przymierzam sie do jakiegoś motorka.

> Dzisiaj przeglądając allegro wpadłem na ogłoszenie niedaleko mnie (+-50km).

> Co możecie powiedzieć o czyms takim?

> aha, widze go drugi raz wystawionego, ostatnio był za chyba 6600

Ja drugi sezon kulam virago 250cm i żyje.Jedz przejęć się i zobaczysz czy ci odpowiada.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem jako pierwsze moto . Jak dziś patrze na fotki to śmiech mnie ogarnia ale było świetne do

> przypomnienia sobie techniki jazdy . Pozniej VTX 1300 i pare innych.

> Ale faktycznie lepsza szadołka lub dragstar 650....

Siema wujek Jeloł wink.gif

Szadoł 650 jest OK, ale na pierwszy rok dla kogoś, kto się uczy. Potem za małe i w trasę problematyczne.

Usiadłem też na Shadow Sabre - to samo, źle mi się siedzi.

Mnie nie pasowała w Szadołce wybitnie pozycja za kierownicą i bolały mnie zyły w prawej łydce - kwestia podnóżków.

W aktualnym Midnight Starze wszyskto jest OK - pozycja, wysokość i platformy pod nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siema wujek Jeloł

> Szadoł 650 jest OK, ale na pierwszy rok dla kogoś, kto się uczy. Potem za małe i w trasę

> problematyczne.

> Usiadłem też na Shadow Sabre - to samo, źle mi się siedzi.

> Mnie nie pasowała w Szadołce wybitnie pozycja za kierownicą i bolały mnie zyły w prawej łydce -

> kwestia podnóżków.

> W aktualnym Midnight Starze wszyskto jest OK - pozycja, wysokość i platformy pod nogi.

Hejka Stary Ramie :-).

Jak dla mnie to polecilbym od razu co najmniej 1100 yamahe albo vtx 1300, ale zaraz sie krzyk podniesie ze za ciezkie i za szybkie. Wrzucilem wiec 2x650 i mam spokoj :-).

Moja yamaha mimo ze 1700 prowadzi sie jak virazka 535 - a w zasadzi o niebo lepiej. Oczywiscie jest ciezsza i ma wielkiego kopa ale jak ktos nie ma mozgu to sie na ogarze zabije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla mnie to polecilbym od razu co najmniej 1100 yamahe albo vtx 1300, ale zaraz sie krzyk

> podniesie ze za ciezkie i za szybkie.

Każda stara Yamaha 1100 OK - FDragstar itp, ale w nigdy życiu VTX 1300.

To drugie to jakaś masakra, jeśli chodzi o zakręty i manewrowanie na parkingu. VTX się po prostu kładzie i źle prowadzi, do tego jest cięzka i jakaś krowiasta.

Jakakolwiek podobnie wyglądająca i nawet wagowo zbliżona Yamaha będzie prostsza w prowadzeniu - idealny rozkład masy robi jednak więlką robotę.

Ja - biorąc Midnight Stara 1300 (280 kg) zaraz po Shadow 600C (180 kg) - zastanawiałem się, czy dam sobie rady,

ale poszło bezproblemowo.

Yamaha jest idealnie wyważona, zaś podczas docierania przez pierwsze 1000 km oswiłem się z mocą i momentem obrotowym.

> Moja yamaha mimo ze 1700 prowadzi sie jak virazka 535 - a w zasadzi o niebo lepiej. Oczywiscie jest

> ciezsza i ma wielkiego kopa ale jak ktos nie ma mozgu to sie na ogarze zabije.

Zgadza się, Warrior idzie jak żyletka. Jest niski i masakruje niektóre scigi na starcie. Jak i moja Starka smile.gif

PS. PO 100 m odpuszczam, bo brakluje mi tych 14 tys obrotów grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Jadźkę 1100 - i to na pierwsze moto - bo tak się trafiło

jestem hydraulikiem i jestem dumny 270751858-jezyk.gif (frędzli ani chapsow nie mam i nie będę)

podobno armatura nie jeździ i nie skręca - hmm 1100 ma koło 5,5 s więc nie ma się co wstydzić - puszki przegoni

faktycznie nie skręca - na parkingach - promień skrętu to ponad 10,5m - na szosie zawracać trzeba na 2x

w winklach mądrale od kolanek po prostu nie mają jaj położyć nisko armaturę - da się - aż do podłóg - a to naprawdę przerażająco nisko

ciekawe który "monrdry"na szlifierce da rade przejechać taki tor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> ja tam jakimś gigantem nie jestem 176cm, i szukam czegoś na pierwsze moto, o ile sie zdecyduje jak

> coś

moim skromnym pierwszy motocykl powinien spelniac jeden podstawowy warunek - ma Ci go byc nie szkoda jak sie przewroci, zarysuje, wgniecie, etc. i nie sluchaj pitolenia ze cos jest dla kobiety albo nie - Ty masz na tym jezdzic tudziez uczyc sie czerpac z tej jazdy radoche a nie zastanawiac sie czy aby na pewno wygladasz odpowiednio proporcjonalnie.

zeby nie bylo - jestem Twojego wzrostu i wlasnie rozpoczalem trzeci sezon na bobberze zrobionym na bazie 250tki 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.