Skocz do zawartości

AAA Auto - oferta kupna auta przez sms - co to takiego?


Fidel71

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega z firmy sprzedaje swój samochód i dostał właśnie ciekawego smss o następującej treści:

" Dzień Dobry, na Państwa stronie internetowej znalazłam samochód, którym jestem zainteresowana. Proszę o telefon. Dziękuję, Anna z AAAauto.pl "

Pomijam fakt, że kolega nie ma żadnej strony, a ogłoszenie wrzucił na Otomoto. Pomijam też fakt, że Pani (albo Pan) nawet nie pisze o jaki samochód chodzi.

Oczywistym jest dla nas, że jest to jakaś wajcha, Koledze nawet do głowy nie przyszło, by oddzwaniać hehe.gif

Zastanawiamy się tylko jaka to wajcha, bo strona firmy AAAauto.pl jak i sama firma nie wygląda na firmę krzak..

Ktoś coś słyszał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega z firmy sprzedaje swój samochód i dostał właśnie ciekawego smss o następującej treści:

> " Dzień Dobry, na Państwa stronie internetowej znalazłam samochód, którym jestem zainteresowana.

> Proszę o telefon. Dziękuję, Anna z AAAauto.pl "

> Pomijam fakt, że kolega nie ma żadnej strony, a ogłoszenie wrzucił na Otomoto. Pomijam też fakt, że

> Pani (albo Pan) nawet nie pisze o jaki samochód chodzi.

> Oczywistym jest dla nas, że jest to jakaś wajcha, Koledze nawet do głowy nie przyszło, by

> oddzwaniać

> Zastanawiamy się tylko jaka to wajcha, bo strona firmy AAAauto.pl jak i sama firma nie wygląda na

> firmę krzak..

> Ktoś coś słyszał ?

pytanie: czy będą chcieli auto na plac i za "przygotowanie do sprzedaży" wziąć 250 PLN, czy poprostu na plac potrzebują statystę.

albo jeszcze zaproponują jakąś śmieszną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie: czy będą chcieli auto na plac i za "przygotowanie do sprzedaży" wziąć 250 PLN, czy

> poprostu na plac potrzebują statystę.

> albo jeszcze zaproponują jakąś śmieszną cenę.

No jak na plac, skoro oni są z Piaseczna, a kumpel tak jak ja mieszka w Gnieźnie niewiem.gif

Chyba nie liczą, że ktoś stąd pojedzie do nich screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No jak na plac, skoro oni są z Piaseczna, a kumpel tak jak ja mieszka w Gnieźnie

> Chyba nie liczą, że ktoś stąd pojedzie do nich

Eee, no co Ty?!? Do Gniezna cała Polska nie jeździ! Teraz Gniezno musi do niej jeździć. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał podobnie. Niby mieli klienta zainteresowanego takim autem, ale on musiał w kredycie i auto trzeba wstawić. Wstawił oczywiście nic nie czytał. Później okazało się, że klient się stara o kredyt i kupi. Po 16 dniach klient jednak nie dostał kredytu bo zataił wpis do KRD, ale proszę się nie przejmować jest następny. Oczywiście po miesiącu zabrał auto i okazało się, że trzeba zapłacić około 200 zł za przygotowanie itp i jeszcze jakaś opłata za plac. Nie pamiętam nazwy firmy, zaczynało się od emaila z konkretnymi danymi przedstawiciela tej firmy.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni skupują auta znacznie poniżej ceny rynkowej oraz naciskają na wymianę, czyli pozostawienie auta w rozliczeniu za inne. Jak ktoś za wszelką cenę chce sprzedać, bo musi mieć kasę to pomysł nie najgłupszy. Byłem sprawdziłem, ale nie skorzystałem...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega z firmy sprzedaje swój samochód i dostał właśnie ciekawego smss o następującej treści:

> " Dzień Dobry, na Państwa stronie internetowej znalazłam samochód, którym jestem zainteresowana.

> Proszę o telefon. Dziękuję, Anna z AAAauto.pl "

> Pomijam fakt, że kolega nie ma żadnej strony, a ogłoszenie wrzucił na Otomoto. Pomijam też fakt, że

> Pani (albo Pan) nawet nie pisze o jaki samochód chodzi.

> Oczywistym jest dla nas, że jest to jakaś wajcha, Koledze nawet do głowy nie przyszło, by

> oddzwaniać

> Zastanawiamy się tylko jaka to wajcha, bo strona firmy AAAauto.pl jak i sama firma nie wygląda na

> firmę krzak..

> Ktoś coś słyszał ?

Robią to samo co auto auto czyli piszą do ludzi z gotowych formatek (rodzaj spamu) do wszystkich pojazdów po przefiltrowaniu np 1 wł i bezwypadkowy, że mają klienta na auto i żeby do nich wstawić, potem zabulisz za przygotowanie auta do sprzedaży i wstawiasz do nich na plac, po czym za 2 dni sprawdzasz w ogłoszeniu gdzie auto ma cenę wyższą, a oni czekają na klienta tak samo jak Ty byś czekał, ale pozyskują auto na plac i można się pochwalić w sieci np TTTTTYYYYSIONC AŁT NA PLACU AAAAAwto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega miał podobnie. Niby mieli klienta zainteresowanego takim autem, ale on musiał w kredycie i

> auto trzeba wstawić. Wstawił oczywiście nic nie czytał. Później okazało się, że klient się

> stara o kredyt i kupi. Po 16 dniach klient jednak nie dostał kredytu bo zataił wpis do KRD,

> ale proszę się nie przejmować jest następny. Oczywiście po miesiącu zabrał auto i okazało się,

> że trzeba zapłacić około 200 zł za przygotowanie itp i jeszcze jakaś opłata za plac. Nie

> pamiętam nazwy firmy, zaczynało się od emaila z konkretnymi danymi przedstawiciela tej firmy.

> Pzdr

dokładnie. z tym że "klient" nigdy nie istniał... i nie ubiegał się o kredyt.

a AAAAuto żerują na tym że są duzi. Pani przez tel obieca dobrą wycenę, to skusi... kolega jesli się pofatyguje, to zaproponują 60% rynkowej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> dokładnie. z tym że "klient" nigdy nie istniał... i nie ubiegał się o kredyt.

> a AAAAuto żerują na tym że są duzi. Pani przez tel obieca dobrą wycenę, to skusi... kolega jesli

> się pofatyguje, to zaproponują 60% rynkowej

Problemy są dwa, bo znam z doświadczenia też poniekąd, choć nie w AAA Auto. Wycenia się swój samochód na więcej niż jest wart i potem się można rozczarować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zastanawiamy się tylko jaka to wajcha, bo strona firmy AAAauto.pl jak i sama firma nie wygląda na firmę krzak..

 

Standard, do mnie jak focusa sprzedawałem komis zadzwonił, a jak podjechałem z ciekawości to powiedzieli, żebym na plac do nich wstawił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzisiaj zadzwonili, żeby podjechać. Mam do nich rzut beretem, ale po poczytaniu opinii na ten temat, raczej odpuszczę sobie takie "negocjacje" :)

 

No widzisz, a ja jestem zadowolony z AAAauto  :oki:

W tym roku sprzedawałem swoje "niesprzedawalne" auto i miałem tylko zawracanie gitary od prywatnych "kosmitów" co to na 200% są zdecydowani, już wsiadają, już jadą, ale ostatecznie na telefonach się kończyło, bo albo paliwa im zabrakło albo rozrząd się skończył i nie dojeżdżali w ogóle.

A z AAAauto dostałem telefon, że przyjedzie przedstawiciel i obejrzy samochód. Następnego dnia dostałem od nich ofertę. Owszem próbowali się targować, ale jak ci cena nie odpowiada to nikt cię przecież nie zmusza, żeby im go sprzedać. Ja z oferty byłem zadowolony i auto poszło do nich na plac. Do mojej ceny dorzucili kilka tysi i wciągu 3 dni znaleźli "łosia", który dał im szybko zarobić.

Z tego co widziałem to przemiał u nich jest spory. Nie mówię, że wszystkie to perełki, stan igła, ale jakby dobrze poszukać to byś coś znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a ja jestem zadowolony z AAAauto  :oki:

W tym roku sprzedawałem swoje "niesprzedawalne" auto i miałem tylko zawracanie gitary od prywatnych "kosmitów" co to na 200% są zdecydowani, już wsiadają, już jadą, ale ostatecznie na telefonach się kończyło, bo albo paliwa im zabrakło albo rozrząd się skończył i nie dojeżdżali w ogóle.

A z AAAauto dostałem telefon, że przyjedzie przedstawiciel i obejrzy samochód. Następnego dnia dostałem od nich ofertę. Owszem próbowali się targować, ale jak ci cena nie odpowiada to nikt cię przecież nie zmusza, żeby im go sprzedać. Ja z oferty byłem zadowolony i auto poszło do nich na plac. Do mojej ceny dorzucili kilka tysi i wciągu 3 dni znaleźli "łosia", który dał im szybko zarobić.

Z tego co widziałem to przemiał u nich jest spory. Nie mówię, że wszystkie to perełki, stan igła, ale jakby dobrze poszukać to byś coś znalazł.

 

Jesteś zadowolony że w 3 dni zarobili na Twoim aucie to co Ty mogłeś dostac, nic nie robiąc? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś zadowolony że w 3 dni zarobili na Twoim aucie to co Ty mogłeś dostac, nic nie robiąc? :)

 

A co mnie do tego? :hmm:

Na początku założyłem sobie za ile mogę go ostatecznie pogonić i tyle dostałem.

Być może bujałbym się ze sprzedażą kolejne tygodnie a może miesiące, wysłuchiwał różnych dziwnych historii niezwiązanych z autem, odbierał telefony o dziwnych porach, tłumaczył się z małego przebiegu, dlaczego sprzedaje auto po 1 roku użytkowania itp. Po co mi to? 

Jak dla mnie ta kasa jest niewarta użerania się z kosmitami.

Jeśli ktoś chce to wziąć na siebie - to proszę bardzo.

Jeśli mamy pod dostakiem Januszy co wolą przepłacić za auto na palcu - to proszę bardzo.

Ja nie mam nic przeciwko.

Także TAK, jestem zadowolony z takiego obrotu sprawy i piszę to z pełną odpowiedzialnością.

 

Ostatecznie na całej transakcji zyskałem jeszcze na oponach letnich, które zapomnieli odebrać ode mnie, a które ja chwilę poźniej spieniężyłem  :skromny:

Ale jeśli to komuś bardzo nie na rękę to mogę napisać, że TAK, bardzo żałuję, że nie sprzedałem auta krajanowi bezpośrednio  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a ja jestem zadowolony z AAAauto  :oki:

W tym roku sprzedawałem swoje "niesprzedawalne" auto [.....]i wciągu 3 dni znaleźli "łosia", który dał im szybko zarobić.

 

Powyższe oznacza, że jednak było sprzedawalne, i to bardzo szybko, tym bardziej, że poszło za wyższą cenę niż pierwotnie wystawiłeś :)

 

Edytowane przez Grzaniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No widzisz, a ja jestem zadowolony z AAAauto  :oki:

W tym roku sprzedawałem swoje "niesprzedawalne" auto [.....]i wciągu 3 dni znaleźli "łosia", który dał im szybko zarobić.

 

Powyższe oznacza, że jednak było sprzedawalne, i to bardzo szybko, tym bardziej, że poszło za wyższą cenę niż pierwotnie wystawiłeś :)

 

 

I tak i nie, duzy odsetek aut jest sprzedawany na kredyt a wtedy latwiej to przeprowadzic przez komis niz sprzedawac prywatnie.

Szczegolnie w przypadku drozszych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.