Skocz do zawartości

Focus do oceny


Jettison

Rekomendowane odpowiedzi

o taki

proszę, zniechęćcie mnie do tego modelu/egzemplarza. Bo chyba pojadę po niego. Wiem, że bida golas ale chyba by mi to wystarczyło. Auto docelowo ma mieć LPG, w DE ford wypuszczał te foki z fabryczną instalacją LPG więc chyba nie będzie problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o taki

> proszę, zniechęćcie mnie do tego modelu/egzemplarza. Bo chyba pojadę po niego. Wiem, że bida golas

> ale chyba by mi to wystarczyło. Auto docelowo ma mieć LPG, w DE ford wypuszczał te foki z

> fabryczną instalacją LPG więc chyba nie będzie problemu?

to diesel,czy benzyna? Napisali,że noPB ,a później,że pali 5,8ON....auto poflotowe najpewniej.Jak benzyna,to takie spalanie jest nierealne.Poza tym 1.6 Pb jest nie do zabicia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o taki

> proszę, zniechęćcie mnie do tego modelu/egzemplarza. Bo chyba pojadę po niego. Wiem, że bida golas

> ale chyba by mi to wystarczyło. Auto docelowo ma mieć LPG, w DE ford wypuszczał te foki z

> fabryczną instalacją LPG więc chyba nie będzie problemu?

Poproś o raport rzeczoznawcy motoryzacyjnego. 99.99% powinien być bo samochód z aukcji leasingowych. Będziesz tam miał wymienione minusy samochodu (np jakieś malowanie, stuki itd), tylko umiejętnie go przeczytaj, żebyś się nie przeraził, bo jak ktoś nie widuje takich raportów to po przeczytaniu może stwierdzić że auto to złom. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to diesel,czy benzyna? Napisali,że noPB ,a później,że pali 5,8ON....auto poflotowe najpewniej.Jak

> benzyna,to takie spalanie jest nierealne.Poza tym 1.6 Pb jest nie do zabicia

mają 2 takie same auta, jedno ON drugie Pb. Oba poflotowe. Co ciekawe NoPB jest droższe smile.gif Opis pewnie skopiowali ten sam no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poproś o raport rzeczoznawcy motoryzacyjnego. 99.99% powinien być bo samochód z aukcji

> leasingowych. Będziesz tam miał wymienione minusy samochodu (np jakieś malowanie, stuki itd),

> tylko umiejętnie go przeczytaj, żebyś się nie przeraził, bo jak ktoś nie widuje takich

> raportów to po przeczytaniu może stwierdzić że auto to złom.

o widzisz, nie pomyślałem o tym, dzięki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za tą cenę kupiłbym Megane III Kombi jest dużo ładniejsze

widzisz, pojeździłem MIII kombi i jej nie chcę, strasznie tandetna mi się wydawała (nawet w porównaniu do MII) . Focus zrobił na mnie lepsze wrażenie... w zasadzie pod każdym względem (oprócz wyposażenia oczywiście)

Edit:

choć bardzo luie swoje reno to jednak tu dla mnie wygrywa focus

TD-Megane-III-023.jpg

2012-Ford-Focus-interior-thumb-607x403-34919.jpg

oba w wersji bida

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzisz, pojeździłem MIII kombi i jej nie chcę, strasznie tandetna mi się wydawała (nawet w

> porównaniu do MII) . Focus zrobił na mnie lepsze wrażenie... w zasadzie pod każdym względem

> (oprócz wyposażenia oczywiście)

No podobno MIII i LIII utwardzili zawieszenie i to już nie typowe Reno oslabiony.gif

Ja tylko chwile jeździłem MIII z 1.5 DCI i jakoś się tym jechało ok.gif

Jak Foka pasuje to bierz mnie tylko odstrasza klima manualna, brak podłokietnika i kolor po PH zlosnik.gif

W pracy mieliśmy 2.0HDI 136KM i to zapierniczało zdrowo palacz.gif

ps. a popatrz na nadkola czy nie były już piaskowane i ponownie lakierowane i tylna klapa jak ja szukałem to 70% miała poprawki lakiernicze zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mają 2 takie same auta, jedno ON drugie Pb. Oba poflotowe. Co ciekawe NoPB jest droższe Opis

> pewnie skopiowali ten sam

droższe,bo mniej rzeczy do zepsucia zlosnik.gif a serio,to zauważam właśnie taki trend,że benzyniaki idą w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mialem sluzbowe. Jezdzi super, skrzynia fajna troche bida wersja najwiekszy minus to dziwne

> zaglowki sa bardzo wysuniete do przodu i przez to glowa dziwnie lezy. Szkoda, ze nie 125KM.

> Najwiekszy minus to kolor.

no właśnie znalezienie kompakta kombi w benzyniaku jest dość trudne. I już się nastawiłem, że kolorem się nie jeździ i jakoś tak bardzo mi ten granat nie przeszkadza. Pewnie, wolałbym jakiś metalik ale póki co takiego nie znalazłem. Te są dość świeże i relatywnie tanie bo to golasy poflotowe ... w dieslach jest w czym wybierać ale noPb już nie oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ps. a popatrz na nadkola czy nie były już piaskowane i ponownie lakierowane i tylna klapa jak ja

> szukałem to 70% miała poprawki lakiernicze

A jak były poprawiane to co? hmm.gif Niestety normalna sprawa przy cieniutkim lakierze co złazi pod paznokciem. Uroki ekologicznych lakierów. Duża część 3-5 latków ma tę dolegliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak Foka pasuje to bierz mnie tylko odstrasza klima manualna, brak podłokietnika i kolor po PH

Przypomnisz ile jezdziles Punto? grinser006.gif

Bo domyslam sie, ze tam tych udogodnien raczej nie bylo wink.gif

Bez przesady, co za roznica jaki kolor w takim aucie...

Podlokietnik sobie zawsze mozna dolozyc ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak były poprawiane to co? Niestety normalna sprawa przy cieniutkim lakierze co złazi pod

> paznokciem. Uroki ekologicznych lakierów. Duża część 3-5 latków ma tę dolegliwość.

tu ponoć jest wszędzie fabryczny lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak były poprawiane to co? Niestety normalna sprawa przy cieniutkim lakierze co złazi pod

> paznokciem. Uroki ekologicznych lakierów. Duża część 3-5 latków ma tę dolegliwość.

No nic się nie dzieje, że poprawiane ale za 1-2 lub 3 latka zaś będzie trzeba poprawiać, a jak kilka razy będziemy piaskować to po x piaskowaniem nie będzie czego piaskować zlosnik.gif

A co do grubości lakieru to porażka jakaś widziałem piękne Hondy a jak popatrzyłem na lakier to porażka icon_rolleyes.gif

Wystarczy oprzeć tyłek na drzwiach lub usiąść na masce i mamy element do lakierowania oslabiony.gif a kiedyś tak nie było, świat idzie w złą stronę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przypomnisz ile jezdziles Punto?

W cholerę za długo sciana.gif

> Bo domyslam sie, ze tam tych udogodnien raczej nie bylo

Nie było, teraz mam i nigdy więcej auta bez tych udogodnień nie chce ok.gif

> Bez przesady, co za roznica jaki kolor w takim aucie...

No racja ale akurat nie niebieski do Focusa zlosnik.gif

> Podlokietnik sobie zawsze mozna dolozyc

Wszystko można dołożyć, klimę automatyczną, grzane siedzenia, elektrykę szyb x4 itd.... ale chce Ci się?

DO tego ktoś sprawdzi po VIN, że auto tego nie miało i powiedzą Ci, że składane z 3-4 części zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nic się nie dzieje, że poprawiane ale za 1-2 lub 3 latka zaś będzie trzeba poprawiać, a jak

> kilka razy będziemy piaskować to po x piaskowaniem nie będzie czego piaskować

Jak lakiernik zrobi to dobrze, pryśnie grubiej to temat załatwiony raz na zawsze. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o taki

> proszę, zniechęćcie mnie do tego modelu/egzemplarza. Bo chyba pojadę po niego. Wiem, że bida golas

> ale chyba by mi to wystarczyło. Auto docelowo ma mieć LPG, w DE ford wypuszczał te foki z

> fabryczną instalacją LPG więc chyba nie będzie problemu?

ze zdjęć widać że to 1.6 benzyna.

jedna z najprostszych konstrukcji, lpg przełknie

cena wg mnie jest za wysoka. takie auta były tanie w zakupie. ten powinien kosztować max 30 000 zł

z minusów tego egzemplarza to napewno lakier - zwykły nie metalik, łatwo się rysuje i płowieje (nie wymagał dopłaty w salonie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzisz, pojeździłem MIII kombi i jej nie chcę, strasznie tandetna mi się wydawała (nawet w

> porównaniu do MII) . Focus zrobił na mnie lepsze wrażenie... w zasadzie pod każdym względem

> (oprócz wyposażenia oczywiście)

> Edit:

> choć bardzo luie swoje reno to jednak tu dla mnie wygrywa focus

> oba w wersji bida

wymyslasz

wazne zeby sie nie psuło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model ma dwie zalety. Jest w miarę cichy i wygodny za kierownicą

Reszta to same wady. Jest przeraźliwie ciasny i niewygodny na siedzeniu pasażera z przodu. Nie chciałbym podróżować tym na tylnej kanapie, ponieważ to zwyczajna mordęga. Tam nie ma miejsca na nogi.

To auto nadaje się dla przedstawiciela handlowego. Jeżeli chcesz tym wozić rodzinę to się zastanów. Ford zrobił beznadziejnie wysunięty kokpit z przodu przez co marnuje się mnóstwo miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem kolejnego Twojego posta. Wrzuciłeś megane III. Ja bym się za żadne skarby nie przesiadł do fokusa. Owszem foka lepiej się prowadzi, może ma lepsze materiały, ale pasażerów bym foką nie maltretował. Piszę to na podstawie megane III, które brat ostatni kupił jako nowe z salonu. Fordem jeździ jako służbowym. Mimo ładniejszego designu forda jestem na nie przez ciasnotę. foch.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie doczytałem kolejnego Twojego posta. Wrzuciłeś megane III. Ja bym się za żadne skarby nie

> przesiadł do fokusa. Owszem foka lepiej się prowadzi, może ma lepsze materiały, ale pasażerów

> bym foką nie maltretował. Piszę to na podstawie megane III, które brat ostatni kupił jako nowe

> z salonu. Fordem jeździ jako służbowym. Mimo ładniejszego designu forda jestem na nie przez

> ciasnotę.

na pewno masz sporo racji... ale ja tam z tyłu będę woził 0,5 i 5 latkę ... myślę, że miejsca im nie zabraknie smile.gif żona też jakoś przesadnie wyrośnięta nie jest. Teraz jeździmy MII i jeśli chodzi o ilość miejsca w kabinie to jest w sam raz. A Focus 3 wydaje się nieco przestronniejszy. W moim krótkim teście, też fotele w F3 wydawały się wygodniejsze od tych w MII, w (MIII siedziałem tylko chwilę i nie będę porównywał). Ale to na pewno zweryfikuje dłuższa trasa. Poza tym miałem 2 renauary, czas na coś innego niż francuzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przestronniejszy. W moim krótkim teście, też fotele w F3 wydawały się wygodniejsze od tych w

> MII, w (MIII siedziałem tylko chwilę i nie będę porównywał). Ale to na pewno zweryfikuje

> dłuższa trasa. Poza tym miałem 2 renauary, czas na coś innego niż francuzy

Fotele są w miarę dobre, ale jako słuszniejszych rozmiarów mam kłopot z wbijającym się "prętem" z siedziska w lewe udo, tak jakby ta część fotela się zgniotła zlosnik.gifzlosnik.gif

Trzyma się drogi jak popieprzony, z tym, że jeżdżę 1.6T, mój ma nieco ponad 112kkm, awarie go jakoś szczególnie nie trapiły, raz się nowe tarcze zwichrowały. Silnik zrywny, oleju nie łyka (dziwne...).

Ogólnie udany egzemplarz, ale mały w środku, gdy mają usiąść 2 osoby o wzroście ok. 180 cm jedna za drugą to robi się źle, chyba, że po stronie kierowcy, tam dziwnie jest więcej miejsca, pewnie przez tą dechę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest przestronniejszy zlosnik.gif Najeździłem się FIII i kilka razy jeździłem MIII. Jeżeli z tyłu mają być dzieciaki to styknie, ale małżonce to nie wiem czy będzie wygodnie. Moja jak widzi, że gdzieś foką jedziemy to tylko pyta czy aby z tyłu nie będzie siedziała. wpysk.gif Z przodu jako tako smile.gif

Dla mnie forkus jest fajnym autem, ale ciasnota go dyskwalifikuje. grinser006.gif

Tak jak już tu wspomniano. Cztery dorosłe osoby w aucie i jest masakra, ale dzieci narzekać nie powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jest przestronniejszy Najeździłem się FIII i kilka razy jeździłem MIII. Jeżeli z tyłu mają

> być dzieciaki to styknie, ale małżonce to nie wiem czy będzie wygodnie. Moja jak widzi, że

> gdzieś foką jedziemy to tylko pyta czy aby z tyłu nie będzie siedziała. Z przodu jako tako

> Dla mnie forkus jest fajnym autem, ale ciasnota go dyskwalifikuje.

> Tak jak już tu wspomniano. Cztery dorosłe osoby w aucie i jest masakra, ale dzieci narzekać nie

> powinny.

dzięki za cenne info, dokładnie to sprawdzimy przed zakupem waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale gaz bedziesz tam pchal co z tego, ze regulacja szklankami? Ilez to kosztuje zey auto odrzucac?

no właśnie, docelowo będzie gaz a regulacja szklankami w tak popularnym motorze nie może być jakoś specjalnie droga, więc nie odrzucam ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.