Skocz do zawartości

Akumulator Varta czy Bosch


stalan

Rekomendowane odpowiedzi

. Do tego opowiedział kilka ciekawych

> historii dotyczących tanich akumulatorów Boscha, które pojawiły się na rynku wiosną ubiegłego

> roku

hehe.gif Naród jak głupi to wszystko kupi.Też słyszałeś o spalonej fabryce i akusach którę się w oparach gotowały? hehe.gif

Parę lat temu spaliła się hurtownia opon i potem ceny też były dobre hehe.gifOpony niby nówki nie śmigane-a że leżały obok magazynu gdzie było kilkaset stopni to bez znaczenia rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już licytujemy, to ja mam fabryczny akumulator Opla (chyba produkowany na Węgrzech), który przetrwał już 8 zim. Przed poprzednią na przeglądzie majster ostrzegał, że parametry już ma takie sobie, ale dał radę. Były nawet tygodniowe przerwy w jeżdżeniu i zero doładowywania. Ciekawe, czy 9. zimy w końcu padnie?

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W każdym razie ja po Boschu Silver Asia i S4 podziękowałem tej firmie - i ograniczyłem używanie jej

> produktów do młotkowiertarki

Z Boscha to ojciec ma tarcze w aucie zlosnik.gifzlosnik.gif Brat ma aku tej firmy, już 2 rok leci i póki co - puk puk puk - działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak już licytujemy, to ja mam fabryczny akumulator Opla (chyba produkowany na Węgrzech), który

> przetrwał już 8 zim. Przed poprzednią na przeglądzie majster ostrzegał, że parametry już ma

> takie sobie, ale dał radę. Były nawet tygodniowe przerwy w jeżdżeniu i zero doładowywania.

> Ciekawe, czy 9. zimy w końcu padnie?

> k.

ja niedawno wymieniłem siedmioletni fabryczny akumulator na nowy. Nie padł jeszcze całkiem, może jedną zimę by dał radę, ale nie ufałem mu i poza tym nie stać mnie, żeby któregoś dnia rano zamawiać taxi, jechać do sklepu i kupować aku w zawyżonej cenie, bo akurat sporo ludzi będzie w podobnej sytuacji zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomijając kwestię producenta. Jest sobie oryginał 55Ah/510A i propozycja 60Ah/480A. Czy różnica w

> prądzie rozurchowym będzie zauważalna?

jakaś dziwna ta propozycja, bardzo niski prąd zwarciowy jak na taką pojemność.

Kupić coś co minimalnie ma takie parametry jak fabryka, niby te 30A to niedużo, ale podczas ostrzejszego mrozu może ich zabraknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakaś dziwna ta propozycja, bardzo niski prąd zwarciowy jak na taką pojemność.

Ja wiem czy taki niski hmm.gif

Taka Centra plus CB605 ma 390A przy pojemności 60Ah zlosnik.gif

> Kupić coś co minimalnie ma takie parametry jak fabryka, niby te 30A to niedużo, ale podczas

> ostrzejszego mrozu może ich zabraknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakaś dziwna ta propozycja, bardzo niski prąd zwarciowy jak na taką pojemność.

> Kupić coś co minimalnie ma takie parametry jak fabryka, niby te 30A to niedużo, ale podczas

> ostrzejszego mrozu może ich zabraknąć.

auto garażowane więc silne mrozy raczej nie straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z montażu aku w aucie kuzyna. Siedział oryginalny fabryczny 10letni aku Varta, pewnie jeszcze by pożył ale jak się okazało po wyjęciu był rozszczelniony. Nowy zakupiony to Bosch silver S4.

Tak więc Varta nie jest/nie była chyba takim szajsem skoro tyle lat wytrzymała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auta garażowane mają to do siebie, że jak jest mróz, a akumulator jest niepewny, to rano bez

> problemu wyjeżdżasz do roboty, ale potem już nie wracasz

dlatego, że jest niepewny chce kupić nowy, tak żeby rodziciel nie miał zonka. Z opinii wynika że 480A vs 510A nie ma większego znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie wróciłem z montażu aku w aucie kuzyna. Siedział oryginalny fabryczny 10letni aku Varta,

> pewnie jeszcze by pożył ale jak się okazało po wyjęciu był rozszczelniony. Nowy zakupiony to

> Bosch silver S4.

> Tak więc Varta nie jest/nie była chyba takim szajsem skoro tyle lat wytrzymała.

Nie ma co porownywac starej 10-letniej Varty z nowa, bo to zupelnie inne jakosciowo produkty z roznych fabryk. Nowa na pewno tyle nie wytrzyma. 10 lat temu Centra tez byla bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma co porownywac starej 10-letniej Varty z nowa, bo to zupelnie inne jakosciowo produkty z

> roznych fabryk. Nowa na pewno tyle nie wytrzyma. 10 lat temu Centra tez byla bardzo dobra.

3,5 roku temu sprzedałem Hondę z fabrycznym, 14-letnim akumulatorem (byłą data na nim). Zimą. Działał. Natomiast tłumik końcowy musiałem niestety wymienić 2 miesiące przed sprzedażą... też 14-letni, jak wynikało z papierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3,5 roku temu sprzedałem Hondę z fabrycznym, 14-letnim akumulatorem (byłą data na nim). Zimą.

> Działał. Natomiast tłumik końcowy musiałem niestety wymienić 2 miesiące przed sprzedażą... też

> 14-letni, jak wynikało z papierów.

Almera miała 7 letni fabryczny tłumik, po umyciu z tyłu wyglądał jak nowy, było tylko kilka minimalnych plamek rdzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto dla jogi robi aku, ale wiem jedno. Nigdy już żadnego akumulatora Bosch nie kupię. Miałem model Silver coś koło 44Ah i po roku samochód już miał problemy z rozruchem przy temp. poniżej 0 st. C. Nie pomagało ładowanie, a tylko ogrzewanie akumulatora. Ładowanie w samochodzie poprawne. Próbowałem reklamować, ale prąd niby trzymaj dobrze, jak już się ogrzał pod maską, jak dojechałem do sprzedawcy, to przy odpalaniu parametry też niby ok. A zostawienie aku do reklamacji jak nie masz i sprzedawca nie ma nic na podmiane jest uciążliwe i wolałem od razu kupić nowy, inny. Po wymianie na Centre Plus wszystkie problemy zniknęły.

Nigdy więcej Bosch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlatego, że jest niepewny chce kupić nowy, tak żeby rodziciel nie miał zonka. Z opinii wynika że

> 480A vs 510A nie ma większego znaczenia

A co to za marka ta z propozycji? Chińczyk jakiś? smile.gif 510 kontra 480 = różnica nie będzie widoczna, ale dziwi to, że pojemność większa, a prąd rozruchowy słabszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co to za marka ta z propozycji? Chińczyk jakiś? 510 kontra 480 = różnica nie będzie widoczna,

> ale dziwi to, że pojemność większa, a prąd rozruchowy słabszy.

jakiś wynalazek był - kupiłem w końcu 55Ah - 570A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.