Skocz do zawartości

Badanie techniczne a decyzja TDT


Hadziej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Opisze po krótce sprawe. Kupiłem samochód z gazem, przyszedł czas badania technicznego i diagnosta prosi mnie o nr protokołu/decyzji w sprawie instalacji LPG, a takiego nie mam. Po kontakcie z poprzednim właścicielem, jedyne na co patrzył diagnosta to ważność butli która jest wymieniona na nową bo poprzedniej sie skończył okres ważności.

I teraz pytanie czy jeździła do stacji zaprzyjaźnionej czy mam problem i bez tego dokumentu nie przejdzie samochód badań technicznych? sick.gif

Dzięki za odpowiedzi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć wszystkim.

> Opisze po krótce sprawe. Kupiłem samochód z gazem, przyszedł czas badania technicznego i diagnosta

> prosi mnie o nr protokołu/decyzji w sprawie instalacji LPG, a takiego nie mam. Po kontakcie z

> poprzednim właścicielem, jedyne na co patrzył diagnosta to ważność butli która jest wymieniona

> na nową bo poprzedniej sie skończył okres ważności.

> I teraz pytanie czy jeździła do stacji zaprzyjaźnionej czy mam problem i bez tego dokumentu nie

> przejdzie samochód badań technicznych?

> Dzięki za odpowiedzi

poprosic/kupic duplikat dokumentów do producenta butli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poprosic/kupic duplikat dokumentów do producenta butli

ale podobno, co jeszcze nie sprawdzałem, ale podobno poprzednio sprawdzano ważność butli nabitej na butli.

a teraz chcą jakiś świstków. upierdliwa stacja czy poprzedni właściciel kręci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale podobno, co jeszcze nie sprawdzałem, ale podobno poprzednio sprawdzano ważność butli nabitej na

> butli.

> a teraz chcą jakiś świstków. upierdliwa stacja czy poprzedni właściciel kręci?

Odkąd pamiętam trzeba mieć na badaniu technicznym papiery od butli.

Ostatnio robiłem przegląd bez papierów, ale zawsze robię w tej samej stacji i mają wszystko w komputerze, więc nie chciało mi się wracać do domu.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale podobno, co jeszcze nie sprawdzałem, ale podobno poprzednio sprawdzano ważność butli nabitej na

> butli.

> a teraz chcą jakiś świstków. upierdliwa stacja czy poprzedni właściciel kręci?

Potwierdzam. Mnie też pytali ostatnio o homologację, że instalacja (na którą masz kwitek z datą ważności zbiornika) została zamontowana właśnie w Twoim samochodzie (a nie w samochodzie sąsiada). Też takiego kwitka nie posiadałem, ale Pan Diagnosta przymknął oko, wpisał mnie do komputera i powiedział, że "samochód jest w komputerze" i że następnym razem przy przeglądzie (na tej samej stacji) nie będzie już chciał żadnych papierów. Jedź na inną stację :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam. Mnie też pytali ostatnio o homologację, że instalacja (na którą masz kwitek z datą

> ważności zbiornika) została zamontowana właśnie w Twoim samochodzie (a nie w samochodzie

> sąsiada). Też takiego kwitka nie posiadałem, ale Pan Diagnosta przymknął oko, wpisał mnie do

> komputera i powiedział, że "samochód jest w komputerze" i że następnym razem przy przeglądzie

> (na tej samej stacji) nie będzie już chciał żadnych papierów. Jedź na inną stację :-)

Czyli taki numer powiniem byc w systemie? Bo przeciez samochod mial zamontowany gaz dawno temu. Czy jezeli pojade na stacje gdzie bylo robione ostatnie badanie techniczne to powinni miec taka informacje w systemie? Dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli taki numer powiniem byc w systemie? Bo przeciez samochod mial zamontowany gaz dawno temu.

> Czy jezeli pojade na stacje gdzie bylo robione ostatnie badanie techniczne to powinni miec

> taka informacje w systemie? Dobrze rozumiem?

Pojęcia nie mam :-) Podobno to jakaś świeża zmiana w wymogach (tak mnie poinformował diagnosta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a może wiesz czy gazownik który wymieniał zbiornik gazu w zeszłym roku może mieć kopie tego

> dokumentu?

Poszperałem w dokumentach i chyba znalazłem to, o co chodziło diagnoście (w załączniku). Ten papier dostałem przy zakładaniu instalacji i wydaje mi się, że koleś sporządzał też kalkę dla siebie. Skoro zakładałeś nowy zbiornik, to moim zdaniem takie coś też powinieneś dostać. Nie zaszkodzi podjechać do gazownika i się zapytać.

post-113962-14352524618888_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> Poszperałem w dokumentach i chyba znalazłem to, o co chodziło diagnoście (w załączniku). Ten papier

> dostałem przy zakładaniu instalacji i wydaje mi się, że koleś sporządzał też kalkę dla siebie.

> Skoro zakładałeś nowy zbiornik, to moim zdaniem takie coś też powinieneś dostać. Nie zaszkodzi

> podjechać do gazownika i się zapytać.

to jest wykaz podzespołów z montażu, co zresztą tam jest napisane. Przy wymianie butli dostajesz tylko świstek od butli, chyba że zmieniasz też elektrozawór.

Papier jest potrzebny do wbicia LPG w DR, do przeglądów papier od butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest wykaz podzespołów z montażu, co zresztą tam jest napisane. Przy wymianie butli dostajesz

> tylko świstek od butli, chyba że zmieniasz też elektrozawór.

> Papier jest potrzebny do wbicia LPG w DR, do przeglądów papier od butli.

do przeglądów też jest potrzebny.

Przy wbijaniu do kompa trzeba podać oprócz danych butli także producenta instalacji oraz typ reduktora.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Mnie zawsze przy rpzegladzie rposza o homalagacje i wszystkie papiery do LPG.

A mnie dla odmiany zawsze tylko o homologację na butlę, o nic wiecej.

Kupilem niedawno auto z gazem, pierwszy raz było na tej stacji diagnostycznej i tez chcieli tylko homologacje na butle.

W poprzednim aucie sam wymieniałem zbiornik i chcieli, tu bede sie powtarzał zlosnik.gif, tylko homologację na butlę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojęcia nie mam :-) Podobno to jakaś świeża zmiana w wymogach (tak mnie poinformował diagnosta)

Homologacje (papier) na butle wszystkie STP zyczyly (przynajmniej na 1-szej wizycie na danej SKP) se ode mnie od 2006r wiec malo swieza sprawa.

Wczesniej jak LPG byl wbity w DR to nic nie chcieli, a na LPG jezdze od 1998r.

Teraz nawet nie wnikam co chca, rzucam cala ksiazeczke i niech se wybieraja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.