Skocz do zawartości

A4 b6 czy Vectra C? Co polecacie?


Kuken

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad zakupem jednego z wymienionych modeli.Zdecydowem zapytać o opinię szanownych forumowiczów zlosnik.gif

Kasa do 25kpln.Silnik raczej benzynowy. Miałem b5 1.8t i byłem zadowolony.

Co sądzicie o tych autach, jakie macie opinie na ich temat?

PZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wieksze prawdopodobienstwo znalezenia vectry w lepszym stanie niz a4

vectra rowniez przestronniejsza, pytanie czego szukasz...

jak rodzinowoz to vectra, jak jezdzisz sam do pracy i raz na jakis czas z rodzina to pewnie micha bedzie Ci sie bardziej cieszyc z A4, ale przy a4 pewnie i koszty serwisowe wieksze (tylne zawieszenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto będzie służyć głównie w mieście i oczywiscie czasem w dłuższych trasach.

Co do Audi mniej więcej wiem czego mogę się spodziewać bo miałem a4 b5.Co do vectry to znajomy ma gts'a z 2003 roku ale to diesel wiec z benzyną raczej nie ma go porównywać.Interesuje mnie auto z silnikem benzynowym. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nad tym motorem rozmyślałem Coś więcej na temat tego auta? Czy znajd3w godny uwagi egzemplarz za

> 25 tysi?

mam je zbyt krótko i z innym motorem (diesel) żeby się jednoznacznie wypowiedzieć.

wg. mnie w bezpośrednim porównaniu np z passatem b6 [jest w domu] vectra jest dużo bardziej przestronna, ma lepiej wyciszone wnętrze i przyjemniejsze zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam je zbyt krótko i z innym motorem (diesel) żeby się jednoznacznie wypowiedzieć.

> wg. mnie w bezpośrednim porównaniu np z passatem b6 [jest w domu] vectra jest dużo bardziej

> przestronna, ma lepiej wyciszone wnętrze i przyjemniejsze zawieszenie.

O takie informacje właśnie mi chodzi. Też jezdzilem trochę VC w dieslu i jakiś obraz mam. Ale z silnikiem benzynowym to zapewne troche inne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też myślałem troszkę o Vectrze, ale jak widzę deską rozdzielczą to myśli natychmiast odchodzą.

> Wiem że Vectra jest większa i pewnie tańsza w utrzymaniu ale ta deska...

tez tak mialem, ale w polifcie jest jakas lepsiejsza lekko, plus do tego zalezy od koloru listew ozdobnych i czy siedzenia w prosiaku zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam dwie VC, jedna 1.8 a druga 3.2.

> 1.8 to takie tanie toczydło, a 3.2 już daje odrobinie wrazen

> Z czystym sumieniem polecam.

3.2 odpada z wiadomych względów smile.gifZostaje 2.0t, 2.2 inewentualnie 1.8 grinser006.gif

Tak sobie rozkmininiam i dochodzę do wniosku, że Vectra bedzie rozsądniejszym wyborem.Biorę też pod uwagę fakt, ze nie mam garażu i nie bede musiał się martwić o amatorów cudzej własności smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3.2 odpada z wiadomych względów Zostaje 2.0t, 2.2 inewentualnie 1.8

> Tak sobie rozkmininiam i dochodzę do wniosku, że Vectra bedzie rozsądniejszym wyborem.Biorę też pod

> uwagę fakt, ze nie mam garażu i nie bede musiał się martwić o amatorów cudzej własności

Na zadbaną wersję poliftową w cenie 25pln też bym nie liczył. Tych aut jest sporo ale zadbanych nie ma wiele. Może przedliftowa jakaś się trafi. Audi B6 to ciasne auto, szczególnie z tyłu a w tej cenie, to nawet bym się do audi nie zbliżał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wg. mnie w bezpośrednim porównaniu np z passatem b6 [jest w domu] vectra jest dużo bardziej

> przestronna, ma lepiej wyciszone wnętrze i przyjemniejsze zawieszenie.

Odczucia są bardzo subiektywne, bo VC nie jest przestronniejsza od B6, ani lepiej wyciszona, właściwie przy wyższych prędkościach jest gorzej. Plastiki wnętrza również na minus. Na plus zawieszenie-tzn zależy kto co lubi, pasek jest bardziej komfortowy i miękki, VC może dać więcej frajdy w zakrętach.

Z 2 autr Audi i VC wziąłbym zdecydowanie audi, będzie mniej drażniących detali, chyba że miejsce też gra rolę, wtedy oczywiście VC, bo mimo różnych wad, jest to dobry samochód, oby nie nadziać się tylko na jakiegoś ulepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Zastanawiam się nad zakupem jednego z wymienionych modeli.Zdecydowem zapytać o opinię

> szanownych forumowiczów

> Kasa do 25kpln.Silnik raczej benzynowy. Miałem b5 1.8t i byłem zadowolony.

> Co sądzicie o tych autach, jakie macie opinie na ich temat?

> PZDR.

A4 B6 w tej cenie? a nie będzie to ulep?

Co do VC miałem i właśnie sprzedałem,

poszło za trochę mniej niż Twój budżet ale diesel

benzynowe co ciekawe lepiej trzymają cenę i wydaje mi się,

że w ciągu ostatniego roku diesle cenowo spadły natomiast benzynowe podskoczyły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A4 B6 w tej cenie? a nie będzie to ulep?

Nie będzie, tylko trzeba twardo stąpać po ziemi. Na jesieni szukałem dla szwagra B6 A4, wymagania diesel, kombi, ciemna z chromami-znalazłem po 1,5 mies od handlarza, 270 tys oryg przebiegu, 2003r za 19 tys, maska w 1 miejscu delikatnie zagnieciona, coś ostrego z góry spadło (ok 10-12cm wgniecenie), malowany 1 błotnik, do wymiany wytarte przełączniki świateł i szyb-standardowa usterka, złażący lakier. Wersja z fajnym radiem z nawigacją, tempomatem, ale w szmatach, klima do faktycznego nabicia bo słabo chłodziła-czyli do porządnego stanu z wymianą rozrządu i płynów jakieś 3 tys trzeba było włożyć, maski nie robił, przełączników jeszcze też nie. Bardzo zadowolony jest. 1,5 r temu sprzedawałem kolegi B6 w B+G, czarna w beżowych plastikach i szmatach w środku, sprzedana za 18,5-stan bez uwag, 210 tys, polski salon.

Trzeba poszukać...i patrzeć realnie na przebiegi, nie szukać ideału, tylko niektóre niedociągnięcia wkalkulować w budżet i zrobić po zakupie, bo rzadko idealne auto ktoś sprzedaje-takim sposobem szanse na kupienie dobrego samochodu znacznie rosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odczucia są bardzo subiektywne, bo VC nie jest przestronniejsza od B6, ani lepiej wyciszona,

> właściwie przy wyższych prędkościach jest gorzej. Plastiki wnętrza również na minus. Na plus

> zawieszenie-tzn zależy kto co lubi, pasek jest bardziej komfortowy i miękki, VC może dać

> więcej frajdy w zakrętach.

> Z 2 autr Audi i VC wziąłbym zdecydowanie audi, będzie mniej drażniących detali, chyba że miejsce

> też gra rolę, wtedy oczywiście VC, bo mimo różnych wad, jest to dobry samochód, oby nie

> nadziać się tylko na jakiegoś ulepa.

jeżeli weźmie GTS i tak jak moja OPCLine, to nie będzie gorzej. Fakt, wygląd deski jest specyficzny, taki trochę pancerny, nie wszystkim musi się podobać. Mi się bardzo podobało. Zresztą umówmy się, Audi jeśli nie jest to Sline, to jest ogórzaste.

teraz pojeździłem trochę a4 sedan, fakt, że TDI - szczerze mówiąc nie robi to auto żadnego wrażenia. Zdecydowanie lepiej mi się jeździło VC.

Natomiast sama marka jest zdecydowanie wyżej spozycjonowana i to dla nabywcy może być przewaga. Co do przestronności - trza by porównać wymiary, mi się wydaje, że w VC było ciut więcej miejsca, na pewno bagażnik był większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli weźmie GTS i tak jak moja OPCLine, to nie będzie gorzej. Fakt, wygląd deski jest

> specyficzny, taki trochę pancerny, nie wszystkim musi się podobać. Mi się bardzo podobało.

> Zresztą umówmy się, Audi jeśli nie jest to Sline, to jest ogórzaste.

> teraz pojeździłem trochę a4 sedan, fakt, że TDI - szczerze mówiąc nie robi to auto żadnego

> wrażenia. Zdecydowanie lepiej mi się jeździło VC.

> Natomiast sama marka jest zdecydowanie wyżej spozycjonowana i to dla nabywcy może być przewaga. Co

> do przestronności - trza by porównać wymiary, mi się wydaje, że w VC było ciut więcej miejsca,

> na pewno bagażnik był większy.

Dlatego najlepiej byłoby się przejechać, albo choćby przysiąść do obu samochodów, bo co człowiek to inne odczucia. VC tak jak mówisz deska siermiężna, na minus-spory spadek wartości w stosunku do audi. Znalezienie porządnych egzemplarzy może w obu przypadkach być utrudnione, bo sporo w obu przypadkach samochodów z dużymi przebiegami, cofniętymi i w atrakcyjnych cenach. W de obie marki chętnie kupowane były do firm jako służbowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odczucia są bardzo subiektywne,

przeca napisałem zlosnik.gif

zarówno paska jak i vectre mam w domu zlosnik.gif paska od nowosci od 2008, teraz przebieg dobija do 230kkm

>bo VC nie jest przestronniejsza od B6, ani lepiej wyciszona,

VC to caravan a B6 to sedan, nie wiem ale przy mojej posturze (kawal chlopa + 1,94) po ustawieniu wygodnej pozycji do jazdy w vectrze jestem w stanie usiąść na miejscu za kierowcą i nie zapieram się kolanami o fotel co ma miejsce w B6. Miejsca nad glową również więcej w VC

> właściwie przy wyższych prędkościach jest gorzej.

co znaczą większe prędkości? bo do 150-160 idę w zaparte 270751858-jezyk.gifzlosnik.gif

>Plastiki wnętrza również na minus.

5 letnia vectra vs. 5 letni passat o powiedzmy zblizonym przebiegu (roznica około 15%): vectra brak znaczących oznak zużycia. Pasek-> na boczku kierowcy od opierania się ręką wyszła dziura, pękł przełącznik świateł (a zapalają się automatycznie), z deski przy stacyjce złazi tworzywo (taka guma nie wiem jak to nazwać)

po zrobieniu 300km passatem bolą mnie plecy, w VC nie ma takiej przypadłości wink.gif

>Na plus

> zawieszenie-tzn zależy kto co lubi, pasek jest bardziej komfortowy i miękki, VC może dać

> więcej frajdy w zakrętach.

passat jest tak miękki że przy komplecie, prędkości rzędu 100-110 i pofalowanej drodze trze chlapaczami

> Z 2 autr Audi i VC wziąłbym zdecydowanie audi, będzie mniej drażniących detali, chyba że miejsce

> też gra rolę, wtedy oczywiście VC, bo mimo różnych wad, jest to dobry samochód, oby nie

> nadziać się tylko na jakiegoś ulepa.

tu akurat się nie wypowiem, bo audi jeździłem tylko jako pasażer, ale fakt, że plastiki w audi i ksztalt deski, kierownicy jest duzo ladniejszy niz w VC

jeszcze edyta ostatnia:

passat ma dużo fajniejszy silnik: bardziej elastyczny, lepiej zestopniowana skrzynie i pali około litra mniej (2.0 TDI 140km vs. 1.9 CDTi 120km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto będzie służyć głównie w mieście i oczywiscie czasem w dłuższych trasach.

> Co do Audi mniej więcej wiem czego mogę się spodziewać bo miałem a4 b5.Co do vectry to znajomy ma

> gts'a z 2003 roku ale to diesel wiec z benzyną raczej nie ma go porównywać.Interesuje mnie

> auto z silnikem benzynowym.

Kumpel który powozi B5 zarzeka się że B6 by nie kupił, cięższe i dużo gorsza jakoś wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kumpel który powozi B5 zarzeka się że B6 by nie kupił, cięższe i dużo gorsza jakoś wykonania.

A co ma powiedzieć? grinser006.gif Jak kogoś nie stać to dopisze argumentację do swojego portfela zlosnik.gif Jednak różnice są, chociażby w spasowaniu plastików i to na korzyść B6 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kumpel który powozi B5 zarzeka się że B6 by nie kupił, cięższe i dużo gorsza jakoś wykonania.

ja bym powiedział, że jakość wnętrza (materiały, obicia słupków itd...) to spadła dopiero przy modelu B8 porównując do B7 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co ma powiedzieć? Jak kogoś nie stać to dopisze argumentację do swojego portfela Jednak

> różnice są, chociażby w spasowaniu plastików i to na korzyść B6

Prrrr wink.gif, powozi bo lubi, i nie ma to nic wspólnego z portfelem hehe.gif

Akurat o Audi wie wiele i cenie sobie jego opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym powiedział, że jakość wnętrza (materiały, obicia słupków itd...) to spadła dopiero przy

> modelu B8 porównując do B7

Widocznie co drugi model kombinują z kosztami, o B7 kumpel już ma dużo lepszą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przejedź się jednym i drugim. Mi np w VC mocno nie odpowiada układ kierowniczy, zresztą kilka osób

> mówiło mi to samo.

Akurat tutaj nie rozwiąże swojego problemu...

Jak kupowałem swoją Vectre, to byłem oglądac rozne auta i Audi,Passat i Vectra nie prowadza sie jakoś nadzwyczajnie...Prawie, że jednakowy poziom.

Wybrałem Vectre, bo była w najlepszej kondycji i nie żałujeok.gif

Trafisz ładna i dobra Audice w tej kasie to ją bierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurat o Audi wie wiele i cenie sobie jego opinie.

O audi może i wie, o paskach B6 jak widać niewiele wink.gif W większości samochodów nie wystarczy usiąść by się wypowiadać, do kilku samochodów się przekonałem po tym jak je jakiś czas poużytkowałem, na początku efekt taki, że mi się nie podoba, nie chcę, a po pewnym czasie okazywało się, że samochód jest bardzo poprawny i ma dużo zalet.

Inna sprawa że jest też sporo różnic między auto a auto (ten sam model), nie wiem co ma na to wpływ, ale kilka razy się spotkałem, że ludzie mają samochody od nowości i w jednym dzieją się różne historie, a taki sam samochód u kogoś innego jest bez wad niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Zastanawiam się nad zakupem jednego z wymienionych modeli.

Jeśli Vectra C to proponuje Fiata Cromę - Ta sama płyta podłogowa, hamulce, część silników, rozstaw osi 2700... a jednak znacznie młodszy od A4

2008 1,9 MJTD 150 KM rocznik 2008 z klimatronikiem 2 strefowym, tempomatem, nawigacją,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O audi może i wie, o paskach B6 jak widać niewiele W większości samochodów nie wystarczy usiąść

> by się wypowiadać, do kilku samochodów się przekonałem po tym jak je jakiś czas poużytkowałem,

> na początku efekt taki, że mi się nie podoba, nie chcę, a po pewnym czasie okazywało się, że

> samochód jest bardzo poprawny i ma dużo zalet.

> Inna sprawa że jest też sporo różnic między auto a auto (ten sam model), nie wiem co ma na to

> wpływ, ale kilka razy się spotkałem, że ludzie mają samochody od nowości i w jednym dzieją się

> różne historie, a taki sam samochód u kogoś innego jest bez wad

Fakt pastuchy go kompletnie nie zajmują ok.gif

A co do różnic auto auto to chyba znak czasów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli Vectra C to proponuje Fiata Cromę - Ta sama płyta podłogowa, hamulce, część silników, rozstaw

> osi 2700... a jednak znacznie młodszy od A4

> 2008 1,9 MJTD 150 KM rocznik 2008 z klimatronikiem 2 strefowym, tempomatem, nawigacją,

Ciekawy argument smile.gifMuszę spojrzeć na otomoto jak cenowo to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.