Skocz do zawartości

Wypowiem polisę OC i nie zawrę nowej - i co wtedy ?


Tomo

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o mojego youngtimera, który od 1,5 roku stoi rozgrzebany w garażu.

Aktualnie dostałem wycenę OC od aktualnego ubezpieczyciela (Link4), ale niebardzo mam czas i chęci szukać czegoś alternatywnego (w domyśle tańszego).

Co się stanie jeżeli wypowiem polisę u dotychczasowego ubezpieczyciela i nie zawrę nowej ? hmm.gif

Kwestię odpowiedzialności za szkody pomijamy, bo auto niejeżdżące.

Ew. chętnie przyjmę rady jak uniknąć płacenia OC za niejeżdżące auto hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co się stanie jeżeli wypowiem polisę u dotychczasowego ubezpieczyciela i nie zawrę nowej ?

W momencie, kiedy będziesz zawierał nową polisę (jak uruchomisz auto) przyjdzie UFG i naliczy stosowną karę.

> Ew. chętnie przyjmę rady jak uniknąć płacenia OC za niejeżdżące auto

Każda opcja będzie droższa niż OC za rok. Długofalowo patrząc - zarejestruj na żółte tablice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kraju jedyny legalny sposób na zaprzestanie płacenia OC to oprócz rejestracji jako zabytek tylko złomowanie zostaje. Z nielegalnych to stosuje się metodę sprzedaży "na Ukraińca".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W momencie, kiedy będziesz zawierał nową polisę (jak uruchomisz auto) przyjdzie UFG i naliczy

> stosowną karę.

No właśnie pytanie - czy jeżeli za miesiąc-dwa ubezpieczę samochód to po prostu naliczą mi składkę za okres od zakończenia ubezpieczenia u dotychczasowego ubezpieczyciela ?

Czy od razu z grubej rury i te kilka tysi kary z UFG ?

> Każda opcja będzie droższa niż OC za rok. Długofalowo patrząc - zarejestruj na żółte tablice.

Auto ma 28 lat więc teoretycznie się łapie, ale tym zajmę się na spokojnie w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym kraju jedyny legalny sposób na zaprzestanie płacenia OC to oprócz rejestracji jako zabytek

> tylko złomowanie zostaje. Z nielegalnych to stosuje się metodę sprzedaży "na Ukraińca".

Ponieważ auto chcę w przyszłości normalnie użytkować to nie mogę go sprzedać "Ukraińcowi" devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie pytanie - czy jeżeli za miesiąc-dwa ubezpieczę samochód to po prostu naliczą mi składkę

> za okres od zakończenia ubezpieczenia u dotychczasowego ubezpieczyciela ?

> Czy od razu z grubej rury i te kilka tysi kary z UFG ?

> Auto ma 28 lat więc teoretycznie się łapie, ale tym zajmę się na spokojnie w przyszłym roku.

Chłopie w firmie mam przypadki, że walą karę za dzień zwłoki a Ty o miesiącach mówisz smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie pytanie - czy jeżeli za miesiąc-dwa ubezpieczę samochód to po prostu naliczą mi składkę

> za okres od zakończenia ubezpieczenia u dotychczasowego ubezpieczyciela ?

> Czy od razu z grubej rury i te kilka tysi kary z UFG ?

Przerwa w OC=kara, powyżej 2 tygodni ponad 3 tys. Automat w UFG sam wyłapuje gagatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przerwa w OC=kara, powyżej 2 tygodni ponad 3 tys. Automat w UFG sam wyłapuje gagatków.

Wszystko jasne ok.gif

To nie kombinuję - zapłacę OC u dotychczasowego ubezpieczyciela (bo za kilka dni się odnawia) i mam z głowy. W przyszłym roku na spokojnie sobie będę szukał najtańszego OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko jasne

> To nie kombinuję - zapłacę OC u dotychczasowego ubezpieczyciela (bo za kilka dni się odnawia) i mam

> z głowy. W przyszłym roku na spokojnie sobie będę szukał najtańszego OC.

Wrzuć przy piwku wieczornym dane w rankomat.pl i Ci samo znajdzie najtańszą składkę. Z zawarciem umowy, potwierdzeniem zawarcia,które przyjdzie Ci na maila i z wydrukowaniem tego by wrzucić w dowód, oraz płatnością online nie zajmie Ci to więcej niż jedno piwko. Jeśli szybko spijasz, jest i na to rada-weź 4ry 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi mi o mojego youngtimera, który od 1,5 roku stoi rozgrzebany w garażu.

> Aktualnie dostałem wycenę OC od aktualnego ubezpieczyciela (Link4), ale niebardzo mam czas i chęci

> szukać czegoś alternatywnego (w domyśle tańszego).

Ja jakiś czas temu drążyłem temat bo miałem youngtimera co miał mało jeździć.

Trzeba się zapisać do lokalnego automobilklubu a później ubezpieczyć pojazd w PZU. Nie wiem jak to jest teraz dokładnie. Bo to było tak że na stary pojazd (nie będący zabytkiem ale mający 25 Lat) przysługiwała dodatkowa zniżka chyba 50%. To było 50% składki po uwzględnieniu składki znżkowej na wiek. Szukać w googlach i iść do PZU. Mi za Łade 2107 oc 120zł na rok wyliczyli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi mi o mojego youngtimera, który od 1,5 roku stoi rozgrzebany w garażu.

> Aktualnie dostałem wycenę OC od aktualnego ubezpieczyciela (Link4), ale niebardzo mam czas i chęci

> szukać czegoś alternatywnego (w domyśle tańszego).

> Co się stanie jeżeli wypowiem polisę u dotychczasowego ubezpieczyciela i nie zawrę nowej ?

> Kwestię odpowiedzialności za szkody pomijamy, bo auto niejeżdżące.

> Ew. chętnie przyjmę rady jak uniknąć płacenia OC za niejeżdżące auto

jakies 400pln do 3 dni

powyzej do tygodnia 700

powyzej zdaje sie wpłata na rzecz UFG to jakies 3600pln zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co pamiętam reprezentuje on najdroższe TU

Nie reprezentuję bo z tym pierdolnikiem przestałem się identyfikować kilkanaście miesięcy temu zlosnik.gifgrinser006.gif

Ale do rzeczy. Tomo, Przerejestruj dziada na Żółte blachy i będziesz miał problem z głowy. Możesz oczywiście nie płacić za kolejne OC ale jak rozumiem słyszałeś o UFG? cfaniaczek.gif Dzisiaj na czacie Klient mi się żalił, że dostał wezwanie na 3200 za kilka dni przerwy w ubezpieczeniu (nie wiem jak to liczyli ale UFG ma widełki kwotowo-czasowe):

- do 3 dni - 20% pełnej opłaty karnej,

- 4 do 14 dni - 50% pełnej opłaty karnej,

- powyżej 14 dni - 100% opłaty karnej.

Z czego 100% to 3360 zł. Za taką kwotę mógłbyś sporo świata tymi tanimi liniami jeszcze zobaczyć. Uważasz, że stać Ciebie na użeranie się z UFG? cfaniaczek.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym kraju jedyny legalny sposób na zaprzestanie płacenia OC to oprócz rejestracji jako zabytek

> tylko złomowanie zostaje. Z nielegalnych to stosuje się metodę sprzedaży "na Ukraińca".

I nie sprawdzają, czy ktoś o takich danych jak kupujący faktycznie w chwili zakupu był na terenie Polski oraz - czy auto zostało wywiezione za granicę, a jeśli nie - co się z nim stało?

Dla mnie taki sposób jest mocno śliski i łatwo można się wyłożyć, kiedy ktokolwiek z urzędniczego szczebla wniknie choć trochę w temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I nie sprawdzają, czy ktoś o takich danych jak kupujący faktycznie w chwili zakupu był na terenie

> Polski oraz - czy auto zostało wywiezione za granicę, a jeśli nie - co się z nim stało?

> Dla mnie taki sposób jest mocno śliski i łatwo można się wyłożyć, kiedy ktokolwiek z urzędniczego

> szczebla wniknie choć trochę w temat.

Sprawdzają waytogo.gifzlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zapomniałem miesiąc temu o OC i po dwóch tygodniach od zakończenia umowy zadzwoniłem, Pani powiedziała, że OC "się" wznowiło i należy zapłacić. Zapłaciłem i dostałem potwierdzenie OC z datą rozpoczęcia umowy z przed 2 tygodni. (Allianz)

Rozumiem, że kary są za świadome wypowiedzenie i nieubezpieczanie gdzieś indziej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam zapomniałem miesiąc temu o OC i po dwóch tygodniach od zakończenia umowy zadzwoniłem, Pani

> powiedziała, że OC "się" wznowiło i należy zapłacić. Zapłaciłem i dostałem potwierdzenie OC z

> datą rozpoczęcia umowy z przed 2 tygodni. (Allianz)

Jeżeli masz auto dłużej to polisa się wznowi, jeśli kupiłeś z ważną polisą to wygaśnie i jak nie ubezpieczyłeś to ukarają.

> Rozumiem, że kary są za świadome wypowiedzenie i nieubezpieczanie gdzieś indziej ?

Za nieświadome też. Ma być ciągłość i kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam zapomniałem miesiąc temu o OC i po dwóch tygodniach od zakończenia umowy zadzwoniłem, Pani

> powiedziała, że OC "się" wznowiło i należy zapłacić. Zapłaciłem i dostałem potwierdzenie OC z

> datą rozpoczęcia umowy z przed 2 tygodni. (Allianz)

> Rozumiem, że kary są za świadome wypowiedzenie i nieubezpieczanie gdzieś indziej ?

Albo jak Ci się z automatu nie przedłuży - OC kupione z samochodem, OC opłacane w ratach i nieopłacona ostatnia rata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam zapomniałem miesiąc temu o OC i po dwóch tygodniach od zakończenia umowy zadzwoniłem, Pani

> powiedziała, że OC "się" wznowiło i należy zapłacić. Zapłaciłem i dostałem potwierdzenie OC z

> datą rozpoczęcia umowy z przed 2 tygodni. (Allianz)

O kurczę, nie spodziewałem się, że jeszcze któraś ubezpieczalnia to praktykuje! Mój agent już dwa lata temu mówił, że nie ma przedłużenia polisy, jeśli nie zapłacisz. Jak zapłacisz z opóźnieniem, to masz przerwę w OC.

A z czym się wiąże to ostatnie, nie muszę chyba nikogo tutaj uświadamiać...

Czyżby "mój" agent wciskał mi kit i chciał przestać być "moim" agentem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O kurczę, nie spodziewałem się, że jeszcze któraś ubezpieczalnia to praktykuje! Mój agent już dwa

> lata temu mówił, że nie ma przedłużenia polisy, jeśli nie zapłacisz, a jak zapłacisz z

> opóźnieniem, to masz przerwę w OC.

> A z czym się wiąże to ostatnie, nie muszę chyba nikogo tutaj uświadamiać...

> Czyżby "mój" agent wciskał mi kit i chciał przestać być "moim" agentem?

To jest zapisane w ustawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O kurczę, nie spodziewałem się, że jeszcze któraś ubezpieczalnia to praktykuje!

Ustawa to praktykuje.

> Mój agent już dwa lata temu mówił, że nie ma przedłużenia polisy, jeśli nie zapłacisz. Jak zapłacisz z

> opóźnieniem, to masz przerwę w OC.

W pewnych szczególnych wypadkach (np. zakup auta z OC)

> Czyżby "mój" agent wciskał mi kit i chciał przestać być "moim" agentem?

Oj tam - albo ustawy nie przeczytał, albo Ty nie dosłuchałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No, to ja już nic nie rozumiem...

Jeśli opłaciłeś polise w całości to na następny rok przedłuża się z automatu. Jest ważna i zobowiązuje TU do pokrycia strat. TU oczywiście ma prawo domagać się opłacenia z odsetkami.

Polisa nie przedłuża się automatycznie jeśli nie została opłacona w całości (nie wszystkie raty lub wcale) lub jeśli została kupiona z samochodem.

Jest to zapisane w ustawie i co tam sobie agent gada to sobie może gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli opłaciłeś polise w całości to na następny rok przedłuża się z automatu. Jest ważna i

> zobowiązuje TU do pokrycia strat. TU oczywiście ma prawo domagać się opłacenia z odsetkami.

> Polisa nie przedłuża się automatycznie jeśli nie została opłacona w całości (nie wszystkie raty lub

> wcale) lub jeśli została kupiona z samochodem.

> Jest to zapisane w ustawie i co tam sobie agent gada to sobie może gadać.

Rozróżnij zawarcie umowy ubezpieczenia od opłacenia składki. jeśli nie wypowiesz umowy OC przed jej upływem to ulega ona automatycznie przedłużeniu. Żaden przepis prawa nie uzależnia jej przedłużenia od opłacenia całości wcześniejszej składki. koniec kropka.

Art. 26 [Okres objęty umową]

1. Umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych zawiera się na okres 12 miesięcy, z zastrzeżeniem art. 27.

Art. 28 [Wypowiedzenie umowy]

1. Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu 12 miesięcy, na który umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta, nie powiadomi na piśmie zakładu ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu, uważa się, że została zawarta następna umowa na kolejne 12 miesięcy, z zastrzeżeniem ust. 2.

1a. W razie zawarcia umowy, o której mowa w ust. 1, zakład ubezpieczeń jest obowiązany potwierdzić zawarcie umowy dokumentem ubezpieczenia w terminie 14 dni od dnia jej zawarcia.

1b. Nie później niż 14 dni przed upływem okresu 12 miesięcy, na który umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta, zakład ubezpieczeń jest obowiązany do wysłania ubezpieczającemu informacji o ubezpieczeniu na kolejny okres ubezpieczenia.

a w przypadku sprzedaży:

Art. 31 [Przypadki rozwiązania umowy]

1. W razie przejścia lub przeniesienia prawa własności pojazdu mechanicznego, którego posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, na posiadacza pojazdu, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności, przechodzą prawa i obowiązki poprzedniego posiadacza wynikające z tej umowy. Umowa ubezpieczenia OC ulega rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta, chyba że posiadacz, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności, wypowie ją na piśmie. W przypadku wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC, ulega ona rozwiązaniu z dniem jej wypowiedzenia. Przepisów art. 28 nie stosuje się.

2. W razie niewypowiedzenia przez posiadacza pojazdu, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności pojazdu mechanicznego, umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, zakład ubezpieczeń może dokonać ponownej kalkulacji należnej składki z tytułu udzielanej ochrony ubezpieczeniowej, poczynając od dnia przejścia lub przeniesienia prawa własności pojazdu, z uwzględnieniem zniżek przysługujących posiadaczowi, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności pojazdu mechanicznego oraz zwyżek go obciążających, w ramach obowiązującej taryfy składek. W przypadku gdy posiadacz, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności pojazdu mechanicznego, złoży wniosek o dokonanie ponownej kalkulacji należnej składki, zakład ubezpieczeń jest obowiązany do jej dokonania za okres od dnia przejścia lub przeniesienia prawa własności pojazdu. Posiadacz, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności pojazdu mechanicznego, jest obowiązany podać do wiadomości zakładu ubezpieczeń wszystkie znane sobie okoliczności, których ujawnienie jest niezbędne do dokonania ponownej kalkulacji składki.

3. W razie przejścia lub przeniesienia prawa własności pojazdu mechanicznego zarejestrowanego, którego posiadacz wbrew obowiązkowi nie zawarł umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, posiadacz, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności jest obowiązany zawrzeć umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w dniu przejścia lub przeniesienia prawa własności pojazdu mechanicznego, ale nie później niż z chwilą wprowadzenia pojazdu mechanicznego do ruchu. Jeżeli nastąpiło przeniesienie posiadania pojazdu mechanicznego zarejestrowanego bez przejścia lub przeniesienia prawa własności tego pojazdu, a dotychczasowy posiadacz pojazdu wbrew obowiązkowi nie zawarł umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, kolejny posiadacz pojazdu jest obowiązany zawrzeć umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w dniu wejścia w posiadanie tego pojazdu, ale nie później niż z chwilą wprowadzenia pojazdu mechanicznego do ruchu.

4. W razie zawarcia umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych przez posiadacza pojazdu mechanicznego niebędącego właścicielem tego pojazdu, prawa i obowiązki tego posiadacza, wynikające z zawartej umowy ubezpieczenia, przechodzą na właściciela pojazdu mechanicznego z chwilą, gdy posiadacz utracił posiadanie tego pojazdu na rzecz właściciela. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta, chyba że właściciel pojazdu mechanicznego wypowie ją na piśmie. W przypadku wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC, ulega ona rozwiązaniu z dniem jej wypowiedzenia. Przepisów art. 28 nie stosuje się.

5. W razie niewypowiedzenia przez właściciela pojazdu umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, stosuje się odpowiednio ust. 2.

6. W razie wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w przypadkach, o których mowa w ust. 1 i 4, posiadacz pojazdu mechanicznego wypowiadający umowę jest obowiązany do zawarcia nowej umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych najpóźniej w dniu rozwiązania się umowy wypowiedzianej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozróżnij zawarcie umowy ubezpieczenia od opłacenia składki. jeśli nie wypowiesz umowy OC przed jej

> upływem to ulega ona automatycznie przedłużeniu. Żaden przepis prawa nie uzależnia jej

> przedłużenia od opłacenia całości wcześniejszej składki. koniec kropka.

Ależ uzależnia! Dokładnie art. 28 ust 2. którego nie przytoczyłeś.

> Art. 28 [Wypowiedzenie umowy]

> 1. Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu 12

> miesięcy, na który umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta,

> nie powiadomi na piśmie zakładu ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu, uważa się, że została zawarta

> następna umowa na kolejne 12 miesięcy, z zastrzeżeniem ust. 2.

(...)

2. Zawarcie następnej umowy nie następuje, pomimo braku powiadomienia, o którym mowa w ust. 1, jeżeli:

1) nie została opłacona w całości określona w umowie składka za mijający okres 12 miesięcy lub w przypadku cofnięcia zakładowi ubezpieczeń zezwolenia na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych albo

2) w przypadku ogłoszenia upadłości zakładu ubezpieczeń, ogłoszenia lub zarządzenia likwidacji zakładu ubezpieczeń albo oddalenia wniosku o ogłoszenie upadłości lub umorzenia postępowania upadłościowego, w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ależ uzależnia! Dokładnie art. 28 ust 2. którego nie przytoczyłeś.

> (...)

> 2. Zawarcie następnej umowy nie następuje, pomimo braku powiadomienia, o którym mowa w ust. 1,

> jeżeli:

> 1) nie została opłacona w całości określona w umowie składka za mijający okres 12 miesięcy lub w

> przypadku cofnięcia zakładowi ubezpieczeń zezwolenia na wykonywanie działalności

> ubezpieczeniowej w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych

> albo

> 2) w przypadku ogłoszenia upadłości zakładu ubezpieczeń, ogłoszenia lub zarządzenia likwidacji

> zakładu ubezpieczeń albo oddalenia wniosku o ogłoszenie upadłości lub umorzenia postępowania

> upadłościowego, w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2.

Dokładnie o tym pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozróżnij zawarcie umowy ubezpieczenia od opłacenia składki. jeśli nie wypowiesz umowy OC przed jej

> upływem to ulega ona automatycznie przedłużeniu. Żaden przepis prawa nie uzależnia jej

> przedłużenia od opłacenia całości wcześniejszej składki. koniec kropka.

> Art. 26 [Okres objęty umową]

> 1. Umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych zawiera się na okres 12 miesięcy, z

> zastrzeżeniem art. 27.

> Art. 28 [Wypowiedzenie umowy]

> 1. Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu 12

> miesięcy, na który umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta,

> nie powiadomi na piśmie zakładu ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu, uważa się, że została zawarta

> następna umowa na kolejne 12 miesięcy, z zastrzeżeniem ust. 2.

Dokładnie ten przepis uzależnia automatyczne przedłużenie składki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie reprezentuję bo z tym pierdolnikiem przestałem się identyfikować kilkanaście miesięcy temu

> Ale do rzeczy. Tomo, Przerejestruj dziada na Żółte blachy i będziesz miał problem z głowy.

Pomyślę o tym jak go doprowadzę do stanu jeżdżącego zlosnik.gif

> Możesz

> oczywiście nie płacić za kolejne OC ale jak rozumiem słyszałeś o UFG? Dzisiaj na czacie

> Klient mi się żalił, że dostał wezwanie na 3200 za kilka dni przerwy w ubezpieczeniu (nie wiem

> jak to liczyli ale UFG ma widełki kwotowo-czasowe):

> - do 3 dni - 20% pełnej opłaty karnej,

> - 4 do 14 dni - 50% pełnej opłaty karnej,

> - powyżej 14 dni - 100% opłaty karnej.

> Z czego 100% to 3360 zł. Za taką kwotę mógłbyś sporo świata tymi tanimi liniami jeszcze zobaczyć.

> Uważasz, że stać Ciebie na użeranie się z UFG?

Zapłacę ok.gif

Raczej chodziło mi o to, żeby się dowiedzieć a nie żeby unikać palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi mi o mojego youngtimera, który od 1,5 roku stoi rozgrzebany w garażu.

> Aktualnie dostałem wycenę OC od aktualnego ubezpieczyciela (Link4), ale niebardzo mam czas i chęci

> szukać czegoś alternatywnego (w domyśle tańszego).

> Co się stanie jeżeli wypowiem polisę u dotychczasowego ubezpieczyciela i nie zawrę nowej ?

> Kwestię odpowiedzialności za szkody pomijamy, bo auto niejeżdżące.

> Ew. chętnie przyjmę rady jak uniknąć płacenia OC za niejeżdżące auto

Temat można zamknąć devil.gif

Zadzwoniłem do Link 4 i zapytałem co należy zrobić, żeby wypowiedzieć polisę.

No więc standardowe pytanie o przyczynę - a bo w konkurencji dostałem tańszą ofertę.....a to przełączę pana do działu utrzymania klientów...

Po czym miły pan wypytał ponownie o przyczyny rezygnacji - no bo w konkurencji mam taniej...

- a dlaczego chce pan zrezygnować z naszego ubezpieczenia

- ponieważ samochód stoi tylko w garażu i nie jeździ a OC i tak muszę zapłacić to zależy mi na jak najtańszym. I takie właśnie ubezpieczenie zaproponowała mi państwa konkurencja

- a ile panu zaproponowali

(na szybko musiałem wymyślić ile to będzie dobrze devil.gif)

- 280 PLN rotfl.gif (i w tym momencie zacząłem główkować jakie to towarzystwo mogło mi to zaproponować)

- aha - to w takim razie muszę skonsultować sprawę z kierownikiem

30 sekund muzyczki palacz.gif

- mam dla pana dobrą propozycję, kierownik wyraził zgodę na ofertę w cenie 278 PLN zlosnik.gif

- no proszę wysłać, ale nie jestem pewien czy jednak zostanę z wami devil.gif

Zadzwonię w poniedziałek i upiłuję jeszcze 20 PLN dla sportu i zostaję u nich zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zadzwonię w poniedziałek i upiłuję jeszcze 20 PLN dla sportu i zostaję u nich

Wysokość składki OC zależy też od miejsca gdzie mieszkasz. I tak... zameldowany jestem pod 05-800 a mieszkam pod 96-325. Pani w TU wyliczyła składkę od miejsca wpisanego w DR (miejsce zameldowania). Powiedziałem, że mieszkami i jeżdżę w innym miejscu i... składka spadła o jakieś 10%.

Być może przy okazji zdarzenia z mojego OC ktoś (TU) mógłby temat podjąć i próbować wyegzekwować różnice w składkach albo i nie. W przypadku auta stojącego w garażu raczej nie.

Było to parę lat temu, może nadal działa hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.