Skocz do zawartości

Wybieramy samochód dla mnie


SzefSzefow

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad nowym (dla mnie nowym - nie fabrycznie nowym) samochodem, generalnie mam tak wiele sprzecznych zachcianek, ze ich spełnienie graniczy z cudem :)

 

Miałby byc tani, ale mocny, kilkuletni, oszczedny, cichy, komfortowy, mały, duży itp...

 

Dlatego jako priorytet wybrałem kategorię: samochód ma jak najmniej stracić na wartości :)

 

Ciekaw jestem Waszych typów ;]

 

Samochody można wybierać tutaj: http://www.autoscout.ch

 

cena maks: 20000CHFów, ale jak za 22000 cos bedzie to tez sie skusze ;)

 

Lubie samochody komfortowe, mocne, duze, ale nie wykluczam żadnych tak naprawdę ;]

 

Dzięki z góry!  :chipsy:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Zastanawiam się nad nowym samochodem... kilkuletni...

...mały, duży...

...tani... cena maks: 20000CHFów, ale jak za 22000 cos bedzie to tez sie skusze...

nie mieszaj lekarstw jak siedzisz przed AK... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szalec to szalec

Nie będziesz się przynajmniej zastanawiał co z wolną gotówką robić bedziesz ją w auto ładował :hehe: A może coś z mniejszych np s3 albo megane RS. Utrzymanie tańsze a fun z jazdy teżniezły chociaż to z kilka klas niżej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad nowym (dla mnie nowym - nie fabrycznie nowym) samochodem, generalnie mam tak wiele sprzecznych zachcianek, ze ich spełnienie graniczy z cudem :)

 

Miałby byc tani, ale mocny, kilkuletni, oszczedny, cichy, komfortowy, mały, duży itp...

 

Dlatego jako priorytet wybrałem kategorię: samochód ma jak najmniej stracić na wartości :)

 

Ciekaw jestem Waszych typów ;]

 

Samochody można wybierać tutaj: http://www.autoscout.ch

 

cena maks: 20000CHFów, ale jak za 22000 cos bedzie to tez sie skusze ;)

 

Lubie samochody komfortowe, mocne, duze, ale nie wykluczam żadnych tak naprawdę ;]

 

Dzięki z góry!  :chipsy:

 

Ja bym wzial cos takiego :ok:

http://www.autoscout24.ch/de/d/lexus-is-limousine-2010-occasion?index=12&make=46&model=634&priceto=25000&returnurl=%2fde%2fautos%2flexus--is%3fmake%3d46%26model%3d634%26priceto%3d25000%26st%3d1%26vehtyp%3d10%26yearfrom%3d2008%26r%3d5&st=1&vehid=3165972&vehtyp=10&yearfrom=2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szalec to szalec

Nie będziesz się przynajmniej zastanawiał co z wolną gotówką robić bedziesz ją w auto ładował :hehe: A może coś z mniejszych np s3 albo megane RS. Utrzymanie tańsze a fun z jazdy teżniezły chociaż to z kilka klas niżej ;)

 

Mały samochód ma swoje zalety, ale lubie podróżować komfortowo, wygodnie i cicho, mały mi tego nie zapewni :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dosc duzo myslę o Lexusie, mam znajomosci w salonie Lexa, wiec miałbym niezłe ceny na serwis czy czesci.

 

W oko mi wpadł LS600h, albo GS450h  :hmm:

 

Myslałem też o małym CT200h 

 

@@Chorzyn chyba pracował w salonie lexa... Gdzie on jest?  :mlotek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nigdy w życiu!

 

Gdybym chciał hota hatcha to:

1 miejsce - Megane RS

2 miejsce - Leon Cupra

3 miejsce - Astra OPC

4 miejsce - Golf GTI albo R

 

i gdzies w okolocach 10-tego byłaby Kia  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na śniegi Szwajcarii - Subaru, jest tego cała masa w CH. Resztę warunków spełnia,  w szczególności z niską utrata wartości :)

 

Masz rację, Subaraków jest ogrom w szczegolnosci w gorskich miejscowosciach.

 

Chorowałem na Legacy, poki nie pojezdzilem znajomego 3.0R spec B z przebiegiem 260tys km - wtedy mi przeszło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, Subaraków jest ogrom w szczegolnosci w gorskich miejscowosciach.

 

Chorowałem na Legacy, poki nie pojezdzilem znajomego 3.0R spec B z przebiegiem 260tys km - wtedy mi przeszło :(

 

W górach to się Outbacka kupuje lub Forka. Co z nim nie tak było ?

 

Wiekszość sprowadzanych Subaru w pl, poza US to właśnie z CH, nawet te 10-letnie z dużymi przebiegami wyglądają przyzwoicie, ale oczywiście zależy jak kto dba i do czego używa auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mu brakowalo?

 

Samochód byl serwisowany w Aso i po wymianie zawieszenia a jednak cos tam stukało, przy wyższych predkosciach było głośno z okolic szyb przednich (po docisnieciu szyby dzwiek ustawał), spalanie w stosunku do przyspieszen i mocy kiepskie.

 

Generalnie się wyleczyłem.

 

Myslałem o Tribeca, ale też do pierwszej przejazdzki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód byl serwisowany w Aso i po wymianie zawieszenia a jednak cos tam stukało, przy wyższych predkosciach było głośno z okolic szyb przednich (po docisnieciu szyby dzwiek ustawał), spalanie w stosunku do przyspieszen i mocy kiepskie.

 

Generalnie się wyleczyłem.

 

Myslałem o Tribeca, ale też do pierwszej przejazdzki :(

 

Dziwne, w tych autach zawieszenie jest pancerne i ciche. Mogą stukać gumki wahacza lub stabilizatora, ale to proste do wychwycenia w serwisie. Odnośnie głośności szyb to kwestia regulacji albo przeszłości wypadkowej. Spalanie jak to w 3.0, jak dla porównywalne np do mocniejszych 2.0TSI, którymi jeżdziłem :).

Tribeca jest ciężka i 250KM w tym aucie szału nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Samochód byl serwisowany w Aso i po wymianie zawieszenia a jednak cos tam stukało, przy wyższych predkosciach było głośno z okolic szyb przednich (po docisnieciu szyby dzwiek ustawał), spalanie w stosunku do przyspieszen i mocy kiepskie.

 

dziwne zawias jest w legacy/outback pancerny jedynie laczniki stabilizatora na PL drogach sie poddaja

 

szybt sie reguluje i jest cisza

 

spalanie jest bardzo podobne do innych benzynowych odpowiednikow 4x4 z podobna moca 

 

tribeca to ciezka krowa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne zawias jest w legacy/outback pancerny jedynie laczniki stabilizatora na PL drogach sie poddaja

 

szybt sie reguluje i jest cisza

 

spalanie jest bardzo podobne do innych benzynowych odpowiednikow 4x4 z podobna moca 

 

tribeca to ciezka krowa....

 

 

nie wiem jaki problem miał z zawieszeniem, jako ze uzywany wylacznie w szwajcarii nie powinien miec zadnych problemow ;]

 

legacy spalalo srednio 12l/100km, co w warunkach szwajcarskich jest wysokim wynikiem :(

 

srednie spalanie tribeki 3.6 wyosiło 14,3l/100km na tej samej trasie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki problem miał z zawieszeniem, jako ze uzywany wylacznie w szwajcarii nie powinien miec zadnych problemow ;]

legacy spalalo srednio 12l/100km, co w warunkach szwajcarskich jest wysokim wynikiem :(

srednie spalanie tribeki 3.6 wyosiło 14,3l/100km na tej samej trasie :(

Znaczy byl zepsuty i na podstawie jednego auta nie ma co sobie opini wyrabiac

12l srednio trasa/miasto to pali outback 2.5T przy nie lekkiej nodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy byl zepsuty i na podstawie jednego auta nie ma co sobie opini wyrabiac

12l srednio trasa/miasto to pali outback 2.5T przy nie lekkiej nodze

 

opinie to wyrobilem sobie bardziej o okolicznym ASO, bo samochod byl po wymianie zawieszenia :(

 

samochod sympatyczny, ale raczej szukam czegos bardziej... sam nie wiem czego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jako jedyne auto to trochę słaby pomysł ze względu na absolutny brak bagażnika - wiem, bo sam mam od paru tygodni takiego, tyle że poliftowego. Przednionapędowy ma większy bagażnik...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.