Skocz do zawartości

Lodówka samochodowa


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Zastnawiam się nad zakupem lodówki samochodowej, trochę w sezonie podróżuję i chciałbym mieć komfort chłodnego napoju w aucie. Żeby jednak było bardzo wygodnie najlepszym rozwiązaniem byłaby jaka lodówka umieszczona na stałe w aucie coś jak w Oplu Signum, czyli w tylnym podłokietniku. Znalazłem na allegro taki model. Używa ktoś z Was coś podobnego? Chciałbym to postawić z tyłu na kanapie, w jakiś sposób przymocować na stałe i nie ruszać. Auto odpala, lodówka chłodzi, gaszę, lodówka wyłącza się. Sprawdzi się to? Wiem, że pojemność nie jest wielka, ale przemawia za nią to, że można to wozić na tylnej kanapie pomiędzy fotelikami i jakoś to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kilku lat mam przenośną i w ogóle nie wiem, dlaczego nazywają takie coś LODÓWKA.

to zwykła chłodziarka i nawet na aukcji pisze:

Temperatura chłodzenia około 20oC poniżej temperatury otoczenia

szału nie ma, chyba że włożysz jakieś zamrożone produkty żeby obniżyły temperaturę w środku.

poza tym nadaje się do przewożenia lekarstw (które nie mogą być przechowywane w temperaturze pokojowej), jakichś rzeczy, które nie mogą się zepsuć na gorącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od kilku lat mam przenośną i w ogóle nie wiem, dlaczego nazywają takie coś LODÓWKA.

> to zwykła chłodziarka i nawet na aukcji pisze:

> Temperatura chłodzenia około 20oC poniżej temperatury otoczenia

> szału nie ma, chyba że włożysz jakieś zamrożone produkty żeby obniżyły temperaturę w środku.

> poza tym nadaje się do przewożenia lekarstw (które nie mogą być przechowywane w temperaturze

> pokojowej), jakichś rzeczy, które nie mogą się zepsuć na gorącu.

Ja potrzebuję tego do przewiezienia puszki napoju, butelki wody, batonika czekoladowego i żeby to wszystko było schłodzone jak będę potrzebował skorzystać a nie nagrzane lub roztopione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ok.gif

tylko weź pod uwagę, co wyżej pisałem i co pisze na aukcji: chłodzi poniżej...

tak więc batonik się nie roztopi, ale czy napój będzie chłodny? no może nie będzie ciepły hehe.gif

to zwykły radiator chłodzony wentylatorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastnawiam się nad zakupem lodówki samochodowej, trochę w sezonie podróżuję i chciałbym mieć

> komfort chłodnego napoju w aucie. Żeby jednak było bardzo wygodnie najlepszym rozwiązaniem

> byłaby jaka lodówka umieszczona na stałe w aucie coś jak w Oplu Signum, czyli w tylnym

> podłokietniku. Znalazłem na allegro taki model. Używa ktoś z Was coś podobnego? Chciałbym to

> postawić z tyłu na kanapie, w jakiś sposób przymocować na stałe i nie ruszać. Auto odpala,

> lodówka chłodzi, gaszę, lodówka wyłącza się. Sprawdzi się to? Wiem, że pojemność nie jest

> wielka, ale przemawia za nią to, że można to wozić na tylnej kanapie pomiędzy fotelikami i

> jakoś to wygląda.

Wydajność taka se. Do chłodzenia napojów u mnie lepiej sprawdza się schowek. jest na szczęście na tyle duży, że da się tam upchnąć sporo. raz czy dwa razy brałem taka "lodówkę" zapinaną do gniazdka. jeśli włożymy tam zimne i wspomożemy zmrożonymi wkładkami to coś tam daje - ale realnie to jest w stanie utrzymać w środku temp na p[oziomie 15 stopni i to w w aucie gdzie klima trzyma 20 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...Znalazłem na allegro taki model.

To są wyrzucone pieniądze. Lepiej kup kontenerek ze styropianu, zamrozisz wkłady i będziesz miał spokój na kilka godzin.

Wyszukaj na HP temat lodówka 230/12 V i tam masz wszystkie za i przeciw.

Jak szczęśliwie kupiłem prawdziwą lodówkę Waeco 35 l na targach camperów za 1400 zł, cena regularna teraz to ok. 2 tysięcy.

Zimą można wyrwać lodówkę 400-500 zł taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to zwykły radiator chłodzony wentylatorem

i ten zwykly radiator potrafi utrzymac schlodzony napoj przez 20-22 godziny[jak rowniez zamrozony produkt nie roztopi sie przez ten czas].czego wiecej chciec od takiego urzadzenia?

jako ciekawostke powiem ze dwukrotnie po przeprowadzce podczas gdy lodowka domowa odpoczywala taki radiator pelnil funkcje chwilowego zastepcy[2 dni maximum].dawal rade ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i ten zwykly radiator potrafi utrzymac schlodzony napoj przez 20-22 godziny[jak rowniez zamrozony

> produkt nie roztopi sie przez ten czas].czego wiecej chciec od takiego urzadzenia?

z tym mogę polemizować - wioząc ZAMROŻONY produkt (pokryty szronem) po jakichś 8 godzinach szronu NIET grinser006.gif

znów powtórzę, co wyżej napisałem i co pisze w aukcji:

Temperatura chłodzenia około 20oC poniżej temperatury otoczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowałem z 3 modele , może kijowo trafiłem . ale w upale się to nie sprawdzało crazy.gif schłodzić nie schłodziło , podtrzymać temp jako tako dawało radę - także wolę zamiast wydawać kasę na "lodówkę" wydać ją na różnicę w cenie batona czy napoju na stacji benzynowej , które są co kilka km - z tego samego powodu nie korzystam z termosów czy brania kanapek na dalszą trasę ( co kilka km można coś zjeść / wypić ) zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj z tym szajsem spokój. Też duzo jeżdzę, czasami w lecie nawet śpimy w aucie. Przerabiałem dwie lodówki termoelektryczne..lipa Zainwestuj w porządną lodówkę sprężarkową przewoźna na 12/24v. Kupiłem waeco 35 litrów, i to w końcu jest konkret! Jak trzeba to nawet zamrozi do -16. Cena nie jest mała ok. 2 tys. ale jeśli ktoś to naprawdę potrzebuje to polecam. Posiada dwustopniowe zabezpieczenie przed rozładowaniem akumulatora. Obecnie zakupiłem również 50 W ogniwo słoneczne umieszczane na campingu za przednią szybą i prądu na lodóweczkę wystarcza! Lodówek na ogniwie termoelektrycznym stanowczo odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto odpala, lodówka chłodzi, gaszę, lodówka wyłącza się. Sprawdzi się to?

Wchodzisz do nasłonecznionego auta, gdzie temperatura sięga 50 albo 60 stopni i odpalasz je. Lodówka się włącza i zaczyna chłodzić. Czy wiesz, że czas obniżenia temperatury do "poniżej 15 stopni od temperatury otoczenia" to około 2 godzin... crazy.gif To już lepiej położyć butelkę, która ma być chłodna, w cieniu, np. pod autem. hehe.gif

Te lodówki elektryczne nadają się do wykorzystania tylko w następujący sposób:

1. mrozisz wkłady w zamrażarce

2. pakujesz lodóweczkę samochodową i dokładasz zamrożone wkłady

3. podłączasz ją do gniazda zapalniczki i jedziesz, a wkłady wraz z lodóweczką w miarę utrzymują chłód w środku.

4. po 12 godzinach jazdy (np. do Wenecji zlosnik.gif) wypakowujesz wszystko do normalnej lodówki i ponownie mrozisz wkłady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisałem dokładnie to samo

taniej będzie chyba kupić te napoje na stacji benzynowej spineyes.gif

2kzł żeby napić się zmniej coli ?

IMO spokojnie do tego celu można używać takiej schładzarki, trza jej tylko pomóc grinser006.gif

raz że wkładać zimne, dwa dołożyć zamrożone wkłady ew wodę

trzy nie otwierać zbyt często

W Cro używałem takiej lodóki właśnie do schładzania napojów

rano włączałem, czasem właściciel przyniósł 1.5L wodę zamrożoną na lód

i w ciągu dnia jak wyciągało się picie to pojawiała się rosa na butelce, więc coś tam jednak chłodziło

z drugiej strony jak pojechaliśmy na wycieczkę i włożyłem lodówkę do bagażnika

to ledwo dało się odczuć że zawartość jest chłodniejsza grinser006.gif

ale jeśli w aucie było 50-60'C (latem w Grecji) lodówka co chwilę była wyłączona - postoje ... to nie ma się co dziwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale jeśli w aucie było 50-60'C (latem w Grecji) lodówka co chwilę była wyłączona - postoje ... to

> nie ma się co dziwić

Lodówka na ogniwa Peltiera schładza do 15 stopni poniżej otoczenia. Więc jak w aucie masz 50 stopni to w środku wychodzi 35stopni.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lodówka na ogniwa Peltiera schładza do 15 stopni poniżej otoczenia. Więc jak w aucie masz 50 stopni

> to w środku wychodzi 35stopni.....

no tak, ale w aucie nie masz cały czas 50, bo jak jedziesz i włączysz klimę to masz 25?

dlatego ciężko tak wprost napisać

przykładowo

pakujesz jedzenie z domu, część z lodówki, część z pokoju - średnia temp 15'C

wsadzasz do auta i jedziesz 2h (lodówka chłodzi, utrzymuje te 15'C)

potem idziesz coś zwiedzać lodówka off, temp w aucie wzrasta do 50

do tego otwiersz żeby coś wyciągnąć

i już chłodek w lodówce banana-wave.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no tak, ale w aucie nie masz cały czas 50, bo jak jedziesz i włączysz klimę to masz 25?

Wiem, wiem, sam mam taką lodówkę. Napisałem w odpowiedzi na post kolegi że miał w aucie 50-60 stopni i w lodówce nie czuć bylo chłodu. Uważam, pewnie tak samo jak ty, że taka lodówka dobrze się sprawi na transport w podróży (przy założeniu włożenia wkładów z lodem do środka) kiedy w aucie klima trzyma rozsądna temperature. Ale nie sprawdzi się w używaniu na co dzień na kampie czy w aucie kiedy temperatura otoczenia jest wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.