Skocz do zawartości

Poszkodowany w kolizji - co dalej?


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Przy próbie skrętu w lewo dostałem dziś strzał w tył frown.gif przez co zostałem wypchnięty na środek drogi i zaliczyłem drugiego dzwona tym razem w przód. frown.gif

Sprawca ma OC w Hestia, właśnie zgłosiłem szkodę.

Na 100% szkoda całkowita.

Miał ktoś do czynienia z tą ubezpieczalnią?

Na co zwrócić uwagę?

Nie miałem nigdy do czynienia z wypłatą szkody z oc, a auto jest niskiej wartości. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy próbie skrętu w lewo dostałem dziś strzał w tył przez co zostałem wypchnięty na środek drogi

> i zaliczyłem drugiego dzwona tym razem w przód.

> Sprawca ma OC w Hestia, właśnie zgłosiłem szkodę.

> Na 100% szkoda całkowita.

> Miał ktoś do czynienia z tą ubezpieczalnią?

> Na co zwrócić uwagę?

> Nie miałem nigdy do czynienia z wypłatą szkody z oc, a auto jest niskiej wartości.

mozesz zainstalowac sobie aplikacje generali(sklep play) zeby podgladnac sobie wartosc auta w eurotax.

klasycznie to wyglada tak ze nisko wyceniaja auto przed wypadkiem a wysoko złom który ci został i wypłacaja roznice - przy szkodzie całkowitej.

np przed 5000, po 3000 i do reki dostajesz 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy próbie skrętu w lewo dostałem dziś strzał w tył przez co zostałem wypchnięty na środek drogi

> i zaliczyłem drugiego dzwona tym razem w przód.

Skoro możesz tu pisać, to masz duży powód do radości. Dostałeś od losu drugą szansę. Niejeden już po takim zdarzeniu odjechał w worku. Wystarczy mocniej skręcona kierownica i ciężarówka z przeciwka...

A na co zwrócić uwagę, by nie dać się wydymać zbyt mocno już Koledzy napisali. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem złe wspomnienia z Ergo Hestia , sprawa musiała trafić do sądu aby ubezpieczyciel chciał coś wypłacić , jak na razie czekam na kase frown.gif masakra , u mnie chodziło o większą kasę to może dla tego frown.gif , pozdrawiam i życze powodzenia z bandą idiotów w Hestii smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy próbie skrętu w lewo dostałem dziś strzał w tył przez co zostałem wypchnięty na środek drogi

> i zaliczyłem drugiego dzwona tym razem w przód.

> Sprawca ma OC w Hestia, właśnie zgłosiłem szkodę.

> Na 100% szkoda całkowita.

> Miał ktoś do czynienia z tą ubezpieczalnią?

> Na co zwrócić uwagę?

> Nie miałem nigdy do czynienia z wypłatą szkody z oc, a auto jest niskiej wartości.

bez foto się nie liczy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Będe złośliwy... nie nauczyli że jak się czeka na lewoskręt to koło zostają na wprost? Nie jeden przez skręcone koła stracił życie...

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będe złośliwy... nie nauczyli że jak się czeka na lewoskręt to koło zostają na wprost? Nie jeden

> przez skręcone koła stracił życie...

> Krawiec

Bodajże w Kanadzie można wysoki mandat za skręcone koła wyłapać palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na co zwrócić uwagę?

Możesz próbować pociągnąć ich za uszczerbek na zdrowiu o ile jakiś poniosłeś.

Cudów się jednak nie spodziewaj: mi za zerwane wiązadła kręgosłupa części lędźwiowej ERgo zaproponowała 1000zł i podniosła o 500zł po przedstawieniu kwitów z rehabilitacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz próbować pociągnąć ich za uszczerbek na zdrowiu o ile jakiś poniosłeś.

> Cudów się jednak nie spodziewaj: mi za zerwane wiązadła kręgosłupa części lędźwiowej ERgo

> zaproponowała 1000zł i podniosła o 500zł po przedstawieniu kwitów z rehabilitacji.

Ważne też, że szkody zdrowotne mogą ujawnić się później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będe złośliwy... nie nauczyli że jak się czeka na lewoskręt to koło zostają na wprost? Nie jeden

> przez skręcone koła stracił życie...

> Krawiec

Akurat skręcone koła niewiele zmieniają jeśli dostanie się w narożnik, zwłaszcza, jeśli trzymasz hamulec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ważne też, że szkody zdrowotne mogą ujawnić się później.

1,5kpln to i tak więcej niż z pracowego NNW - tam nie dostałem nic, bo NNW bazuje na tabelach ZUS, a w tych moja dolegliwość nie występuje, ergo: nie ma zerwanych wiązadeł kręgosłupa w tabelach ZUS = nie ma uszczerbku na zdrowiu sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1,5kpln to i tak więcej niż z pracowego NNW - tam nie dostałem nic, bo NNW bazuje na tabelach ZUS,

> a w tych moja dolegliwość nie występuje, ergo: nie ma zerwanych wiązadeł kręgosłupa w tabelach

> ZUS = nie ma uszczerbku na zdrowiu

Moge wiedzieć co to za firma ??

Znaczy ta ubezpieczeniowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generali

Witaj w klubie niezadowolonych klientów no.gif. Trzy m-ce czekam na naprawę motocykla. Zgłosiłem się do Rzecznika Praw Ubezpieczeniowych oraz Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. Urząd proponuje mi przeprowadzenie mediacji, a w razie braku kompromisu, zgłoszenie się do Sądu Polubownego. A miała być szybko załatwiona bezgotówkowa naprawa kilku elementów, a wyszło jak zwykle no.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witaj w klubie niezadowolonych klientów . Trzy m-ce czekam na naprawę motocykla. Zgłosiłem się do

> Rzecznika Praw Ubezpieczeniowych oraz Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. Urząd proponuje mi

> przeprowadzenie mediacji, a w razie braku kompromisu, zgłoszenie się do Sądu Polubownego. A

> miała być szybko załatwiona bezgotówkowa naprawa kilku elementów, a wyszło jak zwykle .

A załatwiasz sam czy przez prawnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A załatwiasz sam czy przez prawnika?

Będę to prowadził razem z ASO- szef zgodził się na tę formę. Czekam jeszcze na ostateczną odpowiedź z TU Generali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będę to prowadził razem z ASO- szef zgodził się na tę formę. Czekam jeszcze na ostateczną odpowiedź

> z TU Generali.

Weź prawnika, za 200zł napisze odpowiednie pismo wezwanie przedsądowe i dostaniesz kase na konto w tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź prawnika, za 200zł napisze odpowiednie pismo wezwanie przedsądowe i dostaniesz kase na konto w

> tydzień.

Prawnik wysłał już im takie wezwanie, dając 14 dni na odpowiedź. Zero odzewu. Czekam tylko na potwierdzenie, że nadal negują polerkę błotnika, wymianę zgiętej dźwigni zmiany biegów i zwrot kosztów transportu motocykla do serwisu. Łącznie chodzi o prawie 1 kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawnik wysłał już im takie wezwanie, dając 14 dni na odpowiedź. Zero odzewu. Czekam tylko na

> potwierdzenie, że nadal negują polerkę błotnika, wymianę zgiętej dźwigni zmiany biegów i zwrot

> kosztów transportu motocykla do serwisu. Łącznie chodzi o prawie 1 kzł.

Wezwanie przedsądowe do zapłaty, a potem pozew. Nic innego nie zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wezwanie przedsądowe do zapłaty, a potem pozew. Nic innego nie zostaje.

Jutro jadę do Sądu zapytać, czy można to zrobić w trybie uproszczonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przydał by się chyba prawnik.

Nie będę brał w tak prostej sprawie. Sam poprowadziłem już kiedyś sprawę cywilną i wygrałem, więc znów spróbuję swoich sił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witaj w klubie niezadowolonych klientów . Trzy m-ce czekam na naprawę motocykla. Zgłosiłem się do

> Rzecznika Praw Ubezpieczeniowych oraz Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. Urząd proponuje mi

> przeprowadzenie mediacji, a w razie braku kompromisu, zgłoszenie się do Sądu Polubownego. A

> miała być szybko załatwiona bezgotówkowa naprawa kilku elementów, a wyszło jak zwykle .

Napisz jeszcze do Strasburga facepalm%5B1%5D.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.