Skocz do zawartości

montaż drzwi


Igorek

Rekomendowane odpowiedzi

Będę się po raz pierwszy brał za montaż ościeżnicy drzwi. Potrzebne niby będą rozpórki regulowane i jestem w stanie je kupić ale podobno to zbyteczny gadżet i nie warto. Kupować, nie kupować? Jeśli tak to jakie i ile, jeśli nie to jak sobie radzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będę się po raz pierwszy brał za montaż ościeżnicy drzwi. Potrzebne niby będą rozpórki regulowane i

> jestem w stanie je kupić ale podobno to zbyteczny gadżet i nie warto. Kupować, nie kupować?

> Jeśli tak to jakie i ile, jeśli nie to jak sobie radzić?

Wystarczą listewki docięte na odpowiedni wymiar, podłożone w 4-5 punktach. Przydadzą się też jakieś kliny z drewna do podłożenia pod ościeżnicę. Nadmiar gotówki przeznaczyłbym na dobrą poziomicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczą listewki docięte na odpowiedni wymiar, podłożone w 4-5 punktach. Przydadzą się też jakieś

> kliny z drewna do podłożenia pod ościeżnicę. Nadmiar gotówki przeznaczyłbym na dobrą

> poziomicę.

Tylko dodaj, ze te listewki, to co najmniej z calowki ciete, bo jeszcze gotow ktos pomyslec, ze wystarczy do modelarskiego pojsc grinser006.gif

Krotko mowiac maja sie nie giac, jak pianka bedzie rozprezac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będę się po raz pierwszy brał za montaż ościeżnicy drzwi.

> Potrzebne niby będą rozpórki regulowane i podobno to zbyteczny > gadżet i nie warto. jak sobie radzić?

Dociąć precyzyjnie kawałki jakiejś listwy o wystarczającej wytrzymałości i gotowe. Długość taka, jak szerokość ościeżnicy w świetle, takie 3 odcinki wystarczą: będziesz miał rozparcie co pół metra nawet, jeśli ościeżnica dołem nie jest połączona razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będę się po raz pierwszy brał za montaż ościeżnicy drzwi. Potrzebne niby będą rozpórki regulowane i

> jestem w stanie je kupić ale podobno to zbyteczny gadżet i nie warto. Kupować, nie kupować?

> Jeśli tak to jakie i ile, jeśli nie to jak sobie radzić?

Montowałem trzy gerdy i żadnych rozpórek nie stosowałem. Przykręciłem ościeżnicę na kotwy, wstrzyknąłem piankę i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I dla pewności kupić piankę niskopreżną

Jak to mowi moj stolarz:

"ja to mam panie taka pianke, co to w ogole nie prezy, no troche na poczatku sie rozprezy, a potem sie spreza i nic a nic nie prezy" grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak sie sklada, ze wewnetrzne obecnie tylko na pianke sie montuje.

Taaaa, jedne mi tak zamontowali i po jakimś czasie ościeżnica odkleiła się - dałem kotwy i jest git ok.gif

Chyba, że chodzi o ościeżnice opasujące otwór - to wtedy tylko pianka ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszędzie byleakość. Ile takie drzwi wytrzymują potem?

Widzisz , absolutnie nigdy nie kotwiłem drzwi wew i nigdy nie używałem rozpórek , po prostu dobra piana a nie jakies Soudale , Tytany czy inne g...a. Wyobrażasz sobie ościeżnice za np.1500 zł i spokojnie sobie otworki robie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzisz , absolutnie nigdy nie kotwiłem drzwi wew i nigdy nie używałem rozpórek , po prostu dobra

> piana a nie jakies Soudale , Tytany czy inne g...a. Wyobrażasz sobie ościeżnice za np.1500 zł

> i spokojnie sobie otworki robie.

A do ościeżnic za 1500zł nie ma systemu montażu bezinwazyjnego tylko pozostaje pianka?

Poważnie pytam, jestem starej daty i jak coś montuję to lubię jak się porządnie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A do ościeżnic za 1500zł nie ma systemu montażu bezinwazyjnego tylko pozostaje pianka?

> Poważnie pytam, jestem starej daty i jak coś montuję to lubię jak się porządnie trzyma.

Ja wierciłem pod uszczelką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A do ościeżnic za 1500zł nie ma systemu montażu bezinwazyjnego tylko pozostaje pianka?

> Poważnie pytam, jestem starej daty i jak coś montuję to lubię jak się porządnie trzyma.

Ja też tak lubię tzw "balszoj" grinser006.gif A tak na serio to każde naruszenie okleiny powoduje utratę gwarancji . Ale na piankę też będzie trzymać tyle że, dobra piana , w większe luki miedzy futryną a sciana daje styrodur przykleiony też na pianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też tak lubię tzw "balszoj" A tak na serio to każde naruszenie okleiny powoduje utratę

> gwarancji . Ale na piankę też będzie trzymać tyle że, dobra piana , w większe luki miedzy

> futryną a sciana daje styrodur przykleiony też na pianę.

Taaa, magia gwarancji.

Ciekawe czy ktoś kiedyś skutecznie skorzystał z gwarancji na ... ościeżnice. A jeśli to czy w warunkach gwarancji nie ma punktu o montażu przez wykwalifikowanego montera z pieczątką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taaaa, jedne mi tak zamontowali i po jakimś czasie ościeżnica odkleiła się - dałem kotwy i jest git

> Chyba, że chodzi o ościeżnice opasujące otwór - to wtedy tylko pianka

no chodzi o regulowane, a Wam o stale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> probowales ruszyc opiankowana bez kotew?

Najpierw kotwy, potem pianka - więc nie miałem okazji.

Za to jedyne drzwi montowane przez fachowca tylko na samą piankę po miesiącu odkleiły się i musiałem dać kotwy. Mowa o klasycznych ościeznicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, wejściowe. Wewnętrzne tylko na piankę montujecie?

Ne wiem jak jest z marketowymi ościeżnicami i ich montażem, ale normalne ościeżnice posiadają gotowe otwory montażowe pod uszczelką, które dodatkowo są zaślepiane plastikową zaślepką, oraz zestaw niezbędnych okuć montażowych, pianka to tylko wypełnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wstrzyknij kotwe chemiczną.

Rozważę ok.gif

A jeszcze zapytam, dolnych części ościeżnicy nie trzeba jakoś złączyć przed montażem? W starej była przybita deseczka, która teraz została mi pod wylewką. Wyrywać ją czy postawić na niej nową ościeżnicę i łapać piony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczą listewki docięte na odpowiedni wymiar, podłożone w 4-5 punktach. Przydadzą się też jakieś

> kliny z drewna do podłożenia pod ościeżnicę. Nadmiar gotówki przeznaczyłbym na dobrą

> poziomicę.

potwierdzam, robiłem tak kilka miesiecy temu i wyszło super.

najpierw ustawienie oscieznicy na sztywno z klinami i listwami tez miałem 5szt potem zamontowałem skrzydło i jak pasowało to zalałem pianka, na drugi dzień ściągnąłem wszystko i trzyma jak ta lala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko w opcji "montaż gratis".

Ościeżnice regulowane? Nie tylko. Montaż zgodny z fabryczną instrukcją montażu ościeżnic regulowanych (np. Voster) przewiduje- tylko pianka, żadnych otworów, żadnych wkrętów.

Jednak radzę zawsze zerknąć co zaleca producent drzwi, zwykle instrukcje nie są tajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ościeżnice regulowane? Nie tylko. Montaż zgodny z fabryczną instrukcją montażu ościeżnic

> regulowanych (np. Voster) przewiduje- tylko pianka, żadnych otworów, żadnych wkrętów.

Ja o niebie ty o chlebie. Napisałem, że nie wiem jak jest w marketowych, nie interesuje mnie instrukcja ich montażu, ponieważ nie montowałem takich ościeżnic u siebie. O załączonej emotce nawet nie wspominam zlosnik.gif

Te które zamówiłem, montaż odbył się według instrukcji, czytaj z wykorzystaniem dołączonych akcesoriów, więc.... hehe.gifok.gif

> Jednak radzę zawsze zerknąć co zaleca producent drzwi, zwykle instrukcje nie są tajne.

Ja natomiast radzę, czy też polecam czytanie ze zrozumieniem zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.