Skocz do zawartości

AC w aucie >>10 letnim


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak sie zastanawiam, jest sens opłacać? Jak jest z likwidacją szkód? Wczoraj strzeliłem Puntem młodego Jelenia, a jak wiadomo z takich kolizji nie można liczyć na jakiekolwiek odszkodowanie z Koła łowieckiego, zawsze Ci spuszczą na drzewo w prymitywny sposób. Szkody jakie mam na szczęście nie są duże, z auta można normalnie korzystać do roboty błotnik i maska w sumie ok 700zł. Z racji że trochę jeźdżę średnio 30kkm-40kkm/rocznie pomyślałem nad AC. Zresztą i tak za 2tyg kończy mi się OC, więc jest okazja rozeznać się w temacie. Co takie podstawowe ubezpieczenie AC obejmuje? Jak jest z likwidacją szkód? Pytam bo jestem zielony w temacie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> tak sie zastanawiam, jest sens opłacać? Jak jest z likwidacją szkód? Wczoraj strzeliłem Puntem

> młodego Jelenia, a jak wiadomo z takich kolizji nie można liczyć na jakiekolwiek odszkodowanie

> z Koła łowieckiego, zawsze Ci spuszczą na drzewo w prymitywny sposób.

Dlaczego? Jeżeli nie było znaku ostrzegawczego, to odpowiadają i płacą.

> Szkody jakie mam na

> szczęście nie są duże, z auta można normalnie korzystać do roboty błotnik i maska w sumie ok

> 700zł. Z racji że trochę jeźdżę średnio 30kkm-40kkm/rocznie pomyślałem nad AC. Zresztą i tak

> za 2tyg kończy mi się OC, więc jest okazja rozeznać się w temacie. Co takie podstawowe

> ubezpieczenie AC obejmuje?

Co znaczy "podstawowe"? Generalnie z AC dostajesz pieniądze w przypadku kradzieży auta lub jego uszkodzenia. Można wybrać wariant bez amortyzacji, na częściach oryginalnych i tak dalej, kwestia ceny. W przypadku 10-letniego auta prawie nikt nie będzie chciał Ci sprzedać AC (chyba że kontynuacja), a ci co będą chcieli, dadzą raczej zaporową cenę (z 20-30% wartości auta).

> Jak jest z likwidacją szkód? Pytam bo jestem zielony w temacie

Normalnie. AC jest na pewną kwotę wartości samochodu. Załóżmy, że auto jest warte 5.000, szkoda jest na 4.000, wrak wyceniają na 3.000, dostajesz 2.000 i się cieszysz wink.gif W tym przypadku naprawiłbyś auto, a potem zapłaciłbyś o 700 zł wyżej w przyszłym roku wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jak cena zaporowa będzię to odpuszczę temat i tyle, pytam bo w rankomacie za takie AC nie wyskoczyło mi dużo, dlatego podjąłem temat, ale dzięki za info wink.gif temat zgłaszania szkody olałem gdziekolwiek, jak bym nie miał pół auta to co innego na szczeście wyszło jak wyszło wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta starszego niż 10 lat nie wszyscy ubezpieczyciele chcą ubezpieczyć, najczęściej jest to kontynuacja. Przy tak starym aucie jeśli nie masz zniżek, koszt zakupu będzie wątpliwie opłacalny (doliczają zwyżki za wiek auta). Przy likwidacji za AC, zwykle łatwiej ubezpieczycielowi "dociągnąć" wartość szkody do 70% wartości auta sprzed szkody (przy starym aucie to nie problem), a wówczas masz szkodę całkowitą i nici z prostej likwidacji szkody.

Zwykle jeśli duże towarzystwo ubezpiecza to nie ma problemów z likwidacją szkody. W przypadku mniejszych, nie mających własnych rzeczoznawców, może być gorzej (własne doświadczenia z likwidacji szkody w PTU po kolizji z lisem, sprzed kilku lat - koszmar 1,5 miesięczny, który miał trwać 3 dni wg umowy)

Jeśli masz już zniżki to moim zdaniem warto płacić AC, choćby dla zachowania zniżek (samą składkę można ograniczyć przez duży udział własny w szkodzie). Zniżki przydadzą się w przyszłości przy ubezpieczaniu droższego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to jak cena zaporowa będzię to odpuszczę temat i tyle, pytam bo w rankomacie za takie AC nie

> wyskoczyło mi dużo, dlatego podjąłem temat, ale dzięki za info

Różnie bywa, ale generalnie TU bardzo nie chcą sprzedawać AC na starsze auta (pomijając kontynuację, chociaż przy kontynuacji też sprawa często jest nieopłacalna). Np. w Krakowie za 15-letniego Golfa wartości 7 kzł wyliczyli 4 kzł hehe.gif No bo kradną na potęgę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy tak starym aucie jeśli nie masz zniżek, koszt zakupu będzie wątpliwie

> opłacalny (doliczają zwyżki za wiek auta).

Właśnie sprawdziłem ile wynosiła zwyżka na moje poprzednie auto z tytułu wieku auta przy ubezpieczaniu w 12 roku eksploatacji (był to 2011 rok)

PZU - wartość auta 5840zł, zwyżka eksploatacyjna przy AC + 35%, przy stawce podstawowej AC=10,4%

Dodam, ze miałem i mam do tej poty maksymalne znizki na OC i AC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczałem kiedyś 14 letnie Punto o wartości 3,5 tys zł. Miałem komplet zniżek. Mimo wykupienia wszelkich odliczeń (amortyzacji i udziału własnego) roczna składka wynosiła 500 zł. Z wyliczeń wychodziło jeszcze mniej ale była klauzula o minimalnej wysokości składki, właśnie 500 zł. Miałem tez szkodę, niewielka ale poszła całka. Wypłata wystarczyła mi jednak na naprawę auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ubezpieczałem kiedyś 14 letnie Punto o wartości 3,5 tys zł. Miałem komplet zniżek. Mimo wykupienia

> wszelkich odliczeń (amortyzacji i udziału własnego) roczna składka wynosiła 500 zł. Z wyliczeń

> wychodziło jeszcze mniej ale była klauzula o minimalnej wysokości składki, właśnie 500 zł.

> Miałem tez szkodę, niewielka ale poszła całka. Wypłata wystarczyła mi jednak na naprawę auta.

Ile warte było auto, ile zapłaciłeś składki i ile Ci wypłacili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile warte było auto, ile zapłaciłeś składki i ile Ci wypłacili?

Teraz po pięciu latach to mogę podac tylko szacunkowo, bo ani auta ani dokumentów tego ubezpieczenia (Generalli) już nie mam. Wartość z polisy 3,5 tys zł, szkoda 2,8 tys zł i tyle wypłacono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie liczy się, niestety.

zalezy od ubezpieczyciela, ale raczej nie nalezy sie spodziewac przeliczania 1:1. Kolega ostatnio bral AC na kolejne auto i cos mowile ze przy max znizkach na OC dostal 20% na AC (ale gdzie to nie pomne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego jak ktoś ma w plananch zakup droższego auta to warto płacić małe składki za AC w starym

> pojeździe dla samych zniżek.

ja tam uwazam ze AC warto placic wink.gif - zawsze w razie "W" cos tam sie odzyska... nawet jesli mialby byc na niedrogi rower wink.gif

a dodatkowo na tanim aucie mozna sobie nazbierac % i jak wpadnie lepsze auto to bedzie jak znalazl wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz po pięciu latach to mogę podac tylko szacunkowo, bo ani auta ani dokumentów tego

> ubezpieczenia (Generalli) już nie mam. Wartość z polisy 3,5 tys zł, szkoda 2,8 tys zł i tyle

> wypłacono.

Nie liczyli wraku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tam uwazam ze AC warto placic - zawsze w razie "W" cos tam sie odzyska... nawet jesli mialby

> byc na niedrogi rower

> a dodatkowo na tanim aucie mozna sobie nazbierac % i jak wpadnie lepsze auto to bedzie jak znalazl

Ja -nie chwaląc się -na aucie za 3,5 tys zł uzbierałem 60% zniżek i kupiłem auto za 90 tys zł......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tam uwazam ze AC warto placic - zawsze w razie "W" cos tam sie odzyska... nawet jesli mialby

> byc na niedrogi rower

No ale z drugiej strony jak masz w ciągu trzech lat zapłacić wartość auta, to chyba nie bardzo wink.gif

> a dodatkowo na tanim aucie mozna sobie nazbierac % i jak wpadnie lepsze auto to bedzie jak znalazl

A to tak ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> tak sie zastanawiam, jest sens opłacać? Jak jest z likwidacją szkód? Wczoraj strzeliłem Puntem

> młodego Jelenia, a jak wiadomo z takich kolizji nie można liczyć na jakiekolwiek odszkodowanie

> z Koła łowieckiego, zawsze Ci spuszczą na drzewo w prymitywny sposób. Szkody jakie mam na

> szczęście nie są duże, z auta można normalnie korzystać do roboty błotnik i maska w sumie ok

> 700zł. Z racji że trochę jeźdżę średnio 30kkm-40kkm/rocznie pomyślałem nad AC. Zresztą i tak

> za 2tyg kończy mi się OC, więc jest okazja rozeznać się w temacie. Co takie podstawowe

> ubezpieczenie AC obejmuje? Jak jest z likwidacją szkód? Pytam bo jestem zielony w temacie

Moim zdaniem AC jest nieopłacalne w przypadku aut poniżej 10 tys. PLN. No chyba że jakieś miniAC żeby nałapać zniżek do kolejnego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego jak ktoś ma w plananch zakup droższego auta to warto płacić małe składki za AC w starym

> pojeździe dla samych zniżek.

Jak ktos kupuje drozsze auto (w miare nowe, a nie pelnoletniego maybacha) i sie postara to zawsze znajdzie TU, ktore przepisze znizki z OC, przynajmniej ja juz 3x znalazlem.

Jak ktos bierze nowke i tak dostanie pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W takim pakiet wychodzi taniej niż zwykłe AC z full zniżkami.

pod warunkiem ze lapiesz sie na pakiet wink.gif , a ztcp to max 3letnie sie lapia, wiec wiekszosc "prestiżów" juz sie na pakiet nie lapie, a to mimo wszystko nadal drogie (przynajmniej sercu) auta grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pod warunkiem ze lapiesz sie na pakiet , a ztcp to max 3letnie sie lapia, wiec wiekszosc

> "prestiżów" juz sie na pakiet nie lapie, a to mimo wszystko nadal drogie (przynajmniej sercu)

> auta

Sorry, zakładałem że to auto za 90 tyś to nówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zalozenie bledne - nawet ostatnio ktos tu dyskutowal o uzywanym RS6 za ponad 200kpln

Z pakietem na max 3 latka tez zalozenie bledne, dostalem na max 5 latka.

Poza tym, jak juz pisalem 3 krotnie przepisali mi znizki z OC na AC jako 1:1, wiec jak sie poszuka to sie znajdzie (chyba, ze za kazdym razem farta mialem i na jakas promo trafialem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> tak sie zastanawiam, jest sens opłacać? Jak jest z likwidacją szkód? Wczoraj strzeliłem Puntem

> młodego Jelenia, a jak wiadomo z takich kolizji nie można liczyć na jakiekolwiek odszkodowanie

> z Koła łowieckiego, zawsze Ci spuszczą na drzewo w prymitywny sposób. Szkody jakie mam na

> szczęście nie są duże, z auta można normalnie korzystać do roboty błotnik i maska w sumie ok

> 700zł. Z racji że trochę jeźdżę średnio 30kkm-40kkm/rocznie pomyślałem nad AC. Zresztą i tak

> za 2tyg kończy mi się OC, więc jest okazja rozeznać się w temacie. Co takie podstawowe

> ubezpieczenie AC obejmuje? Jak jest z likwidacją szkód? Pytam bo jestem zielony w temacie

miałem AC na dziesięcioletnie stilo. Kwota na polisie 10 tys. pln. W grudniu żona rozwaliła auto. Wyceniono, że przed szkodą było warte 9600pln. (bo polisa była zawierana w kwietniu i od tego czasu straciło na wartości). Szkoda oczywiście całkowita. Wartość wraku wycenili na 3500 pln, przelali mi więc 6100pln. Potem wskazali firmę, która odkupi wrak. Z tym, że firma chciała dać za niego 2900pln. Więc sprzedałem za tyle, a ubezpieczyciel zwrócił 600 pln różnicy. Tak wygląda likwidacja szkody z AC w dziesięcioletnim aucie. Odzyskałem prawie całą kwotę i nie musiałem się sam bujać z wrakiem, więc chyba zadziałało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mbanku AC dają chyba do 12lat.

Warto kupować AC ale z ochroną zniżek (bo potem nie trzeba się przejmować "eee chyba nie warto głosić bo składka wzrośnie..." tylko głosisz i się nie przejmujesz).

Ja w ciągu ostatnich dwoch lat, dwa razy z AC korzystałem, pierwszy raz - kamień w szybę uderzył, drugi raz - przy cofaniu auto "z nikąd" się pojawiło (przydało się OC+AC z ochroną zniżek) - uszkodzenie zderzaka.

Niestety tak jak u mnie wtedy składka trochę kosztuje - ok. 1100zl (ale to OC+AC, NNW, ochrony zniżek, ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z pakietem na max 3 latka tez zalozenie bledne, dostalem na max 5 latka.

> Poza tym, jak juz pisalem 3 krotnie przepisali mi znizki z OC na AC jako 1:1, wiec jak sie poszuka

> to sie znajdzie (chyba, ze za kazdym razem farta mialem i na jakas promo trafialem).

nie wiem, az tak nie sledze wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Alfa 156 z 2000 roku przy pełnych zniżkach - płacę ok 350 zł, wartość auta to 5.200 zł.

> Czy warto? Trudno odpowiedzieć - "stracić" 350 czy 5.000?

masz ciągłość AC? Czy AC płacisz od niedawna na to auto czy po prostu już dobre parę lat masz ten samochód i opłacasz AC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Różnie bywa, ale generalnie TU bardzo nie chcą sprzedawać AC na starsze auta (pomijając

> kontynuację, chociaż przy kontynuacji też sprawa często jest nieopłacalna). Np. w Krakowie za

> 15-letniego Golfa wartości 7 kzł wyliczyli 4 kzł No bo kradną na potęgę...

mnie na 12 letniego helmuta pakiet z pełnym ac w pzu kosztuje 11% wartości .... z mini ac to koszt koło 7% hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i nie płaciłeś wcześniej AC na inne auto? bo wychodzi że składke AC wyliczyli Ci na ok 6-7%

> wartości auta

tak mam inne auto w tej samej firmie - wszystko dzięki serce.gif, która potrafi coś takiego wyczarować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.