Skocz do zawartości

Peugeot 807, Fiat Ulysse.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Szwagier szuka samochodu i wpadły mu w oko te dwa modele.

Czy ktoś coś może o tych wozidłach powiedzieć?

Standardowo, co się psuje, co rdzewieje, jak to jeździ ile kosztują jakieś bieżące naprawy?

Silnik ma być benzynowy. Jaki najlepszy?

Wszelkie wskazówki mile widziane.

A może coś innego, podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pierwszą generację Ulysse to teść ma już drugi egzemplarz. Najpierw kupił całkiem przypadkiem model z 1996 roku, silnik 2.0 8V chyba 120KM. Założył gaz i przez kilka lat zrobił jakieś 250kkm. Był na tyle zadowolony z tego samochodu, że niedawno jako następcę kupił takiego samego, tylko z ostatniego rocznika produkcji (2002). Szczegółów z eksploatacji nie znam, ale z tego co pamiętam to wymieniał skrzynię biegów, zawieszenie, hamulce itp., chwalił że części są w niskich cenach. Rdzy na nim nie widać (na pierwszy rzut oka), ale przyznaję że nie sprawdzałem każdego elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znam, ale z tego co pamiętam to wymieniał skrzynię biegów, zawieszenie, hamulce itp., chwalił

> że części są w niskich cenach.

Czyli jak fiat i peżot - nic się nie psuje, czysta eksploatacja ...

Znajomi mają 807 chyba z 2006 albo 2008 - przebieg to ma niewielki, ale kasy w to wpakowali trochę, a i tak jak mi się zdarzyło to parę razy prowadzić miałem wrażenie, że (szczególnie zawieszenie) jest zepsute.

Światła - niby ksenon, a świecą tak, że jakbym tym jeździł na codzień, to bym latarkę z przodu zamontował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szwagier szuka samochodu i wpadły mu w oko te dwa modele.

> Czy ktoś coś może o tych wozidłach powiedzieć?

> Standardowo, co się psuje,

To samo co we wszystkich innych

> co rdzewieje,

Nic, bo te auta sa ocynkowane od spodu a na wierzchu polowa karoserii to plastik

> jak to jeździ

Jak kazdy VAN, te auta maja ~1800kg na pusto, masa poprawia stabilnosc. Siedzi sie dosc wygodnie, duzo miejsca w srodku, bajery typu elektryczne drzwi poprawiaja humor

> ile kosztują jakieś bieżące naprawy?

zalezy od silnika i stanu. silnik jest gleboko pod maska - dotarcie do wszystkiego co jest z tylu silnika bywa upierdliwe i moze kosztowac wiecej niz w "normalnych" autach, ale przy benzynowce w zasadzie problem odpada. no chyba ze wybierzesz V6.

Zawieszenie standardowe, bez hydrauliki. Hamulce - ostatnio kupowalem przednie klocki za 88zl. Wahacze przednie wymienia sie tylko w calosci, nie ma wymiennego sworznia i to jest w sumie najwiekszy koszt w zawieszeniu - obecnie mozna dostac sensowne (belgijskie, nie chinskie) za ~350 - 400zl

> Silnik ma być benzynowy. Jaki najlepszy?

3.0 V6 z gazem. Sam sie za takim rozgladalem ale jest jak na lekarstwo. Sa tez 2.0 i 2.2. Ten pierwszy wspolny np z C5 i 407, podobno bezproblemowy ale troche maly do tego auta. Z kolei 2.2 wyszlo niewiele i rozne rzeczy ludzie pisza o trwalosci.

> Wszelkie wskazówki mile widziane.

Do wyboru masz jeszcze C8 i Lancie Phedre - to wszystko te same auta. Od 2006 byl lifting i jest nowsza elektronika

> A może coś innego, podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jak fiat i peżot - nic się nie psuje, czysta eksploatacja ...

> Znajomi mają 807 chyba z 2006 albo 2008 - przebieg to ma niewielki, ale kasy w to wpakowali trochę,

> a i tak jak mi się zdarzyło to parę razy prowadzić miałem wrażenie, że (szczególnie

> zawieszenie) jest zepsute.

Widocznie za malo kasy wpakowali :-D

W moim C8 rocznik 2007 amortyzatory wytrzymaly 140 tys km, wahacze przod tez sa po wymianie przy 90 tys ale to jest mocniejsza wersja i ma prawo troche szybciej niszczyc zawieszenie smile.gif

Po wymianie wszystkiego co trzeba wymienic auto prowadzi sie calkiem dobrze.

w sumie oprocz tego (kupilem przy przebiegu 78tys, teraz 142) poszlo raz uszczelnienie polosi, raz oslona przegubu ale to chyba sam przedziurawilem, laczniki stabilizatora (~70zl/sztuke), koncowki drazkow (~50zl chyba /szt), przewody wspomagania (oryginal ~300zl, naprawione za 80zl), elektrozawor turbo (nic niezwyklego w dieslu, koszt ~140zl) oraz czujnik obecnosci korka (upierdliwosc wersji diesel, padaja po jakims czasie. oryginal kosztowal ~500zl, szrot 30zl). DO tego jakies spinki, koleczki i inne pierdoly do tapicerki, ale to najczesciej dlatego ze sam popsulem bo za duzo grzebie.

A, i jeszcze swiece zarowe.

nie licze rzeczy typu filtry, tarcze, klocki, zarowki xenon. do wymiany jest komplet sprzeglo. to tak na szybko to co pamietam.

Mialem tez Ulysse z 2003 (moj pierwszy van) ale tu celowo nie pisze co bylo robione bo to bedzie niemiarodajne - kupilem egzemplarz dosc zajechany. ze standardowych rzeczy w sumei doszla ze wzgledu na przebieg wymiana lozysk przod (dosc drogie), tulei tylnej belki i tylnego tlumika

> Światła - niby ksenon, a świecą tak, że jakbym tym jeździł na codzień, to bym latarkę z przodu

> zamontował.

A to na pewno ksenony? maja spryskiwacz? bo jak nie to to sa zwykle halogeny soczewkowe i te w Ulysse swiecily mi rzeczywiscie tragicznie, ale juz w 807 swieca normalnie.

BTW - kazdy model z rodziny EUrovan2 ma inne swiatla przednie.

a ksenony w C8 swieca mi bez zastrzezen wiec sie dziwie Twojej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szwagier szuka samochodu i wpadły mu w oko te dwa modele.

> Czy ktoś coś może o tych wozidłach powiedzieć?

> Standardowo, co się psuje, co rdzewieje, jak to jeździ ile kosztują jakieś bieżące naprawy?

Szwagier ma 807, 2,0i16V od roku. Jak na razie musiał wymienić tylko wahacze przednie, poza tym tylko eksploatacja.

> Silnik ma być benzynowy. Jaki najlepszy?

Najlepszy to oczywiście 3,0 V6. cool.gif

> A może coś innego, podobnego?

Może być jeszcze C8. Mi z tych eurovanów najbardziej podoba się właśnie Citroen. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to na pewno ksenony? maja spryskiwacz? bo jak nie to to sa zwykle halogeny soczewkowe i te w

> Ulysse swiecily mi rzeczywiscie tragicznie, ale juz w 807 swieca normalnie.

Heh ... zasugerowałem się kształtem wiązki, ale może to zwykłe halogeny ? Mimo wszystko - autem z gorszymi światłami w życiu nie jechałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> C8:

> 807:

> Phedra:

> Pug i C8 wyglądają przy lancii jak ubogi krewny (mimo że to praktycznie to samo

Sęk w tym, że prawdopodobnie zestawiłeś najuboższą C8, z maksymalnie wypasioną Lancią. A to nie jest do końca uczciwe porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sęk w tym, że prawdopodobnie zestawiłeś najuboższą C8, z maksymalnie wypasioną Lancią. A to nie

> jest do końca uczciwe porównanie.

i to jeszcze pomieszane przed i po lifcie. w realu nie spotkalem dotad C8 bez automatycznej klimatyzacji tak jak na zdjeciu, no chyba ze wersja ciezarowa.

to samo 807, patrzac po ofertach to kolorowa nawigacja byla pewnie w 30% egzemplarzy max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej nie wygląda

w moim C8 wyglada calkiem dobrze cool.gif

jedyna roznica z Phedra jest taka ze C8 nie ma alkantary od czola deski.

co nie zmienia faktu ze KAZDY z tych samochodow wczesniej czy pozniej konczy z przetartym i zmechaconym boczkiem dolnej poduszki fotela kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier ma phedrę 2007, jeździ nią jakieś 2 lata...

Wypas fajny łącznie z kamerą parkowania itp....

Auto ma ok. 200 kkm, kupił od rodziny świeżo po remoncie silnika, zmieniał przepływomierz, kompletne sprzęgło, połowę zawieszenia, łącznie ze sprężynami (jedna pękła).

Auto w środku ma alcantarę, która wygląda TRAGICZNIE - tzn jak była nowa musiała być fajna, po tym przebiegu niestety masakra...

Rdzy raczej nie uświadczysz bo wszystko jest z tworzywa...

Drugi raz by chyba tego auta nie kupił, ale fakt faktem, że za to co za nią dał ciężko było kupić coś podobnych gabarytów z tego rocznika...

Ja osobiście szukałbym coś z rodziny VW - sharan/alhambra...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.