Skocz do zawartości

Do oceny AR159


Mozo

Rekomendowane odpowiedzi

> 159 3,2 Q4 żłopała mi w mieście przy stylu "emeryt" 20 litrów, przy czymś bardziej dynamicznym ok

> 25 i więcej. W trasie od 12 przy jeździe na 6 z prędkością 80 km/h do 15-16 przy normalnej

> jeździe.

A ile miała brać? Przecież to 3,2 pojemności. Instrukcja podaje w mieście chyba koło 17 litrów, a wiadomo, że instrukcje kłamią co do spalania. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ile miała brać? Przecież to 3,2 pojemności. Instrukcja podaje w mieście chyba koło 17 litrów, a

> wiadomo, że instrukcje kłamią co do spalania.

Jeździłem 3.2 AT i 20 litrów to był max. W mieście normą było 14, a przy emeryt mode nawet 2 litry mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tyle kucyków ciągnące taki kloc (bo nadwagę to auto ma > epicką), musi swoje

> wypić. i nie powinno to dziwić.

To jedynie świadczy o tym, ze silnik jest paliwożerny, bo np BMW e39 (1530kg wagi) 3.0i 234km paliła mi w mieście 13-14 a na trasie 8-9l. Ale żeby to osiągnąć trzeba porostu dobrze projektować silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jedynie świadczy o tym, ze silnik jest paliwożerny, bo np BMW e39 (1530kg wagi) 3.0i 234km

> paliła mi w mieście 13-14 a na trasie 8-9l. Ale żeby to osiągnąć trzeba porostu dobrze

> projektować silniki.

Zawsze tak było że silniki alfy(mimo tego że w przypadku 159 nie do końca jest to silnik alfy) paliły dużo a silniki R6 bmw mało i nie ma się tym co ekscytować.

Ale dla porównania powiem Ci że miałem auto z silnikiem bmw 2.5 192KM(dodatkowo ten tutaj był przerobiony na 211KM) i auto z silnikiem alfy 2.5 190KM .

BMW paliło 11 litrów gazu alfa 15 litrów gazu.

Mimo że miały teoretycznie identyczne parametry to silnik alfy dawał niesamowicie więcej przyjemności podczas jazdy, nawet nie wiem jak to porównać, po prostu niebo a ziemia smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jedynie świadczy o tym, ze silnik jest paliwożerny, bo np BMW e39 (1530kg wagi) 3.0i 234km

> paliła mi w mieście 13-14 a na trasie 8-9l. Ale żeby to osiągnąć trzeba porostu dobrze

> projektować silniki.

oj dobrze... co znaczy dobrze? to V6 bardzo fajnie gada. ma dobre opinie co do trwałości. do tego alfa to 4łapy i jest 10% mocniejsza.

wg danych autocentrum spalanie srednie tych modeli jest podobne. także nie zaczynajmy zachwytów nad BMW podając skrajny przypadek:)

8l w trasie, to się owszem "da". ale nie popadajmy w skrajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miała 218 KM dokładnie, ale omawiana AR159 też 400 nie ma a spala jak widać chorobliwe ilości

> paliwa

Do Omy mogłeś przynajmniej LPG wrzucić, a do Alfy to już tak średnio. Bezpośredni wtrysk wink.gif

Auto dla entuzjastów marki. Zawsze rozsądniej wyjdzie kupić BMW. Ale jak się ktos uparł to co poradzisz? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trochę się naoglądałem tych ,,świetnych'' 1.9 i 2.4 JTDM czy MJTD i potrafią być wysoce upierdliwe.

> Zanim kupi niech poczyta trochę ,,achów i ochów'' miłośników, jak i jęków przeciwników wytworów ze

> stajni Fiat / Alfa myślę, że dobrze mu to zrobi

Jeżeli piszesz takie pierdoły to uargumentuj, wywołany silnik 1.9 MJ, np. 8v 120 jakie ma typowe choroby, które wywołują jęki u maruderów Twojego pokroju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 159 3,2 Q4 żłopała mi w mieście przy stylu "emeryt" 20 litrów, przy czymś bardziej dynamicznym ok

> 25 i więcej. W trasie od 12 przy jeździe na 6 z prędkością 80 km/h do 15-16 przy normalnej

> jeździe.

moja złopie 18 po mieście, i to tylko dlatego, że robię odcinki 7km. jak pojeżdżę dłużej to spada do 16. Owszem da się wyciągnąć średnią 20 np jeżdżąc po kilometrze po bułki do sklepu.

Średnia z trasy spokojnie wyciągniesz koło 10, tylko po co.... ja mam 13 i mnóstwo frajdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.