Skocz do zawartości

Spalanie - Ameryki nie odkryłem


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

> Tylko że w ten sposób uśredniasz wszystko - zima, lato, trasa, miasto, krótkie jazdy, długie jazdy

> itd. więc moim zdaniem jest to zupełnie nieprzydatne, chyba że do wyliczenia ile litrów paliwa

> w sumie spaliłeś i ile mniej więcej na to wydałeś. Jest to wartość zupełnie nieporównywalna z

> żadnym innym samochodem który również przejechał 110kkm.

Ale właśnie w całej eksploatacji samochodu o to chodzi.

Chcę wiedzieć ile średnio spali i ile wydam na paliwo.

Spalanie na wybranych odcinkach powoduje, że żyjemy złudzeniem taniej lub drogiej eksploatacji.

Rano jadąc do pracy potrafię zejść ze spalaniem poniżej 6 litrów - i co z tego, gdy wracając depnę parę razy mocniej i średnia wyjdzie ponad 8 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli napiszę, że chwilowe w moim to 3,6/100 to będzie wiarygodne?

moje spalanie można porównywać z pojazdami, które przejechały kilkadziesiąt kkm, bo później średnia już się istotnie nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam bo tyle tym autem (jeszcze) nie przejechałem.

Pochwal się, jak zrobisz kilka tys. km.

Nie resetuj w tym czasie liczników sr. spalania i śr. prędkości.

Najlepiej jakbyś miał też wyniki spalania obliczone na podstawie ilości zatankowanego paliwa i przejechanych km.

Porównamy dane wiarygodne i porównywalne smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W pewnym aucie wygląda to tak:

> 90km/h - 3.7

> 100km/h - 4.1

> 110km/h - 4.4

> 120km/h - 4.9

> 130km/h - 5.4

> 140km/h - 5.9

> 150km/h - 6.4

> 160km/h - 7.2

> 170km/h - 7.8 L/100km

> I nie jest to TDI

A co to? Jakaś hybryda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jeśli napiszę, że chwilowe w moim to 3,6/100 to będzie wiarygodne?

> moje spalanie można porównywać z pojazdami, które przejechały kilkadziesiąt kkm, bo później średnia

> już się istotnie nie zmienia.

Jeździłem Megi 3 oraz Clio 1,5 dci ile koni to nie wiem, ale jak włączyłem tryb econo jak w moim Puncie to renówki pokazywały 2,8-3,1 l/100km - naprawdę fajne spalanie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłem Megi 3 oraz Clio 1,5 dci ile koni to nie wiem, ale jak włączyłem tryb econo jak w moim

> Puncie to renówki pokazywały 2,8-3,1 l/100km - naprawdę fajne spalanie

Przyglądam sie tej dyskusji i czegoś nie rozumiem.... miałem kilka aut, kilkoma innymi jeździłem, i jakoś zawsze trafiały mi sie auta, które paliły po 10 litrów albo i wiecej na 100km. Czy li co- miałem same nienowowczesne, nieoszczędne? Fakt że nigdy ale to nigdy nie bawiłem się w oszczędzanie paliwa ale jak widzę wpisy typu 2-3 litry to coś mi tu nie gra, Wiem,że niektórzy są bardzo drażliwi na tym punkcie ....na spotkaniach zakrapianych alkoholem jak ktoś poruszy temat ile mu auto pali to nawet staram się nie odzywać.... no bo co mam powiedzieć ..że mi 11 spala? Na komputer nie patrze, po prostu średnia z kilku tankowań. Auta o których mówię to miały silniki od 1,6 do 2,0, moce od 85 - 140 KM waga 1100- 1350......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyglądam sie tej dyskusji i czegoś nie rozumiem.... miałem kilka aut, kilkoma innymi jeździłem, i

> jakoś zawsze trafiały mi sie auta, które paliły po 10 litrów albo i wiecej na 100km.

Myślę że jeździsz po mieście. Takim normalnym z korkami. Nie takim z jednym skrzyżowaniem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat po Jaworznie jeżdżę i okolicy więc miasto jak nie miasto ok.gif

Ja PII potrafię zejść do 4,5l/100km (trasa) rekord niższy niż te 4,5 ale jazda 80-85km/h, hamowanie silnikiem, przyspieszanie do 3tysiecy i zmiana...

Ale też na tej samej trasie, jadąc samemu potrafiłem osiągnąć spalanie 7,3l/100km zlosnik.gif

Ogólnie po Jaworznie i okolicy mam spalanie do 6litrów.

Kobieta od 3 miesięcy nim jeździ to podskoczyło do 6,3-6,6 ale ona jeździ większość na 4 bo nie słychać silnika zbytnio przy 70km/h ok.gif ja zaś 5 włączam przy 50-55km/h jak jadę po równym lub z górki zlosnik.gif

Ale to i tak jest nic rekord Toyotą Corollą Kombi D4D 90km w 2osoby i 2 rowerami to 2,8l/100km grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif - przyjechałem z Wrocławia do Katowic za autobusem wycieczkowym co leciał 90-110km/h hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Spalanie zależy od nogi, terenu i umiejętności przewidywania ok.gif

Np. 1 klocki hamulcowe musiałem wymienić bo się rozwarstwiły ze starości po 9-10 latach icon_rolleyes.gif bo ja lubię hamować silnikiem, obecnie kobieta jak śmiga to są bardziej zużyte niż tamte zlosnik2.gifzlosnik2.gifzlosnik2.gif

ps. kumpel po śląsku służbową Astrą 1,7 CDTI miał spaleni maksymalnie do 6,5l, jak go rzucili na 2 tygodnie do Warszawy to nie mógł zejść poniżej 8,5l/100km grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Np. 1 klocki hamulcowe musiałem wymienić bo się rozwarstwiły ze starości po 9-10 latach bo ja

> lubię hamować silnikiem, obecnie kobieta jak śmiga to są bardziej zużyte niż tamte

mam podobnie. Jak umyję żony samochód, to po jakichś trzech dniach felgi są znowu czarne od pyłu z klocków. Ona tak właśnie jeździ: gaz-hamulec.

Ja tarcze i klocki wymieniałem po 90 tys. km przebiegu. Jeszcze bym na nich spokojnie pojeździł, ale tarcza miała już tak obrośnięte rdzą ranty, że pewnie nie była już wentylowana hehe.gif

Naturalny sposób jazdy dla mnie to brak hamowania hamulcem: jazda płynna, przewidywanie, hamowanie silnikiem. Hamulec to tylko w sytuacjach awaryjnych zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naturalny sposób jazdy dla mnie to brak hamowania hamulcem: jazda płynna, przewidywanie, hamowanie

> silnikiem. Hamulec to tylko w sytuacjach awaryjnych

Dokładnie tak się staram robić, a jak się zatrzymam bez używania nożnego to się cieszę jak dziecko hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Jak widzę, że świeci się czerwone to już redukuję i bawię się hamując a kobitka to patrzy..czerwone..jedzie dalej ale już gazu nie używa...ale podjedzie- but i stoi zlosnik.gif

No cóż jeździ dobrze, rozsądnie ale ma czasem swoje humorki grinser006.gif

Dobrze że moje 4 litery wozi po 20.GIFpub2.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja akurat dzisiaj po trasie, to podam obok 1.4 TSI 140 KM w Octavii.

> Ogólnie jest bardzo przyzwoicie.

> Jazda typu tempomat i 140 km/h to ok. 7l/100km.

> Po wjeździe na autostradę udało się jechać bez zwalniania przez 27 km, średnia 140 km/h, spalanie

> 6,9 l.

> Potem 2 zjazdy na parkingi i jakieś roboty 3x i po 189 km, średnia 125 km/h, spalanie 6,8 l.

> Ogólnie przez 98% czasu tempomat 140 km/h.

> Ogólnie po całym dniu; 742 km, 85 km/h średnia, 6,6 l.

jechałem teraz poznań-warszawa i od stacji benzynowej w poznaniu 6 km od autostrady do stacji benzynowej w warszawie też jakieś 5-6km od zjazdy wyszło mi spralanie równe 7 litrów przy średniej prędkości 128km/h przez więkoszość czasu jechałem z ustawionym tempomatem na 150km/h, 2os na pokładzie + bagażnik zawalony. passek b6 2.0 CR-tdi ok.gif czyli bardzo podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie tak się staram robić, a jak się zatrzymam bez używania nożnego to się cieszę jak dziecko

mam podobnie. Jak uda mi się zatrzymać np. przed skrzyżowaniem z drogą z pierwszeństwem bez uzywania hamulca, to jestem z siebie dumny. Ale to wymaga praktyki i znajomości trasy. Np w którym punkcie trzeba mieć jaką prędkość i kiedy redukować biegi. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naturalny sposób jazdy dla mnie to brak hamowania hamulcem: jazda płynna, przewidywanie, hamowanie

> silnikiem. Hamulec to tylko w sytuacjach awaryjnych

Teraz trendy jest tzw. żeglowanie. Hamowanie silnikiem to już przeszłość grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jazda a właściwie toczenie się na luzie . Najnowsze skrzynie automat mają taką opcję.

> Ponoć większa oszczędność bo dalej zajedziesz.

> O tu filmik:

Tzw. jazda po wykresie w kształcie piły - przyspieszanie i toczenie się na zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.