Skocz do zawartości

Rozrzad pytanie ...


raf1al

Rekomendowane odpowiedzi

> Jaki komplety rozrząd (pasek z napinaczem) kupić do forda fokus MK1

> który z tych będzie dobry

> 1.Contitech

> 2.SKF

> 3.INA

> 4.FORD (trochę drogi )

> oraz czy pompa wody SKF to dobry wybór czy raczej coś innego polecacie??

Z tych co podałeś to każdy powinien bez problemu wytrzymać okres jaki przewidział producent, więc bierz którykolwiek zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki komplety rozrząd (pasek z napinaczem) kupić do forda fokus MK1

> który z tych będzie dobry

> 1.Contitech

> 2.SKF

> 3.INA

> 4.FORD (trochę drogi )

> oraz czy pompa wody SKF to dobry wybór czy raczej coś innego polecacie??

Jak się zagłębisz trochę w 1 trzy egzemplarze to się dowiesz, że w pewien sposób są pokrewne ze sobą.

Z tych podanych bierz najtańszy-każdy będzie bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdź działanie napinacza paska osprzętu, potrafi się zapiec i tani nie jest.

> pozdrawiam

Czy 35-50zł za wieloklin Boscha to dużo?Po co powtarzać jakieś zasłyszane frazesy nie mającego zbyt wiele z prawdą... oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba raczej chodziło o napinacz paska a nie o sam pasek

No to tak samo-najtańszy 50zł coś porządnego 120-150zł więc pisanie o tym, że drogo to urban legend, chyba że ktoś porównuje do matiza gdzie kpl rozrząd OEM to koszt 99zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki komplety rozrząd (pasek z napinaczem) kupić do forda fokus MK1

> który z tych będzie dobry

> 1.Contitech

> 2.SKF

> 3.INA

> 4.FORD (trochę drogi )

> oraz czy pompa wody SKF to dobry wybór czy raczej coś innego polecacie??

Różnicy właściwie nie ma - i tak większość produkowana jest w Chinach. A dlaczego na częściach INA i SKF są często podwójne numery katalogowe nie będę wnikał (i części są identyczne - różnica sprowadza się do naniesionego logo i koloru pudełka oraz ceny - SKF oczywiście wyższa, bo jest bardziej "markowy") wink.gif

Podpowiem tyle, że wbrew pozorom "konkurujące" ze sobą marki bardzo często są ze sobą związane - np. INA, LuK i FAG to jedna grupa (która klepie wszystko w Chinach - otwierali tam nie tak dawno dużą fabrykę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to tak samo-najtańszy 50zł coś porządnego 120-150zł więc pisanie o tym, że drogo to urban

> legend, chyba że ktoś porównuje do matiza gdzie kpl rozrząd OEM to koszt 99zł.

Za 50 zł to możesz co najwyżej kupić rolkę do tego napinacza. Ceny całych napinaczy paska wieloklinowego do ff1 1,4 16V, 1,6 16V zaczynają się od 150 zł, a dochodzą nawet do 600 zł . Do swojego Forda kupowałem napinacz Rouville za 175 zł (cena z rabatem dla warsztatu, bo normalnie kosztuje ok. 300 zł).

A to, że się zapiekają potwierdzam, mój przy 140 kkm nawet traktowany młotkiem nie raczył drgnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego co ja wiem to w zetecu se 1,6 pompa jest napędzana paskiem osprzętu a nie rozrządu ...

> sprawdź działanie napinacza paska osprzętu, potrafi się zapiec i tani nie jest.

> pozdrawiam

ALE o co chodzi????

przecież nie mówiłem ze cos mi się zatarło

porostu chce zmienić rozrząd a co za tym idzie pompę wody która nie napędzana jest rozrządem ale jest dobry dostęp do tego by ja zmienić przy wymianie rozrządu!!!!

pompa ma 14 lat i 250kkm wiec raczej może pochodzi tydzień a moze pochodzić 2 lata i zje... sie w nieoczekiwanym momencie.

NIc mi sie nie zatarło i pasek wieloklinowi wraz z napinaczem i rolka ta druga mam NOWE.

pytałem tylko o to czy pompa SKF to dobry wybór !!!!

co do rozrządu to brać komplet Coti , lub SKF??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za 50 zł to możesz co najwyżej kupić rolkę do tego napinacza. Ceny całych napinaczy paska

> wieloklinowego do ff1 1,4 16V, 1,6 16V zaczynają się od 150 zł, a dochodzą nawet do 600 zł .

Za 161zł mam cały Febiego więc ten za 600zł to musi jakiś pozłacany? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za 161zł mam cały Febiego więc ten za 600zł to musi jakiś pozłacany?

500 miało być - napinacz sygnowany logo Forda. Jak ktoś się uprze na oryginał to proszę bardzo.

Febi to też w wielu przypadkach tylko pakowacz. Wolałbym za te pieniądze kupić INA.

Mowa jest o takim napinaczu:

napinacz-paska-klinowego-wielorowkowego-febi-bilstein-21779-ford-focus.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zestaw Bosch'a. To pakowacz czy robi

> swoje (w chinach?). Ma ktoś styczność z rozrządami tej marki?

Czy pakowacz, czy producent - nie wiem. Miałem pasek Boscha we Fiacie, bezproblemowo przejechał 7 lat/50kkm. Później Fiat pojechał w świat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 500 miało być - napinacz sygnowany logo Forda. Jak ktoś się uprze na oryginał to proszę bardzo.

No ludziska za różne rzeczy lubią płacić.

> Febi to też w wielu przypadkach tylko pakowacz. Wolałbym za te pieniądze kupić INA.

> Mowa jest o takim napinaczu:

Mowa dokładnie o FE21207, czyli takim jak wkleiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mowa dokładnie o FE21207, czyli takim jak wkleiłeś.

FE21207 jest do samochodów bez klimy i wygląda nieco inaczej.

Ten co wkleiłem to FE21779 - do samochodów z klimą

Te pierwsze są tańsze od tych drugich.

Zasadniczo co do cen części do Fordów zgadzam się z Tobą, że są stosunkowo niedrogie, ale akurat ceny napinaczy paska osprzętu nieco mnie, swojego czasu, zaskoczyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ceny napinaczy paska osprzętu nieco mnie, swojego czasu, zaskoczyły.

Ale napinacz rzadko kiedy pada w tym przypadku, zazwyczaj wymienia się rolkę i na kolejne naście tysięcy jest spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.