Skocz do zawartości

Scenic vs picasso ...


Wojtas_BB

Rekomendowane odpowiedzi

wiem, że był dopiero co taki wątek na MK, ale poza obrzucaniem się ciapą zwaną potocznie błotem zwolenników i przeciwników jednego i drugiego auta, chciałem zapytać o rzeczywiste typowe awarie obu aut (tylko wersje benzynowe wchodzą w rachubę). Po części główne problemy sceników znam, czyli:

- koła zfr (czy jak to się tam pisze)

- padające liczniki

- problemy z kartami HF

coś jeszcze?

Za to praktycznie nie wiem nic o xsarze. Więc co należy do typowych usterek tego auta?

Na 90% potencjalny przyszły wybór auta będzie pomiędzy tymi dwoma samochodami, choć scenic moim zdaniem jest nowocześniejszy, to xsara np ma superaśnie duży bagażnik (wg danych fabrycznych 550 l vs 430 l w scenicu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> -belka tylna

czyli to samo co w zwykłej xsarze i peżotach, rozchodzące się koła i tłuczenie się? Kosztowo to ile, bo przy xsarze (w zależności od topnia zużycia) było 500-1000 zł.

> -przełącznik pod kierownicą tzw. COM

a jemu co się dzieje?

> więcej grzechów nie ma

znaczy co, lepsze toto jednak niż scenic?? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli to samo co w zwykłej xsarze i peżotach, rozchodzące się koła i tłuczenie się? Kosztowo to

> ile, bo przy xsarze (w zależności od topnia zużycia) było 500-1000 zł.

> a jemu co się dzieje?

> znaczy co, lepsze toto jednak niż scenic??

Wsiąć do XP i przejedź się, mnie się dziwnie tym jechało, bardzo dziwnie, Grand Espace już lepiej mi się prowadził crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xsara Picasso 1.6 B 8V 95KM 2002 r.

Usterki typowe, które u mnie wystąpiły:

- zardzewiały progi, nie bawiłem się w półśrodki, wymiana całość około 1200 zł

- wyciek z kanału olejowego pod głowicą (nie naprawiony, standard w silnikach TU..)

- łączniki stabilizatora do wymiany co 20 kkm

Zalety:

- dużo miejsca w środku, sporo schowków, ogromny bagażnik mimo koła w środku (LPG)

- mega wygodne, ciche zawieszenie

- belka bez luzów i hałasów - 167 kkm

- wydajna klimatyzacja co w przeszklonym akwarium przydaje się latem

Wady:

- mizerna jakość materiałów w środku

- gruby, przedni słupek zmniejsza widoczność przy skrętach

- promień skrętu jak w dużym dostawczaku

Ogólnie auto nie puściło mnie z torbami, jeździ się przyjemnie i ekonomicznie (LPG).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli to samo co w zwykłej xsarze i peżotach, rozchodzące się koła i tłuczenie się? Kosztowo to

> ile, bo przy xsarze (w zależności od topnia zużycia) było 500-1000 zł.

robiłem za 1300 z wymianą bębnów...

> a jemu co się dzieje?

Rozsypuje się i nie łączy.

> znaczy co, lepsze toto jednak niż scenic??

Nie miałem nigdy scenica ale miałem okazję jeździć drugą generacją czyli odpowiednikiem XP, które ujeżdżam na co dzień i nie zrobił na mnie piorunującego wrażenia. smile.gif

Ogólnie bierz to co znajdziesz w lepszym stanie. smile.gif

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> -belka tylna

Jeszcze nie jest tragicznie. Chociaż łożyska w kołach z prawej strony już zmieniłem.

> -przełącznik pod kierownicą tzw. COM

Jeszcze działa bez problemu, ale kostka stacyjki już się spaliła. Na szczęście to tylko 30 zł i max godzinka roboty pod blokiem przy -15 st.C.

> więcej grzechów nie ma.

Ponieważ chodzi tylko i wyłącznie o benzynę, to tak.

Przy dieslu HDI coś by się tam jeszcze znalazło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> -belka tylna

> -przełącznik pod kierownicą tzw. COM

> więcej grzechów nie ma

ale co belka ?

psuje się czy zużywa ?

wymiana belki w XP wychodzi taniej niż wymiana wahaczy w passacie niewiem.gif nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wsiąć do XP i przejedź się, mnie się dziwnie tym jechało, bardzo dziwnie, Grand Espace już lepiej

> mi się prowadził

Ja tym będę jeździł okazyjnie no i pewnie jakies dalsze wyjazdy bo alfa jest troche na to za ciasna.

głównie używać będzie żona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogólnie bierz to co znajdziesz w lepszym stanie.

> pozdr.

> M.

Pewnie tym się skończy, ale chciałbym wiedziec co mnie może zarówno w jednym jak i drugim przypadku dopaść i na co zwracać szczególną uwagę przy kupnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedzieć , ja posiadam Scenica z 2005roku i dopiero przejechałem 20tyś ok.gif oprócz tego co musiałem zrobić przy zakupie to z eksplowatacji były pierdoły ok.gif HF upierdliwe przyciski które czasami nie działają wymiana ich nie jest droga a uwielbiam te rozwiązanie ok.gif

Z plusów blacha ocynkowana i nie ma rdzy nigdzie ok.gif

Wersje 2.0 benzyny zazwyczaj fajnie wyposażone i jak nie mamy tego to nie potrzebujemy a jak już jest to przyjemnie się używa zlosnik.gif

W środku dość sporo miejsca , jeśli chodzi o silniki to KZFR w wersjach 2.0 praktycznie bezproblemowe a wersjach 1.6 koszt koło 400zł więc nie ma dramatu smile.gif w wersjach benzynowych 100zł droższa wymiana zazwyczaj co rozrząd więc nie ma dramatu ok.gif

Automaty to stara skrzynia DP0 kiedyś ludzie narzekali jak nie umieli serwisować w tych czasach ponoć dramatu nie ma ok.gif4

Zapomniałem o usterka wyświetlacza , mnie to dotkneło ale jak kupowałem auto to już było ok.gif koszt około 300zł czas naprawy jeden wieczór ok.gif

Hamulec ręczny elektryczny , z racji wieku linki były już trochę poparciałe i wymieniłem na oryginalne z ASO koszt około 250zł , zapłaciłem 300zł z przesmarowaniem i sprawdzeniem oraz wymianą ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale co belka ?

> psuje się czy zużywa ?

eksploatuje zużywa

> wymiana belki w XP wychodzi taniej niż wymiana wahaczy w passacie nie rozumiem

zależy o jakich częściach mowa bo jest komplet zawieszenia przód za 600 zł i 1800 zł wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - łączniki stabilizatora do wymiany co 20 kkm

Montowałeś jakieś guano a nie łączniki... Jeżdżę francuzami, które mają podobnie zbudowane przednie zawieszenie Partnery i XP od lekko licząc 0.5 mln km i taka sytuacja miała miejsce jak założyłem jakieś tanie...

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Montowałeś jakieś guano a nie łączniki... Jeżdżę francuzami, które mają podobnie zbudowane przednie

> zawieszenie Partnery i XP od lekko licząc 0.5 mln km i taka sytuacja miała miejsce jak

> założyłem jakieś tanie...

Z łącznikami mam takie doświadczenie, że tanie (nawet bardzo tanie) nie muszą być złe.

Aktualnie mam JGR-y, kupa kilometrów i nie klękają. A ich cena jest chińska (choć produkcja polska)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.6 w tym aucie nie jedzie,a pali tyle co 2.0. Auto nie ma anteny, na wyświetlaczu świeci SERVICE i

> jakiś błąd po niemiecku. Poza tym ładnie odpicowane.

kwestia jechania lub ie jest drugorzędna, na co dzień ja jeżdżę 120 KM alfą, a żona i tak się przesiądzie z 88KM xsary, poza tym 80% przyszłego przebiegu będzie w granicach miasta.

Ale dobrze że zwróciłeś mi uwagę bo nie wiem czemu wyczytałem z tego ogłoszenia (pewnie chciałem to wyczytać), że auto jest polskiego pochodzenia, a to szkop (na tylnej szybie napisy po niemiecku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli założone tablice są prawdziwe, to był zarejestrowany w Polsce przed 01.05.2006 r i od tego

> czasu nie przerejestrowany

To jak się to ma do

data 1 rejestracji - 11/2006 ? smile.gif

Poza tym

1 maja 2004 r. Polska stała się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej wraz z 9 innymi krajami Europy a nie 01/05/2006 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli założone tablice są prawdziwe, to był zarejestrowany w Polsce przed 01.05.2006 r i od tego

> czasu nie przerejestrowany

właśnie to mnie zmyliło z tym pochodzeniem polskim, tablice z flaga a nie z gwiazdkami. Jakbym znał numer to będę wiedział z którego roku pochodzą, ale w takim razie co robi niemiecki napis na tylnej szybie, pomijam niemiecki na kompie, bo nie wiem czy polski był, a tu ktoś mógł znać niemiecki lepiej niż np angielski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jak się to ma do

> data 1 rejestracji - 11/2006 ?

no właśnie nijak... o tym mowa

> Poza tym

> 1 maja 2004 r. Polska stała się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej wraz z 9 innymi krajami

> Europy a nie 01/05/2006

użyj googlarki jeszcze raz i zobacz od kiedy na tablicach rej. pojawiły się gwiazdki UE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto jest po liftingu, a wraz z nim weszła możliwość wyświetlania komunikatów po polsku. Wg mnie

> auto pochodzi z rynku niemieckiego. Poza tym brakuje podanego nr VIN w ogłoszeniu.

dzieki, olewka.

Tak poza tym co się zmieniło w lifcie, poza grillem, i gałką zmiany biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzieki, olewka.

> Tak poza tym co się zmieniło w lifcie, poza grillem, i gałką zmiany biegów?

kierownica ma obwódkę okrągłą na środku , jest napis z prawej strony renault na klapie ok.gif i chyba nie ma oznaczenia silnika na listwach hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dobra, pytamy dalej:

- czy jest coś takiego dla Renault, jak Citroen Service? Program, gdzie wrzucę sobie VIN i mam katalog części oryginalnych wraz z rysunkami?

- czy teoretycznie istnieje opcja, że w aucie z 2007 roku czyli po lifcie, będzie poduszka bez tego srebrnego pierścienia dookoła znaczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra, pytamy dalej:

> - czy jest coś takiego dla Renault, jak Citroen Service? Program, gdzie wrzucę sobie VIN i mam

> katalog części oryginalnych wraz z rysunkami?

> - czy teoretycznie istnieje opcja, że w aucie z 2007 roku czyli po lifcie, będzie poduszka bez tego

> srebrnego pierścienia dookoła znaczka?

na 99% powinien być znaczek srebrny ok.gif mój szwagier też kupił po delikatnej stłuczce i wmawiali mu że ta wersja nie ma srebrnego kółka zlosnik.gif Aso na przeglądzie zakupowym powiedziało że nie ma szans ok.gif poduszka wymieniana ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na 99% powinien być znaczek srebrny mój szwagier też kupił po delikatnej stłuczce i wmawiali mu

> że ta wersja nie ma srebrnego kółka Aso na przeglądzie zakupowym powiedziało że nie ma szans

> poduszka wymieniana

najbardziej interesuje mnie To auto, ale póki co to na co zwróciłem uwgę, to właśnie "nie ta" poduszka.

Inne wystawione w tym samym miejscu, które tez mnie interesuje.

Oprócz tego koleś ma jeszcze 2 sceniki 1.6 i jednego 2.0. Pytałem na swoim regionalnym kącku, to jednak ogólnie ponoć dobre opinie o komisie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najbardziej interesuje mnie To auto, ale póki co to na co zwróciłem uwgę, to właśnie "nie ta"

> poduszka.

> Inne wystawione w tym samym miejscu, które tez mnie interesuje.

> Oprócz tego koleś ma jeszcze 2 sceniki 1.6 i jednego 2.0. Pytałem na swoim regionalnym kącku, to

> jednak ogólnie ponoć dobre opinie o komisie są.

jak szukałem to u mnie podstawa to klimatronic ok.gif

dodatkowo nie wiem czy bym kupił czerwonego bo zawsze wszystkie czerwone jakoś blakną zlosnik.gif żeby ni e było mam czarny i też uważam że to kijowy kolor bo mega trudno go utrzymać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak szukałem to u mnie podstawa to klimatronic

> dodatkowo nie wiem czy bym kupił czerwonego bo zawsze wszystkie czerwone jakoś blakną żeby ni e

> było mam czarny i też uważam że to kijowy kolor bo mega trudno go utrzymać

ja nie mam ciśnienia na automatyczna klimę, wręcz uważam to za głupsze rozwiązanie niż manual

Ale jesli tylko takie uwagi sa co do tego auta, to chyba dobrze zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Picasso

> A takie picasso? Wiem, że dośc biedne, ale polskie, w moim mieście, od chyba prywatnej osoby która

> jest pierwszym właścicielem

Wersja biedna ale jak by stan był dobry to czemu nie. Auto dość młode. Przebieg gdyby był oryginał to tez fajny. Zawsze coś za coś. Ja bym obejrzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Picasso

> A takie picasso? Wiem, że dośc biedne, ale polskie, w moim mieście, od chyba prywatnej osoby która

> jest pierwszym właścicielem

Nie wygląda na rocznik 2008, to już powinno być po liftowe, m.in chrony na listwach i listwy w kolorze.

załatw VIN to się zobaczy czy ta mega bieda wersja zbyt długo nie czekała na tego jedynego kupca smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wygląda na rocznik 2008, to już powinno być po liftowe, m.in chrony na listwach i listwy w

> kolorze.

> załatw VIN to się zobaczy czy ta mega bieda wersja zbyt długo nie czekała na tego jedynego kupca

Zgadza się lift był na przełomie 2003-2004 jak dobrze pamietam, mam wersje z 2004 już z listwami w kolorze nadwozia oraz wstawki chromowo plastikowe smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadza się lift był na przełomie 2003-2004 jak dobrze pamietam, mam wersje z 2004 już z listwami w

> kolorze nadwozia oraz wstawki chromowo plastikowe

Piszesz o I a ja o II smile.gif ale i tak wygląda na przed jakikolwiek lift smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wygląda na rocznik 2008, to już powinno być po liftowe, m.in chrony na listwach i listwy w

> kolorze.

> załatw VIN to się zobaczy czy ta mega bieda wersja zbyt długo nie czekała na tego jedynego kupca

Rozmawiałem z gościem, jutro jadę oglądać. Pan jest właścicielem od nowości, kupił go w salonie w BB w 2008 roku, dokładnie w listopadzie, więc mówi, że 2008 tez jest rok produkcji, choć zasiałem ziarnko niepewności, jutro sprawdze wezmę sobie VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wygląda na rocznik 2008, to już powinno być po liftowe, m.in chrony na listwach i listwy w

> kolorze.

nie jest to obligiem, były polifty bez chromów smirk.gif

> załatw VIN to się zobaczy czy ta mega bieda wersja zbyt długo nie czekała na tego jedynego kupca

przecież to jest wersja po lifcie facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozmawiałem z gościem, jutro jadę oglądać. Pan jest właścicielem od nowości, kupił go w salonie w

> BB w 2008 roku, dokładnie w listopadzie, więc mówi, że 2008 tez jest rok produkcji, choć

> zasiałem ziarnko niepewności, jutro sprawdze wezmę sobie VIN.

śpiesz się bo może cię ktoś uprzedzić wink.gif

jak gość dbał to nie pożałujesz,

nie będzie to ulep z reichu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadza się lift był na przełomie 2003-2004 jak dobrze pamietam, mam wersje z 2004 już z listwami w

> kolorze nadwozia oraz wstawki chromowo plastikowe

ludzie, nie powielajcie głupot bo chłopakowi w głowie namieszacie facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ludzie, nie powielajcie głupot bo chłopakowi w głowie namieszacie

spokojnie, specjalista od cytryn nie jestem, ale mam 2 xsary chyba z pierwszych roczników na parkingu i widzę różnicę pomiędzy tą, a tamtymi, choć dokładnie nie umiem powiedzieć w których miejscach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> śpiesz się bo może cię ktoś uprzedzić

> jak gość dbał to nie pożałujesz,

> nie będzie to ulep z reichu

tak właśnie myślę, jutro z gościem na 10-11 sie umówiłem, jak oględziny będą pozytywne, to może na pt się do serwisu citroena umówimy na sprawdzenie.

napiszcie mi jeszcze co pooglądać, wizualnie nadwozie mniej więcej wiem, belkę czy koła nie rozchodzą się czy jest tył cichy to wiem, co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak właśnie myślę, jutro z gościem na 10-11 sie umówiłem, jak oględziny będą pozytywne, to może na

> pt się do serwisu citroena umówimy na sprawdzenie.

> napiszcie mi jeszcze co pooglądać, wizualnie nadwozie mniej więcej wiem, belkę czy koła nie

> rozchodzą się czy jest tył cichy to wiem, co jeszcze?

Sprawdz czy progi zdrowe, bo kilka Picasso widzialem z pognitymi.

No i koniecznie przelacznik zespolony pod kierownica.

Sprawdz czy wszystko dziala, swiatla, kierunkowskazy, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.