Skocz do zawartości

smoła z naprawy drogi na lakierze.. czym usunąc?


delco

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak w tytule.. w sumie sporo bo cąly dół drzwi po jednej stronie w licznych kropkach - da radę

> amatorsko? jakimś srodkiem? czy do fachowca - i za ile wtedy?

Witaj!

Na przykład olej napędowy, benzyna-trochę za sucha.

Usunąć smołę nie jest problem, pamiętaj o dokładnym usunięciu rozpuszczalników i później wosku na lakierze.

Pozdrawiam,

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dekabit?

Przepraszam, pomyliłem nazwy, w trakcie hydroizolacji kilku elementów budynku jestem blush.gif

Decabit lub coś podobnego ok.gif

Preparat w motoryzacyjnym kupisz, spray do usuwania smoły 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować naftą, bo dostaniesz ją w jakimś markecie budowlanym.

Decabit jest szansa dostać na stacji benzynowej, najszybciej na Orlenie.

Jeśli zdecydujesz się na zakupy w dobrym sklepie internetowym z kosmetykami samochodowymi, to raczej każdy środek z działu "Usuwanie smoły" sobie poradzi. Ale Prickbort mac 124 jest jednym z najlepszych i w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w tytule.. w sumie sporo bo cąly dół drzwi po jednej stronie w licznych kropkach - da radę

> amatorsko? jakimś srodkiem? czy do fachowca - i za ile wtedy?

30 lat temu jechaliśmy na wczasy FWP maluchem w kolorze piasek pustyni z Wawy do Niechorza. Po drodze był kawałek drogi świeżo po remoncie. Jak ojciec zobaczył jak wygląda maluch po przyjeździe - złapał się za głowę. 2 dni spędził na czyszczeniu malucha. Czyścił MASŁEM. Problem był w tym, że masło wtedy było na kartki. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... 2 dni spędził na czyszczeniu malucha. Czyścił MASŁEM.

> Problem był w tym, że masło wtedy było na kartki.

Trzeba było zostawić. W Maluchu to byłoby dodatkowe, darmowe zabezpieczenie antykorozyjne.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decabit daje radę, działa na pewno lepiej niż benzyna lakowa i nafta bo próbowałem.

Ale ostrożnym raczej też być polecam bo jak pryskałem jak leci (nie zależało mi) to popryskałem zmęczony już życiem metalizowany emblemat 'Punto' i jak go potem przetarłem to 'chrom' się troszku starł, ale teraz jest nowy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale dużo droższy niż butelka benzyny lakowej za 3pln, a w niczym od niej nie jest lepszy.

Dzieki wszystki za porazy.. ale jeszcze jedno pytanie - czy wszystkie te srodki to na zasadzie buteleczka + wszmatka? czy jest jakas obcja typu popsikac poczekać i umyc karcherem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki wszystki za porazy.. ale jeszcze jedno pytanie - czy wszystkie te srodki to na zasadzie

> buteleczka + wszmatka? czy jest jakas obcja typu popsikac poczekać i umyc karcherem?

Ja kiedyś miałem tak jakby ktoś wiadrem chlusnął. Miękkie ściereczki (stare t-shirty) moczyłem w lakowej i delikatnie zdejmowałem smołę. NIE TRZEĆ za mocno. zabrudzoną ścierkę wymienić. Na koniec jak juz nie ma smoły. Umyć szamponem i nawoskować. Nie będzie śladu. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki wszystki za porazy.. ale jeszcze jedno pytanie - czy wszystkie te srodki to na zasadzie

> buteleczka + wszmatka? czy jest jakas obcja typu popsikac poczekać i umyc karcherem?

Zacząć od przeczytania instrukcji, gdzie będzie, że w cieniu praca i w przewiewie, miękką szmatką delikatnie, nie dopuścić do zaschnięcia, po usunięciu smoły aktywna piana i myjka lub wąż ogrodowy.

Na koniec dobry wosk.

Nie zaciągać się, a na dłonie rękawiczki ochronne.

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Dzieki za radę tani nie jest ale działa rewelacyjnie...

> A w końcu mój czas tez ma dla mnie swoja cenę...

działa rewelacyjnie, ale tani też przecież jest - 30 zł za litr, a wystarcza na kilka aut..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w tytule.. w sumie sporo bo cąly dół drzwi po jednej stronie w licznych kropkach - da radę

> amatorsko? jakimś srodkiem? czy do fachowca - i za ile wtedy?

Ja kiedyś załatwiłem smola auto, zadzwoniłem do zarządu dróg i dowiedziałem się która firma jest odpowiedzialna za dany odcinek. Telefon do firmy - kazali oddać auto do myjni wziąść rachunek (nawet nie fakturę) i przesłać do nich mailem wraz z numerem konta. Pieniądze za 2 dni były na koncie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W porównaiu do ceny radzonej także benzyny lakowej jest drogi...Ale to zupelnie nie o to chodzi IMO

> wart jest ceny...

wart, wart

ja miałem błotnik plastikowy w Scenicu pochlapany smołą, tak że była warstwa grubości może 3-4 mm i wszystko zeszło po 3 użyciach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W porównaiu do ceny radzonej także benzyny lakowej jest drogi...Ale to zupelnie nie o to chodzi IMO

> wart jest ceny...

Fajnie, że się przekonałeś do użycia porządnego, sprawdzonego środka i jesteś zadowolony smile.gif

Jak czytam te porady rodem z PRL, to zupełnie nie rozumie dlaczego ludzie koniecznie chcą sobie życie utrudniać,

skoro są już dostępne skuteczne i bezpieczne środki do czyszczenia lakieru niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kiedyś załatwiłem smola auto, zadzwoniłem do zarządu dróg i dowiedziałem się która firma jest

> odpowiedzialna za dany odcinek. Telefon do firmy - kazali oddać auto do myjni wziąść

> rachunek (nawet nie fakturę) i przesłać do nich mailem wraz z numerem konta. Pieniądze za 2

> dni były na koncie

Dobrze wiedzieć smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajnie, że się przekonałeś do użycia porządnego, sprawdzonego środka i jesteś zadowolony

> Jak czytam te porady rodem z PRL, to zupełnie nie rozumie dlaczego ludzie koniecznie chcą sobie

> życie utrudniać,

Może nie liczą że ich czas i praca też ma swoją wartość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.