Skocz do zawartości

Do budowlanców


Bolo_3M

Rekomendowane odpowiedzi

> Mój kosztował mnie do tej pory mniej jak 300 kzł.

> Fakt, nie mam jeszcze garażu. Ale działka już ogrodzona i zagospodarowana.

> Do pełni szczęścia brakuje pieca c.o. i grzejników (obecnie są elektryczne i kominek z DGP).

> Ekipy brałem z ogłoszeń, czasem z polecenia. Materiały z lokalnej hurtowni PSB.

> Da się? Da!

> Mogę zapodać zestaw wszystkich kosztów w arkuszu kalkulacyjnym

> Stan na dzień dzisiejszy: 295 939,04 zł, gdzie już nawet mam zrobioną inwentaryzację powykonawczą.

ile metrow domu i dzialki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I co - wymarzony okazał się niewymarzonym?

> A jak widzisz kwestię temp. latem, oglądania filmu w salonie (słoneczny dzień) czy prozaiczną

> kwestię intymności?

Niedaleko mnie, w Hornówku, stoi szereg takich szklanych bliźniaków. Może są tanio do wzięcia, bo ekipy budowlane opuściły teren po zamknięciu brył o od tej pory to wszystko niszczeje, płoty się walą. Podobno jakiś czas temu jakiś syndyk tym chciał handlować, ale dalej jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niedaleko mnie, w Hornówku, stoi szereg takich szklanych bliźniaków. Może są tanio do wzięcia, bo

> ekipy budowlane opuściły teren po zamknięciu brył o od tej pory to wszystko niszczeje, płoty

> się walą. Podobno jakiś czas temu jakiś syndyk tym chciał handlować, ale dalej jest cisza.

Bo w bliźniaku ściana pomiędzy segmentami nie powinna być szklana hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile metrow domu i dzialki?

140 całkowitej domu, 2000 działki

parter + poddasze

suporeks, styropian, blachodachówka

ławy lane z gruszki, fundament z bloczków betonowych

strop lany

dom takt 4 (bez piwnicy z podniesioną ścianą kolankową)

obecnie wykończony - na dole gres, na górze panele

dwie łazienki wykończone i kuchnia z zabudową i sprzętem

salon + 3 pokoje na poddaszu

duży, przeszkolony taras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 140 całkowitej domu, 2000 działki

> parter + poddasze

> suporeks, styropian, blachodachówka

> ławy lane z gruszki, fundament z bloczków betonowych

> strop lany

> dom takt 4 (bez piwnicy z podniesioną ścianą kolankową)

> obecnie wykończony - na dole gres, na górze panele

> dwie łazienki i kuchia

> salon + 3 pokoje na poddaszu

> duży, przeszkolony taras

no to zeby bylo na gotowo ile jeszcze brakuje, 50? ale na gotowo gotowo a nie tu nie ma lampy tam szafki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to zeby bylo na gotowo ile jeszcze brakuje, 50? ale na gotowo gotowo a nie tu nie ma lampy tam

> szafki itd.

Jest na gotowo.

Są lampy i szafki. Jest pralka i zmywarka. Itd.

Wszystko wyposażone.

Tak to wygląda

http://forum.autokacik.pl/showthreaded.php?Cat=0&Number=287982463&page=5&vc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znajdz metraz po podlodze i przelicz x 2 kZl - nieskonczonosc. Znajdziesz limes dolny.

IMO minimum to 3kzł razy metraż po podłodze - no może minus niewielka kwota smile.gif

Pow. całkowita to jedno, a podłogi to jednak ciut mniejszy metraż.

U mnie wyszło 2680zł za metr podłogi, 2100 za metr całkowitej.

A i tak niektórzy twierdzą, że to niemożliwe.

Zapraszam z wizytą zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO minimum to 3kzł razy metraż po podłodze - no może minus niewielka kwota

> Pow. całkowita to jedno, a podłogi to jednak ciut mniejszy metraż.

> U mnie wyszło 2680zł za metr podłogi, 2100 za metr całkowitej.

> A i tak niektórzy twierdzą, że to niemożliwe.

> Zapraszam z wizytą

Po podłodze - z garażem, zszedłem poniżej dwójki za metr. I jeszcze salon II kondygnacyjny. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak sadzicie ile faktycznie moze kosztować wybudowanie takiego domku

> http://www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/atrakcyjny-3 ???

bank chcący aby faktycznie inwestycja zostałaby zakończona nie przyjąłby kosztorysu niżej niż 2500*pow.użytkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak sadzicie ile faktycznie moze kosztować wybudowanie takiego domku

> http://www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/atrakcyjny-3 ???

tyle co w projekcie wink.gif, buduje dom wg projektu tego biura i kosztorys sprawdzili sie niemal w 100% - oczywiscie chodzi o stan surowy zamkniety wink.gif

Poszukaj na forum muratora - moze jest watek nt tego projektu, zadzwon tez do biura jak trafisz na p. Piotra to na pewno Ci pomoze z pytaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po podłodze - z garażem, zszedłem poniżej dwójki za metr. I jeszcze salon II kondygnacyjny.

Pewnie większy metraż.

Przy moich 110/140 metrów, koszt metra wychodzi większy, ale całość taniej smile.gif

Koszty do pobrania: http://rwicik.republika.pl/Domek1.xls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale czy Ty przypadkiem nie budowałeś z 10 lat temu?

Zgadza się, ale po odliczeniu z kosztorysu rwIcIk-a różnicy w kosztach robocizny, kosztów drzewek, trawy, ogrodzenia, mebli itp. nie wliczanego to stanu developerskiego wychodzi 190tys. czyli tyle samo.

Wcale się nie dziwię, bo wiele materiałów, jeśli nie wiekszość jest teraz tańszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Cie zniechecac, ale slabo widze Twoje zalozenia.

Duzo zalezy, czy jestes w stanie zrobic cos sam z tesciem czy szwagrem, czy wszystko sila najemna.

Osobiscie, najemnikami na gotowo widze to na 500, albo i wiecej w zaleznosci od zachciewajek (u mnie na gotowo to tez ogrodzenie, brama, polbruk itd.).

Przez ostatnie 3-4 lata planowalem budowe domu, sledzilem poczynania kolegow, na tyle dobrych, ze mialem wglad w faktury, kwoty, terminy, rozmawialem z ekipami itd., finalnie kupilem gotowa chate i nie zaluje calego tego zamieszania z budowa.

Kazdy z nich podszedl do tematu inaczej, 1 robil z tesciem, 2 bral wykonawcow do kazdego etapu, 3 zlecil wszystko generalnemu.

Wiadomo kto najmniej $$$ poplynal z kieszeni, troche wiecej sie nakombinowal, ale trzeba miec czas i pojecia troche.

Nawet na najemnikach masz ogromny rozrzut w zaleznosci od regionu i "fachowosci", kumpel na glebokiej wiosce postawil sciany przy pomocy wioskowego murarza, ojca i chlopka spod sklepu za 1/4 tego co chcieli ode mnie akceptowalni murarze w miescie, z dachem bylo podobnie.

Trzymam kciuki ok.gif

Napisz kiedys jak idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bank chcący aby faktycznie inwestycja zostałaby zakończona nie przyjąłby kosztorysu niżej niż

> 2500*pow.użytkowa.

Niemozliwe stalo sie mozliwe. grinser006.gif

Nie podajesz docelowego ogrodzenia, podjazdu, ogrodu. 2kPlN moze nie, ale 2 ze sporym hakiem juz tak (i tak bylo u nas ). Dodajmy, ze w naszym przypadku budoowalismy za wlasne pieniadze kanalizacje (wespol z sasiadami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze ciekawiej będzie w ogrzaniem tego salonu...

Nie jest tak źle. Mam jeszcze więcej przeszklenia zlosnik.gif

Gazu do grzania jeszcze nie mam a kominek 18kW + turbina i kanały w podłodze z nadmuchami.

Przy obecnej pogodzie mam 18 stopni a budynek jeszcze nie ocieplony

Odnośnie kosztów to myslę że za kilka tygodni będę mógł potwierdzić że 200m da się postawić w cenie do 300k, w stanie gotowym do zamieszkania i wykończonego na niezłym standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jest tak źle. Mam jeszcze więcej przeszklenia

> Gazu do grzania jeszcze nie mam a kominek 18kW + turbina i kanały w podłodze z nadmuchami.

> Przy obecnej pogodzie mam 18 stopni a budynek jeszcze nie ocieplony

> Odnośnie kosztów to myslę że za kilka tygodni będę mógł potwierdzić że 200m da się postawić w cenie

> do 300k, w stanie gotowym do zamieszkania i wykończonego na niezłym standardzie.

za 400 tak, za 300 nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jest tak źle. Mam jeszcze więcej przeszklenia

> Gazu do grzania jeszcze nie mam a kominek 18kW + turbina i kanały w podłodze z nadmuchami.

> Przy obecnej pogodzie mam 18 stopni a budynek jeszcze nie ocieplony

> Odnośnie kosztów to myslę że za kilka tygodni będę mógł potwierdzić że 200m da się postawić w cenie

> do 300k, w stanie gotowym do zamieszkania i wykończonego na niezłym standardzie.

zalezy jaki projekt, mozna miec 200m dwuspadowe i bedzie tansze niz 150 w ladnej bryle, z wiszacymi nadprozami i plaskim wielospadowym dachem, tutaj wszystko to proste projekty, malo scian bo dach mocno spadzisty itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest na gotowo.

> Są lampy i szafki. Jest pralka i zmywarka. Itd.

> Wszystko wyposażone.

> Tak to wygląda

> http://forum.autokacik.pl/showthreaded.php?Cat=0&Number=287982463&page=5&vc=1

Ładnie , napisz jeszcze o kosztach działki , przyłączy itp.

Taras super tylko stara poręcz psuje efekt wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ładnie , napisz jeszcze o kosztach działki , przyłączy itp.

Wszystkie koszty http://rwicik.republika.pl/Domek1.xls

W tym, przyłącze energetyczne, studnia i szambo.

Działka kosztowała poniżej 70kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak to się ma do zużycia/kosztów gazu?

Tak, że jak jest ciepło to gazu nie potrzeba. hehe.gif

Ja bym go nie chciał martwić, ale różnica między ogrzaniem domu przy +5 a przy -5 jest dramatyczna. Zobaczy na wiosnę.

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, że jak jest ciepło to gazu nie potrzeba.

> Ja bym go nie chciał martwić, ale różnica między ogrzaniem domu przy +5 a przy -5 jest dramatyczna.

> Zobaczy na wiosnę.

To nie tak. Właśnie koparka stoi przed oknem i gaz się kopie, na razie grzejemy się drewnem.

Czasu brakło na ocieplenie bo budowa realizowana przez dwójkę amatorów zlosnik.gif

Ważniejsze jest wykończenie środka, ocieplenie zostaje na kolejny etap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od południa sam by się nagrzewał od słońca, ale u nas mało słońca

> Więc trzeba dać porządne, przesuwane, trójszybowe, ciężkie drzwi ... albo lekko zmienić projekt na

> zwykłe dwuskrzydłowe drzwi balkonowe ...

wtedy to będzie wyglądać jak skrzyżowanie stodoły z kioskiem ruchu.

Urok tego domu polega na tym że duże okna dodają mu lekkości. jak je zabierzesz bryła będzie ciężka jak poniemiecki bunkier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.