Skocz do zawartości

Kamera samochodowa - inaczej


artipb

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę o kamerce samochodowej.

Problem taki - czy są modele, które są w stanie pracować rozsądnie długi czas na wbudowanym akumulatorze (przyczepiam na jakiejś przyssawce, a po wszystkim ściągam i chowam do kieszeni, bez plątaniny kabli do wtyku zapalniczki)?

Ewentualnie czy jest coś, co dałoby się zamontować pod maską - obiektyw przez atrapę łepek wystawia, a główny moduł z nagrywaniem gdzieś koło aku, podpięty do niego, ewentualnie coś na tyle miniaturowego, żeby gdzieś pod atrapę dalo się podczepić i zasilanie z aku?

Czy takie rzeczy tylko w filmach?

Nie chodzi mi o jakość HD, tylko ewentualne cele dowodowe - że ktoś we mnie, a nie ja w kogoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak chcesz czyścić obiektyw kamery zamontowanej w atrapie?

To może jest takie rozwiązanie, że centrala leży sobie koło lewarka albo w schowku podłączona do gniazdka, a za szybą na przyssawce tylko jakaś "kulka" albo "naparstek" na cienkim kabelku? Że jeszcze żaden z producentów na to nie wpadł facepalm%5B1%5D.gif. Kupił bym kamerę samochodową, ale nie zniosę "cegły" pod lusterkiem wstecznym grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może jest takie rozwiązanie, że centrala leży sobie koło lewarka albo w schowku podłączona do

> gniazdka, a za szybą na przyssawce tylko jakaś "kulka" albo "naparstek" na cienkim kabelku?

Takie to są tylko trzeba sobie zmontować. Np:

kamera-cactioncam-wifi-h_8570.jpg + rejestrator-nvr-ip-4ch-s_9552.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jak ktoś chce rozdzielać obiektyw to polecam kamerę Mobiusa HD a do niego dokupić przedłużkę obiektywu:

jakiś tekst

do kupienia na ebayu...

oczywiście montaż na zewnątrz nie wchodzi w grę, ale w środku można to super ukryć. Jedyny minus, że nie ma ekranu, gdyby coś trzeba było oglądać na szybko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A możesz zarzucić linkiem?

Link do sprzedawcy jest pod zdjęciami...

Z tym, że tego przecież jest na pęczki w sieci.

Rejestrator mini i do tego mini kamery. Zwykle można podłączyć cztery, więc i wersję maxi da się zbudować jeśli ktoś chce mieć widok ze wszystkich stron.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie to są tylko trzeba sobie zmontować. Np:

> +

mam coś podobnej wielkości w samym rogu na podciętym kawałku tej żelowej matki Geco-zmieściło sie praktycznie za naklejka z hologramem z numerem rej-wystaje tylko mini obiektywik zintegrowany-kabel idzie pod uszczelką , siedzeniem pasażera do gniazda 12 w tunelu środkowym dla drugiego rzędu

zapomniałem o sprzęcie/nie przeszkadza na szybie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolepiłem do szyby troszke czarnej okleiny, na niej jako korytko do kabla uzyłem krótkiego kawałka kątownika plastikowgo przyklejonego do okleiny poxipolem.

Kabel schowany pod podsufitką i słupkiem A. Praktycznie nic nie widać.

Wyjście na monitor mam w nogach i mogę sobie podłączyć kupiony osobno monitorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę o kamerce samochodowej.

> Problem taki - czy są modele, które są w stanie pracować rozsądnie długi czas na wbudowanym

> akumulatorze (przyczepiam na jakiejś przyssawce, a po wszystkim ściągam i chowam do kieszeni,

> bez plątaniny kabli do wtyku zapalniczki)?

Najprościej pociągnąć kabelek słupkiem i przy podsufitce, wyprowadzając końcówke bezpośrednio przy lusterku do kamery.

Ja tak mam, do zapalniczki od spodu podpiąłem drugie gniazdko. Wszystko schowane w kanale środkowym. Jak wyjmuję kamerę to tylko wtyczke od niej odpinam. Kamera jest wypinana z uchwytu, tak że przyssawka zostaje na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę o kamerce samochodowej.

> Problem taki - czy są modele, które są w stanie pracować rozsądnie długi czas na wbudowanym

> akumulatorze (przyczepiam na jakiejś przyssawce, a po wszystkim ściągam i chowam do kieszeni,

> bez plątaniny kabli do wtyku zapalniczki)?

Myślisz, że będzie Ci się chciało ciągle ładować kamerkę? Dasz radę nie zapomnieć tego zrobić? Będziesz liczyć na to, że energia nie skończy Ci się w istotnym momencie? To jest niestety trochę dziwne, zwłaszcza, że w samochodzie energii jest zazwyczaj pod dostatkiem.

> Nie chodzi mi o jakość HD, tylko ewentualne cele dowodowe - że ktoś we mnie, a nie ja w kogoś.

mam kamerkę, jest świetna, mała, tania (około 50$), bateria trzyma, choć nie wiem ile, bo jest podpięta pod podsufitką i dwójnikiem do zapalniczki (godzina roboty prawie bez śladu - można by się pobawić i schować kabel całkiem, żeby nie wpinać w zapalniczkę, ale ja aż takim samochodowym estetą nie jestem - poza tym, gdy się ewentualnie kamerka w celu dowodowym przyda - oby nie - ale jeśli się przyda, to szkody i tak będą, więc co tam jeden wystający kabelek). zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ok 140 dolców w Chinach kupisz rejestrator czterokanałowy na kartę pamięci. Kamerki sobie dokupisz oddzielnie, koło mnie sprzedają po ok 80 zł brutto. Mają różne. W Audi mam do cofania taką o wymiarach 2x2x2 cm. Jeżeli taką sobie wrzucisz za lusterkiem, to jej praktycznie nie będzie widac ani z zewnątrz ani ze środka. Pamiętaj o dwóch rzeczach. 1. Żeby była w polu pracy wycieraczki. 2. Zablokuj jej ledy podświetlające (na ogół trzeba zamalować lub zakleić, bo wyłączyć się nie da), inaczej zamiast obrazu będziesz nagrywał ich poświatę w szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pojechać po całości i zamontować zamiast radia stacje multimedialną z wbudowanym rejestratorem i mała kamerą zewnętrzną. jakiś tekst

Biorąc pod uwagę, ze można tam tez podpiąć kamerę cofania to jest to atrakcyjne rozwiązanie. Minus, że kosztuje to ok 2 tyś. ale chyba sobie takie coś sprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są tez takie male bez wyświetlacza, mają Wi-Fi i obraz ogladasz na telefonie, tak samo ustawienia

> itp. Może ktoś rzuci przyzwoitym modelem bo ja nie siedzę w temacie..

Ja używam BlackVue DR500GW-HD i DR550GW-2CH (w różnych autach). Ta pierwsza jest całkiem OK - podgląd obrazu jest przez WiFi, zgrywanie też, podobnie z konfiguracją. Sama kamera ma tylko dwie diody z tyłu sygnalizujące nagrywanie i działanie GPS. Z boku jest jeszcze piktogram, który jest podświetlony gdy WiFi jest włączone. Z tym, że całość jest tak czy inaczej dość spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę o kamerce samochodowej.

> Problem taki - czy są modele, które są w stanie pracować rozsądnie długi czas na wbudowanym

> akumulatorze (przyczepiam na jakiejś przyssawce, a po wszystkim ściągam i chowam do kieszeni,

> bez plątaniny kabli do wtyku zapalniczki)?

> Ewentualnie czy jest coś, co dałoby się zamontować pod maską - obiektyw przez atrapę łepek

> wystawia, a główny moduł z nagrywaniem gdzieś koło aku, podpięty do niego, ewentualnie coś na

> tyle miniaturowego, żeby gdzieś pod atrapę dalo się podczepić i zasilanie z aku?

> Czy takie rzeczy tylko w filmach?

> Nie chodzi mi o jakość HD, tylko ewentualne cele dowodowe - że ktoś we mnie, a nie ja w kogoś.

A może lusterko z kamerą zakładane na lusterko i ukryć kabel ?

link przykładowy

http://allegro.pl/lusterko-wsteczne-kamera-video-rejestrator-fullhd-i4399492641.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.