Skocz do zawartości

Wypadek Przypadek :(


Fatal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

To znowu ja frown.gif , dzisiaj miałem kolizję Punciaczkiem frown.gif mojego ojca , jak już wszyscy wiecie miałem wypadek 01,10,2014 i dzisiaj drugi , jakiś fatum frown.gif nie wiem , dzisiaj moja sytuacja wygląda tak

Jest sobie droga trzypasmowa na środkowym pasie przed rondem stoi około pięć samochodów w rzędzie , więc stwierdziłem jak zawsze jadąc do pracy iż zajmę sobie lewy pas nie bedę stał w tej kolejce bo ludzie nie umieją się włączać do ruchu frown.gif , jadę sobie około 40 km , nagle pani sobie stwierdziła ( ta która stała w tym rzędzie samochodów ) i wiedzie na lewy pas , no to wjechała tak że przywaliłem jej w drzwi frown.gif , pytam się Pani o co chodzi bo nie kumam jej zachowania na drodze , Pani stwierdziła że mnie nie widziała frown.gif no cóż , oczywiście błagała itp. aby nie wzywał policji , powiedziałem że mnie to nie interesuje i niech wzywa , bo ja już się z jedną ubezpieczalnią bujam i nie zamierzam z drugą , Pani dostała 450 zł mandatu i 6 punktów

Opis samochodu

Fiat Punto mk 1 96 r staruszek ale dzielnie się sprawuje smile.gif

Uszkodzenia

przód zderzak pęknięty , migacz prawy , błotnik prawy raczej do wymiany , lusterko zarysowane , tylni błotnik wgniotka plus zarysowany tylni zderzak

Ubezpieczalnia HDI czyli Warta smile.gif

Jak myślicie zrobią szkodę całkowitą czy jak ?

pozdrawiam , mile widziane rady i porady

pozdrawiam

Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pani dostała 450 zł mandatu i 6 punktów

Bardzo ciekawe że prawka nie zatrzymali, jak to teraz mają w zwyczaju, normalnie nie mogę się nadziwić...

> Uszkodzenia

> przód zderzak pęknięty , migacz prawy , błotnik prawy raczej do wymiany , lusterko zarysowane ,

> tylni błotnik wgniotka plus zarysowany tylni zderzak

Ciężko wyczuć.

Zdjęcia jakieś powiedziałyby więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość tego samochodu to pewnie jakieś 2000zł. Jak od ubezpieczyciela dostaniesz zadowalającą kwotę, to proponowałbym tylko przywrócić temu samochodowi "walory użytkowe" i jeździć dalej. Nie przejmować się wgniotkami i rysami. Kupić nowy kierunkowskaz, błotnik wyklepać gumowym młotkiem, zderzaki naprawić lutownicą i ewentualnie opaskami zaciskowymi i tyle zlosnik.gif

Chociaż pewnie do kwoty tych 2 tys. zł znalazłby się warsztat, co to naprawi do przyzwoitego stanu, o ile oczywiście te uszkodzenia to typowa kosmetyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To prawda - "szkoda całkowita" przy OC to 100%, a nie np. 70% jak w AC

Dodatkowo w większości przypadków w AC koszt naprawy do celu szkody całkowitej liczy się wg cen oryginalnych części i stawek robocizny z ASO. To nic że masz warsztat który spokojnie naprawi to na fakturę za połowę tej kwoty, oni se tak napisali w OWU i masz spadać na drzewo, całka i koniec zlosnik.gif Sam się ostatnio na to nadziałem.

Przy OC liczy się tylko rzeczywisty koszt naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uszkodzenia

> przód zderzak pęknięty ,

100zł

> migacz prawy

30zł

> błotnik prawy raczej do wymiany

Klepanie + malowanie 500zł

> lusterko zarysowane

40zł

> tylni błotnik wgniotka

1kg szpachli + lakierowanie 450zł

> zarysowany tylni zderzak

100zł

> Jak myślicie zrobią szkodę całkowitą czy jak ?

Nie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok niech naprawiają smile.gif bo kropek jest niezawodną maszyną i daj radę smile.gif , jest ten samochód u nas w rodzinie ponad siedem lat i jak to mówią wiem co mam smile.gif

Zobaczymy co bedzie dalej jak na razie dostałem info iż bedzie kontaktował się ze mną rzeczoznawca smile.gif ,

pozdrawiam

Fatal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po co?

> kupno pod kolor to jakieś 50-100,-

> a jak nie znajdzie to dowolna używka + lakier będzie tańsza niż klepanie

No i auto będzie szybsze - bo szpachla swoje waży wink.gif

Tak poważnie - jak piszesz - używka pod kolor, ewentualnie przepolerować i luz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jednak

> Choć IMO najlepiej nie miec zadnej przygody...

> Zaraz odedzwą się Ci co traktują szkode z OC sprawcy jako dar losu...

Ja miałem taką sytuację. Była całka, dostałem 1000 a samochód naprawiłem za bodaj 170 zł grinser006.gifzlosnik.gif Uszkodzenia przodu podobne grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> tylni błotnik wgniotka

> Jak tak, to spoko, nie wiedziałem, że w Punto tylny błotnik jest elementem demontowalnym

Quote:

> błotnik prawy raczej do wymiany

Klepanie + malowanie 500zł


a jesteś pewny, że to do tylnego było? bo ja to widzę jako Twoją receptę na przód zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo ciekawe że prawka nie zatrzymali, jak to teraz mają w zwyczaju, normalnie nie mogę się

> nadziwić...

3 tygodnie temu miałem kolizję z mojej winy i nie zatrzymali mi prawka, tylko mandat mi dali i to najniższy jaki mogli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Panowie

Jestem po smile.gif

Szkoda całkowita frown.gif , ale bedziemy robić z ojcem bo szkoda nam rakiety smile.gif , zobaczymy ile zaproponują opisze uszkodzenia dokładniej czyli

Zderzak przód pęknięty - dziura w zderzaku itp.

Migać prawy przód całkowicie stłuczony

pod zderzakiem przednim jakaś belka czy jakieś tam wzmocnienie delikatnie uszkodzone

Maska przód ucierpiała troszkę , odprysk lakieru i delikatne pęknięcie lakieru

Błotnik prawy przód troche powyginany

błotnik z tyłu trochę wgnieciony

zderzak z tyłu - zarysowanie

pozdrawiam , no to teraz jedziemy z kwotą smile.gif , jak myślicie ile zaproponują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.