Skocz do zawartości

Niewiedza kosztuje


Marcus

Rekomendowane odpowiedzi

http://moto.onet.pl/nadrogach/niewiedza-kosztuje-myslal-ze-moze-szybciej-stracil-prawo-jazdy/2xhcx1

 

 

Większość kierowców nie wie, że w miejscu rozwidlenia dróg "kasuje się" ograniczenie prędkości i w terenie zabudowanym można się poruszać z prędkością 50 km/h

 

No to ja już nie mam prawka :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli po prawej byłaby droga dwukierunkowa albo jednokierunkowa z której można wjechać na tą po lewej to byłoby wszystko jasne ale to jest debilne po prostu. To już ITD też może prawko na miejscu zarekwirować - kto jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po prawej byłaby droga dwukierunkowa albo jednokierunkowa z której można wjechać na tą po lewej to byłoby wszystko jasne ...

Też tak myslałem.

Wiki podaje:

 

Skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale occccochodzi? Kolo myślał, że można 70 i pruł 113. W S lub w UK i tak by stracił PJ. A tu płacz i lament, taki nasz narodowy folklor.

Najlepszy cytacik z komentu

 

 

~Anna : Jesteśmy coraz bardziej pacyfikowani i zastraszani.Uważam,że teraz państwo polskie jest bardziej totalitarne niż za czasów komuny.Ten facet ma świętą rację, rzygać się chce.Z każdej strony nas łupią.Nie ma chyba drugiego tak wrogiego dla obywatela państwa w Europie.Łódź rozkopana ,wszędzie korki a oni jeszcze utrudniają nam życie. Wobec ilości ścieżek rowerowych uważam,że powinnismy zrezygnować z samochodów na korzyść rowerów albo zastosować strajk włoski, czyli jeździć tak wolno aby nikogo nie złapali.Ciekawe skąd wtedy wezmą kasę na którą nas łupią.????Przecież ilość kasy z mandatów jest zaplanowana w budżecie.Żenada.

 

 

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tam zabrakło stwierdzenia krokodyla, że to nie oni pozbawili go możliwości pracy tylko On sam sobie to zafundował przekraczając prędkość.

Nawet jakby tam było 70 to wiele mu nie brakło i kawałek dalej byłoby 121 i też po prawku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jeszcze to, że podniesiona dopuszczalna prędkość w obszarze zabudowanym nie dotyczy samochodów ciężarowych. Mimo, że jest np.: 70km/h to mają one jechać maksymalnie tylko 50km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak było. A koleś padł ofiarą przepisów, które nie są jasne, dla każdego zrozumiałe i wszyscy nie jesteśmy dobrze wyedukowani z PRD. A wszystko się sprowadza do tego, że te przepisy są często niejasne, niejednoznaczne i po prostu nieintuicyjne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest skrzyżowanie, to podstawowa wiedza kierowcy.

Zapłacił, więc może się douczy i nie będzie jeździł na pałę, ale zacznie myśleć i obserwować drogę w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dodałbym jeszcze to, że podniesiona dopuszczalna prędkość w obszarze zabudowanym nie dotyczy samochodów ciężarowych. Mimo, że jest np.: 70km/h to mają one jechać maksymalnie tylko 50km/h

 

Nie wspominając o obszarze niezabudowanym, na którym obowiązuje 70 km/h dla pojazdów ciężarowych ponad 3,5t ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominając o obszarze niezabudowanym, na którym obowiązuje 70 km/h dla pojazdów ciężarowych ponad 3,5t ;)

Ogólnie mówiąc te prędkości to jest poniekąd relikt przeszłości z czasów kiedy to na drogach jeździły Stary, Jelcze, Żuki itp.

Powinno to być zmienione tak by ogólne ograniczenia prędkości dotyczyły wszystkich pojazdów po równo. Nawet tych, które ciągną przyczepy.

 

Wyobraźmy sobie, że jest długa prosta droga prowadząca przez obszar zabudowany. Z uwagi na to, że droga ta jest na jakiś tam swój sposób bezpieczna to zarządzono podniesienie prędkości do 70km/h.

I - teoretycznie - co z tego, że jest 70km/h gdy przed nami jedzie ciężarówka 50km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz blankietu a masz uprawnienia.

Jak się dobrze odwołasz to przez 3 miechy nie zdążą zabrac uprawnień.

BTW dziwię się, że dałeś w takiej sytuacji blankiet do kontroli.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj w jednej z gazet motoryzacyjnych (chyba Moto salon) wyczytałem, że w razie wpadki w zabudowanym trzeba Policji powiedzieć, że nie masz ze sobą prawa jazdy. Oni mogą zatrzymać dokument tylko za pokwitowaniem na miejscu, a jak nie masz, to nie zatrzymają i dadzą "tylko" 50zł mandatu ekstra. Ustawodawca nie przewidział innej formy zatrzymania prawa jazdy za przekroczenie prędkości w ter.zab. pow 50km/h - podbono taka ustawa-bubel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w jednej z gazet motoryzacyjnych (chyba Moto salon) wyczytałem, że w razie wpadki w zabudowanym trzeba Policji powiedzieć, że nie masz ze sobą prawa jazdy. Oni mogą zatrzymać dokument tylko za pokwitowaniem na miejscu, a jak nie masz, to nie zatrzymają i dadzą "tylko" 50zł mandatu ekstra. Ustawodawca nie przewidział innej formy zatrzymania prawa jazdy za przekroczenie prędkości w ter.zab. pow 50km/h - podbono taka ustawa-bubel

 

"Podobno" - wypróbujesz na własnej skórze? ;]

Mogę się założyć, że wpiszą w system, że masz odebrane uprawnienia. Po zatrzymaniu, nie możesz nigdzie jechać, bo nie masz dokumentu. Więc czeka albo laweta albo delikwent wykonuje telefon do przyjaciela z PJ, aby pomógł odstawić auto. Przy kolejnym zatrzymaniu w okresie kary czeka to samo + 6 miesięcy tułaczki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nawet jakby tam było 70 to wiele mu nie brakło i kawałek dalej byłoby 121 i też po prawku...

 

Dokładnie. Nawet jakby nie wiedział o przepisie to powinien jechać ok 70. Bo o tym wiedział. I podejrzewam że nawet by go nie zatrzymali. A że dawał ile fabryka dała - w niektórcych krajach mógłby za to trafic do aresztu. Więc niech nie płacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kolejnym zatrzymaniu w okresie kary czeka to samo + 6 miesięcy tułaczki

 

Art. 135 ust. 1 pkt. 2 mówi o zatrzymaniu prawa jazdy przez policję po przekroczeniu dopuszczalnej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Artykuł 137 ust. 1 mówi natomiast, że w przypadku określonym w art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. a oraz pkt 2 o zatrzymaniu decyduje prokurator lub sąd.

Ja myslałem, że policjant zatrzymuje prawo jazdy i po prostu bez dodatkowych decyzji przekazuje je do starostwa. Ewentualnie jak nie ma się przy sobie dokumentu, to policjant informuje o fakcie popełnienia wykroczenia starostę i ten wydaje decyzje o zatrzymaniu prawa jazdy (http://www.infor.pl/prawo/wykroczenia/wykroczenia-drogowe/717736,2,Prawnicy-o-zmianach-w-kodeksie-drogowym.html).

Dodatkowo, jeśli w okresie zatrzymania ponownie przekroczy się dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h, to okres ten przedłuża się do 6 miesięcy (to chyba już z Kodeksu Wykroczeń ?).

Poza tym mówi się o popełnieniu przestępstwa w przypadku prowadzenia pojazdu bez wymaganych uprawnień. Czy zatrzymanie prawa jazdy na okres 3 miesięcy nie pozbawia nas właśnie uprawnień? Czy nie należałoby tu odróżnić "zatrzymania" prawa jazdy przez starostę od "utraty uprawnień"? Jak to w końcu jest?

 

Nie wiem, czy nie pomieszałem punktów, bo nie mam tekstu jednolitego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


- podbono taka ustawa-bubel

 

Policjant zatrzymuje PJ, fizycznie zabiera kartonik i daje pokwitowanie, potem blankiet idzie do odpowiedniego WK i to starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.