Skocz do zawartości

Jaki CICHY kask?


Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że po piątkowej trasie mającej ledwo 120km w jedną stronę prawie ogłuchłem zlosnik.gif szum powietrza w kasku już od 85km/h zagłusza wydech IXIL, szukam cichego kasku.

Warunki:

- cichy

- blenda

- pinlock (choć w kasku który obecnie biorę pod uwagę nie ma uchwytów, ale już znalazłem że są wklejane pinlocki i znalazłem szybkę aftermarket, która ma mocowania, więc to nie warunek)

- fajnie by było jakby miał skuteczną wentylację

- muszą się dać wepchnąć moje okulary, np. do HJC IS-17 się nie dają, choć do innego modelu HJC wchodzą. Zatem to sobie sprawdzę sam, ale fajnie by było jakby ktoś miał to wstępnie przetrenowane.

- budżet powiedzmy max 1200zł

Fajnie by było jakby występował w białym kolorze.

Za porady w stylu kup sobie stopery / zatyczki do uszu serdecznie dziękuję, nie o to chodzi.

BTW czy ktoś przetrenował czy rzeczywiście jest różnica w nagrzewaniu baniaka w ciemnych / jasnych kaskach? Bo w zeszłym sezonie jeździłem w czarnym LS2 i nie pamiętam czy po zmianie na białego Airoha odczułem jakiś niesamowity komfort termiczny, ale też zmieniałem pod koniec sierpnia icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z własnych doświadczeń, to najcichszy był Xlite X701, ale porównanie mam tylko do 3-4 innych kasków.

Artykuły (nie wiem czy nie sponsorowane) zawsze sugerują Schuberth ... Arai, Shark

Kolor kasku wg mnie ma niewielkie znaczenie (mnie się latem grzeje wszystko, tylko nie głowa), a mam jasny kask z uwagi na lepszą widoczność motocyklisty (kombik czarno-szary).

No i zatyczek używam praktycznie przy każdej jeździe dłuższej niż 5 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako, że po piątkowej trasie mającej ledwo 120km w jedną stronę prawie ogłuchłem szum powietrza w

> kasku już od 85km/h zagłusza wydech IXIL, szukam cichego kasku.

> Warunki:

> - cichy

> - blenda

> - pinlock (choć w kasku który obecnie biorę pod uwagę nie ma uchwytów, ale już znalazłem że są

> wklejane pinlocki i znalazłem szybkę aftermarket, która ma mocowania, więc to nie warunek)

> - fajnie by było jakby miał skuteczną wentylację

> - muszą się dać wepchnąć moje okulary, np. do HJC IS-17 się nie dają, choć do innego modelu HJC

> wchodzą. Zatem to sobie sprawdzę sam, ale fajnie by było jakby ktoś miał to wstępnie

> przetrenowane.

> - budżet powiedzmy max 1200zł

> Fajnie by było jakby występował w białym kolorze.

Jakieś dwa lata temu szukałem kasku i miałem identyczne oczekiwania (no może oprócz okularów, bo nie potrzebuję wink.gif). Najważniejszym warunkiem było to żeby był cichy. Nie miałem niestety możliwości przetestowania wszystkich kasków, które mierzyłem pod tym kątem. Ostatecznie wybrałem HJC RPHA MAX. To naprawdę niezły kask, ponoć też jeden z najcichszych szczękowców, ale nie mam porównania do innych, także nie powiem jak jest naprawdę. W każdym razie i tak jeżdżę w trasę z zatyczkami do uszu, bo po dłuższej jeździe z większymi prędkościami i tak w uszach dzwoni oslabiony.gif Zauważyłem też, że ja akurat mam taki motocykl i taki wzrost, że owiewka kieruje powietrze na kask w taki sposób, że mocno szumi... Jak się wychylę ponad szybkę owiewki, to jest spora różnica.

Generalnie ponoć najcichsze kaski produkuje Schuberth, ale mi nie pasował, trzeba mieć kształt głowy dopasowany do tych kasków 270751858-jezyk.gif

> Za porady w stylu kup sobie stopery / zatyczki do uszu serdecznie dziękuję, nie o to chodzi.

> BTW czy ktoś przetrenował czy rzeczywiście jest różnica w nagrzewaniu baniaka w ciemnych / jasnych

> kaskach? Bo w zeszłym sezonie jeździłem w czarnym LS2 i nie pamiętam czy po zmianie na białego

> Airoha odczułem jakiś niesamowity komfort termiczny, ale też zmieniałem pod koniec sierpnia

Wcześniej używałem czarnego, teraz mam biały i różnicy żadnej nie poczułem. Wynika to pewnie z tego, że pomiędzy skorupą a głową jest jednak spora warstwa "izolacji" wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako, że po piątkowej trasie mającej ledwo 120km w jedną stronę prawie ogłuchłem szum powietrza w

> kasku już od 85km/h zagłusza wydech IXIL, szukam cichego kasku.

No cóż... kaski podobno dzielimy na:

- głośne

- bardzo głośne

Pojęcie cichy kask nie istnieje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeszcze nie śmigasz w kominiarce to zacznij - trochę ciszej

Co do wspomnianego tu Schuberta miałem okazje testować i wypadł głośniejszy niż Shoei - obydwa szczękowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zatyczki do uszu zalatwiaja sprawe. Polowicznie ale jednak.

No własnie na trasę chyba zainwestuję... nigdy tego nie stosowałem, jakieś wskazówki przed zakupem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bryli to mi elegancko pasował QWEST no i Szubi. Ostatnio mierzyłem GT-AIR i tez było ok, tyle, że kask poza budżetem, który wyznaczyłeś.

QWEST i starszy model Szubiego do wyłapania w budżecie (ew. niewielka dopłata) z tym, że nie będziesz mógł przebierać w malowaniach.

Co do głośności to się nie wypowiadam, bo w SHOEI nie ujeżdżałem. W moim nocniku łeb mi nie dzwoni po jeździe, ale nie wiem czy to zasługa kasku czy też jest to już starcza utrata słuchu hehe.gif

Jakby chciał wypróbować mojego Szubrawca to mam XL 60/61cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem niedawno kasku dla siebie i mojej mulher.gif

Po obejrzeniu

,wybór padła na HJC

Nie mam porównania do innych markowych kasków,ale przykładając go do V-can to w HJC jest ciszej,ale mimo wszystko jeżdżę w zatyczkach piankowych.

Polecam,znacząco podnosi komfort jazdy,a nie wytłumia ruchu ulicznego. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do bryli to mi elegancko pasował QWEST no i Szubi. Ostatnio mierzyłem GT-AIR i tez było ok

Mierzyłem GT-AIR i bardzo mi pasował ale to budżet x2 passed_out.gif

> QWEST i starszy model Szubiego do wyłapania w budżecie (ew. niewielka dopłata) z tym, że nie

> będziesz mógł przebierać w malowaniach.

Nie interesują mnie malowania tylko jednolity biały wink.gif

> Jakby chciał wypróbować mojego Szubrawca to mam XL 60/61cm.

Bardzo chętnie skorzystam tylko pogoda się z lekka popsuła frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mierzyłem GT-AIR i bardzo mi pasował ale to budżet x2

Niestety oslabiony.gif ale nocnik fajny ok.gif

Qwest'a mierzył? Podjedź sobie na Prymasa. Mieli ostatnio XL biały. Cena na miejscu pewnie koło 2kPLN, ale mają do ściągnięcia tego

Mnie się ten bardzo podobuje. Nawet myślałem, żeby kupić sobie drugi, tyle, że potem zacząłem się zastanawiać po co hmm.gif Do tej pory nie znalazłem odpowiedzi/uzasadnienia. Jak znajdę to sobie go wezmę

> Nie interesują mnie malowania tylko jednolity biały

No i widzisz, już zaczynasz wybrzydzać hehe.gif

Nie wie, że teraz za biały to trzeba słono dopłacać - jak w autach?

Nie to co kiedyś, że biały to niepomalowany grinser006.gif

> Bardzo chętnie skorzystam tylko pogoda się z lekka popsuła

Spoko, daj znać kiedy.

Sam może spróbuje się przekulać w tym LS2, który kupiełm niedawno tyle, że tam łeb będzie mnie na 100% naparzał być może nawet i od hałasu ale głównie od ucisku, bo żem wziął L i ledwo przyłbicę mogę na czerep wcisnąć grinser006.gif

BTW.

Minęliśmy się wczoraj na Bitwy Warszawskiej ok. 14.45 (leciałem na Zachodni) z tym, że ja w puszcze spy.gif i nie chciał Cie strachać, bo byś jeszcze spadł z konia wpysk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam może spróbuje się przekulać w tym LS2, który kupiełm niedawno tyle, że tam łeb będzie mnie na

> 100% naparzał być może nawet i od hałasu ale głównie od ucisku, bo żem wziął L i ledwo

> przyłbicę mogę na czerep wcisnąć

no ja już nigdy nie kupię kasku tak żeby uciskiwał smile.gif w moim przypadku się to nie sprawdza że sie rozlezie, mam szeroką głowę i cięzko było mi cos dobrac, mialem w sumie 4 kaski i dopiero teraz jestem zadowolony zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko trzeba pamietac, ze te qwest nie ma wyjmowanej wysciolki

Mój też nie niewiem.gif

Wyciągnąć można tylko pasek biegnący po obwodzie głowy i 3 poduszki na górze. Jak dotąd nic nie czyściłem grinser006.gif

Wychodzę z założenia, że regularne, raz w miesiącu mycie ciała wystarcza z nawiązką wpysk.gif

Poza tym noga mi się bardziej poci, a niektórych butów do pralki nie wrzucisz, że o "wyjmowanej wyściółce" nie wspomnę rotfl.gif a żyć jakoś trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój też nie

> Wyciągnąć można tylko pasek biegnący po obwodzie głowy i 3 poduszki na górze. Jak dotąd nic nie

> czyściłem

> Wychodzę z założenia, że regularne, raz w miesiącu mycie ciała wystarcza z nawiązką

> Poza tym noga mi się bardziej poci, a niektórych butów do pralki nie wrzucisz, że o "wyjmowanej

> wyściółce" nie wspomnę a żyć jakoś trzeba

czyli masz wyjmowana, w qwescie wyjmujesz tylko wkladki policzkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i widzisz, już zaczynasz wybrzydzać

270751858-jezyk.gifzlosnik.gif

> Spoko, daj znać kiedy.

Chyba nie będzie takiej potrzeby, jak dotrę do domu muszę usiąść i zrobić rachunek sumienia grinser006.gif

> BTW.

> Minęliśmy się wczoraj na Bitwy Warszawskiej ok. 14.45 (leciałem na Zachodni) z tym, że ja w puszcze

> i nie chciał Cie strachać, bo byś jeszcze spadł z konia

Słusznie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Airoh Executive

> Quote:

> Totally noiseless

Po tym kasku każdy wyda Ci się cichy. Mam w rezerwie Nolana N43, to konstrukcyjnie jest to samo i jest to koszmar. Po licznych próbach ze szczękowcami i innymi systemowcami postanowiłem kupić coś naprawdę konkretnego. żeby pozbyć się hałasu typu Shoei Neotec i wtedy zauważyłem że dealer Hondy wyprzedaje HJC FS-11 za 399PLN, stwierdziłem "co mi szkodzi potestować zwykłego integrala" i ... zapadła cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam w rezerwie Nolana N43, to konstrukcyjnie jest to samo i

> jest to koszmar.

miałem to, powyżej 60 jeden wielki huk, w sharku s900c ciszej mam przy 100km/h niż tam przy 60 smile.gif, do tego wentylacja masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> HJC FS-11 ... zapadła cisza.

Używam HJC IS-MAX BT. Nie mam z czym innym porównać, ale zatyczki zakładałem tylko w trochę dłuższą trasę. Normalnie w tym kasku jeździłem do 2 godzin, na postoju podnosiłem "szczękę" albo przynajmniej owiewkę i czuć było różnicę w głośności. Ale to na postoju. Po dwóch godzinach jazdy szum stawał się lekko uciążliwy, do zniesienia. Prędkości? Do 120 km/hm zwykle sporo wolniej (miasteczka, przedmieścia nowojorskie po stronie New Jersey), bez "szyby", na cruiserze Kawasaki 900. Po założeniu "szyby" uciążliwości ustąpiły, za to pojawiły się "turbulencje" niezależnie od wysokości szyby (regulowana tylko po odkręceniu śrub; "szyba" krótka Made by Kawasaki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Używam HJC IS-MAX BT. Nie mam z czym innym porównać, ale zatyczki zakładałem tylko w trochę dłuższą

> trasę. Normalnie w tym kasku jeździłem do 2 godzin, na postoju podnosiłem "szczękę" albo

> przynajmniej owiewkę i czuć było różnicę w głośności. Ale to na postoju. Po dwóch godzinach

> jazdy szum stawał się lekko uciążliwy, do zniesienia. Prędkości? Do 120 km/hm zwykle sporo

> wolniej (miasteczka, przedmieścia nowojorskie po stronie New Jersey), bez "szyby", na

> cruiserze Kawasaki 900. Po założeniu "szyby" uciążliwości ustąpiły, za to pojawiły się

> "turbulencje" niezależnie od wysokości szyby (regulowana tylko po odkręceniu śrub; "szyba"

> krótka Made by Kawasaki).

nawierc dziury w dole szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.