Skocz do zawartości

czy E30 to już klasyk ?


tygrysek86

Rekomendowane odpowiedzi

> Jeśli to klasyk, to znaczyłoby, że okoliczni rolnicy to koneserzy klasyków.

A to zależy od stanu auta wink.gif

Kumpel kupił E30, zrobił blachę od podstaw, polakierował, wsadził silnik 2.5 ,położył nisko, piękne felgi dołożył i śmiem twierdzić że wyszedł bardzo ładny klasyk ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o taki:

> BMW E30

> czy to jest klasyk ?

> czy jeszcze nie i szukać e21 ?

tak, e30 to klasyk (pod pewnymi warunkami)

nie, ten z linka to nie klasyk

imho e30 tylko seryjne i mocne

więc wszelkie 316, 318, diesle i wszystkie swapy odpadają na starcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to zależy od stanu auta

> Kumpel kupił E30, zrobił blachę od podstaw, polakierował, wsadził silnik 2.5 ,położył nisko, piękne

> felgi dołożył i śmiem twierdzić że wyszedł bardzo ładny klasyk

Klasyka cechuje jak największa zgodność z oryginałem. e30 MUSI stać na bliskich seryjnym oponach, które dziś się nazywa balonami. Obniżenie? Tylko delikatne, żadne tam włóczenie podwoziem w miejscach, gdzie rzucona przez gówniarza żyletka spowoduje "i...utkłem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klasyka cechuje jak największa zgodność z oryginałem. e30 MUSI stać na bliskich seryjnym oponach,

> które dziś się nazywa balonami. Obniżenie? Tylko delikatne, żadne tam włóczenie podwoziem w

> miejscach, gdzie rzucona przez gówniarza żyletka spowoduje "i...utkłem".

a guzik tam "klasyka cechuje". słyszałeś o trendzie, czy stylu odnawiania: "Resto-mod"? nie ma reguł. e30 się ładnie starzeje, ale w PL ma negatywną łatkę... no ale nabiera wartości już od kilku lat... a równolatek Audi 80, jest zbyt jajowaty na klasyka i dalej kupujesz to na wagę...

tak samo zobacz że E21 prawie nie ma, bo nikt tego nie lubi. a jest wiekowo bliżej "klasyka"... a E30 masa ludzi ratuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> E21 prawie nie ma, bo nikt tego nie lubi.

E21 nie ma, bo E21 zgniły zlosnik.gif

E30 to dupowóz który można utrzymywac w stanie "do użytku" za paczkę fajek, poczekajmy aż się skończą części na allegro to zobaczymy ile ludzi będzie dalej "dbać" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jedyne e30 które może być lokatą to E30M które jeszcze 10-5 lat temu chodziły po ok 60 tys,

> obecnie ... ooooo Panie.

ja bym zaryzykował M5 E34, jeszcze są tanie, ale wydaje mnie się że już niedługo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to zależy od stanu auta

> Kumpel kupił E30, zrobił blachę od podstaw, polakierował, wsadził silnik 2.5 ,położył nisko, piękne

> felgi dołożył i śmiem twierdzić że wyszedł bardzo ładny klasyk

znaczy wyszło coś co na dłuższą metę jest stungowanym swapem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klasyka cechuje jak największa zgodność z oryginałem. e30 MUSI stać na bliskich seryjnym oponach,

> które dziś się nazywa balonami.

Dlaczego? Wg mnie klasyk musi mieć za duże i za szerokie koła , dopiero wtedy wygląda swietnie cool.gifcool.gifcool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a równolatek Audi 80, jest zbyt jajowaty na klasyka i dalej kupujesz to na

> wagę...

80 B3 ciezko znalezc cos sensownego, nawet szrotow jest malo, E30 jest wiekszy wybor, ale tez glownie padaki. Na drodze czesciej widac stara trojke niz Audi z tamtych lat.

80 B4 jest sporo wiekszy wybor, ale to juz za nowe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jedyne e30 które może być lokatą to E30M które jeszcze 10-5 lat temu chodziły po ok 60 tys,

> obecnie ... ooooo Panie.

jeszcze 333i z RPA

plus takie kwiatki jak oryginalne E30 Hartge czy Baur Topcabriolet

takich coraz mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze 333i z RPA

> plus takie kwiatki jak oryginalne E30 Hartge czy Baur Topcabriolet

badałem temat baura 5 lat temu. mało tego, i to mnie zainteresowało...ale to jest tak paskudne że nic dziwnego smile.gif

> takich coraz mniej

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> badałeś złego BAURA

w sumie kazdy jest zły. wątek o e30... ale ja wcale nie lubie tych bmek z dziwnymi oznaczeniami smile.gif ino E9 lub 6tka pierwsza są fajne smile.gif z tamtej epoki wolałbym Merca, który wtedy był w pełni dojrzałym producentem, a BMW trochę się tak dopiero odnajdywało w swojej niszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tamtej epoki wolałbym Merca, który wtedy był w pełni

> dojrzałym producentem, a BMW trochę się tak dopiero odnajdywało w swojej niszy.

jako posiadacz jednego i drugiego nie zgodzę się z tą opinią zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.