Skocz do zawartości

stopnie drewniane na schody betonowe


robertinio

Rekomendowane odpowiedzi

Ile powinno kosztować wykonanie stopni na schody betonowe (bez podstopnic i bez listew bocznych)

Mam na myśli 16 stopni przy schodach zabiegowych ze zdjęcia.

Mam ofertę na 5600 zł brutto za dębowe z robotą, wybarwieniem i lakierowaniem.

20150120-080943.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile powinno kosztować wykonanie stopni na schody betonowe (bez podstopnic i bez listew bocznych)

> Mam na myśli 16 stopni przy schodach zabiegowych ze zdjęcia.

> Mam ofertę na 5600 zł brutto za dębowe z robotą, wybarwieniem i lakierowaniem.

4 lata temu tyle zapłaciłem ale z listwami bocznymi , podstopnicami , barierką na górze i poręczą ale schody mniej skomplikowane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile powinno kosztować wykonanie stopni na schody betonowe (bez podstopnic i bez listew bocznych)

> Mam na myśli 16 stopni przy schodach zabiegowych ze zdjęcia.

> Mam ofertę na 5600 zł brutto za dębowe z robotą, wybarwieniem i lakierowaniem.

Tak jak tu radzi kolega, robota w drewnie bardzo przyjemna. Co do ceny sasiedzi za podobne schody jak kolega placili 5600, ale ze wszystkim, łącznie z barierkami. Ja sobie zrobilem centralnie po taniosci, z desek podlogowych z Castoramy, taka prowizorka. Wyszlo super, dokad sie to nie rozleci to nie zmieniam, a lacznie z narzedziemi (szlifierka tasmowa, sciski, pedzle, materialy do elektronarzedzi) koszt wyszedl ok. 800 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile powinno kosztować wykonanie stopni na schody betonowe (bez podstopnic i bez listew bocznych)

> Mam na myśli 16 stopni przy schodach zabiegowych ze zdjęcia.

> Mam ofertę na 5600 zł brutto za dębowe z robotą, wybarwieniem i lakierowaniem.

przy prostych biegach schodow dobra cena, to 300-350zl za stopien, przy czym cena obejmuje trep, podstopnice, brudniki, pochwyt, tralki i montaz. To cena u stolarzy. W firmach renomowanych +100%, a w Marchewce +300%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak tu radzi kolega, robota w drewnie bardzo przyjemna. Co do ceny sasiedzi za podobne schody

> jak kolega placili 5600, ale ze wszystkim, łącznie z barierkami. Ja sobie zrobilem

> centralnie po taniosci, z desek podlogowych z Castoramy, taka prowizorka. Wyszlo super,

> dokad sie to nie rozleci to nie zmieniam, a lacznie z narzedziemi (szlifierka tasmowa,

> sciski, pedzle, materialy do elektronarzedzi) koszt wyszedl ok. 800 zl.

jesli zamierza miec giety pochwyt, to ciezko widze to samemu robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chodzi o same stopnie, czyli takie coś

> To w tej cenie bym sobie kupił piłę, sam wyciął i jeszcze na flache by zostało

Prawie. Zrobilem jak piszesz, tylko jeszcze podjechałem do stolarza, zeby mi wyfrezował w nich na dole z przodu rowek na podstopnice. Do betonu mocowane na piance rozpręznej dwoma kołkami kazdy, z otworami zaślepionymi korkami z tego samego drewna. 20 lat intemsywnego uzywania i nie skrzypią i się nie bujają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile powinno kosztować wykonanie stopni na schody betonowe (bez podstopnic i bez listew bocznych)

> Mam na myśli 16 stopni przy schodach zabiegowych ze zdjęcia.

> Mam ofertę na 5600 zł brutto za dębowe z robotą, wybarwieniem i lakierowaniem.

Rok temu za kompletnie obłożone schody zabiegowe zapłaciłem 6 000 zł. Jesion.

Sąsiadka za schody z dębu zapłaciła 14 000 zł zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rok temu za kompletnie obłożone schody zabiegowe zapłaciłem 6 000 zł. Jesion.

> Sąsiadka za schody z dębu zapłaciła 14 000 zł

Z czego, to jedno, jak, to drugie zlosnik.gif

Niezyjacy już sąsiad położył za cięzkie pieniadze schody dębowe, tylko po kilkunastu latach wszystkie trepy zaczęły się bujać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile powinno kosztować wykonanie stopni na schody betonowe (bez podstopnic i bez listew bocznych)

> Mam na myśli 16 stopni przy schodach zabiegowych ze zdjęcia.

> Mam ofertę na 5600 zł brutto za dębowe z robotą, wybarwieniem i lakierowaniem.

3000. Rok temu. Dębowe, 15 szt. Z kolorem, lakierem i montażem. Same stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Ile powinno kosztować wykonanie stopni na schody betonowe (bez podstopnic i bez listew bocznych)

Touche. Tylko pytanie, jak mozna mówić o wykonaniu stopni na schody betonowe bez podstopnic? I nie chodzi o materiał na podstopnice, ale trzeba znac ich wymiary, zeby trepy odpowiednio podfrezować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Touche. Tylko pytanie, jak mozna mówić o wykonaniu stopni na schody betonowe bez podstopnic? I nie

> chodzi o materiał na podstopnice, ale trzeba znac ich wymiary, zeby trepy odpowiednio

> podfrezować.

Ja mam bez podstopnic, same trepy. A podstopnice malowane farbą szorowalną, od zrobienia (jakoś w sierpniu) jeszcze nie myte, nie było potrzeby. Co prawda małych szkodników w domu brak, jest tylko pies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Touche. Tylko pytanie, jak mozna mówić o wykonaniu stopni na schody betonowe bez podstopnic? I nie

> chodzi o materiał na podstopnice, ale trzeba znac ich wymiary, zeby trepy odpowiednio

> podfrezować.

A może po prostu nie będzie dawał podstopnic niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może po prostu nie będzie dawał podstopnic

W mojej ocenie wygląda to świetnie, u sąsiadów gdzie całe schody są zabudowane jest jak dla mnie za dużo drewna, ale wiadomo, kwestia indywidualnych preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może po prostu nie będzie dawał podstopnic

podstopnic nie chce, balustrada oczywiście musi być (chcemy z nierdzewki)

za pomysły w stylu kup piłę i zrób sam dziękuję - wolę komuś zapłacić a w tym czasie zarobić pieniądze w swojej codziennej pracy.

Myślicie że za te dębowe stopnie bez podstopnic 5600 zł to dobra cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam bez podstopnic, same trepy. A podstopnice malowane farbą szorowalną, od zrobienia (jakoś w

> sierpniu) jeszcze nie myte, nie było potrzeby. Co prawda małych szkodników w domu brak, jest

> tylko pies.

Ale w takim razie jakos ten beton zacieraleś czy tynkowales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile powinno kosztować wykonanie stopni na schody betonowe (bez podstopnic i bez listew bocznych)

> Mam na myśli 16 stopni przy schodach zabiegowych ze zdjęcia.

> Mam ofertę na 5600 zł brutto za dębowe z robotą, wybarwieniem i lakierowaniem.

Myślę że cena mogłaby być niższa odrobinę ale tragedii nie ma. Ja za całe stopnie dębowe z balustradami (bez podstopnic) z montażem dałem 12000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę że cena mogłaby być niższa odrobinę ale tragedii nie ma. Ja za całe stopnie dębowe z

> balustradami (bez podstopnic) z montażem dałem 12000

za jedno piętro ?

to chyba sporo jak bez podstopnic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za jedno piętro ?

> to chyba sporo jak bez podstopnic ?

Tfu...nie stopnie tylko schody. Z mocowaniem do ściany. Nie miałem betonowych. Nie wiem czy drogo ale firma robila podłogę, listwy meble no i schody. Zależało mi mieć jeden kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podstopnic nie chce, balustrada oczywiście musi być (chcemy z nierdzewki)

> za pomysły w stylu kup piłę i zrób sam dziękuję - wolę komuś zapłacić a w tym czasie zarobić

> pieniądze w swojej codziennej pracy.

> Myślicie że za te dębowe stopnie bez podstopnic 5600 zł to dobra cena ?

Napisałem, że ja bym tak zrobił. Jeśli nie przewidujesz tam potem podstopnic itp. to w sumie tylko kawałki drewna pobejcowane i polakierowane. Wydaje mi się, że to za duża kwota.

Jeśli chcesz balustradę z nierdzewki to poinformuj o tym stolarza - uzgodnicie jakieś potrzebne punkty mocowania, może to mieć wpływ na konstrukcję stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisałem, że ja bym tak zrobił. Jeśli nie przewidujesz tam potem podstopnic itp. to w sumie tylko

> kawałki drewna pobejcowane i polakierowane. Wydaje mi się, że to za duża kwota.

> Jeśli chcesz balustradę z nierdzewki to poinformuj o tym stolarza - uzgodnicie jakieś potrzebne

> punkty mocowania, może to mieć wpływ na konstrukcję stopni.

Schody dość wąskie się wydają więc pewnie balustradę będą mocowali z boku stopnia wink.gif Patrząc na te schody to stolarz jeszcze ogarnie ale ślusarzowi przy balustradzie współczuję zlosnik.gif Ja bym powiedział cenę zaporową a zrobiłem w swoim życiu kilometry różnych balustrad grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w takim razie jakos ten beton zacieraleś czy tynkowales?

Dawałem pytę GK, bo niestety (albo i stety, bo gładzi to za bardzo nie lubię robić) moje majstry od schodów nie popisali się zbytnio z rozplanowaniem schodów i musiałem sporo nadkładać. Poglądowe zdjęcia:

Edit: Aha, jak już wspominałem, jest to prowizorka, żeby nie wnosić pyłu ze betonowych schodów na górę. Ale w mojej opinii wyszło całkiem całkiem. Jak się dorobimy to zmienię system z sosnowego na coś twardszego, bo jednak przy psie sosna mocno się rysuje.

W trakcie:

288262300-image009.jpg

Po wszystkim:

288262300-image003.jpg

post-17081-14352528871756_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chodzi o same stopnie, czyli takie coś

> To w tej cenie bym sobie kupił piłę, sam wyciął i jeszcze na flache by zostało

Ja mam taki plan, ale wcześniej też mocno się postarałem by schody miały tylko kąty proste, takich trójkącików to już by mi się nie chciało wycinać. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie brudza się te podstopnice od butów/kapci?

Tak jak wcześniej pisałem, od sierpnia nie ma sladow, pantofle z reguły są czyste, w butach nie chodzimy po domu. Poza tym jak stawiasz stopę to raczj na krawędzi stopnia niż przy podstopnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dawałem pytę GK, bo niestety (albo i stety, bo gładzi to za bardzo nie lubię robić) moje majstry od

> schodów nie popisali się zbytnio z rozplanowaniem schodów i musiałem sporo nadkładać.

> Poglądowe zdjęcia:

> Edit: Aha, jak już wspominałem, jest to prowizorka, żeby nie wnosić pyłu ze betonowych schodów na

> górę. Ale w mojej opinii wyszło całkiem całkiem. Jak się dorobimy to zmienię system z

> sosnowego na coś twardszego, bo jednak przy psie sosna mocno się rysuje.

> W trakcie:

> Po wszystkim:

Czym wyrównywałeś schody i jak grubo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile powinno kosztować wykonanie stopni na schody betonowe (bez podstopnic i bez listew bocznych)

> Mam na myśli 16 stopni przy schodach zabiegowych ze zdjęcia.

> Mam ofertę na 5600 zł brutto za dębowe z robotą, wybarwieniem i lakierowaniem.

Ale wycudowane, to tak w projekcie było czy tak chłopakom wyszło? zlosnik.gif

Cena jak cena. Pytanie jakiej klasy to fachowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale wycudowane, to tak w projekcie było czy tak chłopakom wyszło?

> Cena jak cena. Pytanie jakiej klasy to fachowiec.

nie wycudowane tylko prefabrykat betonowy, każdy dostaje takie same schody.

wizualnie mi się podobają tylko trzeba je wykończyć i właśnie nad tym myślę teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stopień to tak naprawdę trep i podstopnica, z odpowiednim podfrezowaniem rowków.

Trep to stopień, podstopnica to podstopnica. To są dwa rożne elementy i nie stanowią całości/kompletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie im bardziej się "lepi" zaprawa tym lepiej

Ja tam nie wiem, ściągałem ją po listwach to się nie rozprowadzała równo,tylko robiło doły albo górki. Kolega Olleo chyba też tej samej używał i też na to narzekał. Miałem kiedyś inną, chyba z Atlasa, to po przejechaniu szpachlą było idealnie równo. Tu nie ważne czy rzadka, czy gęsta, robiło się kijowo. Ale dałem radę, tylko się owkurzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.