Skocz do zawartości

Duster - będzie obciach na dzielni.. ?


czacha

Rekomendowane odpowiedzi

> jeśli miałbym jeździc trasy po kilkaset km to w oóle bym nie kupował ani Dustera ani nic podobnego,

> bo z SUVów w trasy to się nawet IMO ML nie nadaje Znając przeciętnego śledzia to pewnie

> jeździ do Wawy czasami, na taką "trasę" to wystarczy cokolwiek

tak jak autor wątku napisał, potrzebuje samochodu w miarę uniwersalnego, żeby jeździć po mieście, dojechać czasem w różne dziwne miejsca, a podejrzewam że sporadycznie trafi mu się też jakaś trasa. Wtedy od biedy Dusterem da radę, nie wyjdzie głuchy i wykończony (o ile nie będzie przekraczał 120km/h zlosnik.gif) jakby wyszedł z takiego jeepa.

Znajomy ma LandRovera. Nie wiem, nie znam się na takich autach, ale taki typowo terenowy, defender chyba czy coś takiego. Jechałem z nim parę razy, już przy 100km/h myślałem że się zaraz rozpadnie, albo wystartujemy hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak jak autor wątku napisał, potrzebuje samochodu w miarę uniwersalnego, żeby jeździć po mieście,

> dojechać czasem w różne dziwne miejsca, a podejrzewam że sporadycznie trafi mu się też jakaś

> trasa. Wtedy od biedy Dusterem da radę, nie wyjdzie głuchy i wykończony (o ile nie będzie

> przekraczał 120km/h ) jakby wyszedł z takiego jeepa.

> Znajomy ma LandRovera. Nie wiem, nie znam się na takich autach, ale taki typowo terenowy, defender

> chyba czy coś takiego. Jechałem z nim parę razy, już przy 100km/h myślałem że się zaraz

> rozpadnie, albo wystartujemy

ja się tylko obawiam że Duster jest na tyle gorszy od Bravo w trasach i na tyle gorszy od Cheerokiego w terenie że jego zakup i zamiana za te 2 nie będzie zbyt wielką satysfakcją zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja się tylko obawiam że Duster jest na tyle gorszy od Bravo w trasach i na tyle gorszy od

> Cheerokiego w terenie że jego zakup i zamiana za te 2 nie będzie zbyt wielką satysfakcją

rozumiem ze mowisz tak z walsnego doswiadczenia smile.gif:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja się tylko obawiam że Duster jest na tyle gorszy od Bravo w trasach i na tyle gorszy od

> Cheerokiego w terenie że jego zakup i zamiana za te 2 nie będzie zbyt wielką satysfakcją

może tak być, auto do wszystkiego będzie też trochę do niczego, ani ładne, ani szybkie, ani wygodne, ani terenowe. Ot po prostu, pojedzie, dojedzie i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozumiem ze mowisz tak z walsnego doswiadczenia smile.gif

czyli Duster jest lepszy w terenie od Cheerokiego i wygodniejszy w trasy od Bravo zlosnik.gif ? Jeszcze pewnie napiszesz że z tym pseudosilnikiem 1.5dCi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli Duster jest lepszy w terenie od Cheerokiego i wygodniejszy w trasy od Bravo ? Jeszcze pewnie

> napiszesz że z tym pseudosilnikiem 1.5dCi

a gdzie ja to napisalem ???

ale ty wiesz lepiej smile.gif:)

mi tam silnik pasuje smile.gif nie kazdy musi miec V8 czy V12 pod maska smile.gif:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Suzuki Jimny, który był od tego Dustera droższy, a porównanie rozmiarów tych aut wypada

> druzgocąco jednoznacznie.

Koleżanka ma Jimniego i ostatnio zajęła 2 czy 3 miejsce w rajdzie offroad .. więc znam to auto. Problem jest taki, że mierzę 197cm wzrostu.. grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a gdzie ja to napisalem ???

nie w prost zanegowałes to co ja napisałem, na to samo wychodzi zlosnik.gif

> ale ty wiesz lepiej smile.gif

jasnowidzem tu nie trzeba być żeby stwierdzić te dwa fakty zlosnik.gif

> mi tam silnik pasuje nie kazdy musi miec V8 czy V12 pod maska smile.gif

owszem, ale na trasy to raczej kiepski wybór, bynajmniej w Clio w którym jechałem, może w Dusterze jest lepiej grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie lepiej kupić coś takiego* z potwierdzonym przebiegiem?

> http://www.marktplaats.nl/a/auto-s/jeep/...previousPage=lr

> *chodzi mi generalnie o jeepa, nie znam się na silnikach itd.. w Holandii można naprawdę znaleźć

> zadbaną furę szczególnie kupując bezpośrednio z ogłoszenia

Wszystko super, tyle że to nie jest nowe auto na gwarancji .. Myślę o Wranglerze, ale o YJ lub TJ jako zastępstwo dla Cherokee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli miałbym jeździc trasy po kilkaset km to w oóle bym nie kupował ani Dustera ani nic podobnego,

> bo z SUVów w trasy to się nawet IMO ML nie nadaje Znając przeciętnego śledzia to pewnie

> jeździ do Wawy czasami, na taką "trasę" to wystarczy cokolwiek

Wybieram ciekawsze tereny do zwiedzania niż słoikowa stolica polski grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie w prost zanegowałes to co ja napisałem, na to samo wychodzi

> jasnowidzem tu nie trzeba być żeby stwierdzić te dwa fakty

> owszem, ale na trasy to raczej kiepski wybór, bynajmniej w Clio w którym jechałem, może w Dusterze

> jest lepiej

na trasy jest lepszy dCi niz benzyniak bo te to wogole mocy nie ma i wyprzedzac benzyniakiem to wogole bym sie bal a tu bez problemu idzie smile.gif toc to auto jest lekkie i takie 90KM daje sobie spokojnie rade no jak ktos chce byc wszedzie pierwszy to musi co innego sobie kupic smile.gif generalnie idzie lepiej niz moje poprzednie auto ktoe mialo wiece KM i wieksza pojemnosc ale moment byl mniejszy smile.gif wiec i wyprzedzanie gorsze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wybieram ciekawsze tereny do zwiedzania niż słoikowa stolica polski

Nie styknie Ci do tych sesji jakas osobowka deko wyzej zawieszona?

Jezdze po budowach, lasach, polach i jakos Astra jak i np. Logan jakos se radza.

Zechcesz sie wytaplac w blocie to wyciaagniesz Jeepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może tak być, auto do wszystkiego będzie też trochę do niczego, ani ładne, ani szybkie, ani

> wygodne, ani terenowe. Ot po prostu, pojedzie, dojedzie i tyle

Troche takiego auta szukam - wkurza mnie 5 lat chuchania i picowania ślicznego Bravo .. teraz chciał bym auto użytkowe, a picować będę Jeepa grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja się tylko obawiam że Duster jest na tyle gorszy od Bravo w trasach i na tyle gorszy od

> Cheerokiego w terenie że jego zakup i zamiana za te 2 nie będzie zbyt wielką satysfakcją

Tutaj świetnie podsumowałeś moje obawy. I o ile nie oczekuję od niego właściowości Jeepa, to boję się że będzie gorszy od Fiata.. chociaż jazda próbna pokazuje mi, że jest znacznie wygodniej wink.gif

Niestety lokalne ASO odmówiło wypożyczenia auta na wekend, mówią że mogą udostępnić na jeden dzień.. trochę mało na podjęcie ostatecznej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety lokalne ASO odmówiło wypożyczenia auta na wekend, mówią że mogą udostępnić na jeden

> dzień.. trochę mało na podjęcie ostatecznej decyzji.

Moze u Zawadzkiego w BL bys sie dogadal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie styknie Ci do tych sesji jakas osobowka deko wyzej zawieszona?

> Jezdze po budowach, lasach, polach i jakos Astra jak i np. Logan jakos se radza.

Nie, to nie to samo. Nawet gdyby jakiś kompakt miał te 20cm prześwitu (Duster ma 21) to wciąż brak mu napędu którego wiem że mi zabraknie. Widzę gdzie wjeżdzam Jeepem (pomijając celowe taplanie w błocie) i tam kompakt nie wjedzie.

> Zechcesz sie wytaplac w blocie to wyciaagniesz Jeepa.

Zdecydowanie do taplania jest Jeep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, to nie to samo. Nawet gdyby jakiś kompakt miał te 20cm prześwitu (Duster ma 21) to wciąż brak

> mu napędu którego wiem że mi zabraknie. Widzę gdzie wjeżdzam Jeepem (pomijając celowe taplanie

> w błocie) i tam kompakt nie wjedzie.

i dla min takich jak Ty firma Quaife produkuje blokady mechanizmu różnicowego systemu torsena - sam wybieram się nad Bajkał własnie podwyższoną osobówką FWD z taką blokadą a nie pełnym 4x4, bo to w 99% przypadków wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po wypłacie-dwie można dorzucać w nieskończoność aż wyjdzie G63 AMG 6x6 Chodzi o to aby podejść

> do sprawy racjonalnie i zmieścić się w zakładanym budżecie.

Na pewno nie wysępisz jakiejś demówki za te pieniądze? Kiła, mimo że wygląd ma dosyć kontrowersyjny, jest dużo lepszym autem. Dacia jest ciasna w środku. Komfort też jest taki sobie. Nie mówię że to złe auto ale jak się przesiądziesz z Fiata to możesz być mocno rozczarowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obciach to wiadomo że będzie bo w Polsce auto jest synonimem prestiżu i pozycji zlosnik.gif, dlatego na wsiach nie ma nowych dacii tylko stare bmw, vw, audi, francuzów ani włoszczyzny nie uświadczysz. Poczytaj sobie na forum dacii o załamaniach dachu i rdzy w dusterze, poza tym dacia nie nadaje się w trasy w ogóle, ma takie zestopniowanie skrzyni że ja mcv jeździłem na 5 po mieście od 40km/h. Przy 140 diesel pali 8-9 l ON, za to przy 70-100 4-4,5 hehe. U mnie w 1,5 rocznym aucie już wychodziły purchle przy szybach i an tylnej klapie. Sama gwarancja na nadwozie tylko 6 lat daje chyba tylko dacia i chevrolet bo nie mają ocynku całości tylko drzwi, błotniki było to podawane na forum dacii. Auto ogólnie spaprane przez niefachowy montaż i lakierowanie w Rumunii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mnie odradziło od Dustera

zapach nowego w salonie - no śmierdział jak 100 skunksów i inne Dacie też , a jestem dużym fanem Dacii. (moja pierwsza miłość)

Każda marka inaczej "pachnie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli Duster jest lepszy w terenie od Cheerokiego i wygodniejszy w trasy od Bravo ? Jeszcze pewnie

> napiszesz że z tym pseudosilnikiem 1.5dCi

Akurat z tym silnikiem to autko świetnie spisuje się na trasie. Jest ciche i całkiem dobrze się zbiera przy wyprzedzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Alternatywy nie ma. W tej kategorii cenowej mozna kupic lepszy woz, ale bedzie mial kilka lat i

> ponad 100 tys km.

> Na duzy minus - brak skrzyni automatycznej.

właśnie sx4 i sedici może dziabać

koło 74tys jeszcze mokka i trax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to chyba mniejsze, co? I bez bagażnika?

mniejsze o centymetry glownie z tylu - stad ten mniejszy bagaznik w sedici

Długość 4115 mm 4316 mm

Szerokość 1755 mm 1822 mm

Wysokość 1620 mm 1695 mm

fakt bagaznik - tu jest duza roznica

cena - dacia wychodzi drogo przy sedici

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Praktycznie bez bagażnika... Prawie 30 cm krótsze od Dustera.

No to odpada, bo o ile na miejscu na tylnej kanapie mi nie zależy, tak bagażnik jest potrzebny do przewożenia sprzętu.. w sumie szkoda, bo tańsze to od Dustera i pewnie dostał bym zniżkę w salonie Fiata palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to odpada, bo o ile na miejscu na tylnej kanapie mi nie zależy, tak bagażnik jest potrzebny do

> przewożenia sprzętu..

Kanapę można złożyć (wiem, nie jest to wygodne) - ale ogólnie chyba z miejscem za kierownicą byłby też problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trax przy dusterze jest mega mały i nie ma bagaznika, silnik 1.6 kompletnie nie jedzie przy 1.5 DCi z dustera (chociaż mówienie o jechaniu tutaj to też duże słowo), sedici wygląda w środku chyba gorzej od starego dustera, który powdował odruch wymiotny, nowy już jest akceptowalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co raz śmielej myślę o sprzedaży Bravo i zakupie Dustera, w myśl zasady "zamienił stryjek siekierkę

> na kijek"

i tak dokładnie będzie.

Mam bravo, chcialem kupić dustera...mialem na szczescie okazję pojezdzić dusterem kumpla. Oraz uslyszec kilka jego opinii na jego temat.

Rdza. Pękające mastyki. Pękające przednie szyby. Ordynarnie wykonczony środek - wybacz, byle grande punto jest lepiej wykonczony. I smród plastiku.

Co do bravo...jeszcze skorodowanego nie widzialem. Na forum bravo tez raczej o rdzy nie przeczytasz - jakies sporadyczne, jednostkowe przypadki. ZObacz jaki długi jest temat o rdzy na forum dacii hehe.gifhehe.gifhehe.gif - ponad 60stron.

Auto konstrukcyjnie fajne , swietny pomysl, niezly dizajn - niestety, totalnie schrzaniony przez rumunów. A szkoda.

NIE ZAMIENILBYM W ZYCIU bravo na dustka, pomimo tego ze fiaty tez mistrzami jakosci nie są. Ale to i tak przepaść w stosunku do dacii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam już nie wiem, a może coś innego? Tylko co? Za 65-70tys zbyt dużego wyboru nie ma .. a gdybym

> chciał napęd 4x4 to wybór jest jeden - Duster właśnie

Jest jeszcze Suzuki SX4/Sedici. Auto bardzo sprawne w lekkim terenie i na polnych drogach. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kanapę można złożyć (wiem, nie jest to wygodne) - ale ogólnie chyba z miejscem za kierownicą byłby

> też problem.

Jasne jak kolega ma 2m wzrostu i 140kg! Ja mam 180cm i 90kg i na brak miejsca nie narzekam! Skąd pomysł, że mało miejsca za kierownicą? Na tylnej kanapie rozpusty nie ma ale w końcu to auto segmentu "B" zbudowana na płycie Swifta.

Pewne mankamenty (które auto ich nie ma?)rekompensuje bezawaryjnością i fajnym prowadzeniem. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sedici wygląda w środku chyba

> gorzej od starego dustera, który powdował odruch wymiotny, nowy już jest akceptowalny

Wyjasnij mi co w "nowym" Sedici jest takiego powstrzymującego u ciebie odruch wymiotny. Poza likwidacją zegara i zastąpienia go głośnikiem oraz małymi wstawkami z materiału na drzwiach nic się nie zmieniło w stylistyce wnętrza!

IMHO wnętrze dustera to kupa na kupie! Pozbyli się starych gratów z renówek. duster jeszcze wiele razy bedzie musiał być "liftowany" żeby zbliżyć się do Sedici/SX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak się akurat złożyło, że kolega MA 2m wzrostu

Przy takim wzroście we większości samochodów głowa jest przy suficie. Trzeba wsiąść i się sprawdzić z dopasowaniem. W takim wypadku szukanie wirtualne to gadanie o niczym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tutaj świetnie podsumowałeś moje obawy. I o ile nie oczekuję od niego właściowości Jeepa, to boję

> się że będzie gorszy od Fiata.. chociaż jazda próbna pokazuje mi, że jest znacznie wygodniej

> Niestety lokalne ASO odmówiło wypożyczenia auta na wekend, mówią że mogą udostępnić na jeden

> dzień.. trochę mało na podjęcie ostatecznej decyzji.

Próbowałeś S-crossa od Suzuki? Nie wiem jak u ciebie ale w Toruniu daja własnie na weekend. Własnie przejechałem nim prawie 500km i jest bardzo fajnym autem, większym od SX4 no i maja jeszcze 2013r za przyzwoite pieniądze. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyjasnij mi co w "nowym" Sedici jest takiego powstrzymującego u ciebie odruch wymiotny. Poza

> likwidacją zegara i zastąpienia go głośnikiem oraz małymi wstawkami z materiału na drzwiach

> nic się nie zmieniło w stylistyce wnętrza!

> IMHO wnętrze dustera to kupa na kupie! Pozbyli się starych gratów z renówek. duster jeszcze wiele

> razy bedzie musiał być "liftowany" żeby zbliżyć się do Sedici/SX4

o co sie ciskasz? jak dla mnie sedici to kupa i tyle. Stary pucowany kibel, taki samochod dla nikogo, ani to duze, ani dzielne w terenie ani trwale i zal pomeczyc w terenie, nawet lekkim bo sie rozleci.

Jak mam znosic kupe przed domem to przynajmniej taka ktora gdzies wjedzie. Sedici nie jest taka kupa. Sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na tylnej kanapie rozpusty nie ma ale w końcu to auto

> segmentu "B" zbudowana na płycie Swifta.

zaraz mmowisz o jimny ?

icon_eek.gifyikes.gif buechecheche hehe.gifhahaha.gif

dobra doczytalem zlosnik.gif mowimy o sx4

i teraz tak - to co powyzej razy 2 hehe.gif

sx4 nie mial nic wspolnego ze swiftem

sx cross rowniez

doczytaj bazą byla blacha z liana/aeria ( forenza [lacetti]) skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.