Skocz do zawartości

Olej, świece do LPG i co jeszcze


bolekatepl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zaczyna przygodę z LPG Kupiłem punto I 1,2 z gazem i chciałbym powymieniać rzeczy eksploatacyjne tzn

olej ,świece ... i co jeszcze ? Chodzi mi o rzeczy związane z gazem co jeszcze warto wymienić lub sprawdzić ?

Rzeczy takie jak rozrząd płyny itp. to wiadomo że trzeba zmienić .

Olej był lany 10w40 mobil i przy takim bym pozostał jeśli jest OK

Jakie świece kupic takie jak dedykowane do benzyny czy macie jakieś sprawdzone ?

Czy w LPG sa jakies filterki itp które się wymienia itp.?

No co jeszcze warto zwrócić uwagę ?

Wszelkie porady i sugestie mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce tutaj siac fermentu, ale jak lanka mialem to olej zwykly mobil szedl, swiece NGK wg katalogu i przewody troche czesciej (co 20-30kkm) zlosnik.gif

warto dbac tez o filtr powietrza (ja wymienialem co 10-15k w zaleznosci od stopnia zabrudzenia, cena byla taka ze przy zmianach oleju tam zagladalem) wink.gif

edit: filterki lpg przy laniu na markowych stacjach - raz na rok/dwa

jak na poczatku lalem gdzie popadnie to po 6mcach był kit zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie chce tutaj siac fermentu, ale jak lanka mialem to olej zwykly mobil szedl, swiece NGK wg

> katalogu i przewody troche czesciej (co 20-30kkm)

> warto dbac tez o filtr powietrza (ja wymienialem co 10-15k w zaleznosci od stopnia zabrudzenia,

> cena byla taka ze przy zmianach oleju tam zagladalem)

> edit: filterki lpg przy laniu na markowych stacjach - raz na rok/dwa

> jak na poczatku lalem gdzie popadnie to po 6mcach był kit

a te filterki od gazu to samemu czy trzeba gdzies do fachowca jechac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a te filterki od gazu to samemu czy trzeba gdzies do fachowca jechac

Sam. Prosta sprawa.

Tylko problem w tym, że najpewniej nie wiesz jaki masz typ.

Są różne wielkości filterków. Odkręć, zobacz jakie cudo posiadasz, załóż ponownie, kup, wymień na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie chce tutaj siac fermentu, ale jak lanka mialem to olej zwykly mobil szedl, swiece NGK wg katalogu i przewody troche czesciej (co 20-30kkm)...

Polecam kable NGK. Przelatałem na nich już 70 kkm i żadnych strzałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam. Prosta sprawa.

> Tylko problem w tym, że najpewniej nie wiesz jaki masz typ.

> Są różne wielkości filterków. Odkręć, zobacz jakie cudo posiadasz, załóż ponownie, kup, wymień na

> nowy.

a gdzie tego szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widziasz a ja w SC po raz drugi zawiodłem się na NGK w starych wypaliło się gniazdo w fajce kupiłem nówki rok temu i teraz znów to samo dlatego już więcej nie kupie NGK zresztą jeśli chodzi o swiece tez jestem na NIE bo kilka lattemu miałem przypadek ze pekła porcelanka i narobiło mi bałaganu w silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zielony jestem wiec i tak nie wiem o czym mowa jak już wróce z urlopu i będę doprowadzał auto do

> porządku to wrzuce foty instalacji

Kolego jak nie wiesz co to parownik, gdzie to jest i wgl to za co Ty się zabierasz? oddaj to do mechanika bo więcej tam zepsujesz a nie wymienisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego jak nie wiesz co to parownik, gdzie to jest i wgl to za co Ty się zabierasz? oddaj to do

> mechanika bo więcej tam zepsujesz a nie wymienisz

Aż taki tępy nie jestem potrafie przy aucie zrobić i raczej bardzo rzadko bywam u mechanika ale z gazem nigdy nie miałem nic wspólnego dlatego pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.