Skocz do zawartości

Który silnik z grupy VAG wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić Seata Leona II i najwięcej problemów mam z wyborem silnika. Auto będzie jeździło w większości po mało zakorkowanych miastach. Najbezpieczniejszym wyborem wydaje się być 1.6 MPI, tylko pytanie czy nie będzie to za mało KM? Idealne byłoby 1.8 tsi lub 2.0 tsi, jednakże różne są opinie. 2.0 FSI podobno jest problematyczny-nagar, rozrząd? 1.4 tsi też ma różne opinie. Z diesli myślałem nad 1.9 TDI, ew. 2.0 CR. Co Wy byście polecali? Silniki te są montowane wszystkich autach grupy VAG, ale ciężko się na któryś zdecydować. jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brałbym 1.4 TSi, wymienił rozrząd i cieszył się dynamiką i przyzwoitym spalaniem. Obawiam się, że w

> takim 1,6 zamęczysz się w drugim tygodniu najdalej

a ile trazy byś ten rozrząd wymieniał bo mój znajomy w Tiguanie już wymieniał 2x w ciągu 60kkm od nowości i właśnie chce sprzedać auto, choć on tak tego przedmiotu ładnie nie nazywa hahaha.gif Pomijam fakt że pali mu po Krakowie 12l/100km rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ile trazy byś ten rozrząd wymieniał bo mój znajomy w Tiguanie już wymieniał 2x w ciągu 60kkm od

> nowości i właśnie chce sprzedać auto, choć on tak tego przedmiotu ładnie nie nazywa

Po raz kolejny: yikes.gifconfused.gifsciana.gifscrewy.gifoslabiony.gifsick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brałbym 1.4 TSi, wymienił rozrząd i cieszył się dynamiką i przyzwoitym spalaniem. Obawiam się, że w

> takim 1,6 zamęczysz się w drugim tygodniu najdalej

żes doradził, bedzie palił wiecej niz ten 1.6

trzeba bedzie chłodzic turbinę i

juz pomijam naprawe turbiny i dwumasdę (o ile jest)

brac 1.6 mpi i nie pytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 1.6 mpi, to wdzięczny silnik - miałem w gofrze, jeździłem, jest OK. ok.gif

Średnio wysilony bez doładowania ale i bez przykrych niepodzianek. Moc wystarczająca i do miasta i w trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żes doradził, bedzie palił wiecej niz ten 1.6

> trzeba bedzie chłodzic turbinę i

> juz pomijam naprawe turbiny i dwumasdę (o ile jest)

> brac 1.6 mpi i nie pytac

Tak jak doradziłem zrobił bym sam w opisanej sytuacji, rada jak każda inna. Nie każdy fascynuje się starymi raszplami które nie jadą, nie każdy za szczyt luksusu uważa montaż LPG ok.gif

Leon z 1.4 TSi w normalnych warunkach spali średnio pewnie poniżej 8 litrów PB w trasie poniżej 6

Tu dla niedowiarków - http://www.autocentrum.pl/spalanie/seat/leon/ii/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żes doradził, bedzie palił wiecej niz ten 1.6

Nie wiedziałeś, że TSI u niektórych produkuje paliwo?

> trzeba bedzie chłodzic turbinę i

Bez przesady. Po butowaniu trzeba odczekać, ale przy normalnej jeździe gaszę silnik jak odepnę już pas. Tak profilaktycznie.

> juz pomijam naprawe turbiny i dwumasdę (o ile jest)

Nie wiem jak w VAG, ale w fiatowskich benzynach turbo nie pada. Słyszałem jedynie tylko o kilku przypadkach wymiany dwumasy. Nic co by się bać i przejmować. Prędzej oplowska skrzynia padnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdź auto zadbane, serwisowane na bieżąco, z silnikiem który odpowiada ci mocą, spalaniem czy co tam w aucie cenisz i po prostu kup - serwisuj regularnie, wymieniaj części na czas i nie przejmuj się filozofami z for internetowych wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto będzie jeździło w

> większości po mało zakorkowanych miastach.

Superbezpiecznie to 1.6MPI. Prosty silnik, da sie zagazować ale radości z jazdy nie będzie. Ot zwykły dupowóz

Ja brałbym 2.0 TDI. Pali mało. Ładnie jedzie. Tylko nie wiem jak w Seatach jest z imbusikiem od pompy oleju. biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obawiam się, że w takim 1,6 zamęczysz się w drugim tygodniu najdalej

bzdura. jezdze takim ponad rok w skodzie i wciąż jestem zadowolony. w 4 osoby to moze przydało by sie troche więcej mocy, ale ogólnie auto odpycha sie nieżle i przy mojej dynamicznej jezdzie po mieście nie przekracza 10l lpg, a najważniejsze, ze silnik jest w zasadzie bezobsługowy. rozrząd co 120 tys, nigdzie nikt nie pisze o pękających paskach, itp. nie ma żadnych dupereli typu egr, czy dwumasa. takze jak ktoś ceni święty spokój, to silnik dla niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo się tłukł z rana

Pewnie i tak robił to za free, więc raczej nie ma się czym przejmować skoro miał nowe auto, ale żeby 2 razy w ciągu 60 tyś km robić to coś jest nie tak? Może po prostu zajeżdża ta auto na krótkich odcinkach i zamiast oleju ma w silniku paliwo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bierz 1.6 mpi, to wdzięczny silnik - miałem w gofrze, jeździłem, jest OK.

> Średnio wysilony bez doładowania ale i bez przykrych niepodzianek. Moc wystarczająca i do miasta i

> w trasy.

Miałeś go w gazie? Raczej nie chcę zakładać instalacji gazowej. Rocznie nie będę robił więcej niż 10 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie i tak robił to za free, więc raczej nie ma się czym przejmować skoro miał nowe auto, ale

> żeby 2 razy w ciągu 60 tyś km robić to coś jest nie tak? Może po prostu zajeżdża ta auto na

> krótkich odcinkach i zamiast oleju ma w silniku paliwo....

nie ma się czym przejmować że auto o przebiegu 60kkm nie nadaje się do spokojnej bezstresowej jazdy? zlosnik.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałeś go w gazie? Raczej nie chcę zakładać instalacji gazowej. Rocznie nie będę robił więcej niż

> 10 tyś km.

Miałem LPG ale to był błąd, zostawiłbym go na benzynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma się czym przejmować że auto o przebiegu 60kkm nie nadaje się do spokojnej bezstresowej

> jazdy?

Mam możliwość częstej jazdy służbowym samochodem wyposażonym w ten silnik i jeździ się nim super. Średnie spalanie w przypadku mojego stylu jazdy wynosi ok 6,5l/100 km w trybie mieszanym, także jak dla mnie bomba.

Ten 1.6 pewnie będzie bardzo mułowaty w odniesieniu do 1.4 tsi 122?

Jak jest z awaryjnością 1.9 TDI? Plusem jest to, że można go podkręcić na te 120-130 KM...

Jakieś opinie o 2.0 FSI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma się czym przejmować że auto o przebiegu 60kkm nie nadaje się do spokojnej bezstresowej jazdy?

Oj, tam - przeciętny użytkownik Fiata wie, że wymiana alternatora to "czysta eksploatacja" i robi to na poboczu w 15 min z przerwą na siku i papierosa, to użytkownik VW przywyknie, że wymiana łańcucha rozrządu to też "czysta eksploatacja" i będzie go wymieniał przy każdej wymianie oleju lub sezonowej wymianie opon wink.gif

Będzie "Panie, nic tylko lać paliwo, wymieniać łańcuchy i jeździć !"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z jakiego powodu?

Po po zainstalowaniu LPG zaczęły dziać się cuda typu wypadające zapłonu i żaden pieprzony mechanik nie mógł tego ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamierzam kupić Seata Leona II i najwięcej problemów mam z wyborem silnika. Auto będzie jeździło w

> większości po mało zakorkowanych miastach. Najbezpieczniejszym wyborem wydaje się być 1.6 MPI,

> tylko pytanie czy nie będzie to za mało KM? Idealne byłoby 1.8 tsi lub 2.0 tsi, jednakże różne

> są opinie. 2.0 FSI podobno jest problematyczny-nagar, rozrząd? 1.4 tsi też ma różne opinie. Z

> diesli myślałem nad 1.9 TDI, ew. 2.0 CR. Co Wy byście polecali? Silniki te są montowane

> wszystkich autach grupy VAG, ale ciężko się na któryś zdecydować. jakieś sugestie?

Kup sobie ,1,6 102km daję radę ok.gifBędziesz jeździł spokojnie ,a przy następnej zmianie auta będziesz szukał tego silnika ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po po zainstalowaniu LPG zaczęły dziać się cuda typu wypadające zapłonu i żaden pieprzony mechanik nie mógł tego ogarnąć.

no to musisz zmienic mechanika, bo u mnie 180 tys na gazie i zapłony nie wypadają. chyba ze miałes jakąś tanią instalkę, bo moja kosztowała prawie 4 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to musisz zmienic mechanika, bo u mnie 180 tys na gazie i zapłony nie wypadają. chyba ze miałes

> jakąś tanią instalkę, bo moja kosztowała prawie 4 tys

Od Paru lat przyjeżdża do mnie znajomy taksiarz najpierw Passat 1,6 teraz Octavia II 1,6 102 konie.Oba auto na gazie,octavia ma nakręcone 250tys zero problemów.Moim skromnym zdaniem jedna z dwóch najbardziej udanych jednostek VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to musisz zmienic mechanika, bo u mnie 180 tys na gazie i zapłony nie wypadają. chyba ze miałes

> jakąś tanią instalkę, bo moja kosztowała prawie 4 tys

Moja instalka kosztowała ok. 4000 zł w 2006 roku. Czy była tania - sam oceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i raptem 2.0 klekot daje frajde z jazdy?

> mozna sie poczuc niczym kierowca F1 lub WRC

Brzmi bardzo przyjemnie, zupełnie jak nie klekot. 140 KM daje frajdę z jazdy, ja wiem że dla akowiczów silnik poniżej 300 KM nie jeździ ale dla mnie jest to zupełnie wystarczająca moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak się spisuje ten silnik na trasie, w szczególności przy prędkościach autostradowych?

Co rozumiesz jako prędkość autostradową? Ja nigdy nie cisnąłem Golfa do ilu dała fabryka, tak około 160 km/h to był max z jakim jeździłem.

Silnik spisuje się bardzo dobrze szczególnie z lżejszą budą jaką ma gofer.

Woził moją czteroosobową rodzinę wraz z pełnym bagażnikiem na wczasy bez zająknięcia. Gazu brał około dychy na setkę to niedużo bo tyle samo palił mi Matiz. clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja instalka kosztowała ok. 4000 zł w 2006 roku. Czy była tania - sam oceń.

Miales pecha i tyle, ten silnik jezdzi na gazie tak dobrze jak zul na wodzie ognistej.

Wystarczy spojrzec jaka mial popularnosc gdy sprzedawano Octe z LPG dokladanym w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak się spisuje ten silnik na trasie, w szczególności przy prędkościach autostradowych?

Predkosci autostradowe dozwolone w PL osiaga, co Ci mam napisac, ze 140 nie pociagnie?

Na gorskie wyprawy nienajlepszy wybor, dla kogos przesiadajacego sie z turbawek tez, ale wbrew niektorych opiniom da sie tym jezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i raptem 2.0 klekot daje frajde z jazdy?

w porównaniu do 1.6 MPI.? Daje i to dużą. Jeśli nie zauważasz istotnej różnicy to może czas puścić w klekocie ręczny biglaugh.gif

Poza tym troche koksu i masz 2x tyle powera co w 1.6MPI

> mozna sie poczuc niczym kierowca F1 lub WRC

a F1 z kokpitem wielkości zmywarki albo WRC z zawieszeniem wozu drabiniastego daje taką frajdę? Skoro tak to mamy diametralnie różne spojrzenie na to co jest frajdą a co nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja instalka kosztowała ok. 4000 zł w 2006 roku. Czy była tania - sam oceń.

tu nie chodzi o koszty instalki tylko o to kto ją zakłada.

Znam wiele przykładów udanego gazowania tego silnika.

Powiem wiecej. To chyba jedna z wdzięczniejszych jednostek dla LPG.

Nie wiem czy to jakiś pech czy coś innego ale jesteś jedynym userem o którym słyszałem by narzekał na ten silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 MPI to moze i jest prosty jako słupek, ale osprzęt ma nowoczesny jak każdy inny.

Znajomy ma w Altei i sa z nim wieczne problemy, bardzo wrazliwy na regulacje gazu, rozjezdzaja sie adaptecja benzyny i sa problemy z odpalaniem, wolnymi obrotami, ostatnio rozleciał się napinacz łancucha na pompie oleju i halasuje, przy 60tys km rozelciała się pompa wody ( org )

Co ma być takiego super w 1.6 ? silnik starodawny doposażony o nowy osprzęt co by normy spalin spełniał, dychawiczny i paliwożerny, ktorka skrzynia biegów aby to jakoś jechało przez co jazda autostradą jest głośna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tu nie chodzi o koszty instalki tylko o to kto ją zakłada.

> Znam wiele przykładów udanego gazowania tego silnika.

> Powiem wiecej. To chyba jedna z wdzięczniejszych jednostek dla LPG.

> Nie wiem czy to jakiś pech czy coś innego ale jesteś jedynym userem o którym słyszałem by narzekał

> na ten silnik.

Ja nie narzekam na silnik tylko na LPG do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.