Skocz do zawartości

Przeoczyłem ustąp pierwszeństwa


GoldFinger

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Przeoczyłem znak ustąp pierwszeństwa i mnie to boli zlosnik.gif. Na szczęście przede mną jechał inny pojazd, który zatrzymał się przed krzyżówką i przepuścił jadących główną drogą co uzmysłowiło mi co mogło się stać gdybym jechał jako pierwszy.

I tak się teraz zastanawiam jak do tego doszło. Czy oznakowanie drogi było prawidłowe? Z pewnością tak (może specjaliści orzekną co innego). Mam natomiast sporo wątpliwości czy zastosowane oznakowanie jest ergonomiczne i czytelne. Kierowca skupia się na drogowskazie a nie na tym co jest umieszczone nad nim. A może po prostu zbyt mało podróżuję i taki układ jest stosowany powszechnie.

Tutaj link do google maps street view.

Co myślicie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nawet przy przeoczeniu - nie zastanowiło Cię, jak "idzie" pierwszeństwo?

Jeśli znaku nie widzisz a jedziesz drogą z pierwszeństwem przez kilkadziesiąt kilometrów to przyzwyczajasz się do tej sytuacji. Zastanowiło mnie dlaczego samochód przede mną zaczyna za bardzo hamować. Jeśli bym jechał jako pierwszy to być może zbyt późno bym podjął decyzję o zatrzymaniu i przepuszczenie pozostałych uczestników ruchu (tryb gdybania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tutaj link do google maps street view.

> Co myślicie na ten temat?

Wygląda, że znak jest ustawiony z 50m od skrzyżowania.

Zgodnie z odpowiednim rozporządzeniem:

Quote:

Znak A-7 należy umieszczać możliwie blisko skrzyżowania i nie dalej niż:

-50 m - na drogach o dopuszczalnej prędkości powyżej 60 km/h,

-25 m - na pozostałych drogach.


wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli znaku nie widzisz a jedziesz drogą z pierwszeństwem przez kilkadziesiąt kilometrów to

> przyzwyczajasz się do tej sytuacji. Zastanowiło mnie dlaczego samochód przede mną zaczyna za

> bardzo hamować. Jeśli bym jechał jako pierwszy to być może zbyt późno bym podjął decyzję o

> zatrzymaniu i przepuszczenie pozostałych uczestników ruchu (tryb gdybania).

Ale tam nie da się pojechac prosto, więc i tak trzeba niemal się zatrzymać. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, oznakowanie pionowe nie jest prawidłowe.

Jak mówi pkt 6.3.1.1 zał. 1 Dz.U 220/2003 poz. 2181 znak A-7 nad tablicą przeddrogowskazową ma być umieszczony niezależnie od znaku umieszczonego bezpośrednio przed skrzyżowaniem. To raz... dwa, jeśli droga którą jechałeś była drogą z pierwszeństwem to mniemam, że na jej początku umieszczono znak D-1 (i zapewne co skrzyżowanie jego miniatury), więc zgodnie z pkt 5.2.2 powinno się w odległości do 50m przed skrzyżowaniem postawić znak D-2 z A-7 na jednym słupku (zakładam vdop < 60km/h) odwołujący znak D-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć

> Przeoczyłem znak ustąp pierwszeństwa i mnie to boli . Na szczęście przede mną jechał inny pojazd,

Często tędy jeżdże, ale przyznam że na pamięć i wiem, że jestem na podporządkowanej i musze ustąpić... jak zalinkowałeś do StreetView to długi czas szukałem odpowiedniego znaku i w sumie nie dziwię się, że Ty go nie zauważyłeś :-)

Witaj na lubelszczyźnie grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Często tędy jeżdże, ale przyznam że na pamięć i wiem, że jestem na podporządkowanej i musze

> ustąpić... jak zalinkowałeś do StreetView to długi czas szukałem odpowiedniego znaku i w sumie

> nie dziwię się, że Ty go nie zauważyłeś :-)

Ja również. icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja również.

to ja kolejny. Fajnie by było jakby na jezdni było oznakowanie poziome wskazujące, że jest się na drodze podporządkowanej... no ale tego nie ma. Formalnie może i jest w porządku oznakowane... ale to chyba po linii najmniejszego oporu icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tez

> to ja kolejny

> Ja również

Ludzie: co z Wami? spineyes.gif

Nie dość, że nie widzą grinser006.gif to jeszcze nie czytają uważnie hehe.gif

Przecież w 1. poście jest podane, gdzie szukać znaku:

Quote:

Kierowca skupia się na
drogowskazie, a nie na
tym co jest umieszczone nad nim
.


Wystarczyło pominąć nieistotny fragment i wszystko jasne grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie znak widoczny jest, ale że brak oznakowania poziomego, które to bardzo często pomaga w zorientowaniu się jest sporym utrudnieniem. Tak jak ktoś napisał, jak nie mam pewności czy mam pierwszeństwo, zachowuję szczególną ostrożność i naprawdę bardzo ostrożnie włączam się do ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.