Skocz do zawartości

Jak "oszczędnie" jeździć 4x4 awtomatem?


_sky_

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji, że jest to, nie dość że 4x4 to jeszcze AT, to się pytam.

Jak lepiej jeździć, pedał gazu w podłogę i przy docelowej prędkości odpuścić i turlać się, czy może powoli przyspieszać do docelowej?

Drogie AK, pomóżcie i nauczcie 270751858-jezyk.gif

Jak jeździć "rzepem" żeby było w miarę ekonomicznie? smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rzepem ekonomicznie?? Pomylil kolega kaciki....takie tematy to sie zaklada na kaciku marzen i

> fantastyki.

No z tym ekonomicznie to faktycznie przesadziłem hehe.gif

Tak naprawdę chodzi mi o to, że jest to moje pierwsze auto z AT.

I jeśli jest opcja, że da się tak jeździć żeby spalało 18 litrów zamiast 21, to jestem zainteresowany posiadaniem takiej wiedzy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aha... Rozumiem, że nie ma to znaczenia

> OK, to wolę się dynamicznie rozpędzać

Znaczenie ma, ale bardziej dla mechaniki wink.gif znajomy swoim 5.9 turla sie spokojnie 50 po miescie i rozpedza sie tez powoli, na poczatku wiadomo testowal co i jak to mowil ze po miescie to nie ma roznicy, 25lpg wypic musial czy go katowal ostro ze swiatel czy powolutku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No z tym ekonomicznie to faktycznie przesadziłem

> Tak naprawdę chodzi mi o to, że jest to moje pierwsze auto z AT.

> I jeśli jest opcja, że da się tak jeździć żeby spalało 18 litrów zamiast 21, to jestem

> zainteresowany posiadaniem takiej wiedzy

zapomnij .. 18 to w trasie grinser006.gif

masz pipa, ekonomiczna jazda nie istnie.. jak bys nie muskal pedal gazu to i tak spali tyle samo co przy normalnej jezdzie grinser006.gif a butowanie tez nie bedzie jakies mocno drastyczne w stosunku do normalnej jazdy, jedynie w terenie potrafi 40 lyknac ... ale tam sie juz na roboczogodziny przelicza grinser006.gif

kupiles jeepa z duzym silnikiem ... to ma duzo palic ... lepiej przywyknij bo zwariujesz albo przestaniesz jezdzic grinser006.gif przy obecnej cenie gazu jeep w miescie pali tyle co beznzynowy kompakt 1.4 120KM z turbinka startujacy energicznie ze swiatel wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zapomnij .. 18 to w trasie

Trasa Gdynia - Józefów spalanie wyszło mi około 14 l, jazda na tempomacie do 110kmph.

> masz pipa, ekonomiczna jazda nie istnie.. jak bys nie muskal pedal gazu to i tak spali tyle samo co

> przy normalnej jezdzie a butowanie tez nie bedzie jakies mocno drastyczne w stosunku do

> normalnej jazdy, jedynie w terenie potrafi 40 lyknac ... ale tam sie juz na roboczogodziny

> przelicza

> kupiles jeepa z duzym silnikiem ... to ma duzo palic ... lepiej przywyknij bo zwariujesz albo

> przestaniesz jezdzic przy obecnej cenie gazu jeep w miescie pali tyle co beznzynowy kompakt

> 1.4 120KM z turbinka startujacy energicznie ze swiatel

Już zaczynam się przyzwyczajać wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trasa Gdynia - Józefów spalanie wyszło mi około 14 l, jazda na tempomacie do 110kmph.

> Już zaczynam się przyzwyczajać

i to jest realne, temu znajomkowi od 5.9 13lpg spalił przy jeździe w trasie do 90 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z racji, że jest to, nie dość że 4x4 to jeszcze AT, to się pytam.

> Jak lepiej jeździć, pedał gazu w podłogę i przy docelowej prędkości odpuścić i turlać się, czy może

> powoli przyspieszać do docelowej?

> Drogie AK, pomóżcie i nauczcie

> Jak jeździć "rzepem" żeby było w miarę ekonomicznie?

u mnie najekomonicznej wychdzi gaz na 1/2 trzymam do oczekiwanej predkosci i potem albo tempomat (najczesciej) albo delikatnie z gazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie najekomonicznej wychdzi gaz na 1/2 trzymam do oczekiwanej predkosci i potem albo tempomat

> (najczesciej) albo delikatnie z gazem

Wydaje mi się, że u mnie będzie podobnie. Jeszcze ze 2 tankowania i będę wiedział zlosnik.gif

Na razie dzisiaj auto powiedziało, że ma mnie w d... W sumie nie auto tylko akumulator.

Właśnie wróciłem z Centrum Akumulatorów. Okazało się, że stary aku był zabity, pracowały chyba tylko 4 cele.

Teraz jest nowy za rozsądną cenę. Dzięki wymianie przy okazji rozwiązał się problem resetującego się kompa daty ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze dwa tankowania i zrozumiesz, że paliwo to marginalny koszt utrzymania Jeep'a

Pfff... Jest takie powiedzenie, że nie kupuje się aut na F. Fiatów, Fordów, Francuskich.

Miałem Fiata - bardzo chwaliłem, france jeszcze mam - zaraz idzie do ojca - też super auto.

Jeśli chodzi o rzepa, to zdaję sobie sprawę, że będę częściej naprawiał. Choćby z powodu, że rocznik '97.

Ale jak patrzę się po cenach części, to stwierdzam że wcale tak drogo nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> zalezy jaki jego stan

> u mnie paliwo to glowny i najwyzszy koszt posiadania jeepa

A stan jest, jak na ten rocznik, naprawdę dobry ok.gif

Zawiecha OK, ruda tylko miejscami zaczyna coś kombinować, silnik i krzynka też ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A stan jest, jak na ten rocznik, naprawdę dobry

> Zawiecha OK, ruda tylko miejscami zaczyna coś kombinować, silnik i krzynka też ok.

moj 2004

zawiecha, mechanika i blacha bardzo ok

w jednym miejscu na progu chyba jakis kamulec odbil lakier i widze ze jakis pryszcz powstal po zimie

tylko zastanawiam sie czy to jakos zrobic czy olac sprawe... bo pewnie kestia maks pol roku i idzie do ludzi pipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moj 2004

mój '97 wink.gif

> w jednym miejscu na progu chyba jakis kamulec odbil lakier i widze ze jakis pryszcz powstal po

> zimie

> tylko zastanawiam sie czy to jakos zrobic czy olac sprawe... bo pewnie kestia maks pol roku i idzie

> do ludzi pipek

Z progami to mi niezłego ćwieka zabili chłopaki z GS4x4.

Stalowe, konkretne, progi z rurami do ZJta, robocizna + malowanie i wszystko co trzeba zrobić - w tej chwili wyszłoby (jak mówili) około 1500 zł.

No i zacząłem się zastanawiać spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mój '97

> Z progami to mi niezłego ćwieka zabili chłopaki z GS4x4.

> Stalowe, konkretne, progi z rurami do ZJta, robocizna + malowanie i wszystko co trzeba zrobić - w

> tej chwili wyszłoby (jak mówili) około 1500 zł.

> No i zacząłem się zastanawiać

na Twoim miejscu chyba bym się nie zastanawiał skromny.gif

szczególnie jak Ci progi zmieniają się na kolor pomarańczowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na Twoim miejscu chyba bym się nie zastanawiał

> szczególnie jak Ci progi zmieniają się na kolor pomarańczowy

No właśnie nie tyle zmieniają, co widać że za jakiś czas zaczną.

I chyba się zdecyduję, ale na razie muszę poczekać. W tej chwili priorytetem jest remont chałupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z moich doświadczeń po szkoda nerwów. Zaakceptuj rzeczywistość i jeździj tak jak lubisz

I tak właśnie robię ok.gif Ino żona zaczęła się pytać, co tak często na stację podjeżdżamy hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tak właśnie robię Ino żona zaczęła się pytać, co tak często na stację podjeżdżamy

Tankuj do pełna benzyny i do pełna gazu. Jeździj na stację gdy już wszystko wyjeździsz. Zasięg będzie jak w dieslu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tankuj do pełna benzyny i do pełna gazu. Jeździj na stację gdy już wszystko wyjeździsz. Zasięg

> będzie jak w dieslu.

To już wolę zajechać po LPG co 3 - 4 dni 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.