Skocz do zawartości

Tania myjka cisnieniowa


VIOLATOR74

Rekomendowane odpowiedzi

> Nie ma takich.

> Miałem taniego Karchera, mam teraz Nilfisk i są o kant ... potłuc. Takie tanie polewaczki.

To te droższe/większe dają wyższe ciśnienie czy jak hmm.gif

Tylko, że zawsze można korzystać z dyszy rotacyjnej, nawet w tych tanich Karcherach są na wyposażeniu seryjnym.

Jednak do mycia auta to ja boję się używać tej końcówki, bo strach, że lakier zejdzie jak się za blisko podjedzie icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam jakiejs taniej myjki cisnieniowej,czy w cenie 200zł jest cos co sie nada do mycia auta

Ja miałem już 2 tanie kartchery i oba szybko dokonały żywota. Ciśnienie 110-120bar przy przepływie wody na poziomie 300l/h nie pozwala na zbyt wiele-żeby zmyć błoto trzebamyć z odległości 5cm crazy.gif do tego do najtańszych nie dają węży dłuższych niż 3m, co oznacza bieganie z myjką w ręku. Podajniki detergetów nie smieniają produktów jak pianownice, czyli wszystko szybko spływa z auta no.gif

Teraz mam nilfisk pompujący 500l/h przy ciśnieniu 140bar, wąż 9m, pianownica itd. no ale to już sporo ponad 1000pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja miałem już 2 tanie kartchery i oba szybko dokonały żywota. Ciśnienie 110-120bar przy przepływie

> wody na poziomie 300l/h nie pozwala na zbyt wiele-żeby zmyć błoto trzebamyć z odległości 5cm

> do tego do najtańszych nie dają węży dłuższych niż 3m, co oznacza bieganie z myjką w ręku.

> Podajniki detergetów nie smieniają produktów jak pianownice, czyli wszystko szybko spływa z

> auta

> Teraz mam nilfisk pompujący 500l/h przy ciśnieniu 140bar, wąż 9m, pianownica itd. no ale to już

> sporo ponad 1000pln.

ja mialem kilka ladnych lat najbadziewniejsza toye

za 150 zl

waz 5m

110 bar

pompa alu

fakt nie pienila plynów, brak auto startu, pojemnika na chemie

ale bylem zadowolony - szlak trafil lance

jak czytam ze myjka ma kosztowac 1000 zl to chyba tylko myjnia wchodzi w grę do amatorskiego mycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To te droższe/większe dają wyższe ciśnienie czy jak

wieksza wydajność wody

> Tylko, że zawsze można korzystać z dyszy rotacyjnej,

Zwykłą dyszą zerwałem klar ze zderzaka.

Rotacyjną zerwałem klar z felgi.

W zderzaku to bym chyba dziure zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaaasne... pod warunkiem, że auto jest czyste.

Masz rację... minimum K7 inaczej to totalna mogiła... A mi się co tydzień śni ze myje auto bezdotykowo z użyciem piany aktywnej, pianownicy i myjki k4.... zdjęcia mam pokazać czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz rację... minimum K7 inaczej to totalna mogiła... A mi się co tydzień śni ze myje auto

> bezdotykowo z użyciem piany aktywnej, pianownicy i myjki k4.... zdjęcia mam pokazać czy jak?

Bardzo chętnie zobaczę jak domywasz brudne auto tanią myjką ciśnieniową (inna sprawa, że 750, a raczej 900 za wersję car m.in. z pianownicą - bez tego ani rusz - to wcale nie jest tanio... i niebezpiecznie zbliżamy się do tysiąca). Chyba, że mamy inne standardy czystości, bo widzisz, ja nie jestem zadowolony z bezdotykowego mycia na myjni. Jako-tako domywa dopiero myjka, która ma 190 barów ciśnienia maksymalnego (i z dyszą rotacyjną - bez niej było kiepsko z domywaniem), a auto pokryte jest wcześniej pianą aktywną. Ale i po tej myjce wolę poprawić szmatką z miklrofibry. Tak, woskuję auto regularnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie lepiej po prostu ręcznie myć auto , jakąś dobrą szczotką z naturalnego włosia , zamiast

> myjkami i chemią za srylion dolarów

Moze i lepiej. Ale czymś i tak trzeba najpierw zmyć brud, żeby go nie rozmazywać i nie rysować lakieru piaskiem - i do tego potrzebna jest myjka. A pianownica jest po prostu wygodna, bo piana aktywna przyspiesza proces mycia - nie każdy ma czas i ochotę spędzić cały dzień na myciu i woskowaniu auta 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze i lepiej. Ale czymś i tak trzeba najpierw zmyć brud, żeby go nie rozmazywać i nie rysować

> lakieru piaskiem - i do tego potrzebna jest myjka. A pianownica jest po prostu wygodna, bo

> piana aktywna przyspiesza proces mycia - nie każdy ma czas i ochotę spędzić cały dzień na

> myciu i woskowaniu auta

Ja to się zastanawiam po co tak dokladnie myc auto skoro gora po tyg jest znów brudne. A nie daj Boże deszcz spadnie na drugi dzień. Ja raz-dwa razy w roku oddaje auto do gruntownego wyczyszczenia a tak to na myjkę i za dychę mam splukane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam jakiejs taniej myjki cisnieniowej,czy w cenie 200zł jest cos co sie nada do mycia auta

Jak masz wąż z wodą to daruj sobie wydawanie 200zł bo to naprawdę wyrzucone pieniądze.

Słabe ciśnienie, kiepskie rozwalające się lance, auto nie umyte, po co się wkurzać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak masz wąż z wodą to daruj sobie wydawanie 200zł bo to naprawdę wyrzucone pieniądze.

> Słabe ciśnienie, kiepskie rozwalające się lance, auto nie umyte, po co się wkurzać

Też jestem tego zdania. O ile ciśnienie w wężu nie jest jakieś śmiesznotragiczne, to tylko dobrą końcówkę ogrodową z regulacją strumienia, dwa wiadra (jedno z gritguardem), porządną rękawicę i trochę sensownej chemii. Ewentualnie jeszcze Marolex przerobiony na pianownicę. A jak kupować myjkę, to jednak coś lepszego, ale to już bliżej 500-600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też jestem tego zdania. O ile ciśnienie w wężu nie jest jakieś śmiesznotragiczne, to tylko dobrą

> końcówkę ogrodową z regulacją strumienia, dwa wiadra (jedno z gritguardem), porządną rękawicę

> i trochę sensownej chemii. Ewentualnie jeszcze Marolex przerobiony na pianownicę. A jak

> kupować myjkę, to jednak coś lepszego, ale to już bliżej 500-600zł.

Przecie piszo ze myjka za mniej niż 2000 zł nie da rady to po co inwestować w co lepszego....

tak jak mówię, myjka 100bar roboroboczego, dobra piana, pianownica i przepływ rzędu 400l/h da radę to piszo ze nie da rady..... dzieciaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo chętnie zobaczę jak domywasz brudne auto tanią myjką ciśnieniową (inna sprawa, że 750, a

> raczej 900 za wersję car m.in. z pianownicą - bez tego ani rusz - to wcale nie jest tanio... i

> niebezpiecznie zbliżamy się do tysiąca). Chyba, że mamy inne standardy czystości, bo widzisz,

> ja nie jestem zadowolony z bezdotykowego mycia na myjni. Jako-tako domywa dopiero myjka, która

> ma 190 barów ciśnienia maksymalnego (i z dyszą rotacyjną - bez niej było kiepsko z

> domywaniem), a auto pokryte jest wcześniej pianą aktywną. Ale i po tej myjce wolę poprawić

> szmatką z miklrofibry. Tak, woskuję auto regularnie.

Rano znafffco wstawię zdjęcie jednego auta i napiszesz czym i jakim ciśnieniem było my te po 2 tygodniach normalnej jazdy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja to się zastanawiam po co tak dokladnie myc auto skoro gora po tyg jest znów brudne. A nie daj

Mogę powiedzieć za siebie, ja tak dokładnie myję auto przed woskowaniem, żeby nie szorować lakieru brudem i żeby np. robale było łatwiej usunąć.

> Boże deszcz spadnie na drugi dzień. Ja raz-dwa razy w roku oddaje auto do gruntownego

> wyczyszczenia a tak to na myjkę i za dychę mam splukane

Ja też tak robię - gdy auto jest mocniej ubrudzone, a nie mam za wiele czasu to za podobną kwotę obmywam go na myjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecie piszo ze myjka za mniej niż 2000 zł nie da rady to po co inwestować w co lepszego....

> tak jak mówię, myjka 100bar roboroboczego, dobra piana, pianownica i przepływ rzędu 400l/h da radę

> to piszo ze nie da rady..... dzieciaki

Napisz jeszcze raz, po polsku i na trzeźwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam jakiejs taniej myjki cisnieniowej,czy w cenie 200zł jest cos co sie nada do mycia auta

Moje zdanie jest takie. Jak musisz to kup najtańszego Karchera i po temacie. Ja osobiście używam Karchera tylko do usuwania owadów. Nic nie zastąpi umycia auta gąbką i zwykłą woda z węża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moje zdanie jest takie. Jak musisz to kup najtańszego Karchera i po temacie. Ja osobiście używam

> Karchera tylko do usuwania owadów. Nic nie zastąpi umycia auta gąbką i zwykłą woda z węża.

Jakoś nigdy nie umiałem przekonać się do gąbki... zawsze było to dla mnie urządzenie do rysowania lakieru :/ Już wolałem szczotkę, a jeszcze lepiej myjkę z mikrofibry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz mam nilfisk pompujący 500l/h przy ciśnieniu 140bar, wąż 9m, pianownica itd. no ale to już

> sporo ponad 1000pln.

Domyślam się, że masz model E140 - jesteś z niego zadowolony?

Właśnie się waham czy kupić Nilfisk E140 czy Karcher'a K5. Do wyższych serii jedneg czy drugiego już raczej nie dołożę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Domyślam się, że masz model E140 - jesteś z niego zadowolony?

> Właśnie się waham czy kupić Nilfisk E140 czy Karcher'a K5. Do wyższych serii jedneg czy drugiego

> już raczej nie dołożę

tej nilfisk używam regularnie u kolegi w warsztacie i zdecydowałem się na zakup takiej samej-u nich jest używana prawie cedziennie (warsztat z komisem, gdzie do dbania o auta zatrudniony jest dodatkowy pracownik) i daje radę już chyba 2 lata. Moja dotarła do mnie wczoraj i zaraz będziemy z małolatem otwierać pudło.

Z dodtychczasowego doświadczenia, porównując do tego, co miałęm wcześniej, ta ma o wiele wygodniejszy wąż-wcześniej dokupowałem 10m do kartcher i był sztywny, niewygodnie się zwijał-warto kupić modej z zamontowanym zwijakiem do węża. Oryginalna pianownica daje rade, ale te ze sklepów detailingowych są lepsze. Dysza "turbo/tornado" działą tu lepiej niż w moichmałych poprzednikach, ale to pewnie kwesta przepływu wody i ciśnienia.

Dokałdnie zamówiłem taką

1003a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam jakiejs taniej myjki cisnieniowej,czy w cenie 200zł jest cos co sie nada do mycia auta

Ja kupiłem kilka lat temu coś takiego za ok 200 zł w promocji, wiadomo może starszy model niż ten ale parametry podobne i jestem bardzo zadowolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tej nilfisk używam regularnie u kolegi w warsztacie i zdecydowałem się na zakup takiej samej-u nich

> jest używana prawie cedziennie (warsztat z komisem, gdzie do dbania o auta zatrudniony jest ..........

Dzięki smile.gif

Też się chyba właśnie na tą skuszę, bo póki co to mój faworyt zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.